لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان

لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان

جهت مشاوره در زمینه لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله قصد داریم به موضوع لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان بپردازیم. برای دیدن لیست رشته های مورد تایید فرهنگیان با مشاور گروپ همراه باشید.

لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان

معلمان در زمان خدمت و تدریس خود شاید مایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر باشد و یا برای طرح رتبه بندی فرهنگیان بخواهند درس بخوانند و مدرک بگیرند. فرهنگیان در رشته های مختلف نمیتوانند ادامه تحصیل دهند بلکه در رشته هایی که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش است باید انتخاب رشته کنند. برای آشنایی با لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان در ادامه با ما همراه باشید.

در این خصوص بعضی معلمان این عقیده را دارند که آموزش و پرورش در برخورد با رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل فرهنگیان سلیقه ای برخورد می کنند و این قضیه مبهم است.

رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان

لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان در مقاطع مختلف به شرح زیر است:

🔴آموزگار ابتدایی می تواند در یکی از رشته های آموزش و پرورش ابتدایی، گروه روانشناسی و روانشناسی (همه گرایش‌ها)،‌ روانشناسی عمومی، روانشناسی شخصیت، روانشناسی تربیتی، روانشناسی بالینی، علوم تربیتی، مشاوره، مشاوره و راهنمایی، سنجش و اندازه‌گیری، امورتربیتی، فلسفه تعلیم و تربیت ،برنامه ریزی درسی ادامه تحصیل دهد‌.

🔴دبیر دوره اول متوسطه می تواند در یکی از رشته های تحصیلی در گروه درسی علوم تجربی، ریاضی، هنر، زبان انگلیسی، تربیت‌بدنی، ‌معارف اسلامی و پرورشی، ادبیات فارسی، علوم اجتماعی، حرفه و فن ادامه تحصیل دهد.

🔴دبیر دوره دوم متوسطه می تواند در یکی از رشته های تحصیلی در گروه درسی اقتصاد، تاریخ و مطالعات اجتماعی، تربیت‌بدنی، جغرافیا، شیمی، روانشناسی و علوم تربیتی، ریاضیات، زبان و ادبیات انگلیسی، ‌زبان و ادبیات فارسی، علوم زیستی و بهداشتی، فیزیك، معارف اسلامی، هنر، ادامه تحصیل دهد

رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان

شرایط اعمال مدرک تحصیلی برای فرهنگیان

اعمال مدرک تحصیلی کارکنان شاغل در ادارات فقط برای یک مقطع تحصیلی و افرادی که شامل طرح طبقه‌ بندی مشاغل معلمان کشور که در واحدهای آموزشی تدریس می کنند صرفاً تا دو مقطع تحصیلی بالاتربا با داشتن شرایط مورد نظر امکان پذیر  است.

☑️شرایط مدرک تحصیلی فرهنگیان به این صورت است: کارمندانی که مدرک تحصیلی بدو استخدام آنان دیپلم بوده و در دو مرحله (ابتدا مدرک فوق دیپلم و سپس مدرک کارشناسی) موفق به ارائه مدرک کارشناسی ناپیوسته شده‌­اند، احتساب مدرک تحصیلی لیسانس به عنوان مدرک دوم محسوب می‌شود

☑️کارمندانی که مدرک تحصیلی بدو استخدام آن‌ها دیپلم بوده و در یک مرحله (کارشناسی پیوسته) موفق به اخذ مدرک تحصیلی لیسانس شوند، مدرک لیسانس آنان یک مقطع محاسبه می‌­شود.

دانلود لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان

معلمانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالا را دارند حتما باید دقت داشته باشند تا از لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان استفاده کنند تا دچار مشکل نشود و مدرک تحصیلی انها مورد تایید قرارا بگیرد و تلاش و زحماتشان بی نتیجه نماند.

به دلیل اینکه هر ساله رشته های جدیدی در دانشگاه به وجود می آید و برخی رشته ها طرفدار ندراد پس توجه کردن به لیست رشته ها از اهمیت برخوردار است و افراد طبق این لیست رشته هایی برای ادامه تحصیل انتخاب کنند که جزء آن باشد.

برای دیدن و دانلود فایل pdf لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل فرهنگیان روی لینک زیر بزنید.


ما در ایم مقاله سعی کردیم لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان برای شما توضیح دهیم. اگر درهنگام دانلود فایل دچار مشکل شدید یا در خصوص لیست رشته و شرایط اعمال مدارک تحصیلی سوالات دیگری داشتید می توانید با کارشناسان مشاور گروپ با شماره 9099071613 تماس بگیرید.


آموزگاران ابتدایی در کدام رشته می توانند ادامه تحصیل دهند؟

آموزگاران ابتدایی در رشته هایی مانند رشته های روانشناسی، مشاوره، سنجش و اندازه گیری و .. که داخل متن ذکر شده است.

نحوه اعمال مدرک تحصیلی برای فرهنگیان چگونه است؟

شرایط اعمال مدرک تحصیلی برای فرهنگیان را در متن به طور کامل توضیح داده ایم.

لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان را از کجا دانلود کنم؟

فایل pdf رشته های مورد تایید برای معلمان در داخل متن قرار دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه لیست رشته های مورد تایید برای ادامه تحصیل معلمان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت کارنامه کنکور 1401