رشته زبان انگلیسی

رتبه لازم قبولی رشته زبان انگلیسی کنکور 1402

جهت مشاوره در زمینه رشته زبان انگلیسی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

رتبه لازم قبولی رشته زبان انگلیسی کنکور 1402 + نمونه کارنامه قبولی کنکور 1402 و معرفی رشته و بازار کار موجود : رشته زبان انگلیسی از جمله رشته های پر طرفداری است که دارای متقاضایان زیادی در کنکور زبان می باشد. داوطلبان باید در نظر داشته باشند که با توجه به رتبه و تراز داوطلبان در سال های گذشته، می توان دید واقع بینانه و هوشمندانه تری نسبت به کنکور خود داشته باشند.

رشته زبان انگلیسی

رتبه لازم قبولی رشته زبان انگلیسی کنکور 1402 : آیا می‌توان درها را به روی خود بست و به همه ملت‌ها پشت کرد و از پیشرفت و سازندگی سخن گفت؟ آیا می‌توان بدون شناخت زبان انگلیسی که زبان بین‌المللی است، از تمدن و فرهنگ اقوام و همچنین پیشرفت‌های علمی و فرهنگی و تحولات ادبی و هنری جهانیان آگاهی یافت؟

و آیا می‌توان ارزش مطالعه آثار ادیبان بزرگی چون شکسپیر، مولیر، دیکنز، پروست و صدها فیلسوف و اندیشمند جهان را انکار کرد؟ اینجاست که باید بر اهمیت رشته‌های زبان‌های خارجه و بخصوص رشته زبان انگلیسی مهر تأیید زد.رشته‌ زبان‌ انگلیسی‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ دارای‌ دو گرایش‌ زبان‌ و ادبیات‌ انگلیسی‌ و مترجمی‌ زبان‌ انگلیسی‌ است‌.

با یک برنامه ریزی دقیق و هوشمند و همچنین بررسی روند دوره ای مطالعات شما می توانند آینده ی تحصیلی شما را به بهترین شکل ممکن رقم بزنند.

رشته های کنکور زبان

در گرایش‌ زبان‌ و ادبیات‌ انگلیسی‌ طی‌ سه‌ ترم‌، دروس‌ پایه‌ که‌ شامل‌ خواندن‌، نگارش‌ و مکالمه‌ است‌، آموزش‌ داده‌ می‌شود تا دانشجو با مسائل‌ اساسی‌ زبان‌ آشنا گشته‌ و آماده‌ مطالعه‌ دروس‌ تخصصی‌ خود شامل‌ ادبیات‌ انگلیسی‌، ترجمه‌، زبان‌شناسی‌ و روش‌ تدریس‌، آزمون‌سازی‌ و نقد ادبی‌ گردد.

درس‌های‌ رشته زبان انگلیسی در طول‌ تحصیل:

دروس‌ مشترک‌ در‌ گرایش‌های‌ زبان‌ انگلیسی‌:

رتبه لازم قبولی رشته زبان انگلیسی کنکور 1402  : خواندن‌ و درک‌ مفاهیم‌، دستور و نگارش‌ ، گفت‌ و شنود آزمایشگاه‌، متون‌ یادگیری‌ زبان‌، نگارش‌ پیشرفته‌، ترجمه‌ متون‌ ساده‌، اصول‌ و روش‌ ترجمه‌، کاربردهای‌ اصطلاحات‌ و تعبیرات‌ در ترجمه‌، آواشناسی‌ انگلیسی‌، درآمدی‌ بر ادبیات‌ انگلیسی‌، خواندن‌ متون‌ مطبوعاتی‌، نمونه‌های‌ نثر ساده‌، بیان‌ شفاهی‌ داستان‌، نامه‌نگاری‌ انگلیسی‌، مقاله‌نویسی‌، بررسی‌ آثار ترجمه‌شده‌ اسلامی‌، اصول‌ و روش‌ تحقیق‌، آزمون‌سازی‌ زبان‌، روش‌ تدریس‌.

رتبه لازم قبولی رشته زبان انگلیسی کنکور 1402  : دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ زبان‌ و ادبیات‌ انگلیسی‌:

کلیات‌ زبان‌شناسی‌، زبان‌ دوم‌ (فرانسه‌ یا آلمانی‌)، داستان‌ کوتاه‌، سیری‌ در تاریخ‌ ادبیات‌ انگلیسی‌، فنون‌ و صناعات‌ ادبی‌، ترجمه‌ متون‌ ادبی‌، نمایشنامه‌، شعر انگلیسی‌، آشنایی‌ با رمان‌، اصول‌ و روش‌ نقد ادبی‌، مکتب‌های‌ ادبی‌، متون‌ برگزیده‌ نثر ادبی‌.

رتبه لازم قبولی رشته زبان انگلیسی کنکور 1402  : گرایش‌ مترجمی‌ زبان‌ انگلیسی‌:

هر کشوری‌ برای‌ ارتباط‌ سیاسی‌، اجتماعی‌، اقتصادی‌، علمی‌، فرهنگی‌ و حتی‌ مذهبی‌ با کشورهای‌ دیگر نیاز به‌ مترجمانی‌ قدرتمند و متبحر دارد. دروس‌ گرایش‌ مترجمی‌ زبان‌ انگلیسی‌ به‌ سه‌ بخش‌ دروس‌ عمومی‌، تخصصی‌ پایه‌ و تخصصی‌ اصلی‌ تقسیم‌ می‌شود که‌ دروس‌ عمومی‌ و تخصصی‌ پایه‌ بین‌ دو گرایش‌ زبان‌ و ادبیات‌ انگلیسی‌ و مترجمی‌ زبان‌ انگلیسی‌ مشترک‌ است‌ و دروس‌ تخصصی‌ اصلی‌ مجزا می‌باشد؛ یعنی‌ دانشجویان‌ گرایش‌ مترجمی‌ در این‌ بخش‌، انواع‌ دروس‌ ترجمه‌ مثل‌ ترجمه‌ انفرادی‌، ترجمه‌ پیشرفته‌، ترجمه‌ متون‌ ادبی‌ و اصول‌ و روش‌ ترجمه‌ را می‌گذرانند و دانشجویان‌ زبان‌ و ادبیات‌ انگلیسی‌ شعر، ادبیات‌ نمایشی‌، رمان‌ و تاریخ‌ ادبیات‌ انگلیسی‌ را مطالعه‌ می‌کنند.

دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ مترجمی‌ زبان‌ انگلیسی‌:

ساخت‌ زبان‌ فارسی‌، آشنایی‌ با ادبیات‌ معاصر ایران‌، نگارش‌ فارسی‌، واژه‌شناسی‌، ترجمه‌ پیشرفته‌، ترجمه‌ متون‌ اقتصادی‌، ترجمه‌ متون‌ علوم‌انسانی‌ (جامعه‌شناسی‌، تعلیم‌ و تربیت‌، روانشناسی‌ و حقوق‌)، ترجمه‌ متون‌ سیاسی‌، ترجمه‌ مکاتبات‌ و اسناد زبان‌ دوم‌، ترجمه‌ متون‌ مطبوعاتی‌ زبان‌ دوم‌، ترجمه‌ شفاهی‌، ترجمه‌ نوار و فیلم‌، بررسی‌ مقابله‌ای‌ ساخت‌ جمله‌، اصول‌ و مبانی‌ نظری‌، ترجمه‌ متون‌ ادبی‌.

توانایی‌های‌ لازم‌ رشته زبان انگلیسی  :

رتبه لازم قبولی رشته زبان انگلیسی کنکور 1402  : دانشجوی‌ زبان‌ انگلیسی‌ نباید دانشگاه‌ را محلی‌ برای‌ آموزش‌ ابتدایی‌ زبان‌ بداند بلکه‌ باید پیش‌ از ورود به‌ دانشگاه‌ با زبان‌ انگلیسی‌ آشنایی‌ کامل‌ داشته‌ باشد. و در دانشگاه‌ با اصول‌ و روش‌ ترجمه‌ و زبان‌شناسی‌ یا ادبیات‌ انگلیسی‌ آشنا گردد.

همچنین‌ یک‌ دانشجوی‌ مترجمی‌ باید به‌ زبان‌ فارسی‌ تسلط‌ کامل‌ داشته‌ باشد چون‌ ترجمه‌ از هر زبانی‌ به‌ زبان‌ فارسی‌ علاوه‌ بر مهارت‌ در زبان‌ انگلیسی‌ به‌ مهارت‌ بیشتری‌ در زبان‌ و نگارش‌ فارسی‌ نیاز دارد. البته‌ صِرف‌ دانستن‌ دو زبان‌، انسان‌ را مترجم‌ نمی‌کند بلکه‌ باید دانشجو اطلاعات‌ عمومی‌ خوبی‌ داشته‌ باشد، مثلاً نمی‌شود چیزی‌ از فلسفه‌ ندانست‌ و یک‌ کتاب‌ فلسفی‌ را ترجمه‌ کرد یا بدون‌ اطلاع‌ از زندگی‌، افکار و دوران‌ تاریخی‌ یک‌ نویسنده‌، یکی‌ از کتاب‌هایش‌ را ترجمه‌ نمود.

موقعیت‌ شغلی‌ رشته زبان انگلیسی در ایران:

رتبه لازم قبولی رشته زبان انگلیسی کنکور 1402  : یکی از مواردی که داوطلبان علاقه مند به رشته زبان و ادبیات انگلیسی خواهان آگاهی از آن هستند، اطلاع از بازار کار و فرصت های شغلی این رشته است.در رابطه با آینده شغلی رشته زبان و ادبیات انگلیسی لازم است به اطلاعتان برسانیم که این رشته علاوه بر اینکه در ایران بسیار مورد استقبال قرار می گیرد، در خارج از کشور هم به همین صورت است و فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان معلم ، مترجم ،کارمند آژانس مسافرتی، راهنمای گردشگری به فعالیت بپردازند و یا به عنوان هیأت علمی در دانشگاه‌ ها، مراکز علمی و پژوهشی و مراکز آموزش عالی همکاری نمایند.

همچنین همکاری با صدا و سیما و کار در سفارت خانه ها به عنوان مترجم،همکاری با وزارت خارجه،ترجمه و چاپ کتب به زبان انگلیسی، تدریس در مدارس دولتی و غیر انتفاعی و آموزشگاه ها، تاسیس کمپین های تبلیغاتی و ترجمه‌ متون ادبی، شعر، نمایشنامه، داستان و رمان و … هم از جمله فرصت های شغلی این رشته می باشد.

در صورت تمایل می توانید برای آگاهی از بازار کار دیگر رشته ها ازجمله بازار کار رشته گفتار درمانی، بازار کار رشته علوم آزمایشگاهی، بازار کار رشته رادیولوژی،بازار کار رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی و یا دیگر رشته ها با مشاوران مرکز  مشاور گروپ مشاوره تماس بگیرید.

دانشجوی‌ خوب‌ گرایش‌ مترجمی‌ یک‌ فارغ‌التحصیل‌ موفق‌ می‌شود و در نتیجه‌ فرصت‌های‌ شغلی‌ زیادی‌ دارد. برای‌ مثال‌ می‌تواند جذب‌ صداوسیما، خبرگزاری‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌، وزارت‌ جهاد کشاورزی‌ و وزارت‌ امور خارجه‌ شود یا در سازمان‌ها و مؤسسات‌ خصوصی‌ که‌ با خارج‌ از کشور ارتباط‌ دارند و نیازمند به‌ مترجم‌ هستند، فعالیت‌ کند. یک‌ فارغ‌التحصیل‌ ادبیات‌ انگلیسی‌ نیز می‌تواند در حوزه‌ کاری‌ خود به‌ ترجمه‌ بپردازد؛ یعنی‌ متون‌ ادبی‌ از جمله‌ داستان‌ یا شعر را ترجمه‌ کند.

همانطور که در ابتدای این مطلب گفته شد ؛ زبان انگلیسی به سه شاخه ادبیات ،مترجمی،آموزش و دبیری تقسیم میشود و امکان ادامه تحصیل تا دکتری برای دو مجموعه آموزش زبان و ادبیات انگلیسی وجود دارد که خود به شاخه های دیگر نظیر زبان شناسی و..تقسیم میشود .

بطور کل در میان رشته های نظری ، زبان انگلیسی از بازار کار پر رونق و متنوعی برخوردار است .
بازار کار به سه دسته اکادمیک ،تخصصی و عمومی تقسیم میشود .
علاقمندان به قسمت اکادمیک میبایست تا مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند تا در یکی از مراکز دانشگاهی مشغول کار شوند .
ادامه تحصیل علاقمندان به بازار کار تخصصی ، تا مقطع ارشد کافی میباشد .این دسته از افراد میتوانند زبان تخصصی علوم پزشکی، بازرگانی و غیره را آموزش دهند و یا ترجمه کنند .همچنین میتوانند با گرفتن مدرک های از قبیل TTC , delta و.. مشغول به آموزش تا سطح آیلس ، توفل و … شوند .
علاقمندان به بازار کار عمومی میتوانند تحصیلات خود را تا دوره کارشناسی و یا آموزشگاهی معتبر مانند مجتمع فنی پیروزی کامل کنند و با گرفتن آیلس و دوره های آموزشی کوتاه مدت مترجمی ، آموزشی در شعبه های مختلف مشغول به تدریس و یا ترجمه سطح متوسط شوند .
بدیهی است که میزان حقوق دریافتی شما وابسطه به رزومه ، تجربه ،دانش و مدرک مرتبط با زبان میباشد .

این بازار های کار تنها معطوف به مترجمی و آموزش است . اما با زبان انگلیسی شما قادر خواهید بود که به شغل های دیگر نیز دستیابی پیدا کنید و حتی موفق تر از کسانی باشید که در برای مثال در رشته امور بازرگانی فارغ التحصیل شده اند .
با دانش زبانی خوب قادر خواهید بود در آژانس های هواپیمایی، شرکت های بازرگانی ، حمل و نقل ، موزه ها ، حقوقی و ..به عنوان مشاور استخدام شوید و یا به سهولت مشغول به کار هایی مانند مهمانداری ، مشاور درسی ، لیدر تور و یا تور گاید و… شوید . همچنین در شرکتهای معتبر مانند شرکت نفت ، به عنوان مترجم و شبکه های مستند کار های نقد و بررسی متون را بر عهده و صد ها مسولیت دیگر را بر عهده بگیرید .
همچنین ترجمه کتاب ها و وارد شدن به حرفه نویسندگی و تئاتر و هنر از مزایای داشتن دانش زبانی است .
بهترین و پر در آمد ترین شغل زبانی ، ترجمه همزمان و ترجمه انگلیسی به فارسی میباشد که از ساعتی حد اقل صد هزار تومان شروع میشود .

بازار کار رشته مترجمی زبان انگلیسی نسبت به مترجمی سایر زبانها گسترده تر است.

دلیل آن هم نیاز روزافزون سازمانها و افراد به این شاخه از مترجمی زبان می باشد.

با توجه به شرایط این بازار، اگر دانشجو نتواند در دوره تحصیلی خود قابلیت ها و مهارت های لازم را کسب کند در بازار کار رشته مترجمی زبان انگلیسی جایگاهی نخواهد داشت.
دانشجو باید در دوره تحصیلی خود ضمن یادگیری کامل مباحث مترجمی ، همت خود را بر مطالعه آثار خارجی و کار عملی ترجمه قرار دهد.

رعایت این نکات، امکان فعالیت بهتر وی را در بازار کار رشته مترجمی زبان فراهم می کند.

البته نباید این نکته را فراموش کرد که به دلیل بازار کار خوب این رشته ، تعداد فارغ التحصیلان این رشته زیاد شده است.

بدیهی است که هر چه تعدا فارغ التحصیلان این رشته بیشتر باشد رقابت برای یافتن کار بیشتر خواهد شد.

همچنین تکیه صرف به تحصیلات دانشگاهی مهارت های لازم را در اختیاز فرد قرار نمی دهد.

دانشجو باید خود تلاش مضاعفی کرده و مهارت و تجربه کاری بیشتری کسب کند تا بتواند در این بازار پرمتقاضی، جایگاه و موقعیت شغلی مناسبی برای خود فراهم نماید.


🔴انتخاب رشته فرصت دوم شماس

🔴 ولی زمانش خیلی محدوده و شاید نتونین تو این زمان خودتون به همه‌ی سوالاتی که پیش میاد پاسخ مناسبی بدین پس

✅اگه نمیدونین شهر مهم تره یا رشته؟
✅اگه نمیدونین با چه رتبه ای،چه رشته ای میارین!
✅اطلاعات دقیق درمورد سهمیه ها!
✅ و حتی اگه نمیدونین که انتخاب رشته کنین یا برای سال بعد بخونین!

♨️ از مشاورگروپ بپرسید، مشاورای ما به سوالاتون پاسخ میدن.

♨️ مشاوره تلفنی همه روزه با مشاوران با تجربه

✅برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید👇👇
9099071613 ( تماس از تلفن ثابت بدون کد و صفر ) 8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیلوضعیت بازار کار رشته مترجمی زبان انگلیسی

یک مترجم مسلط به زبان انگلیسی می تواند در زمینه های شغلی زیر فعالیت کند:

1-فعالیت در مراکز آموزشی دولتی و خصوصی به عنوان مترجم

2-فعالیت در وزارت امور خارجه که یکی از اصلی ترین مراکز جذب دانشجو در این رشته می باشد.

3-کار در مراکزی که ارتباط مستقیمی با خارجیان و کشورهای خارجی دارند.

4- در زمینه های فرهنگی نظیر فعالیت های که میتوانند در سمینارها، جشنواره ها،نمایشگاه ها انجام دهند.

5-ترجمه آثار خارجی به کمک موسسات دولتی وخصوصی که در اصل به عنوان یک حامی محسوب می شوند.

6-حضور در مراکز دولتی و خصوصی به عنوان مترجم و رابط بین این موسسات با موسسه های خارجی در زمینه صنعت و معدن و….

7-فعالیت در فضای مجازی یکی دیگر از زمینه های شغلی این رشته می باشد.

مثلا دانشجویانی که به حوزه فناوری علاقمند هستند با راه اندازی یک سایت ترجمه می توانند در این زمینه فعالیت کنند.

8-مترجمی جزو مشاغل خانگی نیز محسوب می شود.

علاقه مندان به این رشته بخصوص خانم های مترجم می توانند در خانه کسب و کار خود را، راه اندازی کنند.

حقوق و درآمد مترجم رشته زبان انگلیسی در ایران

مقدار درآمد یک مترجم در ایران به سازمان و شرکتی که در آن کار می کند و همچنین سطح تخصص و تجربه کاری وی بستگی دارد.

براساس گزارشی که در اواخر سال 1392 توسط تعدادی از متخصصان شغلی کشور صورت گرفته

متوسط حقوق و درآمد مترجم در ایران به شرح زیر می باشد:

یک مترجم در اواخر سال 1392، حداقل درآمد 560/000 تومان ذکر شده است.

حداکثر درآمد 1/500/000تومان و متوسط درآمد ماهیانه 800/000 تومان می باشد.

البته این گزارش روی شاغلان این رشته که در مراکز دولتی و خصوصی مشغول کار هستند صورت گرفته است.

مترجمینی که کارآفرین بوده و یا بصورت آزاد فعالیت می کنند قطعا با توجه به سطح مهارت و تخصص خود

از لحاظ درآمدی شرایط متفاوتی را نسبت به درآمد های ذکر شده خواهند داشت.

پس بدیهی است که هرچقدر سطح تخصص و تجربه بیشتر باشد درآمد ماهیانه فرد نیز بیشتر خواهد شد.

البته این آمار برای سال 92 می باشد طبیعتا در سال 1402 مقدار درآمد ماهیانه در این رشته بیشتر شده است.

معضلات بازار کار رشته مترجمی زبان انگلیسی

-نداشتن مهارت و تجربه کافی در فارغ التحصیلان این رشته

-عدم سازگاری این مهارت ها با تقاضای بازار کار

-نداشتن اطلاعات از وضعیت بازار کار رشته مترجمی

-نبود ارتباط موثر و سازنده بین ایران و سایر کشورها

-رکود و شرایط نامناسب اقتصادی

-جذب تعداد کمی از فارغ التحصیلان این رشته در مراکز دولتی

با توجه معضلاتی که به آن اشاره شد اگر دانشجو مهارت کافی در این رشته رو کسب کند میتواند شانس موفقیت خود در بازار کار رشته مترجمی زبان را بالا ببرد.

داشتن مهارت های که در ادامه بحث به آن اشاره می شود میتواند در این امر کمک کننده باشد:

1-داشتن مهارت های حل مشكل

2- مهارت های فنی و حرفه ای

3- داشتن روابط عمومی بالا

4- آشنایی با دانش كامپیوتر و دانش ریاضیات و علوم

5-مهارت های آموزشی

6- داشتن دانش مدیریتی بخصوص در امر تجارت و مهارت های مدیریت اطلاعات

7-آشنایی با زبان های خارجی دیگر

همچنین داشتن توانایی برقراری ارتباط و توانایی حل مسئله و وجود علاقه – پشتکار – جدیت و داشتن دغدغه در این امر

می تواند در رسیدن فرد به موقعیت شغلی برتر در بازار کار رشته مترجمی زبان کمک کننده باشد.

در جدول زیر تراز آخرین فرد قبول شده کانونی در رشته زبان انگلیسی در دانشگاه های مختلف ارائه شده است.

اطلاعات دیگری که در این جدول وجود دارد و برای شما جالب خواهد بود ، این است که از کانون های هر شهر چه تعدادی به هر دانشگاه رفته اند. این اطلاعات در تشخیص گرایش دانش آموزان و اقبال عمومی در انتخاب رشته به شما کمک خواهد کرد.

لازم به ذکر است در مناطقی که آخرین تراز اعلام نشده است ، تعداد نفرات کانونی به اندازه لازم نبوده است.


LastPoint 90 91 Zaban1 LastPoint 90 91 Zaban2 LastPoint 90 91 Zaban3 LastPoint 90 91 Zaban4 LastPoint 90 91 Zaban5 رشته زبان انگلیسی


بهترین دانشگاه های زبان انگلیسی در ایران

رتبه لازم برای قبولی در رشته زبان انگلیسی دانشگاه تهران

این اطلاعات براساس قبولی های کانون در کنکور 96 می باشد .
نام دانشگاه ظرفیت رشته تعداد قبولی کانون چارک پائین تراز کانون چارک پائین رتبه منطقه 1 چارک پائین رتبه منطقه 2 چارک پائین رتبه منطقه 3 چارک پائین رتبه 5% ادبیات عربی معارف زبان زبان تخصصی

دانشگاه تهران

20 7 6700 6 6 7 8 7
83

دانشگاه خوارزمی – تهران (محل تحصیل كرج)

20 3 6344 4 5 6 7 6
22

دانشگاه علامه طباطبایی – تهران

18 6 6295 5 7 6 8 7
24

دانشگاه شهید بهشتی – تهران

20 8 6237 284 125 6 6 7 8 7
21

دانشگاه علامه طباطبایی – تهران

18 8 6088 430 5 7 6 8 7
12

دانشگاه فردوسی – مشهد

25 5 6060 3 5 6 8 7
14

دانشگاه تبریز

30 8 5935 1200 4 4 5 6 6
15

دانشگاه الزهرا(س) – تهران

25 3 5839 5 5 6 5 6
12

دانشگاه علامه طباطبایی – تهران

شبانه
15 3 5805 5 5 5 7 6
8

دانشگاه شیراز

35 8 5803 1101 5 5 6 7 7
22

دانشگاه اصفهان

30 11 5760 886 4 4 5 7 6
18

دانشگاه اصفهان

30 10 5573 514 1964 4 4 6 7 6
12

دانشگاه گیلان – رشت

شبانه
40 5 5522 3805 2 2 3 7 5
8

دانشگاه مازندران – بابلسر

شبانه
20 4 5461 4236 3 3 3 6 4
6

دانشگاه مازندران – بابلسر

20 5 5428 4 3 4 6 4
4

دانشگاه سمنان

35 3 5421 3989 2 1 3 7 5
2

دانشگاه ملایر

30 4 5368 4929 3 3 3 7 6
0

دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) – قزوین

30 6 5350 925 3 3 4 7 6
5

دانشگاه ارومیه

45 4 5342 3623 3 5 4 6 5
1

دانشگاه اراک

35 5 5306 2687 3 1 3 5 4
1

دانشگاه یزد

40 14 5286 3429 5 4 5 6 5
0

دانشگاه قم

90 11 5272 5291 2298 2 3 3 4 3
0

دانشگاه كردستان – سنندج

60 5 5177 4976 2 2 3 5 4
0

دانشگاه رازی کرمانشاه

40 7 5176 4617 4 4 5 5 4
3

دانشگاه حكیم سبزواری – سبزوار

48 4 5159 3 2 3 5 4
4

دانشگاه شهید مدنی آذربایجان – تبریز

40 4 5139 3068 4 2 3 4 3
3

دانشگاه گلستان – گرگان

30 4 5120 2723 4 4 3 5 3
4

دانشگاه گلستان – گرگان

30 5 5102 6549 3 2 4 4 4
4

دانشگاه بیرجند

45 4 5096 9054 2 3 3 4 3
3

دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) – قزوین

30 3 5089 1486 5 6 6 4 4
1

دانشگاه شهید چمران اهواز

30 5 5072 3497 2 2 4 6 4
12

دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد – دماوند (محل تحصیل تهران)

50 5 5041 3 3 4 4 3
1

دانشگاه كردستان – سنندج

60 4 5037 4429 3 3 4 4 4
2

دانشگاه شهید باهنر – كرمان

25 4 5011 2364 3 3 5 4 3
4

دانشگاه مازندران – بابلسر

20 8 414024 1692 1109 4 3 4 5 5
0

دانشگاه مازندران – بابلسر (محل تحصیل نوشهر)

شبانه
15 3 414023 4 2 3 3 3
0

دانشگاه خلیج فارس – بوشهر

60 5 4961 7421 3 2 3 4 4
2

دانشگاه گیلان – رشت

40 4 4906 3 2 2 5 4
1

دانشگاه پیام نور تهران – تهران جنوب

50 4 4905 2 2 3 5 5
3

دانشگاه كاشان

15 4 4874 4356 3 3 5 3 4
1

دانشکده علوم انسانی حضرت معصومه_قم(ویژه خواهران)

35 6 4872 4152 4 4 4 5 4
0

دانشگاه مازندران – بابلسر

شبانه
20 7 4837 4720 3 4 4 5 4
1

دانشگاه زنجان

30 3 4832 4 4 4 4 3
2

دانشگاه ولی عصر(عج) – رفسنجان

45 4 4788 3 2 3 3 2
0

دانشگاه مراغه

40 3 4734 3 3 3 5 2
0

دانشگاه شهرکرد

37 5 4721 4109 3 2 4 4 4
2

دانشگاه ارومیه

45 4 4641 3 3 3 5 3
0

دانشگاه پیام نور البرز – مرکز كرج

50 4 4623 2 3 2 4 3
0

دانشگاه نیشابور

20 3 4619 2 4 3 4 3
1

دانشگاه كاشان

15 3 4609 4 4 3 3 3
1

دانشگاه رازی کرمانشاه

شبانه
40 3 4580 6787 4 2 5 3 2
0

دانشگاه شهید مدنی آذربایجان – تبریز

45 3 4571 3 3 3 4 4
2

دانشگاه غیرانتفاعی مفید(ره) – قم

45 3 4560 13118 3 2 3 3 1
1

دانشگاه یزد – مهریز

شبانه
40 3 4442 3 3 3 3 2
3

دانشکده علوم انسانی حضرت معصومه_قم(ویژه خواهران)

شبانه
35 3 4362 8303 3 3 4 3 1
0

دانشگاه لرستان – خرم آباد (محل تحصیل پلدختر)

40 3 4332 2 1 3 3 2
1

دانشگاه غیرانتفاعی خیام – مشهد

60 3 4315 3 1 2 2 1
0

دانشگاه ملایر

شبانه
45 10 4304 15803 11057 2 1 3 2 1
2

مجتمع آموزش عالی بم

40 3 4198 1 3 2 2 1
2

دانشگاه لرستان – خرم آباد (محل تحصیل كوهدشت)

60 3 4108 14306 1 1 3 4 1
2

دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا(ع) – مشهد

40 5 4047 1 2 3 2 1
1

دانشگاه كوثر بجنورد (ویژه خواهران)

50 3 3911 16432 1 1 1 1 1
4

دانشگاه فردوسی – مشهد

شبانه
15 3 4 3 4 6 5
2

دانشگاه صنعتی شاهرود

45 3 1 2 3 4 2
4

دانشگاه ایلام

20 3 3 2 4 5 4
3

دانشگاه آیت الله بروجردی – بروجرد

1 4 2 2 2 4 3
3

مشاوره انتخاب رشته زبان انگلیسی کنکور 1402

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز مشاور گروپ می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته زبان انگلیسی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با رشته زبان انگلیسی اگر مشکل یا ابهامی داشتید با کارشناسان مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی رشته زبان انگلیسی

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری مشاور گروپ ؛ رشته زبان انگلیسی آماده پاسخگویی در زمینه های زیر هستند :

ثبت نام کنکور  رشته زبان انگلیسی

مشاوره کنکور رشته زبان انگلیسی

انتخاب رشته   رشته زبان انگلیسی

ثبت نام بدون رشته زبان انگلیسی

انتخاب رشته    رشته زبان انگلیسی

برنامه ریزی کنکور رشته زبان انگلیسی

خدمات مرکز مشاوره تلفنی مشاور گروپ ؛رشته زبان انگلیسی در زمینه مشاوره تحصیلی کنکور

 

خدمات تخصصی مرکز مشاوره تلفنی مشاور گروپ رشته زبان انگلیسی

در زمینه مشاوره کنکور سراسری

مشاوره کنکور تجربی تلفنی

مشاوره کنکور انسانی تلفنی

مشاوره کنکور ریاضی تلفنی

مشاوره کنکور هنر تلفنی

مشاوره کنکور زبان تلفنی

اگر در زمینه تحصیلی ( مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و… ) سوال و یا مشکلی دارید ،
از خط ثابت با شماره زیر :

9099071613

  (از هر نقطه ایران) و بدون کد گیری تماس بگیرید
مشاوران مشاور گروپ از 8 صبح الی 12 شب آماده پاسخگویی و راهنمایی شما عزیزان می باشند.

4/5 - (5 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه رشته زبان انگلیسی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. یاسمین

  این مطلب حرف نداشت

  پاسخ
 2. Hajar.M

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید دانشگاه شهید چمران برای زبان هم دانشجو میپذیره یا خیر؟
  و حداقل رتبه ای که میتوان در انجا قبول شد چقدر است؟
  ممنونم از زحمات شما

  پاسخ
 3. زب :)

  سلام لطفا به من بگید که فردی اگر بخواد آموزشگاه زبان بره قبل از دانشگاه
  (رشته مترجمی زبان) .. بهتره ترم چند باشه؟
  لطفا حداقل چیزی که می دونید به من بگید واقعا ازتون کمک میخوام?!

  پاسخ
 4. Setayesh

  سلام می خواستم ببینم اگه ماسال پیش کنکور دادیم وانتخاب رشته کردیم قبول شدیم نرفتیم امسال محروم میشیم ازرفتن ب دانشگاه دولتی واگه امسال کنکوربدیم ورتبه برتر بیاریم امکان رفتن به دانشگاه دولتی نیس؟ویااگه بخوایم ازادبخونیم میشه مثلاتودانشگاه شهیدبهشتی بریم؟

  پاسخ
 5. serpico

  سلام وقت بخیر ببخشید من هر چی گشتم نتونستم اطلاعاتی که برای رشته ی تدریس زبان انگلیسی در دانشگاه تهران رو پیدا کنم ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
 6. محمد

  سلام خسته نباشید
  آخرین رتبه ی قبولی روزانه ی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه کاشان منطقه 2 چند بوده؟

  پاسخ
  1. سحر

   نمیدونم

   پاسخ
   1. زهرا

    سلام خاستم بدونم اگه امسال بخام کنکور زبان بدم دانشگاه اصغهان در مقطع کاردانی دانشجو قبول میکنه؟

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی