رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1401+ 9000 کارنامه

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور

جهت مشاوره در زمینه رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1401+ 9000 کارنامه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 ( 9000 نمونه کارنامه قبولی رشته روانشناسی کنکور 1400 ): معرفی شغل و رشته روانشناسی  : اگر شما عاشق دانستن چگونگی و دلایل رفتار دیگران بوده و دوست دارید به آنها در برخورد با چالش های شان کمک کنید، شغل روانشناسی مناسب شماست.

رشته روانشناسی

سر فصل ها

رتبه لازم برای قبولی در کنکور روانشناسی

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 :  روانشناسی علم مطالعهٔ رفتار و فرایند‌های ذهنِ موجود زنده ـ بخصوص انسان ـ بر اساس روش علمی است. از آنجا که امروزه فکر و اندیشه انسان ها پایه هر عمل و فعالیتی می باشد، شناخت و درمان مسایل و مشکلات مربوط به آن نیز بسیار مهم و ضروری است. وظیفه اصلی این کار بر عهده روانشناسان می باشد.

روانشناس کسی است که رفتار، شخصیت، روابط بین فردی، یادگیری و انگیزش را در انسان به شکل حرفه ای مورد بررسی قرار می دهد. روانشناس از یک طرف رابطه بین عملکرد مغز و رفتار را بررسی می کند و از سوی دیگر ارتباط بین محیط و رفتار. روانشناس رفتار، انگیزه ها، افکار و احساسات افراد را بررسی کرده و به آنها در کنترل و غلبه بر مشکلات شان کمک می کند.

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 : روانشناسی نیازمند صداقت و گشاده رویی است. همچنین داشتن مهارت های ارتباطی و شنونده خوب بودن برای این کار لازم است. روانشناس باید در کنار داشتن دانش، توان درک درست و بدور از هر گونه قضاوتی را داشته باشد. فرد مراجعه کننده باید بتواند به راحتی و بدور از هرگونه استرس و نگرانی به روانشناس اعتماد کرده و مشکلات خود را با او در میان بگذارد. در واقع روانشناس یک انسان شناس و جامعه شناس خوب نیز هست.
 
رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 : محل کار و ساعت کاری روانشناس بسته به نوع تخصص و نوع کار او متفاوت است. روانشناسی که در سازمان و شرکت ها مانند آموزش و پرورش، بهزیستی و... استخدام می شود، مطابق با ساعات کاری استاندارد فعالیت می کند. اما ساعات کار برای روانشناسی که به صورت مستقل و شخصی کار می کند، متفاوت و متغیر است.

در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف روانشناس، توانمندی و مهارت مورد نیاز روانشناس، تحصیلات لازم برای ورود به شغل روانشناسی، بازار کار و فرصت های شغلی روانشناسی، درآمد روانشناس و برخی از روانشناسان معروف ارائه می شود.

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 : وظایف روانشناس

وظایف روانشناس در هر یک از زمینه های تخصصی زیر عبارتند از :

روانشناس آموزشی- کمک به کودکان، نوجوانان و جوانان برای غلبه کردن بر مشکلات آموزشی و روانی خود و در نتیجه پیشرفت کردن در این زمینه ها :

روانشناس شغلی ( یا روانشناس سازمانی)- کمک به شرکت ها و سازمانها در بهبود عملکرد و افزایش رضایت شغلی کارکنان

روانشناس سلامت- ترویج رفتار و نگرش سالم و کمک به بیماران و خانواده های آنها برای غلبه بر بیماری ها

روانشناس مشاوره ای- کمک به افراد در حل مشکلات شان و تصمیم گیری ها به خصوص در زمان های پراسترس زندگی شان

روانشناس جرم شناسی- استفاده از تئوری های روانشناسی در شناسایی جرائم، بازسازی و بهبود مجرمین

روانشناس بالینی- کمک به مراجعانی که در شرایطی سخت مانند نگرانی، اضطراب، افسردگی و بیماری های روانی قرار دارند.

روانشناس ورزشی- کار با افراد، تیم ها و سازمان ها برای بهبود انگیزه و عملکرد در زمینه مربی گری، آموزش و رقابت و همچنین ترویج مشارکت ورزشی به صورت عمومی.

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 : شرایط ورود به رشته روانشناسی

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402  : این رشته در حال حاضر با گرایش روانشناسی وجود دارد و افراد متقاضی می توانند بعد از گرفتن مدرک دیپلم و شرکت در کنکور در صورتی که رتبه مناسبی کسب کنند در یکی از دانشگاه های آزاد یا دولتی تحصیل کنند. این رشته در کارشناسی ارشد گرایش­های متنوع­تری داشته که افراد می توانند با توجه به علاقه و حوزه کاری در هر کدام از آن ها تحصیل کنند. پس از اتمام دوره کارشناسی، داوطلبان می‌توانند در آزمون سراسری کارشناسی ارشد که به صورت متمرکز از سوی سازمان سنجش کشور برگزار می‌شود شرکت کنند و پس از آزمون و کسب موفقیت در آن به دوره کارشناسی ارشد راه یابند. 

تعداد زیادی از شرکت کنندگان در این مقطع تحصیلی پس از فراغت از تحصیل در دوره کارشناسی ارشد جذب بازار کار شده‌اند و تعدادی نیز پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد جذب مراکز علمی کشور می‌شوند.

فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ارشد، در صورت تمایل می‌توانند در آزمون دوره دکترای روانشناسی که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود شرکت کنند. پس از کسب رتبه لازم، مجاز به مصاحبه در دانشگاه های موردنظر می شوند و در صورت کسب نمره لازم در مصاحبه می تواند در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهد.

فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری در مراکز علمی و پژوهشی کشور از جمله مراکز جذب فارغ‌التحصیلان این رشته مشغول به کار می‌شوند.

همچنین می‌توانند به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه ها به کار تحقیق و تدریس در دانشگاه بپردازند.

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 : مهارت و توانمندی های مورد نیاز روانشناس

علاقه به انسان ها و کمک به آنها در حل مشکلاتشان

انعطاف پذیری

صداقت

امین و محرم اسرار بودن

مهارت های ارتباطی عالی و شنونده خوبی بودن

مهارت های تصمیم گیری و حل مساله در سطح خوب

رویکرد دقیق، منطقی و روش مند

تحصیلات لازم برای ورود به شغل روانشناسی

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 : فارغ التحصیلان رشته روانشناسی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا (به شرط گذراندن دو مقطع تحصیلی که آخرین آن غیر پژوهش محور باشد) می توانند وارد این شغل شوند.

آینده شغلی، بازار کار و فرصت استخدامی روانشناس

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 :  روانشناس با توجه به تخصص خود می تواند در بیمارستان ها، مدارس، زندان ها، مراکز توانبخشی، مهدکودک ها، مراکز مشاوره، واحد تحقیقات دانشگاهی، برخی از شرکت ها و سازمان ها و یا باشگاه های ورزشی فعالیت کند. رواشناس می تواند با دریافت مجوز لازم از بهزیستی برای احداث مهد کودک و سرای سالمندان اقدام کند.

همچنین با داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد، تجربه و سرمایه و سایر شرایط لازم می تواند به طور مستقل کار کرده و مرکز خدمات روانشناسی یا مشاوره راه اندازی کند.

شرایط اخذ پروانه اشتغال شرایط تاسیس دفترکار مشاوره روانشناسی بالینی
شرایط تاسیس مرکز مشاوره
شرایط جدید اخذ پروانه فعالیت روانشناسان
آیین نامه و شیوه نامه کارورزی (مصوب 93)

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 : برخی از مسایل و نکاتی که روانشناسان بیان می کنند عبارتند از :

اکثر روانشناسان بر لزوم وجود تجربه در کنار علم در این شغل بسیار تاکید دارند و آن را یک عامل کلیدی در موفقیت خود می دانند.

وجود دیدگاه نامناسب بین مردم نسبت به مراجعه به روانشناس در هنگام داشتن مشکلات روحی و روانی (البته تا حد زیادی در سال های اخیر اصلاح شده ولی هنوز نیاز به فرهنگ سازی دارد.)

عدم اعتماد جامعه و نبود آگاهی در مراجعان که معمولا باعث رها کردن روند درمان در نیمه راه شده و اغلب با بروز مجدد و تشدید بیماری مجبور به مراجعه و شروع دوباره درمان می شوند.

نبود پوشش بیمه ای و سنگین بودن هزینه جلسات مشاوره برای بسیاری از مردم

دانشگاه دولتی روانشناسی

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 :  امروزه فکر و دانش انسان پایه اصلی همه فعالیت ها و امور شده است. هر چه کشوری پیشرفته تر باشد، تکیه آن بر فکر و اندیشه بیشتر است. همگام با این روند، مسایل و مشکلات فکری، ذهنی و روحی بیشتری برای انسان ها پیش می آید که روانشناسی در شاخه های مختلف می تواند به خوبی راهگشای آنها باشد. آمارهای رشد استخدام روانشناسان در سایر کشورها، گواهی بر این مدعی است. ایران نیز که در حال توسعه می باشد، از این قانون مستثنی نمی باشد. پیش بینی می شود در سال های آتی بازارکار مناسبی پیش روی علاقه مندان و فارغ التحصیلان روانشناسی باشد.

وضعیت استخدام روانشناس در برخی کشورهای جهان به شرح زیر است :

آمریکا - پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام روانشناسان بین سال های2010 تا 2020 ، رشد22 درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل14 درصد می باشد.

استرالیا - در بازه زمانی 5 سال گذشته میزان استخدام روانشناسان رشد42.5 درصدی داشته و رشد بسیار زیاد در آینده برای آن پیش بینی شده است.

افرادی که عللاقه مند به تحصیل در رشته روانشناسی هستند به این نکته توجه نمایند که به منظور دستیابی به موفقیت های روزافزون در این رشته می بایست از پایه بسیار قوی در دو درس زیست شناسی و شیمی برخوردار باشند. همچنین به منظور تحصیل در این رشته می بایست از بینش عمیقی نسبت به محیط جامعه و رفتارها و واکنش های اطرافیان برخوردار باشید تا بتوانید به بررسی ویژگی های رفتاری افراد مختلف بپردازید.

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 : درآمد  واقعی روانشناس در ایران

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 : درآمد روانشناسان با توجه به میزان دانش علمی، تجربه، شهر محل کار، خصوصی یا دولتی بودن محل کار و... متفاوت است. روانشناسی که در بخش های دولتی مشغول به کار می شود، مطابق با قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت می کند. رواشناسی که در سازمان ها و مراکز خصوصی استخدام شده اند، با توجه به میزان دانش، مهارت، تجربه و توافق صورت گرفته با کارفرما، درآمدهای متفاوتی دارند. روانشناسی که خود کلینیک دارد نیز با توجه به میزان فعالیت و تعداد مددجوها، درآمدهای مختلفی کسب می کنند.

آینده شغلی و بازار کار در هر یک از گرایش های فوق در این مقطع از قرار زیر است:

1- پس از طی دوره 4 ساله روانشناسی بالینی و کسب مدرک کارشناسی در این گرایش، فرد می تواند

- به عنوان کارشناس این رشته در مراکز دولتی نظیر بهزیستی- شهرداری- نیروی انتظامی- سازمان زندان ها- کانون اصلاح و تربیت و ... در قسمت مربوطه جذب به کار شود.

- در آموزش و پرورش به عنوان معلم و یا دبیر در دروس مربوطه و یا به عنوان مشاور مدرسه جذب به کار شود.

- در کلینیک های درمان اعتیاد به عنوان روانشناس مشغول کار شوند.

- در کلینیک های مشاوره ای به کارهای درمانی، و یا تشخیصی نظیر گرفتن تست های هوش و شخصیت بپردازد (کلینیک های مشاوره ای به علت تجربه کم کاری به ندرت تمایل به پذیرش یک کارشناس روانشناسی به عنوان درمانگر دارند)

- همکاری با روانپزشک (روانپزشکان در مطلب خصوصی خود، به ندرت تمایل به پذیرش یک کارشناس روانشناسی به عنوان درمانگر دارند)

- با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به تاسیس "مهد کودک" نماید.

- با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به تاسیس "سرای سالمندان" نماید.

- به عنوان مربی مهد کودک مشغول به کار شود.

2- پس از طی دوره 4 ساله روانشناسی عمومی و کسب مدرک کارشناسی در این گرایش، فرد می تواند

- به عنوان کارشناس این رشته در مراکز دولتی نظیر بهزیستی- شهرداری- نیروی انتظامی- سازمان زندان ها- کانون اصلاح و تربیت و ... در قسمت مربوطه جذب به کار شود.

- در آموزش و پرورش به عنوان معلم و یا دبیر در دروس مربوطه و یا به عنوان مشاور مدرسه جذب به کار شود.

- با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به تاسیس مهد کودک نماید.

- با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به تاسیس سرای سالمندان نماید.

- به عنوان مربی مهد کودک مشغول به کار شود.

3- پس از طی دوره 4 ساله روانسنجی و کسب مدرک کارشناسی در این گرایش، فرد می تواند

- به عنوان کارشناس این رشته در مراکز دولتی نظیر بهزیستی- شهرداری- نیروی انتظامی- سازمان زندان ها- کانون اصلاح و تربیت و ... در قسمت مربوطه جذب به کار شود.

- در آموزش و پرورش به عنوان معلم و یا دبیر در دروس مربوطه جذب به کار شود.

- با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به تاسیس مهد کودک نماید.

- با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به تاسیس سرای سالمندان نماید.

- در کلینیک های مشاوره ای و یا در مطب روانپزشک به اجرا و تفسیر آزمون های بپردازد.

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 : مقطع کارشناسی ارشد

در مقطع کارشناسی ارشد، این رشته تا آزمون کارشناسی ارشد سال 1389 دارای ۶ گرایش است. این گرایش ها عبارتند از:

1- روانشناسی عمومی 2- روانشناسی بالینی 3- روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

4- سنجش و اندازه گیری یا روانسجی 5- روانشناسی صنعتی و سازمانی ۶.روانشناسی شخصیت

با توجه به اینکه در کشور ما برخلاف سایر کشورها، در رشته روانشناسی تفکیک زمینه های شغلی بین گرایش ها وجود ندارد، بازار کار در همه گرایش های ذکر شده به جز دو گرایش روانشناسی صنعتی و سازمانی و سنجش و اندازه گیری یا روانسجی یکسان و به شرح ذیل است؛

1- با دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد در گرایش های فوق فرد می تواند:

- پس از احراز شرایط لازم (ازجمله 800 ساعت کارآموزی در مراکز دارای مجوز رسمی، تاییدیه از اساتید رشته و ...) و دریافت مجوز از سازمان نظام روانشناسی اقدام به تاسیس کلینیک مشاوره بنماید.

- به عنوان کارشناس این رشته در مراکز دولتی نظیر بهزیستی- شهرداری- نیروی انتظامی- سازمان زندان ها- کانون اصلاح و تربیت و ... در قسمت مربوطه جذب به کار شود.

- در واحدهای کوچک دانشگاه آزاد و یا دوره های فراگیر و یا موسسات آموزش عالی آزاد به عنوان مدرس فعالیت کند.

- در آموزش و پرورش به عنوان معلم و یا دبیر در دروس مربوطه و یا به عنوان مشاور مدرسه جذب به کار شود.

- با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به تاسیس مهد کودک نماید.

- با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به تاسیس سرای سالمندان نماید.

- در کلینیک های درمان اعتیاد به عنوان روانشناس مشغول به کار شوند (اشتغال در این مراکز مستلزم تحصیل در گرایش روانشناسی بالینی است و دارا بودن مدرک کارشناسی این گرایش کافی است).

- در کلینیک های مشاوره ای به کارهای درمانی بپردازد

- با روانپزشکان در کلینیک های خصوصی ایشان همکاری کند (البته روانپزشکان مایل به همکاری با کارشناسان ارشد در گرایش های بالینی و خانواده درمانی هستند).

- در کلینیک های مشاوره و روان درمانی کودک به کارهای درمانی مثل بازی درمانی و ... بپردازد (در این مراکز تاکید بیشتر روی کارشناسان ارشد با گرایش بالینی کودک و نوجوان و بالینی است).

2- با دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد در گرایش روانسنجی، فرد به عنوان یک متخصص در طراحی و ساخت آزمون های جدید، استاندارد کردن آزمون های موجود و تفسیر دقیق نتایج آزمون های انجام شده فعالیت کند.

3- در گرایش شخصیت و صنعتی و سازمانی که در ایران اخیرا به گرایش های روانشناسی اضافه شده است، زمینه اصلی کار در مراکز صنعتی و کارخانه ها به منظور گزینش نیروهای مناسب با شغل و به کار گیری روش هایی جهت افزایش بهره وری و در سمت های مسئول کارگزینی، مسئول منابع انسانی، مسئول برنامه ریزی نیروی انسانی، مسئول بالندگی سازمانی، مسئول تحقیق و توسعه منابع انسانی، مسئول روابط کارکنان، آموزش کارکنان و ... است. اما در ایران این گرایش کمتر مورد توجه قرار می گیرد و فارغ التحصیلان این گرایش هرچند اندک هستند اما به ندرت موفق به یافتن شرایط کاری متناسب با گرایش خود می شوند بنابراین فارغ التحصیلان این گرایش اکثرا در زمینه های ذکر شده در باره گرایش های 1 و 2 مشغول به کار می شوند.

میزان درآمد روانشناس در برخی از کشورهای جهان عبارتند از :

آمریکا - متوسط درآمد سالانه روانشناسان68.640 دلار (برای همه مشاغل33.840 دلار) در سال2010 و مطابق با آخرین آمارها در سال 2013، 68.200 دلار بوده است.

استرالیا - متوسط درآمد سالانه روانشناسان60.000 دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان - متوسط درآمد سالانه روانشناسان متخصص در بخش دولتی بین 39.000 تا52.000 دلار، افراد با تجربه تا 61.000 دلار یا بیشتر و برای افراد ارشد و مشاور تا122.000 دلار می باشد.

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 : شخصیت های مناسب شغل روانشناسی

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 :  در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و ... برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

برخی از شخصیت های مناسب شغل روانشناسی بر اساس شخصیت شناسی MBTI : (برای مشاهده هر تیپ شخصیتی روی آن کلیک کنید)

ENFJ این تیپ شخصیتی دوست دارند به دیگران کمک کنند تا از زندگی خود لذت ببرند. آنها درمانگرهای بانفوذ و گرمی هستند که راه حل ها و انتخاب های احتمالی را به خوبی تشخیص و به مراجعان خود ارائه می دهند.

INFJ این تیپ شخصیتی دوست دارد از دانش و ایده های خود برای کمک به دیگران استفاده کند. این افراد علاقه دارند که ارتباطات فردی (دو نفره) و عمیق با دیگران برقرار کنند که در این شغل شرایط آن وجود دارد.

ENFP این تیپ شخصیتی مشاورانی دلسوز، مهربان، خلاق و حمایتگر هستند. آنها می توانند روی دیگران تاثیر زیادی بگذارند. با انرژی زیادی که دارند، انگیزه لازم برای تغییرات مثبت در زندگی را به مراجعان خود می دهند.

INFP این تیپ شخصیتی دوست دارد به دیگران کمک کند در زندگی شان به رشد و فراست بیشتری دست پیدا کند. او در حوزه مشاوره و راهنمایی بسیار موفق عمل می کند.

ENTJ این تیپ شخصیتی از استقلال و تنوع این شغل لذت برده و دوست دارد با انواع مردم در مشاغل مختلف سر و کار داشته باشد. او معمولا محیطی چالشی با طرح های خلاق و جلسات پویا بوجود می آورد.

INTJ این تیپ شخصیتی در زمینه های فنی تر حوزه سلامت موفق تر است. او می تواند به طور مستقل و با حداقل دخالت دیگران کار کند.

INTP این تیپ شخصیتی دوست دارد مسایل پیچیده را تحلیل و حل کند. او به مشاغل چالشی که نیاز به اندیشه زیاد و روش های مبتکرانه دارد، علاقه مند است.

ESFJ این تیپ شخصیتی حامی قدرتمند جامعه بوده و از کمک کردن به دیگران و رفع مشکلات آنها لذت بسیار می برد. او به راحتی می تواند با دیگران ارتباط برقرار کند.

مشاوره انتخاب رشته روانشناسی  1402

رتبه لازم برای قبولیرتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402 :  رشته روانشناسی کنکور 1402 : انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز مشاور گروپ می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته روانشناسی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

رشته کارگردانی تلویزیون

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با رشته روانشناسی اگر مشکل یا ابهامی داشتید با کارشناسان مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.

مشاور گروپ

خدمات مرکز مشاوره تلفنی رشته روانشناسی

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری مشاور گروپ ؛ رشته روانشناسی آماده پاسخگویی در زمینه های زیر هستند :

ثبت نام کنکور   رشته روانشناسی

مشاوره کنکور  رشته روانشناسی

انتخاب رشته   رشته روانشناسی

ثبت نام بدون  رشته روانشناسی

انتخاب رشته    رشته روانشناسی

برنامه ریزی کنکور  رشته روانشناسی

خدمات مرکز مشاوره تلفنی مشاور گروپ ؛رشته روانشناسی در زمینه مشاوره تحصیلی کنکور

مرکز مشاوره تلفنی و حضوری رشته روانشناسی در زمینه های نتایج کنکور ، ثبت نام کنکور هنر ، منابع کنکور انسانی ، تغییر رشته ، کارنامه اولیه کنکور ، انتخاب رشته انسانی ، انتخاب رشته کنکور انسانی ، دفترچه کنکور انسانی، دفترچه ثبت نام کنکور ، مشاوره درسی کنکور انسانی ، مشاوره درسی کنکور ، مشاوره تحصیلی ، ثبت نام بدون کنکور سراسری ، ثبت نام بدون کنکور آزاد ، ثبت نام دانشگاه آزاد ، ثبت نام علمی کاربردی ، ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ، رشته روانشناسی بدون کنکور ، رشته کاردانی رشته روانشناسی بدون کنکور آزاد ، رشته روانشناسی بدون کنکور سراسری ، تکمیل ظرفیت ، تکمیل ظرفیت سراسری ، برنامه ریزی تحصیلی کنکور ، برنامه ریزی تحصیلی کنکور انسانی آماده ارائه مشاوره تحصیلی به داوطلبان عزیز است.

9099071613

 توجه : نمونه کارنامه و درصدهای قبولی زیر مربوط به کنکور97 و 98 و 99 می باشد . نمونه کارنامه قبولی های کنکور 1402 به زودی در این صفحه قرار می گیرند ...

رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1402

نام دانشگاه : دانشگاه تهران
ظرفیت رشته : 6
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 184
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 87

نام دانشگاه : دانشگاه شهید بهشتی - تهران
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 21
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 88
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 166

نام دانشگاه : دانشگاه الزهرا(س) - تهران
ظرفیت رشته : 6
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 236
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 347

نام دانشگاه : دانشگاه اصفهان
ظرفیت رشته : 13
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 339
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 374
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 491

نام دانشگاه : دانشگاه علامه طباطبایی - تهران
ظرفیت رشته : 9
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 161
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 301

نام دانشگاه : دانشگاه فردوسی - مشهد
ظرفیت رشته : 16
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 740
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 614
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 763

نام دانشگاه : دانشگاه مازندران - بابلسر
ظرفیت رشته : 7
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 1121
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 659

نام دانشگاه : دانشگاه یزد
ظرفیت رشته : 8
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 759
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 847

نام دانشگاه : دانشگاه خوارزمی - تهران (محل تحصیل كرج)
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 673
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 586

نام دانشگاه : دانشگاه علامه طباطبایی - تهران شبانه
ظرفیت رشته : 9
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 253
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 665

نام دانشگاه : دانشگاه شیراز
ظرفیت رشته : 5
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 118
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 592
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 597

نام دانشگاه : دانشگاه گیلان - رشت
ظرفیت رشته : 8
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 948
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 972

نام دانشگاه : دانشگاه شهید چمران اهواز
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 1833
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 1292
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 1339

نام دانشگاه : دانشگاه شهید باهنر - كرمان
ظرفیت رشته : 5
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 836
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 380

نام دانشگاه : دانشگاه شهید مدنی آذربایجان - تبریز
ظرفیت رشته : 8
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 1050

نام دانشگاه : دانشگاه یاسوج
ظرفیت رشته : 7
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 2111
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 1688

نام دانشگاه : دانشگاه سمنان (محل تحصیل دانشكده روانشناسی وعلوم تربیتی مهدی شهر)
ظرفیت رشته : 6
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 1538
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 981

نام دانشگاه : دانشگاه بیرجند
ظرفیت رشته : 8
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 1334
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 747

نام دانشگاه : دانشگاه محقق اردبیلی - اردبیل
ظرفیت رشته : 6
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 1546
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 1390

نام دانشگاه : دانشگاه رازی کرمانشاه
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 2278
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 1466

نام دانشگاه : دانشگاه بوعلی سینا - همدان
ظرفیت رشته : 7
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 1302
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 551

نام دانشگاه : دانشگاه لرستان - خرم آباد
ظرفیت رشته : 5
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 2250
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 1734

نام دانشگاه : دانشگاه مراغه
ظرفیت رشته : 7
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 2835
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 3075

نام دانشگاه : دانشگاه ملایر
ظرفیت رشته : 8
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 3494
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 2465

نام دانشگاه : دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) - قزوین
ظرفیت رشته : 7
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 1080
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 983

نام دانشگاه : دانشگاه بجنورد
ظرفیت رشته : 9
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 1796
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 1185

نام دانشگاه : دانشگاه پیام نور تهران - واحد ری
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 5613
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 7603
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه كردستان - سنندج شبانه
ظرفیت رشته : 8
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 5846
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 6789

نام دانشگاه : دانشگاه غیرانتفاعی خیام - مشهد
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 3311
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 11327

نام دانشگاه : دانشگاه پیام نور البرز - مرکز كرج
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 7689
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 7313
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی بصیر - آبیك
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 9205
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 11970
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه زنجان شبانه
ظرفیت رشته : 8
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 3023
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 2688

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی علامه فیض کاشانی - كاشان
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 13918
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 15977

نام دانشگاه : دانشگاه پیام نور اصفهان - واحد مباركه
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 14087
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 11783
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی هشت بهشت - اصفهان
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 10136
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 19149
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی شاندیز - مشهد
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 9314
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 35221

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی حکمت رضوی - مشهد
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 4449
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 26868

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی المهدی مهر - اصفهان (ویژه خواهران)
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 7254
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 18067
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی امام جواد(ع) - یزد
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 31278
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 33437

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی راهبرد شمال - رشت
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 13706
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 22080

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی امین - فولادشهر (اصفهان)
ظرفیت رشته : 20
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 10126
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 22560
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 21787

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی راغب اصفهانی - اصفهان
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 7827
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 17944
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه پیام نور كرمان - مرکز كرمان
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 11771
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 14412

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی تاکستان - تاکستان استان قزوین
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 18892
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 25112
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : موسسه غیرانتفاعی جهاددانشگاهی - خوزستان
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 16733
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 22619

نام دانشگاه : دانشگاه غیرانتفاعی علامه محدث نوری - نور
ظرفیت رشته : 12
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 20414
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 16773
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 :

نام دانشگاه : دانشگاه پیام نور البرز - واحد اشتهارد
ظرفیت رشته : 10
آخرین رتبه قبولی منطقه 1 :
آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 34098
آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 31885

این اطلاعات براساس قبولی های کانون در کنکور 96 می باشد .
نام دانشگاه ظرفیت رشته تعداد قبولی کانون چارک پائین تراز کانون چارک پائین رتبه منطقه 1 چارک پائین رتبه منطقه 2 چارک پائین رتبه منطقه 3 چارک پائین رتبه 5% ادبیات عربی معارف زبان ریاضی اقتصاد ادبیات تخصصی عربی تخصصی تاریخ وجغرافیا علوم اجتماعی فلسفه ومنطق روانشناسی

دانشگاه شهید بهشتی - تهران

30 4 5097 3 3 5 4 2 8 3 3 3 5 2 6
37

دانشگاه اصفهان

35 10 4999 1986 4372 3 2 3 1 1 6 2 2 2 4 1 5
11

دانشگاه الزهرا(س) - تهران

30 7 4968 2 2 2 1 1 6 2 1 1 4 1 5
15

دانشگاه تبریز

60 15 4940 4897 7799 2 2 2 1 1 4 2 2 2 3 1 5
4

دانشگاه فردوسی - مشهد

شبانه
20 3 4935 1 3 4 1 2 8 1 2 1 6 1 6
2

دانشگاه كاشان

19 8 4904 3263 8830 2 2 3 1 1 6 1 1 2 4 1 5
0

دانشگاه فردوسی - مشهد

30 5 4898 4242 2 3 3 1 1 4 2 3 3 5 2 6
15

دانشگاه كردستان - سنندج

45 6 4855 7604 2 2 1 1 1 5 1 2 2 3 1 4
3

دانشگاه یزد

40 9 4850 6124 12057 1 2 2 1 1 4 1 1 2 3 1 4
0

دانشگاه شهید باهنر - كرمان

25 8 4812 6339 6378 2 2 2 1 1 5 2 1 2 4 1 5
0

دانشگاه گیلان - رشت

45 9 4758 10872 7329 2 1 2 1 1 4 2 1 2 3 1 4
5

دانشگاه بیرجند

شبانه
10 3 4726 1 1 1 1 1 3 1 1 2 1 1 1
1

دانشگاه بوعلی سینا - همدان

45 5 4696 7798 2 2 2 1 1 4 1 1 1 2 1 5
4

دانشگاه یاسوج

40 5 4682 11128 1 1 2 1 1 5 1 1 1 3 1 4
5

دانشگاه مازندران - بابلسر

25 6 4682 8276 2 2 1 1 1 4 2 1 1 2 1 5
0

دانشگاه سیستان و بلوچستان - زاهدان

30 5 4649 10900 1 1 2 1 1 6 1 1 4 4 1 5
1

دانشگاه شیراز

40 12 4598 3188 3146 2 2 2 1 1 6 2 1 1 3 1 5
4

دانشگاه تبریز

شبانه
40 6 4591 16011 1 2 1 1 1 4 2 1 1 2 1 2
0

دانشگاه شهید چمران اهواز

60 8 4584 12848 1 2 1 1 1 4 1 2 1 2 1 3
10

دانشگاه بیرجند

50 9 4578 7541 8509 2 2 2 1 1 5 2 1 2 2 1 4
4

دانشگاه هرمزگان - بندرعباس

30 7 4574 12307 1 1 3 1 1 4 1 1 3 4 1 4
0

دانشگاه گلستان - گرگان

30 4 4531 9938 1 1 1 1 1 6 1 1 1 3 1 4
2

دانشگاه آیت الله بروجردی - بروجرد

70 7 4465 20454 1 1 1 1 1 2 1 1 1 3 1 3
0

دانشگاه آیت الله بروجردی - بروجرد

شبانه
20 4 4445 39488 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 2
0

دانشگاه گیلان - رشت

شبانه
45 7 4370 16910 16526 1 1 1 1 1 3 1 1 1 2 1 4
1

دانشگاه شهید چمران اهواز

شبانه
20 4 4352 1 1 1 1 1 2 1 1 1 2 1 3
1

دانشگاه رازی کرمانشاه

40 3 1 1 1 1 1 4 1 1 1 2 1 2
4

دانشگاه كاشان

شبانه
9 3 1 2 1 1 1 5 1 1 1 2 -1 4
0

رشته روانشناسی

4.1/5 - (35 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه رتبه لازم برای قبولی رشته روانشناسی کنکور 1401+ 9000 کارنامه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. Pon

  سلام رتبه من ۳۷۶۰ شده میتونم یزد یا شیراز برم روانشناسی ؟

  پاسخ
 2. F

  سلام
  من کارشناسی زبان وادبیات عربی دارم میتونم توی ازمون ارشد برا روانشناسی شرکت کنم؟

  پاسخ
 3. فهیمه

  سلام وقت بخیر
  واسه قبولی در دانشگاه دولتی تهران تا چه رتبه ای بیاری احتمال قبولی یا حتما قبول شدن در رشته روانشناسی داره.ممنون

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی