آخرین رتبه لازم قبولی مهندسی راه آهن ۱۴۰۲ | کارنامه + تراز قبولی

مهندسی راه‌آهن

جهت مشاوره در زمینه آخرین رتبه لازم قبولی مهندسی راه آهن ۱۴۰۲ | کارنامه + تراز قبولی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مهندسی راه‌آهن برخلاف اسم ناآشنایش رشته متنوع وکارآمدی است. راه‌آهن از آن دسته مهندسی‌هایی است که تمام کشور‌های دنیا ‏نیاز ویژه‌ای به آن دارند. 

مهندسی راه‌آهن

آخرین رتبه قبولی مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه ۱۴۰۲

یکی از مهم‌ترین مسئله‌های کنکور، آخرین رتبه قبولی سال گذشته، کارنامه و تراز است. به این ترتیب بیشتر افرادی که قصد شرکت در کنکور تجربی را دارند، بایستی از آخرین رتبه قبولی مهندسی راه آهن مطلع شوند زیرا از اهمیت خاصی برخوردار است. داوطلبان کنکور تجربی باید از اینکه می‌خواهند در یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی درس بخوانند، اطمینان حاصل نمایند. زیرا درصد پذیرش دانشگاه‌ها بر اساس تراز قبولی و کارنامه با یکدیگر فرق می‌کند. مسلما میزان ظرفیت دانشگاه آزاد با میزان ظرفیت دانشگاه دولتی مهندسی راه آهن یکسان نیست! به این ترتیب در ادامه قصد داریم به آخرین رتبه لازم قبولی مهندسی راه آهن ۱۴۰۲ بپردازیم.

رتبه های قبولی مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه ۱۴۰۲

به طور کلی دغدغه اصلی کنکوری‌های تجربی، رتبه است. میزان اهمیت این مسئله باعث شده که پس از برگزاری آزمون سراسری تجربی، سازمان سنجش کشور دفترچه سوالات کنکور به علاوه پاسخنامه و همچنین در آخر رتبه های قبولی مهندسی راه آهن را اعلام کند. افراد برای شرکت در کنکور بایستی با میزان درصد های لازم برای قبولی مهندسی راه آهن، ظرفیت دانشگاه‌های دولتی شهر تهران و تراز قبولی داوطلبان اطلاعات کسب کنند.

آخرین رتبه لازم قبولی دانشگاه دولتی روزانه ۱۴۰۲ به یکی از طلایی‌ترین سوالات کنکوری‌های 1403 تبدیل شده است. در هر حال داوطلبان رشته مهندسی راه آهن بایستی از حداقل و حداکثر قبولی کنکور تجربی اطلاع داشته باشند تا با نهایت تلاش و کوشش، کلیه کتاب تست‌های زیست و شیمی و فیزیک را انجام دهند. به این ترتیب برای راهنمایی بهتر و درک بیشتر این مطلب، قصد داریم رتبه های قبولی مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه(منطقه ۱ و ۲ و ۳) را در جدول زیر شرح دهیم:

اگر سوالی درباره جزئیات موضوع آخرین رتبه قبولی مهندسی راه آهن ۱۴۰۲  | کارنامه + تراز قبولی دارید، می‌توانید با مشاوره از پشتیبانان مجرب مشاور گروپ به شماره 9099071613 ارتباط برقرار کنید. هر روز هفته حتی در ایام تعطیل از سراسر کشور با تلفن ثابت بدون نیاز به پیش شماره از ساعت 8 صبح الی 12 شب با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

کارنامه قبولی مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه ۱۴۰۲

داوطلبان کنکور سراسری تجربی با مشاهده کارنامه قبولی مهندسی راه آهن کنکور دانشگاه دولتی روزانه، می‌توانند از تراز قبولی، رتبه لازم قبولی دولتی روزانه ۱۴۰۲ را در کارنامه پیدا می‌کنند. یکی از سوالات اساسی افراد برای ورود به دانشگاه‌های مهندسی راه آهن دولتی، رتبه و تراز و کارنامه است که در بندهای پیشین به صورت مفصل درباره آخرین رتبه قبولی مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه به ترتیب منطقه ۱ و ۲ و ۳ و رتبه های قبولی مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه صحبت کردیم. اکنون می‌خواهیم برای اینکه بدون استرس و اضطراب در آزمون مهندسی راه آهن شرکت کنید، کارنامه قبولی مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه را به واسطه آخرین رتبه بیاوریم:

شهرهایی که رشته مهندسی راه آهن را پذیرش میکنند

رشته مهندسی راه آهن از رشته‌های معروف و معتبر تجربی است که تقاضای ورود به آن هر سال بیشتر از سال گذشته می‌شود. بنابراین داوطلبان برای ورود به این رشته بایستی به آخرین رتبه لازم قبولی مهندسی راه آهن ۱۴۰۲ | کارنامه + تراز قبولی توجه داشته باشند. همچنین لیست شهرهایی که رشته مهندسی راه آهن را پذیرش می‌کند را دربیاورند تا با توجه به هزینه، مسافت رفت و آمد، گرفتن خوابگاه و یا خانه‌های دانشجویی رشته مورد نظر مهندسی راه آهن را با در نظر گرفتن موارد گفته شده انتخاب کرده و یکی از دانشگاه‌های دولتی روزانه را انتخاب نمایند. به این ترتیب داوطلب باید تراز و کارنامه سال‌های گذشته را که در بندهای پیشین به آن پرداختیم، بررسی و تحلیل کند و نسبت به تراز قبولی دانشگاه دولتی روزانه در هر شهر برای انتخاب رشته تصمیمی نهایی بگیرد. در ادامه لیست شهرهایی که رشته مهندسی راه آهن را برای پذیرش دارند را خواهیم آورد:

تراز قبولی دانشگاه دولتی روزانه

دانشگاه دولتی به عنوان یکی از معتبرترین و بهترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده است که هر سال به میزان ظرفیت محدودی دانشجوی مهندسی راه آهن، پذیرش می‌کند. افرادی که نبوغ فراوانی در این رشته دارند و نیز سرشار از استعداد و یادگیری می‌باشند، بایستی به تراز قبولی و معدل لازم برای مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه در سال‌های گذشته، کارنامه و آخرین رتبه لازم قبولی مهندسی راه آهن 1402 توجه کنند.

کلیه داوطلبان کنکور تجربی برای ورود به یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دولتی، ضروری است که با تلاش بیشتر دروس تخصصی با ضریب بالا را مطالعه کنند و از کتاب تست‌های معروف و موثق برای قبولی در آزمون مهندسی راه آهن، استفاده نمایند. تراز قبولی دانشگاه دولتی همانند سایر موضوعات قبلی که درباره آن‌ها مفصل بحث کردیم، حائز اهمیت است.

وضعیت رشته مهندسی راه آهن در ایران

با توجه به در نظر گرفتن تمام مزایای حمل ونقل ریلی امروزه راه‌آهن مسیر ویژه‌ای برای جلوگیری از بسیاری ‏مشکلات زیست‌محیطی موجود و پایان منابع تجدیدناپذیر می‌باشد.

در ایران نیز مهندسی راه‌آهن به عنوان یک رشته تحصیلی نوپا در ‏دانشگاه‮های اندکی شروع به فعالیت نموده است و همه مسئولان وآینده نگران می‌دانند که گره بسیاری از مشکلات درون شهری و برون ‏شهری به دست همین مهندسین آینده رفع خواهد شد. با تمام این تفاسیر متخصص در این رشته در کشور ما و دیگر کشور‌ها کم است ‏و نیاز به مهندسینی باهوش و کارکشته در این رشته غیرقابل انکار می‌باشد.

رشته مهندسی راه‌آهن با مسایلی از جمله کنترل و ‏هماهنگی فعالیت‌های ریلی، طراحی زیرسازی و روسازی راه‌آهن، استفاده موثر از وسایط نقلیه ریلی، ماشین‌آلات، روسازی خط و افزایش ‏کارایی سازمان‮های حمل و نقل ریلی سروکار دارد. در این دوره تکنولوژی و علوم روش‮های بهره‮برداری، شناسایی مسیرهای گوناگون ‏راه‌آهن و مهارت در بهره‮گیری از اجزای متشکل راه‌آهن (انسان، ریل، لوکوموتیو، واگن، ماشین‮آلات خطی، ساختمان و ابنیه مسیر، ‏تاسیسات، علائم و ارتباطات) به منظور رسیدن به حداکثر کیفیت و کمیت در خدمات راه‌آهن ارائه می‮گردد. ‏ این رشته سه گرایش در مقطع کارشناسی دارد: مهندسی ماشین‌های ریلی یا جریه (بخش‮های متحرک)، مهندسی خط و سازه‌های ‏ریلی و مهندسی حمل و نقل ریلی (برنامه‌ریزی حمل و نقل) ‏

توانایی‮ها و مهارت‮های لازم رشته مهندسی راه آهن

درس ریاضی در رشته مهندسی راه‌آهن مانند سایر رشته‌های مهندسی از اهمیت بسیاری برخوردار است. اما علاوه بر قوی بودن در دو ‏درس ریاضی و فیزیک، دانشجوی رشته مهندسی مرتبط با راه‌آهن باید توانایی مدیریت را داشته و از روابط اجتماعی خوبی برخوردار ‏باشد. دانشجوی مهندسی سازه‌های ریلی راه‌آهن باید سخت‌کوش، جدی و مقاوم بوده و آمادگی کار در هر شرایطی را داشته باشد چون ‏کار اصلی یک مهندس سازه‌های ریلی در بیابان، دشت، کویر و کوهستان است و فردی که وارد این رشته می‌شود باید به کارهای ‏اجرایی علاقمند باشد.

همچنین اگر یک مهندس رشته‌های راه‌آهن برخورد اجتماعی خوبی داشته باشد، می‌تواند در محیط کار خود ‏باعث خلاقیت کارگران و کارمندانی شود که در زیرنظر او فعالیت می‌کنند. همچنین تسلط به زبان انگلیسی و کامپیوتر یک امتیاز مهم ‏برای دانشجوی این رشته است و چنین فردی راحت‌تر می‌تواند جذب بازار کار شود. دانشجویانی در رشته مهندسی حمل و نقل ریلی ‏موفق می‌شوند که به جامعه‌شناسی علاقمند باشند چون این رشته بیش‮تر به فاکتورهای انسانی در صنایع می‌پردازد تا فاکتورهای ‏تکنولوژیکی. ‏

تحصیلات لازم برای ورود به شغل مهندسی راه آهن

فارغ التحصیلان رشته مهندسی راه آهن، مهندسی ماشین های ریلی، مهندسی حمل و نقل ریلی و مهندسی خط و سازه های ریلی در سطح کارشناسی می توانند وارد این شغل شوند.

البته امکان ادامه تحصیل در رشته های مهندسی ماشین های ریلی، مهندسی حمل و نقل ریلی، کنترل و علائم، مهندسی خطوط راه آهن و مهندسی راه آهن برقی در مقطع کاشناسی ارشد و مهندسی راه آهن با گرایش های ماشین های ریلی و خطوط و سازه های ریلی در مقطع دکترا نیز در دانشگاه های کشور وجود دارد.

آینده شغلی، بازارکار و فرصت های استخدامی مهندس راه آهن

مهندس راه آهن می تواند در راه ‌آهن جمهوری اسلامی ایران، راه‌ آهن های شهری(مترو)، شرکت های وابسته به راه‌آهن ، کارخانجات واگن و لوکوموتیو سازی ،شرکت های مشاوره مهندسی، موسسات پژوهشی و … استخدام شود.

علیرغم اینکه عامل اصلی پیشرفت و توسعه ناوگان ریلی کشور، وجود نیروهای متخصص در این حوزه است، در بسیاری از بخش های راه آهن، مهندس راه آهن هنوز به طور کامل شناخته شده نیست. در بسیاری از استخدام ها برای امور تخصصی راه آهن، فارغ التحصیلان و متخصصان سایر رشته ها از جمله مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی راه آهن و … جذب می شوند. در صورتی که مرتبط ترین و مهم ترین تخصص، مهندسی راه آهن می باشد. این امر نیاز به فرهنگ سازی و تلاش مضاعف متخصصان این حوزه برای شناساندن حرفه خود و البته توجه ویژه مسئولان دارد.

روند خصوصی سازی در بخش حمل و نقل ریلی کشور شروع شده و رو به رشد است. با ورود شرکت های خصوصی امید است فرصت های شغلی بیشتری پیش روی مهندسان راه آهن قرار گیرد.

درآمد و حقوق مهندس راه آهن

مهندس راه آهن که در بخش دولتی استخدام شود، مطابق با قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت می کند.

 

در بخش خصوصی هم که میزان تخصص، تجربه و توانمندی های فرد، نقش عمده ای در تعیین میزان حقوق او خواهد داشت. بنابراین مهندسان راه آهن در بخش خصوصی درآمدهای متفاوتی دارند. البته در حال حاضر شرکت های خصوصی بخش محدودی از سیستم حمل و نقل ریلی کشور را تشکیل می دهند.

مقاطع بالاتر تحصیلی مهندسی راه آهن

کارشناسی‌ارشد در رشته‌های: مهندسی ماشینهای ریلی، مهندسی حمل و نقل ریلی، کنترل و علائم، مهندسی خطوط راه‌آهن، مهندسی ‏راه‌آهن برقی ‏
کاربرد این رشته و وضعیت بازار کار

با توجه به تازه تأسیس بودن این رشته و با توجه به اینکه نظام حرکت ریلی کشور نیاز به متخصصانی کارآمد در این زمینه دارد، به نظر ‏می‌رسد نیاز به فارغ‌التحصیلان این رشته بیش از هر رشته‌ای انکارناپذیر است. فارغ‌التحصیلان می‌توانند به عنوان مهندس راه‌آهن و ‏مهندس راه و ساختمان و شهر‮سازی مشغول به کار شوند. حوزه فعالیت فارغ‮التحصیلان این رشته شرکت‌های راه‌آهن و واگن‮سازی و ‏ذوب آهن و کارخانجاتی نظیر واگن پارس راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌های مهندسی و … می‌باشد.

نام دانشگاه                          شهر

 دانشگاه اصفهان                   اصفهان

دانشگاه صنعتی کرمانشاه      کرمانشاه

برای مشاوره حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی در رشته مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه در کنکور 98 – 97
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره زیر تماس بگیرید

جمعبندی

پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

مهندسی راه آهن همانطور که می دانید مهمترین و اصلی ترین نیاز توسعه سیستم حمل و نقل ریلی کشورهاست. مهندسی راه آهن تخصصی است که باعث پیشرفت و رونق کشور می شود و خوشبختانه در کنکور 96 مورد انتخاب داوطلبان کنکور ریاضی بوده است.

مهندسی راه آهن همانطور که اشاره شد در کنکور 96 و نیز کنکور های اخیر مورد توجه داوطلبان کنکور ریاضی بوده است اما علاقمندان به این رشته باید بدانند که جهت رسیدن به موفقیت در کنکور پر رقابت ریاضی و نیز قبولی در رشته ی پر مخاطب مهندسی راه آهن ، تنها تکیه بر درصدها و رتبه های قبولی سال گذشته کفایت نمی کند بلکه جهت تحقق این هدف ، باید در یکسال مطالعه ی کنکوری از برنامه ریزی مطالعاتی حرفه ای و هدفمند شده جهت قبولی در این رشته استفاده کنید به گونه ای که مطمئن باشید برنامه ریزی ها و روش های مطالعه شما درست و در نهایت منجر به قبولی در رشته مهندسی راه آهن بشود.

در اینجا سعی شده است آخرین رتبه قبولی های رشته مهندسی راه آهن در کنکور 96 و در هر سه منطقه خدمت شما عزیزان ارائه شود . همچنین اگر می خواهید سایر رتبه قبولی های رشته های کنکور ریاضی 96 را مشاهده کنید تا آمادگی بیشتری برای انتخاب رشته داشته باشید ، توصیه می کنیم هموراه مطالب سایت مشاور گروپ را دنبال نمایید.

حد نصاب درصد دروس لازم برای قبولی در رشته مهندسی راه آهن دانشگاه سراسری:

میانگین 30 درصد عمومی = قبولی در رشته مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه
میانگین 5 درصد اختصاصی = قبولی در رشته مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه

همچنان توصیه می کنیم برای انجام یک انتخاب رشته ی موفق و مطمئن حتما باید از رتبه قبولی های سال قبل اطلاع کامل و کافی داشته باشید چرا که در انتخاب رشته کنکور ریاضی 97-98 اطلاع از رتبه ، تراز و درصد های قبولی های رشته مهندسی راه آهن دانشگاه در کنکور سال گذشته می تواند بر انتخاب رشته ی شما بسیار موثر و کار آمد باشد.
به همین منظور ما هم در اینجا تعدادی از رتبه قبولی های سراسری و آزاد رشته مهندسی راه آهن دانشگاه را در اختیارتان قرار داده ایم.

رتبه های درج شده در این مقاله همگی مربوط به کارنامه های قبولی هایی است که طبق آمارهای در دسترس ، در کنکور 96 توانسته بودند در رشته مهندسی راه آهن دانشگاه دانشگاه های دولتی پذیرفته شوند.

اما همانطور که در ابتدای این مطلب نیز گفته شد ، نمیتوان و نباید به این رتبه ها و حد نصاب های قبولی در رشته مهندسی راه آهن دانشگاه و برای قبولی در کنکور 97-98 به طور 100 درصد اطمینان و اعتماد کرد چرا که مطمئنا و مثل هر سال عواملی مثل کاهش و یا افزایش ظرفیت قبولی ها ، تغییراتی در رتبه قبولی و انتخاب رشته ی کنکور سراسری 97-98 وجود خواهد داشت اما به شما قول می دهیم که اگر میانگین رتبه ی شما از آنچه که در اینجا گفته شده بهتر بود ، اطمینان یابید که در رشته مهندسی راه آهن دانشگاه کنکور 97-98 قبول می شوید.

و اما برای اطلاع دقیق و مطمئن از اینکه با درصدها و رتبه ترازی که دارید چه رشته ای قبول می شوید و یا چه رتبه ای کسب خواهید کرد ، می توانید از طریق شماره تماس زیر با مشاورین حرفه ای مرکز مشاور گروپ تماس بگیرید.

جمعبندی

همچنین مشاورین مرکز  مشاور گروپ که تیمی متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی و مهندسی هستند ، در اینجا آماده اند تا شما عزیزان را با روش های اصولی مطالعه جهت قبولی در رشته مورد علاقه آشنا سازند و مسیر موفقیت خودشان را به شما هم نشان دهند .

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی کنکور 98 – 97 در منطقه 2

رتبه کشوری :60595
رتبه در منطقه 2 :23585
شهر محل سکونت :کرمانشاه
رشته محل قبولی روزانه :دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ادبیات فارسی :31%
عربی :7%
دین و زندگی :39%
زبان انگلیسی:6%
ریاضی:4%
فیزیک:4%
شیمی:2%

رتبه کشوری :58251
رتبه در منطقه 2 :22608
شهر محل سکونت :اراک
رشته محل قبولی روزانه :دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ادبیات فارسی :40%
عربی :34%
دین و زندگی :47%
زبان انگلیسی:20%
ریاضی:5%
فیزیک:1%
شیمی:0%

رتبه کشوری :39129
رتبه در منطقه 2 :14800
شهر محل سکونت :کرمانشاه
رشته محل قبولی روزانه :دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ادبیات فارسی :30%
عربی :22%
دین و زندگی :19%
زبان انگلیسی:21%
ریاضی:10%
فیزیک:9%
شیمی:7%

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی کنکور 98 – 97 در منطقه 3

رتبه کشوری :45416
رتبه در منطقه 3 :7230
شهر محل سکونت :کرمانشاه
رشته محل قبولی روزانه :دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ادبیات فارسی :46%
عربی :-4%
دین و زندگی :46%
زبان انگلیسی:44%
ریاضی:8%
فیزیک:2%
شیمی:3%

رتبه کشوری :44808
رتبه در منطقه 3 :7093
شهر محل سکونت :بوکان
رشته محل قبولی روزانه :دانشگاه صنعتی کرمانشاه
ادبیات فارسی :43%
عربی :19%
دین و زندگی :42%
زبان انگلیسی:20%
ریاضی:4%
فیزیک:21%
شیمی:0%

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه و رتبه قبولی رشته مهندسی راه آهن دانشگاه مناطق 1و2و3 کنکور 98 – 97 با مشاوران مرکز مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.
شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور

جمعبندی

همچنین شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از انتخاب رشته کنکور سراسری 97-98 و نیز اطلاع از رتبه قبولی های رشته ی مورد نظر در کنکور سال گذشته ، با مشاورین مرکز مشاور گروپ تماس بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کارنامه و رتبه قبولی رشته مهندسی راه آهن دانشگاه دانشگاه سراسری 98 – 97 با مشاورین مشاور گروپ تماس بگیرید.
شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور 

نتیجه گیری:

داوطلبان رشته پزشکی برای ورود به دانشگاه معتبر و معروف دولتی، باید شبانه روز برای رسیدن به چنین جایگاهی تلاش کنند و با مشاهده آخرین رتبه لازم قبولی مهندسی راه آهن ۱۴۰۲ | کارنامه + تراز قبولی، شانس خود را برای قبول شدن در آزمون سراسری کنکور تجربی و ورود به دانشگاه دولتی، افزایش دهند. در این مقاله ما به موضوعاتی نظیر آخرین رتبه قبولی مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه، رتبه های قبولی مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه، کارنامه قبولی مهندسی راه آهن دانشگاه دولتی روزانه و همچنین تراز قبولی به صورت مفصل پرداختیم. اما چنانچه سوالی درباره قبولی کنکور مهندسی راه آهن در دانشگاه سراسری، کارنامه و رتبه دارید، می‌توانید از کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ به شماره تماس 9099071613 مشاوره دریافت کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه آخرین رتبه لازم قبولی مهندسی راه آهن ۱۴۰۲ | کارنامه + تراز قبولی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. محمد

    سلام من با رتبه ۲۰ هزار منطقه ۳ میتوانم در کنکور ۹۸ امسال مهندسی راه اهن کرمانشاه قبول بشم؟

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی