رتبه قبولی دکتری بیوشیمی

ثبت نام آزمون دکتری بیوشیمی

جهت مشاوره در زمینه رتبه قبولی دکتری بیوشیمی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

رتبه قبولی دکتری بیوشیمی از آن دست سوالات و ابهاماتی است که بسیاری از داوطلبان قبولی دکتری بیوشیمی به دنبال آن هستند. با این تفاسیر ما در مشاور گروپ بر آنیم که اطلاعات مورد نیاز شما را از جمله اطلاعات مربوط به رتبه قبولی دکتری بیوشیمی، تراز قبولی، رشته های مجاز برای شرکت در دکتری رشته بیوشیمی و همچنین مدارک لازم برای شرکت در مصاحبه دکتری ، برای همراهان در نظر گرفته شده است.

در صورتی که برای شرکت در آزمون دکتری 1400 در رشته بیوشیمی عزمتان جزم است ما را در این مقاله همراهی نمایید.

رتبه های قبولی دکتری بیوشیمی

در ادامه اطلاعات مربوط به رتبه قبولی دکتری بیوشیمی مربوط به سال 99 تنظیم شده است. امیدواریم بتواند دید نسبتا مناسبی به شما بدهد. اما بهتر است در نظر بگیرید که قبولی در دانشگاه و رتبه قبولی مربوط به هر رشته ، در هر سال بسته به موارد متعددی است. پس با تکیه ی صرف بر این اطلاعات تصیم نگرفته و انتخاب رشته ننمایید. بلکه از داده ها بیشتر در جهت دادن یک پلن ذهنی به شما در اختیارتان قرار داده می شود.

رتبه در سهمیه نوع سهمیه رشته دانشگاه نوع دوره تراز کل  
25 آزاد بیوشیمی دانشگاه تربیت مدرس روزانه 4889  
 
 
53 آزاد بیوشیمی دانشگاه گیلان – رشت روزانه 4301  
 
 
65 آزاد بیوشیمی دانشگاه رازی – کرمانشاه روزانه 4177  
 
 
167 آزاد بیوشیمی دانشگاه فردوسی مشهد نوبت دوم 3617  
 
 
201 آزاد بیوشیمی دانشگاه پیام نور استان تهران – مرکز تحصیلات تکمیلی تهران پیام نور 2950  
 
 
321 ایثارگر (25 درصد ظرفیت) بیوشیمی دانشگاه گیلان – رشت پردیس خودگردان 574  
 
 

 

فکر می کنیم برداشتن تلفن و پرسیدن سوال از کسانی که مطمئن هستید پاسخ صحیح شما را می دانند ، راحتترین کار برای رسیدن به پاسخ سوالاتتان باشد

      9099071613  **** بدون پیش شماره 

 

تراز قبولی دکتری بیوشیمی

ترازهای قبولی دکتری بیوشیمی نیز مانند رتبه قبولی دکتری بیوشیمی تنها برای دادن یک دید بهتر در نظر گرفته شود و نه مبنای تصمیم گیری.

تراز قبولی آزمون دکتری بیوشیمی 99

دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی دوره تراز قبولی دانشگاه
دانشگاه تربیت مدرس نوبت دوم 3028
دانشگاه تهران نوبت دوم 2531
دانشگاه گیلان-رشت نوبت دوم 2432
دانشگاه تبریز نوبت دوم 2332
دانشگاه فردوسی مشهد نوبت دوم 2259
دانشگاه پیام نور استان تهران-مرکز تحصیلات تکمیلی تهران پیام نور 1545
دانشگاه گیلان-رشت پردیس خودگردان 1216
دانشگاه پیام نور استان اصفهان-مرکز اصفهان پیام نور 1147

 

 رشته های مجاز برای شرکت در دکتری بیوشیمی

رشته های مجاز برای شرکت در دکتری رشته بیوشیمی بر طبق اعلام رسمی سازمان سنجش از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1400 به شرح زیر است:

 • فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد تمامی رشته ها

مدارک مصاحبه دکترای رشته بیوشیمی

یکی از سوالاتی که ذهن دعوت شدگان به مصاحبه دکتری رشته بیوشیمی را مشغول می کند ، این است که با چه مدارکی در جلسه مصاحبه آماده شوند تا بهتر بتوانند اساتید مصاحبه کننده را تحت تاثیر قرار دهند تا برای جذب آن ها در دانشگاه مورد نظر موافقت کنند. قطعا نیازی نیست که از کارت های صد آفرین و برچسب های دفتردیکته شروع کنید و به پذیرش مقاله ی کارشناسی ارشدتان برسید. آنچه برای اساتید اهمیت دارد، رتبه علمی شما در چند سال اخیر است که در این رشته در حال تحصیل بوده اید. در ادامه به چند مورد از مدارکی که بهتر است در مصاحبه دکتری همراه داشته باشید تا دلبری های لازم را از اساتید مصاحبه کننده نمایید اشاره می کنیم.

1-مدارک مربوط به سوابق پژوهشی تان

اینکه شما در دوره ارشد مقاله ارائه داده اید یا نه در مصاحبه ی دکتری به اندازه ی اینکه شما دیپلم خود را گرفته اید یا نه از اهمیت بدیهی برخوردار است. پس در صورتی که زحمت کشیده و با وجود سختی ها مقاله ای ارائه داده اید حتما گواهی پذیرش مقاله را ترجیحا به همراه خود مقاله به همراه داشته باشید. البته ارائه ی چکیده مقاله نیز بد نیست اما اگر کل مقاله همراهتان باشد پرونده تا قطور تر خواهد بود. بد نیست.

2- کلیه مقالات تحت داوری و کتاب‌های نیمه‌کاره

در صورتی که مشتاق درس خواندن در دوره دکتری هستید به احتمال زیاد از آن عشق پژوهش هایی هستید که شاید تجربه ی تالیف کتاب را نیز از سر گذرانده باشید و یا در شرف انجام این کار باشید. به شما توصیه می کنیم حتی اگر برای کتابتان فقط عنوان و مقدمه نوشته اید آن را به مصابه ی یک تلاش برای نوشتن کتاب ارائه کنید و حتما ذکر کنید که کتاب نیمه کاره در دست دارید. وقتی که اساتید احساس کنند شما اهل پژوهش نیستید، تصورشان بر این است که یا فرصت ندارید و دل به درس و پژوهیدن نمی دهید و یا اساسا بلد نیستید پژوهش کنید . پس حتما هر اقدام پژوهشگرانه تان را در بوق و کرنا با خود به جلسه مصاحبه ببرید و تواضع بیهوده به خرج ندهید. اگر هم فرصت کافی برای تکمیل کارهای مقاله تان را نداشته اید و مقاله تان تحت داوری است حتما آن را ذکر کنید.

3- گواهی رتبه برتر دوره کارشناسی یا ارشد یا رتبه برتر کنکورها

اگر از ابتدا درسخوان بوده اید و رتبه اول تا سوم دوره ی ارشد و یا کارشناسی بوده اید یا اینکه از نفرات اول کنکور بوده اید این گواهی ها را از دانشگاه محل تحصیل قبلی و برای رتبه کنکور از سازمان سنجش دریافت کنید و با خود به جلسه مصاحبه ببرید.

4- در دانشگاه تدریس می کنید؟ خوش به سعادتان

اگر شما در این مقطع شانس آن را داشته اید که در دانشگاه تدریس کنید، می تواند امتیاز بسیار خوبی برایتان باشد. پس حتما مدرکی دال بر مدرس بودن شما در دانشگاه برای ارائه با خود ببرید.

5- گواهی همه افتخارات آموزشی و پژوهشی رشته تحصیلی تان

اگر المپیادی بوده اید و یا در جشنواره های دانشجویی حضور موثر و موفق داشته اید حتما این را با ارائه ی مدارکی به سمع و نظر اساتید برسانید تا بیش از پیش شیفته ی شما شوند.

6- گواهی حضور درکارگاه‌های آموزشی و تسلط بر کار در حیطه ی رشته تان

البته اساتید کسی را برای عدم شرکت در کارگاه های آموزشی برای یادگیری نرم افزار ها و کد ها و نگذراندن دوره های غیر ضروری رد نمی کنند. اما اگر شما در چنین کلاس های فوق العاده ای شرکت کرده اید و مدرکی هم اخذکرده اید حتما از همراه داشتن این گواهی نامه غفلت نورزید. چرا که تاثیر مثبتی در قلب و جان اساتید دانشگاه مقصد خواهید گذاشت.

سوالات متداول رتبه قبولی دکتری بیوشیمی

رشته های مجاز برای شرکت در دکتری رشته بیوشیمی کدام است؟

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد تمامی رشته ها

در مصاحبه دکتری چه سوالاتی پرسیده می شود؟

سوالات عمومی///سوالات به زبان انگلیسی در حیطه های مختلف///سوالات تخصصی رشته///سوالات مربوط به موضوع پیشنهادی برای رساله دکتری///سوالات درباره کارهای پژوهشی شما

آزمون دکتری 1400 چه زمانی برگزار می شود؟

بر اساس دفترچه ثبت نام، زمان برگزاری کنکور دکتری، جمعه 15 اسفند ماه 1399، بیان شده است.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه رتبه قبولی دکتری بیوشیمی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. کنکوری

  سلام
  من پارسال این سایت ها رو برای اینکه ببینم چه رتبه و ترازهایی پذیرفته شدند زیر و رو کردم ولی الان که دارم میگردم فهمیدم همشون الکیه و دروغه!!! من رتبه ۲۵ بیوشیمی پارسالم هیچ جا هم پذیرفته نشدم اگه خواستین براتون ضمیمه کنم کارنامه رو….چرا وقت جوونهای مردم رو میگیرین و اطلاعات دروغ میدین…جالبه رتبه های خیلی بالاتر از ۲۵ تراز و درصد خیلی بالاتری داشتن…میدونم نمایش نمیدین نظر رو …ولی یه وقتهایی با خودتون خلوت کنید بد نیست!
  متاسفم!!!

  پاسخ
 2. بیوشیمی پیام نور

  بچه ها خیلی نگران دکتری نباشید.من فارغ التحصیل دکتری بیوشیمی پیام نور هستم.کار نیست .هر جا میرم میگن پیام نوری هستی.کلی هزینه هم کردم! اخه اگه مدرک پیام نور را قبول ندارن چرا پذیرش میذارن؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.