راهنمای کامل و پاسخ به سوالات تمدید و تعجیل سربازی سال 99

تمدید و تعجیل سربازی سال 99

جهت مشاوره در زمینه راهنمای کامل و پاسخ به سوالات تمدید و تعجیل سربازی سال 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

راهنمای کامل و پاسخ به سوالات تمدید و تعجیل سربازی سال 99 : در این پست به سوالات متداول تمدید و تعجیل سربازی در سال 99 پرداخته ایم.شما می توانید از پاسخ به سوالات تمدید و تعجیل سربازی مطلع شوید.همچنین جهت رفع اشکال و ابهام در این زمینه می توانید با مشاورین نظام وظیفه تماس بگیرید .

تمدید و تعجیل سربازی سال 99


پاسخ به سوالات تمدید و تعجیل سربازی سال 99

در این پست به سوالات متداول تمدید و تعجیل سربازی در سال 99 پرداخته ایم.شما می توانید از پاسخ به سوالات تمدید و تعجیل سربازی مطلع شوید.همچنین جهت رفع اشکال و ابهام در این زمینه می توانید با مشاورین نظام وظیفه تماس بگیرید .

پاسخ می دهیم :

تمدید تاریخ اعزام برای بار دوم
نظام وظیفه
تاریخ اعزام به خدمت
زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه
سایت تمدید خدمت سربازی
غیبت در روز اعزام به خدمت
ماه های اعزام به خدمت سپاه
پیگیری محل اعزام به خدمت
و…سوالات متداول

آیا امکان جلو انداختن خدمت هست؟

کسانی که قصد دارند زودتر از موعد به خدمت سربازی بروند می توانند با داشتن شرایط از مزایای تعجیل در خدمت سربازی استفاده کنند . فقط مشمولین عزیز باید دقت داشته باشند که تعجیل در خدمت فقط در نزدیکی سن مشمولیت امکان پذیر می باشد .

ضوابط جلو انداختن خدمت چیست؟

جلو انداختن خدمت سربازی قوانین خاص خود را دارد . اما مهم ترین موضوع برای نظام وظیفه این است که مشمول در سن مشمولیت قرار گرفته یا در شرف آن باشد .

مهلت جلو انداختن خدمت سربازی چقدر است؟

مشمولین می توانند مدت ۱ ماه یا ۲ ماه سربازی خود را جلو بیندازند . این مدت را سازمان نظام وظیفه مشخص می کند . ممکن است فردی اعزام به خدمتش با شروع سال نو تداخل داشته باشد . این افراد می توانند تقاضای تعجیل به خدمت را داشته باشند .

شرایط تعجیل خدمت سربازی چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با شماره های انتهای این مطلب تماس بگیرید .

در طول سال سوالات بسیاری در زمینه تمدید و تعجیل سربازی برای اعزام به خدمت سربازی سال 99 از مشاورین نظام وظیفه مرکز " مشاورگروپ " پرسیده می شود که در ادامه ی این مطلب پاسخ بسیاری از سوالات تمدید و تعجیل سربازی را می توانید دریافت کنید .

جهت دریافت مشاوره در زمینه جلو یا عقب انداختن خدمت نظام وظیفه می توانید با شماره های انتهای این مطلب تماس بگیرید .

شرایط مشمولان جهت درخواست تمدید و تعجیل موعد اعزام به سربازی

 • به درخواست تمديد مشمولان غايب رسيدگي نخواهد شد.
 • ميزان تمديد تاريخ اعزام براي مشمولان ديپلم و زيرديپلم يك دوره يكماه و براي مشمولان فوق ديپلم و بالاتر يك دوره دوماهه مي باشد.
 • ارايه درخواست تمديد و يا تعجيل صرفا براي يك بار قابل رسيدگي مي باشد.
 • ارايه درخواست تمديد و تعجيل به منزله موافقت تلقي نشده و مشمولان مي توانند نتيجه درخواست خود را پس از گذشت حداكثر يك هفته از همان دفتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) ثبت كننده، دريافت نمايند.
 • مشمولان متقاضي تمديد در موعد اعزام كه تا كنون از تسهيلات تمديد و يا تعجيل استفاده ننموده اند، مي توانند حداقل تا 40 روز قبل از موعد اعزام نسبت به تكميل فرم و ثبت درخواست در يكي از دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) اقدام و پس از يك هفته نسبت به دريافت پاسخ از طريق همان دفتر اقدام نمايند.
 • مشمولان متقاضي تعجيل در موعد اعزام مي توانند با مراجعه به يكي از دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) و تكميل فرم نسبت به ارايه درخواست تعجيل اقدام و پس از يك هفته نسبت به دريافت پاسخ از طريق همان دفتر اقدام نمايند. لازم به ذكر است تعجيل در موعد اعزام در صورت وجود ظرفيت انجام پذيرفته و مشمولان ديپلم و زير ديپلم نيز مي بايست در سال اعزام قرار داشته باشند.‌ ( مثلا متولد 76 در سال 95 و متولد 77 در سال 96).
 • آن دسته از مشمولان متقاضي تمديد كه داراي معاذير زير مي باشند مي توانند با در دست داشتن مدارك مورد نياز و مرتبط با هر يك از معاذير قيد شده به مراكز وظيفه عمومي استان محل سكونت (حتي در روز اعزام) مراجعه نمايند.
 • مشمولانی که به علت بیماری قادربه انجام خدمت دوره ضرورت نباشند باتأیید پزشک معتمد بهداری استان موعداعزام آنان حداکثربه مدت دوماه به تعویق می افتد، مشمولانی که نیازمند استراحت بیش از دوماه باشند می بایست به وضعیت آنان پس از ابطال اعزام در شورای پزشکی وظیفه عمومی موردبررسی قرارگیرد.
  فوت بستگان درجه یک مشمول( پدر،مادر،برادر،خواهر،همسر، فرزند) اعزام مشمول از زمان فوت حداکثر 2 ماه به تعویق می افتد.
 • مشمولانی که به علت بروز بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله ویاوقوع حوادثی مانند سقوط هواپیما، آتش سوزی و... خود یا یکی از اعضای درجه یک خانواده (پدر،مادر، همسر وفرزند) به طور جدی آسیب دیده باشند موعداعزام آنان حسب مورد وبه تناسب میزان آسیب وارده باتأیید استانداری ویافرمانداری ها، ازیک تا شش ماه به تعویق می افتد.
 • پذیرفته شدگان قطعی دانشگاه ها ومراکزآموزش عالی (داخل وخارج از کشور) که زمان ثبت نام وادامه تحصیل آنان بعد از موعداعزام باشد، اعزام آنان حسب مورد حداکثر تا شش ماه به تعویق می افتد.
  دارندگان برگ اعزام ماه های مرداد، شهریور و دی هرسال که منتظر اعلام نتیجه آزمون مراکزسنجش آموزش عالی هستند موعداعزام آنان حسب موردحداکثر تا دوماه به تعویق می افتد.
 • ورزشکاران تیم های ملی بادرخواست فدراسیون مربوط جهت اعزام به مسابقات آسیایی، جهانی والمپیک، موعداعزام آنان بنا به تشخیص سازمان حداکثر تا چهارماه به تعویق می افتد.
 • مشمولانی که درحال طی مراحل نهایی گزینش واستخدام در نیروهای مسلح می باشند، درصورت تأیید موضوع ازسوی سازمان مربوط ، اعزام آنان حداکثر تا چهارماه به تعویق می افتد.
 • مشمولان متأهلی که دارای شرایط خاص، (تولدفرزند، بیماری شدید همسر وفرزند و...) می باشند موعداعزام آنان حداکثر تا دوماه به تعویق می افتد.
 • مشمولانی که قصد تشرف به حج تمتع رادارند موعداعزام آنان حداکثر به مدت دوماه به تعویق می افتد.
  درسایرموارد درصورت احراز معاذیر موجه بنا به تشخیص رئیس سازمان وظیفه عمومی موعداعزام مشمولان حسب مورد ازیک ماه تایکسال به تعویق می افتد.

مشمولانی که شرایط و معاذیر خاص گفته شده را دارند حتی میتوانند در روز اعزام نیز به دفاتر پلیس+10 مراجعه نمایند و با توجه به دلیل تمدید خود فرم های مربوطه را در یافت و پس از تکمیل فرم توسط مراجع ذیربط مدارک را تحویل دفاتر داده که پس از ثبت در سامانه رسید دریافت می کنند درخواست مشمول از طریق سامانه به کارشناسان و مسئولین معاونت احضار و اعزام رسیده و پس از بررسی و تأیید سوابق نتیجه در خواست در سامانه ثبت میشود معمولاً با اکثریت درخواست های تمدید با معاذیر مشمولان موافقت می گردد و مشمول پرینت برگ آماده به خدمت خود را با تاریخ اعزام جدید از آن دفاتر دریافت می نماید .

به عنوان نمونه: سوابق مشمول بیمار یا حادثه دیده به دفاتر پلیس +10 ارائه می شود کاربر مربوطه فرم درخواست و نامه ای خطاب به بهداری محل سکونت را به مشمول تحویل می نماید و مشمول با مراجعه به مراکز بهداری و دریافت تأییدیه بیماری ، تأییدیه را به پلیس+10 ارائه می نماید.

مراحل درخواست تعجیل و تمدید خدمت سربازی :

مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی
دریافت فرم تمدید و تعجیل در خدمت سربازی
تحویل مدارک به دفتر خدمات پلیس + ۱۰
ثبت درخواست تعجیل در خدمت وظیفه عمومی
بررسی درخواست توسط سازمان نظام وظیفه
مراجعه مجدد به پلیس + ۱۰ پس از یک هفته و پیگیری درخواست
نتیجه بررسی سازمان مربوطه و ابلاغ آن به مشمولین
امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه راهنمای کامل و پاسخ به سوالات تمدید و تعجیل سربازی سال 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.