راهنمای رایگان ترمیم معدل دیپلم برای کنکور سراسری 1403

راهنمای رایگان ترمیم معدل دیپلم برای کنکور سراسری

جهت مشاوره در زمینه راهنمای رایگان ترمیم معدل دیپلم برای کنکور سراسری 1403

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

راهنمای رایگان ترمیم معدل دیپلم برای کنکور سراسری 1402 : ترمیم معدل نظام قدیم برای کنکور 1402,ترمیم معدل برای نظام جدید کنکور 1402,بخشنامه ترمیم معدل کنکور 1402,سامانه ثبت نام ترمیم معدل کنکور 1402,سایت ترمیم معدل کنکور 1402,ترمیم معدل دیپلم چگونه است,ترمیم معدل برای دوازدهم,سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

راهنمای رایگان ترمیم معدل دیپلم برای کنکور سراسری 1400


سر فصل ها

ترمیم معدل برای کنکور 1402 چگونه است؟

برخی از داوطلبان ،در نمرات امتحان نهایی نتواسته اند نتیجه دلخواه را کسب کنند و از آنجایی که این نمرات می تواند در کنکور موثر باشد،به دنیال راهی برای جبران این نمرات هستند،که آموزش و پرورش ترمیم معدل را به این گونه از داوطلبان پیشنهاد می کند که می توان در شهریور و دی و خرداد برای شرکت در ترمیم معدل کنکور 1402 اقدام کرد.

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1402

چند سالی است که سازمان سنجش ، بحث تاثیر معدل در کنکور سراسری را مطرح کرده است . به طور حتم می توان گفت تاثیر معدل ( قطعی ، مثبت ؟ ) در کنکور ۱۴۰۲ برای شرکت کنندگان به دغدغه ای بزرگ تبدیل شده است . دارندگان دیپلم نظام جدید یا قدیم و پیش دانشگاهی رشته های انسانی ، ریاضی ، تجربی و علوم و معارف اسلامی که یک یا چند درس خود را به صورت امتحان نهایی ، سراسری یا کشوری داده اند ، مشمول تاثیر معدل در کنکور سراسری می باشند .

از سال 84 تاکنون روال تاثیر معدل در کنکور به صورت مثبت برای مشمولان اعمال شده است و میزان تاثیر آن برای هر یک از داوطلبان با توجه به سال فارغ التحصیلی و نظام آموزشی و مدرک تحصیلی بر اساس توضیحات جدول زیر و مثبت بوده است .

تاثیر مثبت به آن معنی است که معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی در قبولی متقاضیان نقش مثبت دارد و این نقش تنها به سود داوطلب است و نه ضرر او .

منظور از تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 1402 چیه؟

در حال حاضر برای دانش آموزان و فارغ التحصیلان پایه دوازدهم که امتحانات پایان ترم آن ها به صورت هماهنگ و نهایی برگزار شده است ، سوابق تحصیلی کنکور نظام جدید گفته می شود،لازم به ذکر است که در حال حاضر امتحانات پایه یازدهم شامل سوابق تحصیلی نمی شود و تنها امتحانات نهایی دوازدهم به عنوان سابق تحصیلی در نظر گرفته می شود.
و برای داوطلبان نظام قدیم نیز که امتحانات سال سوم دبیرستان آن ها به همراه سایر دروس پیش دانشگاهی که به صورت نهایی و کشوری برگزار شده، سوابق تحصیلی کنکور نظام قدیم گفته می شود.

میزان تاثیر معدل در کنکور 1402 پس از جلسه شورای سنجش و پذیرش در این مطلب قرار می گیرد که می تواند به صورت مثبت یا قطعی در نظر گرفته شود.

آخرین اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه تاثیر معدل کنکور 1402 چیه؟


راهنمای رایگان ترمیم معدل دیپلم برای کنکور سراسری 1402   : میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1402 همانند سال 1401 حداکثر 30 درصد با تاثیر مثبت است و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس موثر سوابق تحصیلی آزمون سال 1402همانند سال 1401 می‌باشد.

تاثیر معدل کنکور 1402 برای داوطلبان نظام جدید

آن دسته از ديپلمه هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي،‌ علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را سال 1401 يا 1402 و در نظام آموزشي جديد (3-3-6)‌ اخذ نموده و امتحانات دروس پايه دوازدهم آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزارشده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه دوازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام جديد 3-3-6) به ميزان حداكثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

تاثیر معدل کنکور 1402 برای داوطلبان نظام قدیم

آن دسته از ديپلمه هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي،‌ علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال 1384 الي 1397 در نظام آموزشي قبلي اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه يازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام قديم)‌ به ميزان حداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تأثير مثبت و داوطلبان داراي مدرك پيش دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي،‌ علوم انساني و علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 91-1390 اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزارشده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش دانشگاهي (پايه دوازدهم ـ سال آخر آموزش متوسطه نظام قديم) به ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تأثير مثبت اعمال مي شود. در مجموع ميزان تأثير سوابق تحصيلي حداكثر 30 درصد است و به صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.راهنمای رایگان ترمیم معدل دیپلم برای کنکور سراسری 1402

تاثیر معدل کنکور 1402 شامل چه کسانی نمی شود؟

افرادی که دیپلم خود را قبل از سال های 1384 کسب کرده اند و سایر داوطلبانی که غیر از دو مورد فوق می باشند شامل تاثیر معدل نمی باشند و هم چنین افرادی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 دریافت کرده اند شامل تاثیر نمرات پیش دانشگاهی نمی شوند .

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 برای داوطلبانی که دیپلم غیر مرتبط دارند چگونه است؟

تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 1402 برای داوطلبانی که دیپلم غیر مرتبط دارند نیز به این صورت است که این افراد نیز شامل تاثیر معدل می شوند اما با توجه به دیپلم میزان تاثیر معدل متفاوت خواهد بود.(در این رابطه می توانید مطلب تاثیر معدل برای رشته های غیر مرتبط با دیپلم)

نسبت به دیپلم های مرتبط شامل تاثیر معدل کمتری می باشند.

به طور مثال داوطلبی که دیپلم ریاضی یا انسانی دارد و قصد شرکت در کنکور تجربی را دارد،سوابق تحصیلی آن با توجه به دروس موجود محاسبه می شود و کمتر از درصد مورد نظر در آن سال(مثلا در کنکور 98 : تاثیر معدل 30 درصد ) می باشد.

افراد معاف از تاثیر معدل در کنکور 1402

طی بخشنامه ای دو گروه زیر از تاثیر معدل در کنکور سراسری معاف هستند:

افرادی که مدرک دیپلم خود را قبل از سال ۱۳۸۴ دریافت کرده اند.

افرادی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال ۱۳۹۱ دریافت کرده اند.

شرایط شرکت در ترمیم معدل کنکور 1402

این طرح به داوطلبانی که نمرات خوبی در امتحانات نهایی کسب نکرده اند را جبران کنند. داوطلبان تنها یکبار فرصت دارند نسبت به ترمیم معدل خود اقدام کنند. خب شاید به این فکر بیفتید اگر نمره پایین تری بدست آوردیم چه می شود؟

شرکت در این طرح برای شما هیچ ضرری ندارد، زیرا نمره بالاتر برای شما لحاظ می شود. پس اگر در نمره پایین تری نسبت به نمره بار اول خود بیاورید، همان نمره اول برای شما لحاظ می شود و اگر نمره بیشتر بیاورید، نمره بار دوم برای شما لحاظ می شود.

اگر تاثیر معدل کنکور 1402 قطعی بشه چگونه نمرات را ارتقا دهیم؟

اگر به هر دلیل در کنکور 1402 بر خلاف سالهای گذشته تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته شود(که برای 1402 نیز تاثیر مثبت در نظر گرفته شد)، که البته امیدواریم تا زمانی که شرایط و امکانات برای تمام داوطلبان یکسان نباشه،تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته نشود،ولی اگر این اتفاق رخ داد می توانید از ترمیم معدل دروس استفاده کنید .

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 برای دانش آموزان کاردانش و فنی و حرفه ای چگونه است؟

دانش آموزان رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای نیز می توانند در یکی از رشته های (ریاضی یا تجربی یا انسانی) شرکت کنند ،این داوطلبان شامل تاثیر معدل در کنکور 1402 نمی باشند و اگر تمایل به اعمال تاثیر سوابق تحصیلی دارند باید در امتحانات نهایی رشته مورد نظر شرکت کنند.

تاثیر معدل دهم و یازدهم در کنکور 1402 چگونه است؟

در حال حاضر تنها در پایه دوازدهم امتحانات نهایی برگزار می شود و به همین دلیل نیز تنها از پایه دوازدهم به عنوان سابقه تحصیلی یاد می شود و معدل پایه دهم و یازدهم تاثیری در کنکور ندارند.

شرایط مهم ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری 1402

در کنکور سراسری 1402 نیز همانند سال‌های اخیر، آزمون دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد مشترک برگزار می‌شود و متقاضیان هر دو دانشگاه در یک آزمون مشترک شرکت داده می‌شوند.

با وجود ادغام برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، انتخاب رشته آنها جداگانه خواهد بود و داوطلبان دانشگاه سراسری باید از طریق سایت sanjesh.org و داوطلبان دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انتخاب رشته نمایند.
در کنکور سراسری 1402 داوطلبان در صورت علاقه‌مندی می‌توانند علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی اصلی ریاضی، تجربی و انسانی در یک یا هر دو گروه آزمایشی شناور هنر و زبان نیز شرکت نمایند و هیچ محدودیتی برای ثبت نام 2 یا 3 گروه آزمایشی اصلی وجود ندارد.

هر داوطلب حداکثر می‌تواند در یک گروه آزمایشی اصلی ریاضی، تجربی و انسانی شرکت کند.

به ازای هر گروه آزمایشی یک کارت ورود به جلسه منتشر می‌شود و داوطلبی که در بیش از یک گروه آزمایشی شرکت کرده است، باید کارت ورود به جلسه هر کدام را جداگانه تهیه و در زمان حضور در حوزه امتحانی به همراه داشته باشد.
زمانبندی برگزاری آزمون 5 گروه آزمایشی طوری برنامه ریزی می‌شود که داوطلبان متقاضی شرکت در چند گروه ازمایشی با تداخل زمانی مواجه نشوند.
داوطلبان می‌توانند با ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم و یا مدرک دیپلم نظام جدید، در هر یک از گروه های آزمایشی مورد علاقه خود ثبت نام نمایند. مثلا داوطلبی که مدرک دیپلم نظام جدید ریاضی دارد، می‌تواند در کنکور تجربی ثبت نام کند.
نحوه اعمال سوابق تحصیلی برای داوطلبی که در گروه آزمایشی مغایر با مدرک تحصیلی خود ثبت نام کرده است، متفاوت خواهد بود و فقط سوابق تحصیلی دروس مشترک اعمال خواهد شد.

 تفاوت میان تاثیر مثبت معدل و تاثیر قطعی معدل کنکور 1402

تاثیر مثبت معدل در کنکور 1402 یعنی چه؟ به زبان خیلی ساده تاثیر مثبت معدل می گوید برای داوطلب دو نمره بساز، یک نمره کنکور و یک نمره سوابق تحصیلی که شامل (برای مثال : سی درصد معدل سال دوازدهم) است؛ و اگر نمره سوابق تحصیلی باعث کاهش نمره کنکور شود، تاثیر مثبت معدل اثر داده نمی شود بنابراین بستگی به نمره کنکور دارد .
اگر داوطلبی نمره کنکور بیشتری نسبت به نمره سوابق تحصیلی داشته باشد، نمره متوسطه اثر داده نمی شود تا نمره کنکور کاهش پیدا نکند.

تاثیر قطعی معدل در کنکور 1402 یعنی چه؟ اما در مورد تاثیر قطعی معدل نیز می توان گفت؛ که داوطلب هر نتیجه ای در کنکور کسب کند نمره سوابق تحصیلی که شامل (برای مثال : سی درصد معدل سال دوازدهم) در نتیجه نهایی و تعیین رتبه تاثیرگذار خواهد بود ،حال این تاثیر چه به نفع داوطلب باشد چه نباشد در نتیجه نهایی آن موثر خواهد بود.

– تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ به نفع یا ضرر داوطلبان؟

طی چند سال گذشته آموزش و پرورش سعی داشته به دلایل مختلفی نقش تاثیر معدل در کنکور 99 را پر رنگ کند،اما در واقعیت دانش آموزان زیاد موافق این طرح نیستند. به گونه ای که در نظرسنجی که توسط سازمان سنجش از میان داوطلبان کنکوری انجام شد ،طبق نظرسنجی سازمان سنجش ۸۵ درصد داوطلبان تمایل به تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور ندارند ،هم چنین در نظر سنجی دیگری که در شبکه یک سیما در برنامه «مناظره» با حضور موافقان و مخالفان برگزار شد 87 درصد داوطلبان موافق تاثیر مثبت کنکور بودند.

با توجه به این نظر سنجی ها و سایر تحقیق های انجام شده ؛ در حال حاضر تاثیر قطعی معدل با عدالت آموزشی مغایر است و براساس گزارش های سازمان سنجش و پذیرش تاثیر قطعی معدل به زیان دانش‌آموزان به ویژه دانش آموزان مناطق محروم است،که خوشبختانه در کنکور سال 99 نیز به صورت مثبت تاثیر معدل در نظر گرفته می شود.

آخرین اخبار تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 :

29 مهر 99

اطلاعیه سنجش در رابطه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1402

میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1402 همانند سال 1401 حداکثر 30 درصد با تاثیر مثبت است و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس موثر سوابق تحصیلی آزمون سال 1402همانند سال 1401 می‌باشد.

تاثیر معدل در کنکور 1402 شامل چه داوطلبانی می شود؟

با توجه به مصوبات شوراي سنجش و پذيرش، نحوه و ميزان تأثير سوابق تحصيلي بر کنکوربه صورت تاثیر مثبت به 3 دسته 30درصد، 25 درصد و 5 درصد است. شامل افراد زیر می شود:

تاثیر 30 درصدری

آن دسته از ديپلمه­ هاي هر 3 گروه آزمایشی(ریاضی، تجربی و انسانی) و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را سال 1398 يا 1401 و در نظام آموزشي جديد (3-3-6)‌ اخذ نموده و امتحانات دروس پايه دوازدهم آن­ها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزارشده­ است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي هستند. سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه دوازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام جديد 3-3-6) به ميزان حداكثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به­ صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي­شود.

تاثیر 25 درصدی

آن دسته از ديپلمه ­هاي هر 3 گروه آزمایشی(ریاضی، تجربی و انسانی) و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال 1384 الي 1397 در نظام آموزشي قبلي اخذ نموده ­اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به­ صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزار شده­ است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي هستند. سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه يازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام قديم)‌ به­ ميزان حداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تأثير مثبت اعمال می شود.

تاثیر 5 درصدی

آن دسته از داوطلبان داراي مدرك پيش دانشگاهي هر 3 گروه آزمایشی(ریاضی، تجربی و انسانی) و علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش­ دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 91-1390 اخذ نموده ­اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به­ صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزارشده­ است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي هستند. سوابق تحصيلي موجود دوره پيش ­دانشگاهي (پايه دوازدهم ـ سال آخر آموزش متوسطه نظام قديم) به­ ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تأثير مثبت اعمال مي­شود.

در مجموع ميزان تأثير سوابق تحصيلي حداكثر 30 درصد است و به ­صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي­شود. و ساير ديپلمه­ ها (غير از بندهاي 1-1 و 1-2) مشمول اعمال سوابق تحصيلي نيستند.

معدل چند به بالا در کنکور تاثیر دارد؟

با توجه به تاثیر مثبت معدل در کنکور ۱۴۰۲ اعمال یا عدم اعمال سوابق تحصیلی برای هر داوطلب به عملکرد وی در امتحانات نهایی و آزمون تستی کنکور بستگی دارد. ممکن است تاثیر معدل برای یک داوطلب با معدل ۱۲ در صورتی که درصدهای پایینی در کنکور سراسری کسب کرده باشد اعمال گردد. از طرفی ممکن است معدل ۲۰ برای داوطلب دیگری که درصدهای بالایی در کنکور کسب کرده اعمال نشود.

در واقع تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور درصورتی اعمال خواهد شد که باعث افزایش تراز داوطلب شود. بنابرین در پاسخ به این سوال که «معدل چند در کنکور تاثیر دارد» باید گفت که به عملکرد نسبی داوطلب در امتحانات نهایی و آزمون تستی جلسه کنکور بستگی دارد.

کدام معدل در کنکور تاثیر دارد؟

همانطور که گفته شد خود معدل در کنکور تاثیرگذار نیست بلکه نمرات امتحان نهایی دروس مختلف هر کدام جداگانه به عنوان سوابق تحصیلی تاثیر داده خواهند شد. اما با توجه به اینکه نمرات امتحان نهایی در نهایت معدل کتبی هر داوطلب را تعیین می کنند می توان گفت به طور غیرمستقیم معدل کتبی امتحانات نهایی در کنکور تاثیر گذار است.

معدل کل برخلاف معدل کتبی شامل نمرات همه دروس (حتی دروسی که در کنکور از آنها سوال مطرح نمی شود) بوده و همچنین نمرات مستمر و نمرات نیمسال اول نیز در آن لحاظ می گردد. بنابرین معدل کل یا معدل دیپلم هیچ تاثیری در رتبه و تراز کنکور نخواهد داشت و صرفا معدل کتبی امتحانات نهایی در کنکور اثرگذار است.

لازم به ذکر است که در پذیرش برخی دانشگاه های خاص از جمله دانشگاه فرهنگیان پس از اعلام نتایج اولیه کنکور در مرحله مصاحبه حضوری معدل کل اهمیت بیشتری داشته و شرط قبولی داشتن حداقل معدل کل ۱۴ به بالاست. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را در سایت مشاورگروپ مطالعه کنید.1/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه راهنمای رایگان ترمیم معدل دیپلم برای کنکور سراسری 1403

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. احسان

    سلام وقتتون بخیر بنده دانشجوی کرمانشاه هستم و میخام در ترمیم معدل شرکت کنم. ممکنه صفر تا صد بگین باید چیکار کنم. آیا باید در مدرسه بزرگسالان ثبت نام کنم

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی