وام مسکن دانشجویی

راهنمای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی سال 1401

جهت مشاوره در زمینه وام مسکن دانشجویی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

راهنمای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی سال ۱۴۰۱ ( سراسری ، آزاد ، پردیس ، پیام نور ، غیرانتفاعی ) : ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی سال ۱۴۰۱ وام مسکن دانشجویان جدید‌الورود : ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد,زمان ثبت نام وام دانشجویی نیمسال اول ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲,ثبت نام وام دانشجویی پیام نور ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲,شرایط وام مسکن دانشجویی,وام دانشجویی علمی کاربردی,ثبت نام وام دانشجویی وزارت بهداشت,مقدار وام دانشجویی سال ۱۴۰۱ ,ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲


راهنمای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی سال 99

سر فصل ها

وام ودیعه مسکن دانشجویی

راهنمای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی سال ۱۴۰۱ :  به گزارش  مشاورگروپ به نقل از فارس، دانشجویان در نیم سال جاری می توانند از منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای همه مقاطع تحصیلی وام ودیعه مسکن دریافت کنند.

این وام یک‌بار در طول هر مقطع پرداخت می شود.

وام ودیعه مسکن بسته به شهر مورد تقاضا متفاوت است و در شهر تهران و کلان شهرها بیشتر از سایر شهرها در نظر گرفته شده است.
وام ودیعه مسکن در شهر تهران 325.000.000 ریال، در کلان‌شهرها 260.000.000 ریال و در سایر شهرها 190.000.000 است.

کلان شهرها شامل اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، مشهد، کرج، قم و کرمانشاه می شوند.

وام ودیعه مسکن به همه دانشجویان واجد شرایط از سال تحصیلی جدید فقط از طریق بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پرداخت می‌شود.
دانشجویان شاغل به تحصیل بهره‌مند از ودیعه مسکن منابع صندوق در مقطع تحصیلی نمی‌توانند از وام مسکن منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استفاده کنند.

مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویی چقدر است؟

مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویی با توجه به شهر مورد تقاضا متفاوت است. سقف این وام در تهران 32 میلیون و 500 هزار تومان و در کلان شهر ها (شامل اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، مشهد، کرج، قم و کرمانشاه) 26 میلیون تومان و در سایر شهر ها 19 میلیون و 500 هزار تومان در نظر گرفته شده است. نرخ سود وام ودیعه 4 درصد است. این وام در همه مقاطع تحصیلی قابل پرداخت است و تنها یک بار به دانشجو در طول هر مقطع تعلق می‌گیرد.

شهرها سقف وام ودیعه مسکن دانشجویی نرخ سود مقاطع تحصیلی
تهران 32 میلیون و 500 هزار تومان 4 درصد درهمه مقاطع تحصیلی
کلان شهرها 26 میلیون تومان 4 درصد درهمه مقاطع تحصیلی
سایر شهرها 19 میلیون و 500 هزار تومان 4درصد درهمه مقاطع تحصیلی

ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی

راهنمای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی سال ۱۴۰۱ :  ثبت نام برای دریافت ودیعه مسکن از منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران از 17 آبان ماه آغاز می شود و تا 15 دی ماه ادامه دارد.

این وام به دانشجویان روزانه دانشگاه‌های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای پرداخت می شود.

برای دریافت این وام، دانشجوی متقاضی باید متاهل، فاقد خوابگاه و دارای سند تعهد و اجاره‌نامه (دارای کد رهگیری) باشند.
همچنین به آخرین نیم‌سال تحصیلی مجاز، وام مسکن تعلق نمی‌گیرد. علاوه بر این، در صورتی که زوجین دانشجو باشند، فقط یکی از آنها می‌تواند از وام مسکن بهره‌مند شود.

ثبت نام وام ویژه دکتری

راهنمای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی سال ۱۴۰۱ :  ثبت نام برای دریافت وام ویژه دکتری نیم سال جاری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی  آغاز می شود.

به گزارش مشاورگروپ ، وام ویژه دکتری طی یک لیست به مبلغ چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای نیم سال اول پاییز و زمستان سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ از منابع صندوق به دانشجویان روزانه دکتری تخصصی ناپیوسته دانشگاه های دولتی پرداخت می شود که ثبت نام برای دریافت این وام از ۱۷ آبان ماه شروع می شود.

همچنین برای دانشجویان دکتری که قبلا به بانک برای دریافت وام ویژه دکتری معرفی شده اند، این وام به تفکیک دو لیست به مبلغ دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در ترم جاری به آنها پرداخت می شود و مهلت ثبت نام برای دریافت این وام ها تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد.

دانشجویان دکتری تخصصی ناپیوسته می توانند از منابع صندوق رفاه و یا بانک توسعه تعاون به صورت هر ۶ ماه یک بار به مبلغ ماهیانه یک میلیون تومان وام ویژه دکتری دریافت کنند. همچنین برای همه مقاطع تحصیلی در طول هر مقطع مبلغ 32 میلیون و 500 هزار تومان در شهر تهران، 26 میلیون تومان در کلانشهرها و 19 میلیون و 500 هزار تومان نیز در سایر شهرها وام مسکن پرداخت می شود.

بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مبالغ وام های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ در پنج دسته وام های تحصیلی، ضروری، ویژه دکتری، مسکن و شهریه اعلام شد. بر این اساس دانشجویان همه مقاطع تحصیلی برای هر نیمسال تحصیلی می توانند یک میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون تومان وام تحصیلی دریافت کنند.

همچنین حداکثر سقف وام ضروری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته وام ضروری ۶ میلیون تومان و برای مقاطع کارشناسی پیوسته و دکتری تخصصی ناپیوسته غیربورسیه حداکثر تا سقف هشت میلیون تومان و همچنین برای مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری پیوسته و دکتری حرفه ای حداکثر تا سقف ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است.

همچنین دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و پیوسته تا سقف یک میلیون، دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دکترای حرفه ای، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی ناپیوسته نیز به میزان دو تا پنج میلیون تومان در هر نیمسال می توانند وام شهریه دریافت کنند.

وام ودیعه مسکن برای دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای تا ۱۵ دی ادامه دارد و دانشجویان متأهل فاقد خوابگاه و دارای سند تعهد و اجاره نامه می توانند از این وام استفاده کنند و به آخرین نیمسال تحصیلی مجاز وام مسکن تعلق نمی گیرد ضمن اینکه فقط به یکی از زوجین دانشجو وام مسکن پرداخت خواهد شد.

همچنین دانشجویان نوبت دوم دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی، آموزشکده های فنی و حرفه ای و دانشجویان دانشگاه های پیام نور، علمی کاربردی، آزاد و موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی می توانند وام شهریه دریافت کنند. همچنین از بنیاد علوی نیز به دانشجویان روزانه و نوبت دوم دانشگاه های دولتی و آموزشکده های فنی و حرفه ای و پیام نور مورد تأیید بنیاد مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به دانشجویان مجرد و ۸۰۰ هزار تومان نیز به دانشجویان متأهل پرداخت خواهد شد.

اولویت های پرداخت وام به دانشجویان، ذیل شرایط اعطای هر وام در آیین‌نامه پرداخت و بازپرداخت ذکر شده و شایسته است در تنظیم و ارسال درخواست‌ها مد نظر قرار گیرد، همچنین پرداخت وام (ودیعه) مسکن متأهلی به کلیه دانشجویان واجد شرایط از سال تحصیلی جاری از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایران انجام و شیوه نامه اجرایی آن متعاقباً به مراکز ارسال خواهد شد.

بر این اساس پرداخت وام شهریه به کلیه دانشجویان واجد شرایط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از سال تحصیلی جدید مستقیما از طریق صندوق رفاه دانشجویان انجام می گیرد و باید تقاضای دانشجویانی که قبلاً از خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران استفاده کرده و درخواست مجدد برای بهره مندی از خدمات آن بانک در سال تحصیلی جدید را دارند، طی لیستی جداگانه به صندوق ارسال شود.

همچنین پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه‌پرداز شاغل پس از بهره‌مندی دانشجویان غیر شاغل امکان پذیر است. بر همین اساس دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می توانند در صورت وجود اعتبار مازاد وام شهریه، پس از هماهنگی و أخذ مجوز از صندوق، درخواست دانشجویان شهریه پرداز شاغل را نیز طی لیست جداگانه‌ ارسال کنند. همچنین دریافت مدارک و مستندات وام ضروری و سند تعهد دانشجو از جمله ضرورت های دریافت وام هاست و شایسته است به منظور حمایت از دانشجویان و همکاری با آنان ترتیبی اتخاذ شود تا در ایام تداوم شیوع بیماری کرونا به نحو مقتضی مدارک و مستندات مربوطه از دانشجویان متقاضی وام دریافت شود.


🔰 میزان مبالغ وام دانشجویی دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۱

🔻 سيدفضلی، رئيس صندوق رفاه دانشجويان دانشگاه آزاد: دانشجویان مقطع دکتری، پزشکی و پیراپزشکی می‌توانند تسهیلات بانکی را از بانک‌های ملی و صادرات تا سقف ۴۰ و از بانک‌های رسالت و مهرایران تا سقف ۲۰ میلیون تومان دریافت کنند.

🔻 همچنین وام دانشجویی بانک‌های ملی و صادرات تا سقف ۲۰ به دانشجویان کارشناسی ارشد، ۱۰ به دانشجویان کارشناسی و ۵ میلیون تومان به دانشجویان کاردانی پرداخت می‌شود.

🔻 علاوه بر آن بانک رسالت و مهر ایران تا سقف ۱۰ دانشجویان کارشناسی‌ارشد، ۷/۵ به دانشجویان کارشناسی و ۲/۵ میلیون تومان به دانشجویان کاردانی دانشگاه آزاد تسهیلات می‌دهند.

🔻 لازم به ذکر است نرخ کارمزد این تسهیلات برای بانک ملی ۱۰درصد ، بانک صادرات ۸درصد، بانک مهرایران ۳درصد و بانک رسالت ۲درصد است.


راهنمای ثبت‌نام وام دانشجویی ۱۴۰۱ – 1401

انواع وام دانشجویی ۱۴۰۱ – 1401

5 نوع وامی که دانشجویان می‌توانند جهت دریافت ثبت‌نام نمایند: وام تحصیلی، وام شهریه، وام ضروری، وام مسکن و وام دکتری.

مبالغ وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید ۱۴۰۱ – 1401 افزایش یافتند.

مبالغ وام دانشجویی ۱۴۰۱ – 1401

وام تحصیلی

در سال تحصیلی پیش رو وام‌ها به لحاظ مبلغ تقویت شدند، وام تحصیلی که از 500 تا 600 هزار تومان بود به 1.5 تا 2 میلیون تومان افزایش یافت.

وام شهریه

همچنین در سیستم جدید وام شهریه که از وام های پرتقاضا و پراستقبال صندوق رفاه است و در گذشته در مقطع دکترای تخصصی ناپیوسته 3.500 تومان بود تا 5 میلیون تومان افزایش داشته است.

وام ضروری

وام ضروری نیز قبلا 1 میلیون تومان بوده که در حال حاضر به صورت رویداد در موارد خاص از 3 میلیون تا 5 میلیون تومان پرداخت می شود.

وام مسکن متاهلان

همچنین وام مسکن متاهلان در تهران از 10 به 25 میلیون تومان افزایش یافته است.
در کلان شهرها تا 20 میلیون افزایش یافته است.
در سایر شهر تا 15 میلیون تومان افزایش یافته است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام دانشجویی

دانشجویانی که در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی تحصیل می کنند، می توانند از انواع وام هایی که صندوق رفاه دانشجویان در نظر گرفته استفاده کنند .
برای ثبت نام وام دانشجویی ، مدارک مختلفی لازم است که برخی ثابت و برخی فقط برای وام های خاص مورد نیاز هستند .

مدارک لازم برای دریافت وام دانشجویی به شرح زیر است :

1. کپی کارت دانشجویی

2. کپی کارت ملی دانشجو

3. کپی شناسنامه دانشجو

4. اصل سند تعهد محضری

5. تکمیل فرم های درخواست وام دانشجویی و تحویل آن به واحد رفاه و تسهیلات دانشجویی

6. فاکتور خرید کالا ( برای دریافت وام ضروری )

7. کپی و اصل سند ازدواج ( برای دریافت وام ازدواج )

8. کپی شناسنامه دانشجو ( صفحه مشخصات خود و همسر ) ( برای دریافت وام ازدواج )

9. کپی شناسنامه همسر ( صفحه مشخصات خود و همسر ) ( برای دریافت وام ازدواج )

10. تصویر سند ازدواج ( برای دریافت وام ازدواج )

11. اجاره نامه ( برای دریافت وام مسکن ) ” متقاضیان وام مسکن در زمان تقاضای وام نباید از وام ودیعه مسکن برخوردار باشند . ”

12. تصویر سند تاهل ( برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی )

13. اجاره نامه رسمی د ارای کد رهگیری به نام دانشجو ( برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی )

14. تصویر گذرنامه دانشجو و همسر ( برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی غیر ایرانی )

15. اصل و تصویر اجاره نامه رسمی به نام دانشجو ( برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی غیر ایرانی )

16. مستندات مربوط به نمونه بودن دانشجو ( برای دریافت وام استعداد درخشان ” تحصیلی و ضروری دانشجویان ممتاز و نمونه ” )

17. تکمیل فرم تقاضانامه عتبات ( برای دریافت وام زیارت عتبارت عالیات )

18. معرفی نامه سفر به عتبات دانشگاهیان ( برای دریافت وام زیارت عتبارت عالیات )

19. فیش واریزی بانک جهت دریافت روادید ( برای دریافت وام زیارت عتبارت عالیات )

شرایط عمومی دریافت وام دانشجویی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

برای دریافت وام دانشجویی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چه در دانشگاه پیام نور، چه آزاد اسلامی، چه دانشگاه های سراسری بایستی شرایط عمومی و شرط آموزشی را داشته باشید.
دانشجویی که خواهان دریافت وام دانشجویی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ است بایستی به صورت تمام وقت در دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و ترم آخر نباشد.
حداقل واحدهای مجاز در دانشگاه محل تحصیل در سنوات مجاز را گذرانده باشد.
وام دانشجویی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ به دانشجویی که یک ترم مشروط شده باشد، تعلق می گیرد و فرد دانشجو قادر به دریافت وام دانشجویی از طریق سامانه رفاه است. اما از نصف مبلغ وام دانشجویی می تواند استفاده کند.
اگر 2 ترم پشت سر هم مشروط شده باشید، از دریافت وام دانشجویی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ محروم هستید.
وام خرید لپ تاپ و گوشی هوشمند طبق اعلام رئیس صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در صورت تایید معاونت دانشجویی دانشگاه در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار میگیرد.

سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱

دانشجویانی که قصد ثبت درخواست وام دانشجویی در صندوق رفاه دانشجویان را دارند باید ابتدا در سایت WWW.SWF.IR ثبت نام کنند .

1. مراجعه به سایت صندوق رفـاه دانشـجویان به آدرس اینترنتی WWW.SWF.IR و وارد پرتال دانشجویی شوید.

انواع وام دانشجویی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

5 نوع وامی که دانشجویان می‌توانند جهت دریافت ثبت‌نام نمایند: وام تحصیلی، وام شهریه، وام ضروری، وام مسکن و وام دکتری.

مبالغ وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ افزایش یافتند.

مبالغ وام دانشجویی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

وام تحصیلی

در سال تحصیلی پیش رو وام‌ها به لحاظ مبلغ تقویت شدند، وام تحصیلی که از 500 تا 600 هزار تومان بود به 1.5 تا 2 میلیون تومان افزایش یافت.

وام شهریه

همچنین در سیستم جدید وام شهریه که از وام های پرتقاضا و پراستقبال صندوق رفاه است و در گذشته در مقطع دکترای تخصصی ناپیوسته 3.500 تومان بود تا 5 میلیون تومان افزایش داشته است.

وام ضروری

وام ضروری نیز قبلا 1 میلیون تومان بوده که در حال حاضر به صورت رویداد در موارد خاص از 3 میلیون تا 5 میلیون تومان پرداخت می شود.

وام مسکن متاهلان

همچنین وام مسکن متاهلان در تهران از 10 به 25 میلیون تومان افزایش یافته است.
در کلان شهرها تا 20 میلیون افزایش یافته است.
در سایر شهر تا 15 میلیون تومان افزایش یافته است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام دانشجویی

دانشجویانی که در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی تحصیل می کنند، می توانند از انواع وام هایی که صندوق رفاه دانشجویان در نظر گرفته استفاده کنند .
برای ثبت نام وام دانشجویی ، مدارک مختلفی لازم است که برخی ثابت و برخی فقط برای وام های خاص مورد نیاز هستند .

مدارک لازم برای دریافت وام دانشجویی به شرح زیر است :

1. کپی کارت دانشجویی

2. کپی کارت ملی دانشجو

3. کپی شناسنامه دانشجو

4. اصل سند تعهد محضری

5. تکمیل فرم های درخواست وام دانشجویی و تحویل آن به واحد رفاه و تسهیلات دانشجویی

6. فاکتور خرید کالا ( برای دریافت وام ضروری )

7. کپی و اصل سند ازدواج ( برای دریافت وام ازدواج )

8. کپی شناسنامه دانشجو ( صفحه مشخصات خود و همسر ) ( برای دریافت وام ازدواج )

9. کپی شناسنامه همسر ( صفحه مشخصات خود و همسر ) ( برای دریافت وام ازدواج )

10. تصویر سند ازدواج ( برای دریافت وام ازدواج )

11. اجاره نامه ( برای دریافت وام مسکن ) ” متقاضیان وام مسکن در زمان تقاضای وام نباید از وام ودیعه مسکن برخوردار باشند . ”

12. تصویر سند تاهل ( برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی )

13. اجاره نامه رسمی د ارای کد رهگیری به نام دانشجو ( برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی )

14. تصویر گذرنامه دانشجو و همسر ( برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی غیر ایرانی )

15. اصل و تصویر اجاره نامه رسمی به نام دانشجو ( برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی غیر ایرانی )

16. مستندات مربوط به نمونه بودن دانشجو ( برای دریافت وام استعداد درخشان ” تحصیلی و ضروری دانشجویان ممتاز و نمونه ” )

17. تکمیل فرم تقاضانامه عتبات ( برای دریافت وام زیارت عتبارت عالیات )

18. معرفی نامه سفر به عتبات دانشگاهیان ( برای دریافت وام زیارت عتبارت عالیات )

19. فیش واریزی بانک جهت دریافت روادید ( برای دریافت وام زیارت عتبارت عالیات )

شرایط عمومی دریافت وام دانشجویی ۱۴۰۱

برای دریافت وام دانشجویی ۱۴۰۱ چه در دانشگاه پیام نور، چه آزاد اسلامی، چه دانشگاه های سراسری بایستی شرایط عمومی و شرط آموزشی را داشته باشید.
دانشجویی که خواهان دریافت وام دانشجویی ۱۴۰۱ است بایستی به صورت تمام وقت در دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و ترم آخر نباشد.
حداقل واحدهای مجاز در دانشگاه محل تحصیل در سنوات مجاز را گذرانده باشد.
وام دانشجویی ۱۴۰۱ به دانشجویی که یک ترم مشروط شده باشد، تعلق می گیرد و فرد دانشجو قادر به دریافت وام دانشجویی از طریق سامانه رفاه است. اما از نصف مبلغ وام دانشجویی می تواند استفاده کند.
اگر 2 ترم پشت سر هم مشروط شده باشید، از دریافت وام دانشجویی ۱۴۰۱ محروم هستید.
وام خرید لپ تاپ و گوشی هوشمند طبق اعلام رئیس صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در صورت تایید معاونت دانشجویی دانشگاه در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار میگیرد.

راهنمای ثبت نام در سایت صندوق رفاه دانشجویان

دانشجویانی که قصد ثبت درخواست وام دانشجویی در صندوق رفاه دانشجویان را دارند باید ابتدا در سایت WWW.SWF.IR ثبت نام کنند .

1. مراجعه به سایت صندوق رفـاه دانشـجویان به آدرس اینترنتی WWW.SWF.IR و وارد پرتال دانشجویی شوید.

راهنمای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی سال 99


2. در مرحله دوم ثبت نام در سایت صندوق رفاه دانشجویان گزینه ثبت نام دانشجوی جدید را انتخاب نمایید و به مرحله بعد بروید.

راهنمای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی سال 99


3. در این مرحله از ثبت نام در سایت صندوق رفاه دانشجویان دانشجو بایستی کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد نماید.

راهنمای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی سال 99

4. فرم ثبت نام اولیه جهت ثبت نام در سایت صندوق رفاه دانشجویان را تکمیل نمایید.

راهنمای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی سال 99

5. مرحله آخر ثبت نام در سایت صندوق رفاه دانشجویان تایید و ذخیره اطلاعات ثبت نامی می‌باشد.

راهنمای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی سال 99


درخواست متقاضی وام دانشجویی پس از تایید دانشگاه ثبت نهایی می‌گردد.

راهنمای ثبت ‌نام وام دانشجویی در سایت صندوق رفاه دانشجویان

قابل توجه دانشجویان متقاضی وام دانشجویی

در راستای احراز هویت دانشجویان ، از این پس برای ارائه هرگونه خدمات الکترونیکی و یا دریافت وام دانشجویی ، سیم کارت فعال تلفن همراه اعلامی می بایست به نام شخص متقاضی باشد.
نام کاربری کلیه دانشجویان ، کد ملی به صورت 10 رقم عددی و بدون خطوط بین آن می باشد.
کلمه عبور برای دانشجویان قدیمی همان کلمه عبور قبلی و برای دانشجویان جدید همان 10 رقم عددی کد ملی است.

توجه: با توجه به فعال شدن سامانه استعلام شاغلین از سازمان های ذیربط و ماده 5 فصل اول آیین نامه استفاده از وام های صندوق رفاه دانشجویان مصوب 06/03/1374 مبنی بر اینکه ” در زمان دریافت وام دانشجویی، عدم اشتغال به کاری که مستلزم دریافت اجرت باشد” یکی از شروط اصلی برای اعطای وام دانشجویی است.

چنانچه این سامانه، دانشجویی را شاغل تشخیص داد، شخص مدعی می بایست از محلی که سابقه بیمه گزارش شده است، نامه ای رسمی و مورد تائید مبنی بر عدم اشتغال را به همراه سوابق بیمه ای ممهور به مهر بیمه به دانشگاه ارائه نماید.


1. مرحله اول ثبت‌نام وام دانشجویی در سایت صندوق رفـاه دانشـجویان، مراجعه به به آدرس اینترنتی WWW.SWF.IR و ورود به پرتال دانشجویی

2. ورود به صفحه پرونده شخصی دانشجو در سایت صندوق رفاه دانشجویان و انتخاب درخواست وام دانشجویی از بخش بالای صفحه به مرحله بعدی ثبت نام وام دانشجویی وارد شوید.

3. ورود به صفحه پرونده شخصی دانشجو در سایت صندوق رفاه دانشجویان و انتخاب درخواست وام دانشجویی از منوی بالا

4. بعد از ورود به صفحه درخواست وام دانشجویی در سایت صندوق رفاه دانشجویان ، دانشجو می تواند نوع وام درخواستی خود را علامت زده و آن را ثبت کند .


به عنوان مثال در تصویر زیر دانشجوی دانشگاه غیرانتفاعی بعداز ورود به پرتال خود قصد دریافت وام شهریه را دارد .
همان طور که در تصویر مشاهده می کنید ، لازم است تا دانشجو به ترتیب 6 مرحله شماره گذاری شده یعنی (( تعیین نوع وام دانشجویی که همان وام شهریه است ، نام استان ، نام شهر ، نام شعبه ، تیک دار کردن پذیرفتن قوانین صندوق رفاه ،وارد کردن شماره تلفن همراه و انتخاب دکمه ثبت درخواست )) را انجام دهد .
در صورت انجام صحیح مراحل بالا ، لینک آبی رنگی با محتوای ” در انتظار تایید دانشگاه ” ، نمایش داده می شود .
پـس از تایید دانشگاه (( که در قالب پیامک هم به شماره موبایل ثبت شده از سوی شما اعلام می شود . )) ضروری است تا دانشجو با مراجعه به شعبه انتخابی خود طبق ضوابط بانک ، کارهای مربوط به معرفی ضامن و تهیه مدارک لازم برای دریافت وام دانشجویی را انجام دهد .
بدیهی است وام شهریه تنها در صورتی به حساب شهریه دانشجو واریز می گردد که کلیه مراحل فوق با دقت و صحت انجام گیرد .

4. بعد از ورود به صفحه درخواست وام در سایت صندوق رفاه دانشجویان ، دانشجو می تواند نوع وام درخواستی خود را علامت زده و آن را ثبت کند .

وام ضروری دانشجویی

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری: وام ضروری برای شرایط ویژه از جمله کرونا در نظر گرفته شده است که با تصویب هیأت امنا مبلغ آن برای سال تحصیلی ۱۴۰۱ – 1401 افزایش یافته است.

دلیل گنجاندن وام ضروری در لیست وام های دانشجویان، استفاده از آن در شرایط خاص است و به دانشجویانی اختصاص می یابد که از حوادث عمومی و غیرطبیعی مثل کرونا آسیب دیده باشند.

مبلغ وام ضروری دانشجویی

وام ضروری نیز قبلا 1 میلیون تومان بوده که در حال حاضر به صورت رویداد در موارد خاص از 3 میلیون تا 5 میلیون تومان پرداخت می شود.

وام ضروری (ویژه دانشجویان روزانه)

وام ضروری به دانشجویانی که در نتیجه رویدادهای ذیل با مشکل مالی مواجه شده اند، حداکثر تا 6 ماه پس از وقوع رویداد تعلق می گیرد:

وقوع حوادث طبیعی (زلزله، سیل، خشکسالی و …)
آتش سوزی
تصادف
فوت یکی از بستگان درجه یک ( پدر و مادر )
بیماری های پرهزینه
خرید عینک طبی
هزینه خرید لوازم کمک آموزشی ( خرید لب تاپ – کتابهای درسی- پرینتر- ماشین حساب و …)
فاکتور هزینه خرید کتب تخصصی (ویژه دانشجویان روزانه مقاطع تحصیلات تکمیلی)
هزینه پایاننامه تحصیلی (ویژه دانشجویان روزانه مقاطع تحصیلات تکمیلی)
ارائه فاکتور خرید تجهیزات و البسه ورزشی (ویژه دانشجویان قهرمان ورزشی)
موارد خاص (برای بیماریهای پرهزینه و صعب الاعلاج

وام شهریه مقطع دکتری

وام ضروری ویژه دکتری ، صرفا به دانشجویان روزانه شاغل به تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی قابل پرداخت است .
ارائه سند تعهد محضری جهت دریافت وام مذکور همانند سایر وام های صندوق رفاه دانشجویان الزامی می باشد .
مبلغ وام ضروری ویژه دکتری 5 میلیون تومان می باشد که دانشجویان دکتری واجد شرایط ، یک بار در طول مقطع تحصیلی می توانند از آن بهره مند گردند .

مراحل دریافت وام شهریه از بانک قرض الحسنه مهر- ویژه صندوق رفاه دانشجویان

1. مراجعه به پورتال دانشجویی صندوق رفاه bp.swf.ir به آدرس و انتخاب گزینه ورود به پورتال (دانشجویی که پرونده ندارد ابتدا گزینه تشکیل پرونده را انتخاب نماید).

2. انتخاب شعبه عامل ،ثبت درخواست وام دانشجویی بانک مهر

3. تایید و ارسال لیست وام دانشجویی به صندوق رفاه از دانشگاه محل تحصیل

تایید صندوق رفاه دانشجویان
ارسال پیامک تایید درخواست وام برای دانشجو

4. افتتاح حساب آنلاین یا حضوری دانشجو در شعبه انتخابی

تعریف مشتری ضامن/ضامنین نزد بانک مهر در شعب انتخابی

5. تکمیل پرونده تسهیلاتی

مراجعه حضوری دانشجو به شعبه انتخابی به‌همراه ضامنین
به‌همراه داشتن اصل مدرک دانشجو وضامن (شناسنامه- کارت ملی- مدارک ضمانت)

6. پرداخت وام توسط شعبه عامل به حساب دانشگاه

ارسال پیامک اطلاع رسانی پرداخت وام دانشجویی به دانشجو
آغاز فرایند بازپرداخت وام دانشجویی در زمان‌های مقرر

جزئیات دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد

سرپرست صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده است که سقف وام دانشجویی ۱۴۰۱ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ شمسی به 40 میلیون تومان افزایش یافته است. بر اساس توافق دانشگاه آزاد با 2 بانک کشور، تسهیلات دانشجویی به دانشجویان واجد شرایط تعلق میگیرد.
مبلغ وام دانشجویی دانشگاه آزاد

وام دانشجویی ۱۴۰۱ به دانشجویان مقطع کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی، تا سقف 5 میلیون تومان
وام دانشجویی ۱۴۰۱ به دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی تا سقف 10 میلیون تومان
وام دانشجویی ۱۴۰۱ به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاداسلامی تا سقف 15 میلیون تومان
وام دانشجویی ۱۴۰۱ به دانشجویان رشته های مقطع دکتری تخصصی (PhD) و دکتری حرفه ای تا سقف 40 میلیون تومان

نحوه‌‌ی ثبت‌نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

نحوه‌‌ی ثبت‌نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

کلیه فرآیندهای دریافت وام دانشجویی ۱۴۰۱ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سامانه ساجد به نشانی sajed.iau.ir‌ ارائه می شود.
اگر دانشجوی دانشگاه آزاد در 31 استان کشور هستید، می توانید با مراجعه به سایت ساجد نسبت به ثبت مشخصات، آپلود مدارک و درج درخواست اقدام کرده تا پیامک های مربوطه برای تکمیل مدارک و دریافت وام دانشجویی از شعب منتخب به شما ارسال شود.

وام دانشجویی دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور در مهر ماه اعلام کرد که به دانشجویان دانشگاه پیام نور وام 20 میلیون تومانی اعطا می شود تا در طول ترم، قسطی آن را تسویه کنند.
همچنین طرح تجمیع وام های دانشجویی تصویب شده تا فرآیند دریافت آسان باشد.
قرار است نظام جدید برای پرداخت تسهیلات مالی به دانشجویان از ترم اول در نظر گرفته شود و باید منتظر خبرهای جدید در این باره از ترم بهمن باشیم.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه وام مسکن دانشجویی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی