رادیولوژی یا پرستاری ؟ بازار کدامیک در آینده تضمینی است ؟

رادیولوژی یا پرستاری ؟

جهت مشاوره در زمینه رادیولوژی یا پرستاری ؟ بازار کدامیک در آینده تضمینی است ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

رادیولوژی یا پرستاری ؟ در دانشگاه سراسری کشور رشته پرستاری در مقطع کارشناسی پذیرش دانشجو دارد. البته تعدادی از پذیرش های پرستاری در برخی از دانشگاه ها، به صورت نیمه متمرکز می باشد.

رادیولوژی یا پرستاری ؟

رادیولوژی یا پرستاری ؟  در دانشگاه سراسری کشور رشته رادیولوژی (کارشناسی پرتوشناسی) در مقطع کارشناسی پذیرش دانشجو دارد. البته تعداد کمی از پذیرش های رادیولوژی در برخی از دانشگاه ها، به صورت نیمه متمرکز می باشد.

رشته پرستاری و رادیولوژی امکان ادامه تحصیل تا سطح دکترا را در ایران دارند. اما معمولا بیشتر افرادی که وارد این دو رشته می شوند فقط تا مقطع کارشناسی ادامه می دهند. البته در رشته رادیولوژی درصد بیشتری از فارغ التحصیلان نسبت به پرستاری تا مقاطع بالاتر (کارشناسی ارشد و دکتری) ادامه تحصیل می دهند. این معمولا به این خاطر است که در پرستاری پس از کارشناسی به راحتی می توانید وارد بازارکار شوید اما در رادیولوژی اگر بخواهید به دنبال تاسیس مرکز رادیولوژی و تصویربرداری باشید، با مدرک های بالاتر گاهی کار راحت تر می شود.رادیولوژی یا پرستاری ؟

علاوه بر این پرستاران و رادیولوژیست ها پس از کارشناسی برای مقطع ارشد و دکترا می توانند به غیر از رشته خود، در برخی از رشته های دیگر نیز وارد شوند.

رادیولوژیست کجا کار می کند؟

رادیولوژی یا پرستاری ؟  یک فارغ التحصیل رادیولوژی معمولا در بیمارستانها، درمانگاه ها و مراکز رادیولوژی و تصویربرداری دولتی و خصوصی مشغول به کار می شود. رادیولوژیست ها با کمک انواع فن آوری های تصویربرداری از قسمت های مختلف بدن بیمار (مطابق با دستور پزشک معالج) تصویربرداری می کنند و تصاویر را برای پزشک (جهت تشخیص) می‌فرستند. بعضی از رادیولوژیست ها فیلم های رادیولوژی ساده را تهیه می کنند. بعضی دیگر فیلم های تخصصی تر مانند سی تی اسکن و یا ام آر آی را تهیه می کنند.

البته رادیولوژیست اگر شرایط لازم را داشته باشد می تواند برای تاسیس موسسه رادیولوژی و مرکز تصویربرداری پزشکی اقدام کند.

محل کار پرستار چگونه است؟

 رادیولوژی یا پرستاری ؟  پرستاران معمولا در محیط های درمانی و بیمارستانی کار می کنند. قطعا شما تا به حال با نحوه کار یک پرستار در فیلم های سینمایی و تلویزیونی آشنا شده اید اما کار به همین جا ختم نمی شود و انجام وظایف پرستاری دارای نکات و ویژگی هایی است که ممکن است برای شما بسیار ناخوشایند و شاید هم جذاب و چالشی باشد.

کار پرستاری سخت و طاقت فرساست و گاهی شما باید ساعت های طولانی را در محل کار سپری کنید. پرستاران معمولا با افراد مختلفی سر و کار دارند. آنها به نوعی رابط پزشکان و بیماران می باشند. در شغل پرستاری سطوح مختلفی وجود دارد و در هر سطح وظایف و شرح کار پرستار متفاوت می شود. همچنین تنوع محیط کار پرستاران زیاد است و علاوه بر محیطهای درمانی، شما می توانید آنها را در مراکز امدادی(نظیر اورژانس و هلال احمر)، حمایتی( نظیر شیرخوارگاه ها، مراکز بهزیستی، مددکاری،سرای سالمندان) مراکز تادیبی و امنیتی( نظیر زندانها و مراکز بازپروری معتادان)، مراکز آموزشی(مهد کودک ها) و… بیابید.رادیولوژی یا پرستاری ؟

با مدرک پرستاری و مدرک رادیولوژی می توان استاد دانشگاه شد؟

 رادیولوژی یا پرستاری ؟ اگر دانش آموز ممتازی باشید یا حداقل جزو دانش آموزان موفق در کلاس باشید شاید تا حالا به شغل استاد دانشگاه فکر کرده باشید. خوبست بدانید که از هر دوی این رشته ها می توانید به شغل جذاب و پردرآمد استاد دانشگاه برسید. بنابراین اگر می خواهید استاد دانشگاه شوید امکان این کار از طریق هر دو رشته وجود دارد. البته ابتدا باید تا مقطع دکترای تخصصی این رشته ها ادامه تحصیل بدهید و سپس در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت شرکت کنید.

دریافت مشاوره خصوصی با شرایط ویژه برای ثبت نام فقط با شماره زیر  تماس بگیرید …

رتبه های برتر

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه رادیولوژی یا پرستاری ؟ بازار کدامیک در آینده تضمینی است ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی