دریافت کد سوابق تحصیلی

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی کنکور سراسری

جهت مشاوره در زمینه دریافت کد سوابق تحصیلی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله آموزشی به ‌صورت کامل به مبحث دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری و پیش‌دانشگاهی خواهیم پرداخت. بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سایت سازمان سنجش کشور، میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1401 همانند سال گذشته حداکثر 30 درصد با تاثیر مثبت است و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس موثر سوابق تحصیلی آزمون سال 1401 همانند سال 1400 می‌ باشد.

دانش آموزان جهت ثبت نام در آزمون سراسری می بایست کد اخذ شده از این سامانه را در فرم تقاضانامه ثبت نام درج نمایند. با ما همراه باشید.

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی کنکور سراسری

کد سوابق کنکور سراسری 1401

کنکور سراسری همواره دارای داوطلبان بسیار زیادی می‌باشد. برای ثبت‌نام در این آزمون نیاز به کد دیپلم و کد پیش‌دانشگاهی می‌باشد. منظور از کد دیپلم و پیش‌دانشگاهی همان معدل کتبی دیپلم و معدل پیش ‌دانشگاهی داوطلب می‌باشد. نمرات کسب‌ شده توسط داوطلب می‌تواند در فرایند رتبه‌بندی داوطلبان تاثیر مثبت داشته باشد. این تأثیرات مثبت خود را به ‌عنوان سوابق تحصیلی داوطلب نشان خواهد داد. اگر داوطلب دیپلم خود را بعد از سال 1384 کسب کرده باشد نیازمند کد دیپلم بوده و اگر مدرک پیش‌دانشگاهی فرد بعد از سال 1391 به‌دست‌آمده باشد نیازمند کد پیش‌دانشگاهی.

نکته : برای داوطلبان نظام جدید، امتحانات پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می شود و معدل امتحانات دهم و یازدهم آنها تاثیری در کنکور 1401 ندارد.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری

 • مراجعه به سایت dipcode.medu.ir

کد سوابق تحصیلی 

 • در گام بعدی لازم است داوطلب اطلاعاتی مانند کد دانش‌آموزی، کد منطقه، کد مقطع و تاریخ تولد خود را وارد کند. اگر مایل به دیدن اطلاعات دیپلم خود هستید می‌بایست روی گزینه دیپلم کلیک نمایید و اگر قصد دیدن اطلاعات مقطع پیش‌دانشگاهی خود را دارید می‌توانید گزینه پیش‌دانشگاهی را انتخاب نمایید.

کد سوابق تحصیلی

 • با وارد کردن اطلاعات خواسته شما ، مشخصات دانش آموز به همراه کد سوابق تحصیلی نمایش داده می شود.

تحصیلی 1

دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری

به صورت خلاصه، داوطلبان برای دریافت کد سوابق تحصیلی باید مراحل زیر را انجام دهند:

 1. ورود به سایت وزارت آموزش و پرورش به نشانی dipcode.medu.ir
 2. درج کد دانش آموزی و کد منطقه
 3. با درج اطلاعات خواسته شده، سوابق تحصیلی دانش آموزان نمایش داده می شود.

برای آگاهی از نحوه دریافت کد دانش آموزی و کد منطقه می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان مشاور گروپ دریافت نمایید.

داوطلبان غیر مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی

افراد زیر مشمول اعمال سوابق تحصیلی نخواهند بود:

 • داوطلبانی که در رشته های فنی و حرفه ای فارغ التحصیل شده اند.
 • داوطلبانی که در رشته های غیرنظری فارغ التحصیل شده اند.
 • داوطلبانی که مدرک تحصیلی خود را قبل از سال 1384 اخذ کرده اند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی نطام قدیم می باشند.
 • داوطلبانی که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را پیش از سال 1391 دریافت کرده اند.

تذکر:  هر داوطلب فقط یک بار می تواند برای اطلاعات خود اعلام مغایرت نموده و شماره پیگیری دریافت کند لذا در ثبت اطلاعات مغایرتی دقت نمایند.

دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی در کنکور سراسری

در مورد کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی:
آن دسته از داوطلبان کنکور سراسری که مدرک دیپلم خود را قبل از سال 94 دریافت کرده اند و افرادی که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 اخذ کرده اند ، مشمول اعمال سوابق تحصیلی چه به صورت مثبت و چه به صورت منفی نخواهند شد.

بنابراین فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی قبل از سال 1391 مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری وکاردانی نبوده و اطلاعات آنان در این سایت موجود نیست.

کد منطقه برای دریافت سوابق تحصیلی

داوطلبان می‌توانند برای دریافت کد منطقه تحصیل خود از نرم‌افزار زیر استفاده نمایند. برای همین امر می‌توانید با مراجعه به قسمت دریافت کد سوابق تحصیلی و یا دریافت کد منطقه اقدام به دریافت کدهای موردنیاز فرایند ثبت نام کنکور سراسری نمایید. لازم به ذکر است که باید در قسمت‌های خالی، کدهای منطقه تحصیلی خود را درج نمایید و به هیچ نیازی به درج کد منطقه محل سکونت نمی‌باشد.

تاثیر سوابق تحصیلی برای دیپلمه های غیرمرتبط چگونه است؟

تاثیر معدل در کنکور 1401 برای داوطلبانی که دیپلم متفاوت دارند نیز به صورت مثبت اعمال خواهد شد، با این تفاوت که فقط معدل نهایی دروس عمومی که به صورت نهایی برگزار شده باشد ، مورد محاسبه قرار می گیرد.

بنابراین، تاثیر سوابق تحصیلی برای داوطلبانی که دیپلم غیرمرتبط دارند به صورت مثبت اعمال خواهد شد، با این تفاوت که فقط معدل کتبی دروس عمومی که به صورت نهایی برگزار شده باشد اعمال خواهد شد و در مقایسه با دیپلم های مرتبط مشمول تاثیر معدل کمتری خواهند بود.

تاثیر سوابق تحصیلی برای داوطلبان مدرک فنی و حرفه ای چگونه است؟

برای داوطلبانی که مدرک فنی حرفه ای و کاردانش دارند، تاثیر سوابق تحصیلی چه به صورت مثبت و چه به صورت منفی محاسبه نمی شود. داوطلبان دارای مدرک فنی حرفه ای می توانند در سه گروه آزمایشی ریاضی ، انسانی و تجربی شرکت کنند . این داوطلبان اگر می خواهند مشمول تاثیر مثبت معدل شوند ، باید در امتحانات نهایی رشته مورد نظر خود شرکت کنند و نمره لازم را کسب نمایند.

هر داوطلب باید کد سوابق تحصیلی برای دوره متوسطه و دوره پیش دانشگاهی خود را به طور مجزا دریافت نماید . و هر دو کد را در ثبت نام در آزمون سراسری در سامانه سازمان سنجش درج نماید.

معدل در کنکور تاثیر دارد یا نمره؟

در مقاله بالا در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری به صورت کامل توضیح داده ایم. در ادامه به یکی از سوالات متداول داوطلبان، پیرامون معدل در کنکور تاثیر دارد یا نمره؟ پاسخ خواهیم داد.

اگر شما دیپلم رشته ‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی داشته باشید، می‌توانید در کنکور یکی از گروه‌ های آزمایشی ۵ گانه ( تجربی، ریاضی، انسانی، زبان و هنر ) شرکت کنید. اگر شما دیپلم علوم انسانی داشته باشید، قطعا فیزیک و شیمی و زیست‌شناسی نخوانده‌اید. درنتیجه، منظور از تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری سال 1401 نمره هر یک از دروس مرتبط است. مثلا اگر دیپلم علوم انسانی داشته باشید، فقط نمرات دروس عمومی مشمول قانون تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور خواهد شد.

تاثیر مثبت و تاثیر قطعی سوابق تحصیلی چگونه است؟

تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور سراسری، به این معنا می باشد که اگر نمرات امتحانات نهایی باعث کاهش رتبه کنکور داوطلب در کنکور سراسری شود ، این نمره محاسبه نمی شود. بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سایت سازمان سنجش کشور، تاثیر سوابق تحصیلی امتحانات سال دوازدهم دانش آموزان در کنکور سراسری 1401 به میزان 30 درصد و مثبت خواهد بود.

تاثیر قطعی معدل در کنکور به این معنا می باشد، که سوابق تحصیلی و معدل دیپلم، بدون توجه به رتبه داوطلب چه به صورت مثبت و چه به صورت منفی در تعیین رتبه قبولی او در آزمون سراسری اثرگذار خواهد بود.

سوالات متداول داوطلبان

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی چگونه است؟

به صورت خلاصه، داوطلبان برای دریافت کد سوابق تحصیلی باید مراحل زیر را انجام دهند: ورود به سایت وزارت آموزش و پرورش به نشانی dipcode.medu.ir / درج کد دانش آموزی و کد منطقه / با درج اطلاعات خواسته شده، سوابق تحصیلی دانش آموزان نمایش داده می شود.

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی برای دیپلمه های غیر مرتبط چگونه است؟

تاثیر معدل در کنکور 1401 برای داوطلبانی که دیپلم متفاوت دارند نیز به صورت مثبت اعمال خواهد شد، با این تفاوت که فقط معدل نهایی دروس عمومی که به صورت نهایی برگزار شده باشد ، مورد محاسبه قرار می گیرد.

میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1401 چگونه است؟

میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1401 در این مقاله ارائه داده شده است.


جدیدترین اطلاعات مربوط به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی | dipcode.medu.ir

را از کارشناسان مشاور گروپ بخواهید.4/5 - (14 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه دریافت کد سوابق تحصیلی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. Ali

  سلام کسی که کنکور ۹۷ شرکت کرده لازم هست دوباره برای کنکور ۹۸ سوابق تحصیلی خودشو تو این سایت ثبت کنه یا نه؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی