دریافت حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 1401

جدول جدید همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در آبان ۹۹

جهت مشاوره در زمینه دریافت حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دریافت حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 1401 : مصوبه جدید مجلس همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری برای حقوق آبان 1401,همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در حقوق آبان 1401,همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد در حقوق آبان 1401,همسان سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح در حقوق آبان 1401,دریافت حکم حقوق جدید همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 1401,مصوبه جدید افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در حقوق آبان 1401 + دریافت احکام جدید,مشاهده و پرینت فیش حکم حقوق همسان سازی بازنشستگان لشکری و کشوری آبان 1401,جدول همسان سازی حقوق بازنشستگان,ابلاغ همسان سازی حقوق بازنشستگان,جدول همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی,ادامه همسان سازی حقوق بازنشستگان نوبخت,جدول همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۱,همسان سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح,جدول همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی سال ۱۴۰۱,آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

دریافت حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 99

دریافت و پرینت حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری 


حقوق جدید بازنشستگان کشوری +لینک حکم آبان ماه 1401

احکام متناسب با همسان‌سازی حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری صادر شده است و در پایگاه اینترنتی صندوق قابل مشاهده و دریافت است.

جهت دریافت حکم همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان اینجا کلیک کنید


مصوبه جدید مجلس برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری

دریافت حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 1401  : نمایندگان مجلس منابعی را از محل واگذاری اموال مازاد دولت به منظور همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری در نظر گرفتند.

به گزارش  مشاورگروپ به نقل از تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 11 آبان) قوه مقننه، پیشنهاد حمیدرضا حاجی‌بابایی به منظور الحاق یک ماده به طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی با کالابرگ الکترونیکی را بررسی کرده و در نهایت با آن موافقت کردند.
براساس این ماده الحاقی به طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی با استفاده از کالابرگ الکترونیکی مبلغ یکصد هزار میلیارد ریال برای تکمیل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری، صندوق فولاد و بازنشستگان غیرعضو در هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی و مبلغ یکصد هزار میلیارد ریال برای تکمیل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مبلغ 50 هزار میلیارد ریال برای تامین مسکن محرومین و اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفته خواهد شد.

هم چنین منابع مورد نیاز از محل واگذاری اموال و دارایی های مازاد و واگذاری سهام شرکت های دولتی تامین خواهد شد.

دریافت حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 99

دریافت حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 1401
زمان اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین‌ اجتماعی مشخص شد

احکام متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اصلاح شد و در حقوق آبان ماه آنها اجرا می‌شود.
به گزارش مشاورگروپ، علی دهقان‌کیا رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران درباره احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار کرد: احکام متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اصلاح شد و در حقوق آبان ماه آن‌ها اجرا می‌شود.

او با اشاره به اینکه بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور با فرمول جدیدی که طراحی شده است حقوق دریافت می‌کنند، بیان کرد: این گروه از بازنشستگان با روش متناسب سازی حقوقشان اعتراض داشتند و فرمولی که طراحی شد این مشکل را حل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه امکان افزایش حقوق بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور با احتساب رقم متناسب سازی وجود دارد، گفت: اگر افزایشی در حقوق این گروه از بازنشستگان وجود داشته باشد، مابه التفاوت این چند ماه به حسابشان واریز می‌شود.

دهقان‌کیا با اشاره به اینکه رقمی که بر حقوق بازنشستگان سخت و زیان آور افزوده شده بر روی حقوق پایه محاسبه می‌شود، تصریح کرد: در واقع حقوق پایه این گروه از بازنشستگان افزایش می‌یابد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران درباره ادامه همکاری با بیمه آتیه سازان حافظ برای بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: فرقی ندارد هر بیمه‌ای که خدمات بهتری را برای بازنشستگان داشته باشند با آن همکاری می‌کنیم و آتیه سازان حافظ تنها گروهی است که با شرایط بازنشستگان تامین اجتماعی سازگار است.

وی خاطرنشان کرد: مزایده در هفته آینده برگزار می‌شود و باید ببینیم به چه نتیجه‌ای برای بیمه تکمیلی بازنشستگان می‌رسیم.


 حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 1401

دریافت حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 99

همسان سازی حقوق بازنشستگان در حقوق آبان جبران می‌شود

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه: برای همسان سازی حقوق بازنشستگان مشکلاتی پیش آمد که در واریز حقوق آبان جبران می‌شود.پرینت حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 1401

آیا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری در سال‌های بعد ادامه پیدا می‌کند؟

در حالی امسال همسان‌سازی حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری اجرا شد که این سوال مطرح است که آیا در سال‌های بعدی نیز این فرایند ادامه پیدا خواهد کرد؟


به گزارش مشاورگروپ به نقل از تسنیم؛ هم اکنون یک میلیون و 500 هزار نفر از بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند که پس از سال‌ها امسال همسان‌سازی حقوق این گروه از جامعه با شاغلان هم‌گروه اجرا شد اگر چه انتقاداتی نسبت به رقم افزایش حقوق بازنشستگان کشوری با اجرای همسان‌سازی وجود دارد اما این امیدواری وجود دارد که در سال‌های بعدی نیز این فرایند ادامه پیدا کند.

حقوق مهرماه بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری با افزایش در نظر گرفته شده با اجرای طرح همسان‌سازی به حساب این افراد واریز شد و تا حدودی شکاف ایجاد شده در رابط با هزینه‌های بازنشستگان را ترمیم کرد که البته این رقم افزایش در شرایط فعلی پاسخگوی نیاز زندگی بازنشستگان نیست.

فاصله حقوق دریافتی بازنشستگان با شاغلان هم‌گروه خود و کاهش درصدی قابل‌توجه از درآمدها پس از بازنشستگی، یکی از مهمترین نگرانی‌ها و دغدغه‌های بازنشستگان محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر و با رشد تورم، تشدید نیز شده است.

همچنین در فروردین ماه امسال با پیگیری صندوق بازنشستگی کشوری و موافقت و ابلاغ دولت، مبلغ 6500 میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری اختصاص یافت که پرداخت شد و حداقل دریافتی بازنشستگان کشوری با 30 سال سابقه را به 2 میلیون و 800 هزار تومان رساند و در ادامه نیز در مهرماه با طراحی مدلی، امکان متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری با 90 درصد میانگین دریافتی شاغلان هم‌گروه فراهم شد. با این اقدام متوسط حقوق بازنشستگان این صندوق که در سال 1396 یک میلیون و 800 هزار تومان بود، با رشد 200 درصدی به عدد پنج میلیون و 400 هزار تومان رسید.

در حال حاضر نیز احکام جدید افزایش حقوق برای بیش از یک میلیون و 500 هزار بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری صادر شده است. طبق این احکام، کارمندانی که با 30 سال خدمت بازنشسته شده‌اند و حداقل حقوق آنها پیش از این، 2 میلیون و 800 هزار تومان بود پس از متناسب‌سازی، به حداقل 3 میلیون و 500 هزار تومان رسید.

همچنین بازنشستگان با سنوات کمتر هم، به ازای هر سال طبق قانون 2.5 درصد دریافتی کمتر دارند که در نتیجه آن، کف دریافتی این گروه از بازنشستگان هم از 2 میلیون و 400 هزار تومان به 2 میلیون و 600 هزار تومان افزایش یافت.

محمد شریعمتداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پس از سال‌ها گفت: مسئله همسان‌سازی حقوق یک میلیون و 500 هزار نفر از بازنشستگان کشوری را که یکی از مطالبات مهم آنان بود، به میزان سقف 90 درصد از دریافتی شاغلان مشابه اعمال کردیم.

وی ادامه داد: این اقدام، بر اساس آیین‌نامه‌ای که به تصویب سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی رسید و به صندوق بازنشستگی کشوری ابلاغ شد و دریافت 16هزار میلیارد تومان از سهام موجود دولت با اتخاذ سازوکار مناسب برای تبدیل این ارزش سهام به منابع ریالی قابل پرداخت در طول سال صورت گرفت. همچنین بر اساس اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، به طور متوسط 77 درصد افزایش حقوق در سال 1401 نسبت به سال قبل در جریان افزایش و همسان‌سازی رخ داد که بر این مبنا برخی از افرادی که حقوق پایین‌تری دریافت می‌کردند، در جریان همسان‌سازی از افزایش حقوق بیشتری برخوردار شدند.

شریعتمداری همچنین درباره ادامه طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال‌های آتی نیز گفت: تلاش خواهیم کرد با پیش‌بینی منابع در بودجه عمومی و محل درآمدهای صندوق بازنشستگی کشوری، طرح همسان‌سازی ادامه پیدا کند.


دریافت حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 99

تبعیض فاحش در افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری

بررسی ها نشان می دهد بعد از اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان ، افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به مراتب کمتر از بازنشستگان کشوری بوده است.

به گزارش مشاورگروپ ، انتقادات به شیوه اجرایی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان که از مردادماه سالجاری برای بازنشستگان تامین اجتماعی کلید خورد و از مهرماه شامل بازنشستگان کشوری شده است، همچنان ادامه دارد.

انتقاداتی که اکنون مطرح می شود بیشتر معطوف به این نکته است که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از محل طرح همسان سازی بسیار ناچیز است و نمی تواند گره ای از مشکلات معیشتی این اقشار باز کند.

این اتفاق در حالی رخ داده است که بازنشستگان کشوری و لشکری از طرح همسان سازی بهره بیشتری برده اند و حقوق آنها افزایش بیشتری نسبت به بازنشستگان تامین اجتماعی داشته است.

عباس سالاری مشاور کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور در این باره به ایلنا گفته است: در شرایطی که کف مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی از ناحیه اجرای همسان‌سازی تنها ۷۵ هزارتومان افزایش یافت که افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از همین ناحیه، بین ۷۰۰ هزار تا ۸ میلیون تومان است.

کف افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۷۵ هزار تومان است!

سالاری در ادامه توضیح داده است: «بازنشستگان کشوری از سه گروه عمده تشکیل می‌شوند: کارمندان، مقام‌های قضایی و مقام‌های ارشد دولت. بررسی‌ها نشان می‌دهد که کف افزایش حقوق بازنشستگان کشوری برای گروه کارمندی ۷۰۰ هزار تومان و سقف آن ۳ میلیون تومان است.»

وی افزود: «کف افزایش از ناحیه همسان‌سازی برای گروه دوم، ۳ میلیون تومان و سقف آن ۸ میلیون تومان است. کف افزایش برای مقام‌های ارشد دولت ۵.۴ میلیون تومان و سقف آن ۷.۵ میلیون تومان است.»

مشاور کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور، با اشاره به ارقام کف و سقف افزایش حقوق بازنشستگان لشگری، گفت: «لشگری‌ها حداقل ۶۰۰ هزار تومان و حداکثر ۶ میلیون تومان افزایش حقوق داشته‌اند.»

سالاری افزود: «در حالی کف و سقف بازنشستگان این ۲ صندوق، بین ۷۰۰ هزار تومان و ۸ میلیون تومان افزایش داشته است که کف افزایش مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، ۷۵ هزار تومان و سقف آن بیش از ۱ میلیون تومان است!»


دو مرحله افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال 1401 چگونه انجام شد؟

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، در یادداشتی دو مرحله افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال 1401 و اقدامات این صندوق را تشریح کرد.

تاریخ خبر: 1401/08/10

اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، در یادداشتی دو مرحله افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال 1401 و اقدامات این صندوق را تشریح کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، افتخاری در این یادداشت که در شماره جدید هفته‌نامه «صدا» (شنبه دهم آبان‌ماه) منتشر شده، نوشت: همانگونه که می‌دانیم، مجموعه دستگاه‌های اجرایی کشور به دلیل تحریم‌های ظالمانه و کاهش درآمدهای دولت، با محدودیت‌ها و مشکلات زیادی در تامین منابع مواجه هستند. از طرفی، در حوزه پرداخت‌ها به دلیل افزایش قیمت‌ها و رشد تورم در سال‌های اخیر، اقشار دارای درآمد ثابت که بخش مهمی از آنها را کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری تشکیل می‌دهند؛ بحق انتظار ترمیم حقوق و دستمزدهای خود را دارند تا بتوانند تعادلی نسبی در معادله دشوار هزینه و درآمد خانوار را برقرار سازند.

توجه به این موضوع برای بازنشستگان اهمیت و ضرورت بیشتری دارد. چراکه میزان درآمد و دریافتی بازنشستگان در قیاس با شاغلان هم‌سطح خود پایین‌تر است و با گذشت سال‌ها شکاف درآمدی قابل‌توجهی را میان شاغلان و بازنشستگان شکل داده است. خوشبختانه، دولت امسال به این موضوع توجه ویژه‌ای نشان داد و بسترهای لازم برای متناسب‌‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری با شاغلان و پاسخگویی به مطالبه 14 ساله آنها فراهم شد.

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال جاری در دو مرحله انجام گرفت. در ابتدای، امسال با پیگیری صندوق بازنشستگی کشوری و موافقت و ابلاغ دولت، بودجه همسان‌سازی مرتبط با این صندوق از 3250 میلیارد تومان پارسال به 6500 میلیارد تومان افزایش اختصاص یافت که از فروردین‌ماه پرداخت شد و در نتیجه آن، حداقل دریافتی بازنشستگان کشوری با 30 سال سابقه را به 2 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

اما اقدام مهم‌تر و بزرگ‌تر، در مهرماه محقق شد که با طراحی مدلی، امکان متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری با 90درصد میانگین دریافتی شاغلان هم‌گروه فراهم شد. پس از آن، احکام جدید افزایش حقوق بیش از یک میلیون و 480 هزار بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری بیستم مهرماه صادر و در سایت این صندوق منتشر شد.

نکته مهمی که در این مرحله رخ داد، این بود که برای اولین بار در طول اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، این قانون به جای بودجه‌محوری، مدل‌محور شده که براساس آن حقوق بازنشستگان باید به 90 درصد میانگین حقوق شاغل هم گروه طراز شده و اعتبار لازم برای آن دیده شد. این برای نخستین بار است که سازمان برنامه و بودجه و مسئولان امر به جای وابسته کردن همسان‌سازی به تخصیص اعتبار و بودجه‌محوری، به سمت مدل‌محور شدن همسان‌سازی حرکت کردند.

البته، تامین این اعتبار و بودجه کار دشواری است؛ اما شدنی است. امروز در ادبیات همسان‌سازی آنچه حاکم شده، اجرایی شدن حقوق بازنشستگان تا 90 درصد میانگین حقوق شاغلان هم‌گروه است که و امیدواریم همین روش و ادبیات در سال‌های آینده نیز ادامه یابد و آنچه مبنای تصمیم‌گیری برای افزایش حقوق‌هاست، همین 90 درصد میانگین حقوق شاغل هم‌گروه خواهد بود.

ما معتقدیم در شرایط تورمی و خاص کشور که درگیر یک جنگ نابرابر و تمام عیار اقتصادی و رسانه‌ای هستیم، وضعیت بازنشستگان باید درک شود. شرایط اقتصادی فشار زیادی به این بخش از جامعه وارد می‌کند و قطعا هزینه‌ها در این دوران چندبرابر زمان اشتغال است و بنابراین، باید به گونه‌ای عمل کنیم که رضایت بازنشستگان تامین شود.

هدف اصلی از مجموعه این اقدامات کاهش فاصله‌هاست و به همین دلیل، علاوه بر حقوق، طرح‌های دیگری برای کمک به معیشت و زندگی بازنشستگان اجرا کرده‌ایم؛ بطوری که در سال جاری، هر ماه یک بسته تسهیلات و خدمات رفاهی و معیشتی برای بازنشستگان کشوری تعریف کرده‌ایم و با حمایت تامین‌کنندگان مالی و تولیدکنندگان بخش‌های مختلف آنها را به اجرا درآورده‌ایم.

در همین چارچوب، فعالیت‌های صندوق بازنشستگی با هدف محوری و راهبردی ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان تعریف شده که بر دو حوزه اصلی متمرکز بوده است: نخست، ارتقای قدرت خرید و بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان و دوم، حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی است که آن هم در نهایت، به ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان کمک خواهد کرد.

از جمله این اقدامات، تقوبت بیمه درمان تکمیلی بود که طی آن، سرانه بازنشستگان از 60 هزار تومان در ماه به 140 هزار تومان در ماه افزایش پیدا کرد. این افزایش سرانه، باعث می‌شود تا ما خدمات بهتری هم انجام دهیم و با آنکه سهم بازنشستگان محترم همان 30 هزار تومان باقی ماند، ولی با افزایش سرانه از سوی دولت و خود صندوق باعث شد تا بتوانیم پوشش‌های بیمه درمانی تکمیلی را به دو برابر و بعضا بیشتر افزایش دهیم و برخی پوشش‌ها و خدمات جدید را هم به قرارداد اضافه کنیم. این امر، از ابتدای خردادماه عملیاتی شد و در حال حاضر، بازنشستگان در این قالب خدمات لازم را دریافت می‌کنند.

همچنین، در حوزه حق اولاد و عائله‌مندی، افزایش 50درصدی برای بازنشستگان همانند شاغلان در تیرماه محقق و پرداخت شد. بنابراین، تمامی مطالبات بازنشستگان محترم در حوزه پرداخت‌های مستقیم پیگیری شد و در حال انجام است.


1/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه دریافت حکم حقوق جدید همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری آبان 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.