دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98

جهت مشاوره در زمینه دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 : سلام دوستان و همراهان سایت مشاور گروپ … همانطور که میدانید چند سالی است کنکور سراسری و آزاد ادغام شده اند و …


انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98


همانطور که میدانید چند سالی است کنکور سراسری و آزاد ادغام شده اند و تمامی مراحل از ثبت نام کنکور گرفته تا اعلام نتایج کنکور نیز ادغام شده و تنها از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود اما به موقع انتخاب رشته مسیر پذیرش دانشجو دانشگاه های سراسری و آزاد از یکدیگر جدا می شود .

لازم است بدانید که هر ساله و قبل از انتخاب رشته دانشگاه آزاد دفترچه راهنمایی به عنوان ” دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ” نیز منتشر می شود که ضروری است متقاضیان قبل از اقدام به انتخاب رشته آن را دانلود و به دقت مطالعه نمایند و پس از آگاهی یافتن از زمان و نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، سهمیه های موثر در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، کد رشته محل های دانشگاه آزاد و … اقدام به انتخاب رشته نمایند .

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98


(لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 به محض انتشار ، فعال خواهد شد )


سهمیه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 – 99

 

سهمیه های موثر در انتخاب رشته دانشگاه آزاد
سهمیه ایثارگران در صورت وجود ظرفیت 25 درصد از ظرفیت کل دانشگاه ها به دانشجویان دارای سهمیه ایثارگران 25  تعلق می یابد. در صورت وجود ظرفیت 5 در صدر از ظرفیت کل دانشگاه ها نیز به داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران 5 درصد تعلق می گیرد. ضمنا لازم به ذکر است که شرط تعلق سهمیه ها این است که داوطلبان دارای سهمیه می بایست حداقل 70 درصد تراز آخرین فرد قبولی در سهمیه آزاد را کسب نمایند.
سهمیه بسیج فعال اگر داوطلبان دارای سهمیه بسیج فعال در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی 95 درصد تراز آخرین فرد پذیرفته شده و داوطلبان سایر رشته ها 90 درصد تراز آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه عادی ( آزاد ) را کسب نمایند، به شرط وجود ظرفیت در رشته محل مربوطه پذیرفته خواهند شد.

بعد از مشخص شدن نتایج کنکور 98 از طریق سایت سازمان سنجش ، در مرحله اول انتخاب رشته کنکور سراسری شروع می شود و بعد از آن دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر و انتخاب رشته آن آغاز می گردد.
لذا با توجه به اینکه نتایج کنکور سراسری 98 در مردادماه منتشر می شود ، پیش بینی می شود زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 نیز اواخر مردادماه باشد .

انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انجام خواهد شد.

توجه : تا الان زمان دقیق انتخاب رشته اعلام نشده است و به محض اعلام ؛ این مطلب سریعا به روزرسانی خواهد شد.


نکاتی که در هنگام دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به آنها توجه کرد:

  • کلیه اطلاعات مربوطه به ثبت نام دانشگاه آزاد در وبسایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی https://azmoon.iau.ac.ir/ منتشر می شود.
  • دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ویژه مقطع خود را دریافت کرده و اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش را به درستی مطالعه نمایید.
  • در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد هر دانشگاه و هر رشته دارای کد اختصاصی خود بوده لذا روش کد رشته محل وارد کردن آن با انتخاب رشته کنکور سراسری متفاوت است.
  • در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به رشته هایی که دارای پدیرش بدون کنکور و یا از طریق کنکور سراسری هستند دقت نمایید.
  • داوطلبان در پذیرش بدون کنکور می توانند از رشته های سایر زیرگروه های آموزشی انتخاب رشته نمایند که معمولا در معدل آنها ضریبی اعمال می شود.
  • برای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای رشته های با آزمون کد دسترسی روی کارنامه اعلام نتایج را همراه داشته باشید.
  • در انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما شرایط پذیرش دانشجو توسط دانشگاه مقصد را مطالعه نمایید و از امکانات آموزشی و رفاهی آن دانشگاه مطلع شوید.
  • برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما به مسافت دانشگاه از محل سکونت خود توجه نمایید. برخی از واحد های دانشگاه آزاد مانند دانشگاه آزاد تهران شرق خارج از شهر قرار گرفته اند و مسیر رفت و آمد برای مدت طولانی بسیار مهم است.
  • به شهریه رشته های مختلف دانشگاه آزاد دقت نمایید. هرچند که موارد مربوط به شهریه دانشگاهها در دفترچه انتخاب رشته قید نمی شود اما داوطلبان می توانند از طریق تماس با دانشگاه مربوطه از میزان شهریه دانشگاهها مطلع شوند.
  • به رتبه بندی دانشگاهها توجه کنید و اولویت بندی اطلاعات موجود در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را بر اساس آن انجام دهید.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی