حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی | نحوه + زمان

حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی | نحوه + زمان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی، موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم. برای کسب اطلاعات لازم در این خصوص و دریافت پاسخ سوالاتتان، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

به گفته ی رئیس اداره سنجش اداره آموزش و پرورش اصفهان : حضور دانش آموزان در جلسه ی امتحان نهایی، از امسال به صورت الکترونیکی و براساس بارکد روی کارت ورود به جلسه دانش‌آموزان ثبت می‌ شود. ثبت حضور دانش آموزان در جلسه ی امتحان نهایی، از طریق سامانه حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی، انجام خواهد شد و سامانه بعد از زمان مشخصی بسته شده و دیگر حضور دانش آموزی را ثبت نخواهد کرد.

حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی

حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی، از قوانین دیگری است برای امتحانات نهایی به  تصویب رسیده است. همانطور که از عنوان حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی، می توان حدس زد، قرار است که از این به بعد در امتحانات نهایی، حضور غیاب دانش آموزان، به صورت الکترونیکی انجام شده و دیگر شیوه ی دستی که در سابق رایج، مورد استفاده قرار نگیرد.

قبلا برای حضور غیاب امتحانات نهایی، از شیوه ی دستی استفاده می شد. در این روش، لیستی از اسامی دانش آموزان همراه مشخصات شناسایی دیگر مانند کد ملی و نام پدر، در اختیار حوزه های امتحانی قرار می گرفت که در حین برگزاری آزمون ، یک نفر از مراقبین، لیست را در سال امتحان میچرخاند تا تک تک دانش آموزان حاضر در جلسه، جلوی اسم خود را مضا نمایند.

به این ترتیب، حضور غیاب دانش آموزان در جلسه امتحان نهایی انجام میشد. البته ممکن بود در حوزه های مختلف، این شیوه با اندکی تغییر اجرا شود، اما در کل لیست امضا شده ی حاضرین در جلسه امتحان نهایی نیز از مدارکی بود که باید از سمت حوزه ی امتحانی به اداره ی آموزش و پرورش، منتقل می شد.

حالا اما انتظار می رود که حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی، شیوه ایی بهتر و کارآمد تر از حضور غیاب دستی باشد. در ادامه نحوه حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی، را بررسی می کنیم.

ما در مرکز مشاور گروپ، پاسخگوی تمامی سوالات شما، هستیم کافیست با شماره 9099071613 تماس بگیرید.

نحوه حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی

در قسمت قبلی در خصوص حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی، به صورت کلی صحبت کردیم. اما سوالی که پس از آشنایی کلی با این عنوان، پیش می آید این است که نحوه حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی چگونه است؟ در این بخش به بررسی پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

به گفته ی رئیس اداره سنجش اداره آموزش و پرورش اصفهان : تأیید هویت دانش آموزان در جلسه ی امتحان نهایی، از امسال به صورت الکترونیکی و براساس بارکد روی کارت ورود به جلسه دانش‌آموزان ثبت می‌ شود.

پس کارت ورود به جلسه امتحان نهایی، دارای بارکدی خواهد بود برای هر دانش آموز به صورت منحصر به فرد تعریف شده است و با استفاده از این بارکد در جلسه ی امتحان نهایی، حضور و یا عدم حضور دانش آموز مشخص خواهد شد.

علاوه بر حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی، تصحیح برگه های امتحانات نهایی نیز به صورت الکترونیکی خواهد بود و با این روش مانند سابق هر برگه 2 بار تصحیح می شود و در صورت اعتراض دانش آموز به نمره نهایی، مصحح سوم نیز برای تصحیح برگه اقدام خوهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تصحیح الکترونیکی امتحانات نهایی، می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید:

بیشتر بخوانید: تصحیح الکترونیکی امتحانات نهایی

نحوه حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی

زمان حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی

باید بدانید که برای حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی، زمان خاصی نیز در نظر گرفته شده است که در صورتی که دانش آموزان در زمان مقرر در حوزه ی امتحانی حضور نداشته باشند، برایشان غیبت ثبت شده و برگه آنها تصحیح نخواهد شد.

در خصوص زمان حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی، باید بدانید که: فرایند آزمون از ساعت ۷:۰۰  آغاز می‌ شود و دانش‌ آموزان تا ۷:۳۰ می‌ توانند وارد محوطه حوزه برگزاری آزمون شوند، ورود به سالن برگزاری آزمون با کنترل عوامل برگزاری،  از ساعت ۷:۱۵ تا ۷:۴۰ خواهد بود و رأس ساعت ۷:۴۰ درهای حوزه برگزاری امتحانات نهایی بسته خواهد شد. پس از این زمان به علت بسته شدن سامانه حضو غیاب الکترونیکی، برای داوطلبانی که در سالن امتحانات حضور نداشته باشند غیبت ثبت شده و برگه امتحانی آنها تصحیح نخواهد شد.

🕘

زمان حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی از ساعت ۷:۱۵ تا ۷:۴۰ خواهد بود.

مشاورگروپ

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل

9099071613

پاسخگوی سوالات شما، هستیم.

در ادامه مطالعه کنید:

سوالات متداول حضور و غیاب الکترونیکی امتحان نهایی

✔️ حضور و غیاب الکترونیکی امتحان نهایی، چیست؟

همانطور که از عنوان حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی، می توان حدس زد، قرار است که از این به بعد در امتحانات نهایی، حضور غیاب دانش آموزان، به صورت الکترونیکی انجام شده و دیگر شیوه ی دستی که در سابق رایج، مورد استفاده قرار نگیرد.
در صورت بروز هرگونه سوال، با ما به شماره 9099071613 تماس بگیرید.

✔️ شیوه حضور و غیاب الکترونیکی امتحان نهایی، چگونه است؟

حضور دانش آموزان در جلسه ی امتحان نهایی، از امسال به صورت الکترونیکی و براساس بارکد روی کارت ورود به جلسه دانش‌آموزان ثبت می‌ شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مقاله همراه ما باشید.

✔️ مهلت ثبت حضور الکترونی در امتحانات نهایی، چه قدر است؟

دانش آموزان 25 دقیقه برای ثبت حضور خود به صورت الکترونیک در سامانه حضور و غیاب الکترونیکی امتحان نهایی، فرصت دارند.
برای اطلاع از بازه ی دقیق زمانی، می توانید مقاله را مطالعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه حضور و غیاب الکترونیکی امتحانات نهایی | نحوه + زمان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی