حذف کنکور

حذف کنکور ۱۴۰۱

جهت مشاوره در زمینه حذف کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

باتوجه به سوالات متداول داوطلبان، در این مقاله به بیان توضیحاتی پیرامون موضوع حذف کنکور ۱۴۰۱ پرداخته ایم. کنکور سراسری به منظور سنجش و گزینش داوطلبان برای ورود به دانشگاه ها هرساله توسط سازمان سنجش کشور (sanjesh.org) برگزار می شود.

کنکور سراسری برای هریک از گروه های آزمایشی علوم تجربی، ریاضی فیزیک، علوم انسانی، هنر و زبان برگزار می شود و داوطلبان بایکدیگر به رقابت می پردارند. حذف کنکور سراسری یکی از دغدغه های داوطلبان شده است و زمزمه هایی از حذف کنکور سراسری ۱۴۰۱ به گوش می رسد. و اما آیا کنکور سراسری حذف می شود؟ در صورت حذف کنکور سراسری، پذیرش داوطلبان برای ورود به دانشگاه ها چگونه است؟ با ما همراه باشید.


کنکور 1401


حذف کنکور سراسری

آخرین آپدیت (1400/02/22)

حذف کنکور 1401

تغییر احتمالی کنکور ۱۴۰۱ :

منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور: پیشنهاد برای کنکور مطرح شده است که باید ابتدا در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شود.

✅ سیاست اول برای ساماندهی کنکور، جدا شدن فرآیند سنجش از پذیرش در کنکور است. در این طرح داوطلب بعد از برگزاری کنکور پذیرش شده و نمره و رتبه فرد هم مشخص می‌ شود و این رتبه تا یک بازه زمانی مثلا ۲ ساله معتبر است؛

✅ سیاست دوم این است که تاثیر سوابق تحصیلی سال آخر دانش آموزان در کنکور ۶۰ درصد ‌شود.

✅ براساس سیاست شماره سه، پذیرش تمام دانشجویان در دوره‌ های کاردانی پیوسته دانشگاه‌ ها صرفا از طریق سوابق تحصیلی انجام خواهد شد.

✅ سیاست شماره چهار، توقف تبلیغات بی حد و حصر شرکت‌ ها و موسسات و آموزشکده‌ های کنکور است.

✅ سیاست پنجم هم پذیرش پزشکی از لیسانس در رشته‌ های پزشکی است.

حذف کنکور ۱۴۰۱

مجلس بر حذف کنکور اصرار دارد

احمدی، عضو کمیسیون آموزش مجلس: نمونه این امر جذب دانشجویان بدون کنکور در دانشگاه‌های پیام نور است و در تلاشیم که این رویه را به سایر دانشگاه‌ها تسریع دهیم تا گامی به سمت حذف کنکور باشد.
برخی رشته‌ها مانند پزشکی و پرستاری پرتراکم بوده و متقاضی زیادی دارد و دسته دیگری از رشته‌ها کم رقابت هستند و به دنبال این هستیم که متقاضیان این رشته‌های کم رقابت بدون آزمون به دانشگاه روند و متقاضیان رشته‌های  پررقابت با آزمون وارد دانشگاه شوند.
البته طبیعتاً در مقابل حذف کنکور سخت‌گیری‌هایی در دانشگاه‌ها اعمال می‌شود که دانشجویان با سطح علمی بالایی فارغ‌التحصیل شوند.

احتمال حذف کنکور 1401

اخیرا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر از اصلاح کنکور تا سال ۱۴۰۱ داده اما باید منتظر بود که طرح اصلاح کنکور تا آن زمان به تصویب می‌رسد یا نه؟

چند سالی است که موضوع حذف یا اصلاح کنکور در محافل مختلف مطرح می‌شود. در این زمینه نظرهای متعددی وجود دارد که رسیدن به نقطه مشترک کمی دشوار به نظر می‌رسد. با این حال منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری می‌گوید: احتمالا تا سال ۱۴۰۱ کنکور اصلاح شود. وی ادامه می‌دهد که اگر تغییرات کنکور تا تابستان سال ۱۴۰۰ نهایی نشود، بازهم کنکور به شیوه کنونی برگزار می‌شود.

وی درباره نحوه اصلاح کنکور معتقد است: در حال حاضر مسئولان به مدلی ترکیبی رسیده‌اند که در کنار برگزاری آزمون، سوابق سه سال آخر تحصیلی دانش‌آموزان نیز در پذیرش اثرگذار باشد. وی شورای عالی انقلاب فرهنگی را مسئول تدوین طرح اصلاح کنکور می‌داند و ادامه می‌دهد که شورای عالی انقلاب فرهنگی نظرات متنوع را دریافت می‌کند و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.

زمزمه حذف کنکور ۱۴۰۱

زمزمه هایی از حذف کنکور ۱۴۰۱ به گوش می رسد. اما زمان دقیق حذف کنکور سراسری، هنوز به طور کامل مطرح نشده است. باتوجه به مصاحبه اخیر وزیر علوم، احتمال دارد کنکور سراسری، در سال ۱۴۰۱ حذف شود.

منصور غلامی طی صحبت های خود اشاره کرد که: «اگر بنا به تغییر یا حذف کنکور در سال ۱۴۰۱ باشد، حداکثر تا تابستان سال ۱۴۰۰ این موضوع به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.»

نکته قابل توجه این است که وزیر علوم در سخنان خود اشاره ای به حذف شدن کنکور نکرد و تنها از طرحی به نام «مدل جدید آزمون های سراسری»  پرده برداشت. اگر شیوه جدید کنکور در دولت دوازدهم تا پایان تابستان ۱۴۰۰ تصویب بشود، به طور قطع کنکور ۱۴۰۱ به شکل امروزی از پیش روی متقاضیان دانشگاه ها برداشته می شود.

غلامی گفت: «مدل های مختلفی از نحوه برگزاری کنکور در دست بررسی است که مهم ترین آنها مدل ترکیبی است.»

این مدل، یک آزمون کلی عمومی بوده که دارای اعتباری ۲ ساله است. در ضمن وزیر علوم گفت که در این مدل برگزاری، سوابق تحصیلی دانش آموزان دارای اهمیت بیشتری خواهد بود که آموزش و پرورش در حال استاندارد سازی آنهاست.

از دلایل تصویب قانون سنجش و پذیرش دانشجو ضرورت حذف كنكور و اعمال سوابق تحصیلی است. هم‌اكنون بسیاری از ظرفیت‌های دانشگاهی نیازی به رقابت شدید و برگزاری كنكور ندارند چراكه تعداد داوطلبان كاهش و ظرفیت دانشگاه‌ها افزایش یافته است. سازمان سنجش با هدف حذف كنكور در سال 1352 تشكیل شد، سازمانی كه هم‌اكنون برگزار‌كننده كنكور و مدافع آن است.» این نخستین بار نیست كه مسئولان دستگاه‌ها درباره یك موضوع واحد ولی بین دستگاهی اظهارات متناقض دارند. اینكه رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش می‌گوید تهیه سوابق تحصیلی و اعمال آن در كنكور از سال 98 امكان پذیر است ولی رئیس سازمان سنجش آموزش كشور اعلام می‌كند این كار تا 6 سال آینده امكان پذیر نیست، نشان از ناهماهنگی دستگاه‌ها و تكرار تاریخ دارد. همین ناهماهنگی‌ها موجب شد تا قانون حذف كنكور مصوب سال 86 اجرایی نشود.

شرایط حذف کنکور ۱۴۰۱

وزیر علوم: مسئله جایگزینی کنکور به صورت جدی در حال پیگیری است و این پیش بینی می‌شود بتوان قبل از ثبت‌نام کنکور ۱۴۰۱ خبر‌هایی درباره آن اعلام کرد.
منصور غلامی در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان پژوهشگر درباره حذف کنکور اظهار کرد: هم‌اکنون در شورای عالی انقلاب فرهنگی در تلاش برای یافتن راه‌حلی برای جایگزینی کنکور به روش فعلی هستیم البته در برخی رشته‌های پرطرفدار باید شاخص انتخاب وجود داشته باشد، امیدواریم نتیجه خوب و قابل اطمینان برای ارزیابی دانش‌آموزان حاصل شود.
 
وی درباره جایگزینی نمرات سه سال دبیرستان به جای کنکور گفت: هم‌اکنون شاخص اصلی برای پذیرش داوطلبان کنکور، نمره آزمون است اگر بخواهیم به جای آن شاخص دیگری قرار دهیم باید انتخاب علمی انجام شود بنابراین نمی‌تواند نمرات یک سال باشد و باید نمرات چند سال متوالی ملاک باشد و با سیستم ثابت همه‌گیر در سطح ملی ارزیابی کنیم و بتوانیم دانش‌آموزان سراسر کشور را در یک سطح استاندارد با هم مقایسه و انتخاب کنیم.
 
وزیر علوم گفت: اینکه دانشگاه‌ها خودشان شاخص‌های خاصی داشته باشند نیز در حال بررسی است، مسئله کنکور به صورت جدی در حال پیگیری است و این پیش بینی می‌شود بتوان در سال ۱۴۰۰ قبل از ثبت‌نام کنکور ۱۴۰۱ اعلام شود که اگر این اتفاق بیفتد بسیار خوب است.

روش های جایگزین در صورت حذف کنکور 1401

از ابتدای سال جاری ستاد نقشه جامع علمی کشور ذیل شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرحی را برای اصلاح کنکور در نظر گرفته تا هم سهم آزمون تستی کاهش پیدا کند و هم تأثیر سوابق تحصیلی داوطلبان افزایش یابد.

بر اساس طرح ستاد نقشه جامع علمی کشور سهم آزمون در پذیرش دانشجویان ۴۰ درصد خواهد بود و ۶۰ درصد باقی‌مانده به سوابق تحصیلی داوطلبان اختصاص می‌یابد. تصمیم‌گیرندگان این مدل قصد دارند عمق یادگیری داوطلبان را نیز اندازه‌گیری کنند. منصور کبگانیان، قائم‌مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در این باره می‌گوید: اعتقاد داریم عمق یادگیری داوطلبان باید اندازه‌گیری شود. در آزمون تستی ممکن است که این عمق یادگیری به‌درستی اندازه‌گیری نشود. البته لازمه رسیدن به این مدل جدید کنکور سنجش یکپارچه معدل داوطلبان است. برای تحقق این امر باید برگزاری امتحانات نهایی سراسری در سال‌های خاصی مدنظر قرار گیرد.

اضافه شدن سوالات هوش و استعدادیابی به کنکور

همان‌طور که گفته شد قرار است سهم آزمون ۴۰ درصد باشد که بر اساس اعلام قائم‌مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ بخشی از آزمون به ارزشیابی و اندازه‌گیری استعداد، هوش و شخصیت‌شناسی اختصاص داده خواهد شد.

تعیین حدنصاب برای دروس عمومی

حتی قرار است برای سؤالات عمومی نمره حدنصاب تعیین شود، کبگانیان در این باره می‌گوید: برای دروس عمومی نیز حدنصاب مشخص می‌شود و در هر کد رشته متفاوت خواهد بود. دانشگاه‌ها برای هر کد رشته می‌توانند حدنصابی را قبل از شروع مراحل کنکور اعلام کنند که باید در شورای سنجش و پذیرش تصویب شود.

البته این طرح برای اجرایی شدن باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد و سپس وزارتخانه‌های مربوطه ملزم به اجرای آن خواهند شد. بر اساس اظهارات وزیر علوم در این باره، باید منتظر بود که آیا تا تابستان سال ۱۴۰۰ این طرح نهایی می‌شود و به تصویب می‌رسد؟ اگر این‌گونه شود کنکور ۱۴۰۱ اولین کنکور خاص با سهم کم آزمون خواهد بود.

حذف کنکور ۱۴۰۱ خوب یا بد؟

بسیاری از كارشناسان، صاحب‌نظران و حتی مسئولان آموزش و پرورش معتقدند مافیای كنكور هرگز اجازه نمی‌دهد كنكور حذف شود، حتی برخی از كارشناسان می‌گویند با حذف كنكور از یك طرف فلسفه وجودی سازمان سنجش زیر سؤال می‌رودو واز طرف دیگر شركت تعاونی خدمات آموزشی كاركنان این سازمان از این محل درآمد دارد.

چندی پیش مهدی نویدادهم، دبیركل شورای ‌عالی آموزش و پرورش در این‌باره به همشهری اینگونه توضیح داد: «كنكور به صنعت تبدیل شده و مافیای كنكور در كشور شكل گرفته است و سودجویان حاضر نیستند از سود هنگفتی كه از این طریق نصیب‌شان می‌شود به سادگی چشم‌پوشی كنند.»

آخرین اخبار حذف کنکور 1401

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تلاش برای معرفی شیوه تازه آزمون سراسری برای سال ۱۴۰۱ خبر داد مشروط بر آنکه برنامه‌های حذف کنکور تا پایان تابستان ۱۴۰۰ در همین دولت به نتیجه برسد.

برای آگاهی از آخرین اخبار مربوط به حذف کنکور ۱۴۰۱ می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

براساس آخرین آمار گزارش شده یک میلیون ۳۶۶ هزار و ۳۶۹ نفر در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت‌نام کرده‌اند.

فاطمه زرین آمیزی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کنکور سراسری هر ساله به منظور پذیرش دانشجو از طریق آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی‌، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

سوالات متداول حذف کنکور 1401

چه زمانی کنکور سراسری حذف می شود؟

زمزمه هایی از حذف کنکور 1401 به گوش می رسد اما زمان دقیقی برای حذف کنکور سراسری تاکنون مطح نشده است.

شرایط حذف کنکور چیست؟

شرایط حذف کنکور و روشهای جایگزین در صورت حذف کنکور سراسری، در این مقاله ارائه داده شده است.

آخرین اخبار مربوط به حذف کنکور سراسری چیست؟

جزئیات و آخرین اخبار در رابطه با حذف آزمون سراسری در این مقاله ارائه داده شده است.

5/5 - (5 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه حذف کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. مونا

  یعنی برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی هم کنکور رو حذف میکنن؟!

  پاسخ
 2. سارانی

  من نمیفهمم واقعا این تغییرات یعنی چی اگر بدبختی نتونه درسشو حضوری،بخونه فقط درحد قبول ۳سال رو پاس کنه بعدچی اونم توشرایط،اقتصادی الان که اکثرا چندسال کارمیکنن تا بتونن ب دانشگاه برسن اگر درصد نمرات نهایی بره بالا چه بلایی قرار سر این قشر که به سختی درس خوندن بیاد ب نظرمن همین روش،فعلی لااقل به درد قشر ضعیف جامعه میخوره …چراهرچیزی که به درد قشر کارگرو بدبخت میخوره رو مسوولین دنبال برداشتنشن والا ما شرایط حضوری خوندن نداشتیم ب بدبختی خوندیم و حالا منتظر کنکور،۱۴۰۱ تغییراتتون فقط زندگی هزار جوون رو بهم میریزه

  پاسخ
 3. علی

  یادمه کلاس سوم بودم، میگفتن امسال کنکور حذف نشه سال بعد دیگه حذفه!!!
  این موضوع چند ده ساله که همینه
  اگه کنکوری ۱۴۰۱ هستی دل خودتو به این چیزا خوش نکن و برو یه شروع قوی داشته باش

  پاسخ
 4. رنجبر

  تکلیف پشت کنکوری ها چی میشه پس؟

  پاسخ
 5. مهدی

  همچین اتفاقی نمیوفته،فوقش کنکور ۱۴۰۶ ممکنه تصویب کنن که کنکور حذف بشه،چون دلایل زیادی وجود داره که حذف شدن کنکور ۱۴۰۱ رو غیر ممکن میکنه

  پاسخ
 6. @

  مسئولین محترم یک بار هم که شده پای حرفتون وایستید و بالاخره بعد از 20 سال کنکور رو حذف کنید….

  پاسخ
 7. محمد

  جان خودتون یک درد را صد درد نکنید فقط معدل دوازدهم مد نظر بگیرید اگه سه سال باشه خیلی ها با پول معدل 20 میگیرن خب این حق یه دانش آموز نیست تازه نحوه تدریس در همه‌ی مدارس یک جور نیست خب یجا مدرسه تیز هوش هست یه جا مدارس نمونه و عادی و شیوه تدریس و امتحان گرفتن متفاوته

  پاسخ
 8. سما

  جدا پشت کنکوریهای ۱۴۰۰ چیکاربایدبکنن؟

  پاسخ
 9. امیر ارسلان فلاح

  سلام
  واقعامن نمیفهمم این تغییراتی که میگن چه معنی داره؟
  بابا شاید یه دانش آموز بیچاره واقعا نتونه که برای امتحان های کلاسی درس بخونه.
  به خدا من دانش آموز سراغ دارم که روزا کار میکنه شب ها هم که از سر کار بر میگرده شبی 4 الی 5 ساعت درس میخونه که هر جور شده بتتونه یه دانشگاه دولتی قبول شه بلکه خودشو خانواده شو از این فلاکتی که هستن در بیاره.
  بله درسته شاید خیلی ها این شرایط رو تجربه نکرده باشن و تو شرایطی باشن که میتونن علاوه بر کلاس های مدرسه در کلاس های خصوصی هم شرکت کنن و تفریح هم برن و هزار کار دیگه انجام بدن بدون اینکه لطمه ای به درس خوندنشون وارد بشه.
  ولی باور کنید که کم نیستن کسانی که افزون بر اینکه تفریح نمیرن و کلاس خصوصی به کنار نمی تونن در کلاس های مدرسه هم شرکت کنن و به زور میتونن روزی 4 الی 5 ساعت درس بخونن اونم در شب.
  به نظرمن همین روش فعلی لااقل به درد قشر ضعیف جامعه میخوره.
  چراهر چیزی که به درد قشر کارگر و بدبخت بیچاره ها میخوره رو مسئولین میخوان بردارن.
  والله به خدا بعضیا واقعا شرایط حضوری خوندن رو ندارن و به بد بختی میتونن که از خواب و استراحت و تفریح و هزار کار دیگه ای هم سن و سالاشون انجام میدن بگذرن فقط برای اینکه بتونن به حد نصابی از درصد در کنکور سراسری برسن.
  به خدا کم نیستن استعداد هایی که به خاطر نداشتن وقت کافی برای درس خوندن مجبور به ترک تحصیل میشن *لطفا*لطفا* نذارید به خاطر این تغیرات الکی که به هیچ دردی نمی خورن چنین استعداد هایی مجبور به ترک تحصیل بشن چون حیفن خداییش حیفن .
  الانم از مسئولین محترم خواهشمندم که با این تغیرات زندگی آنها رو به هم نزنید..
  من کسانی رو میشناسم که دولت از انها حمایت و پشتیبانی میکرد شاید الان جزء نخبگان کشور عزیزمان ایران بودند ولی به دلیل مشکلات مالی الان دارن کارگری میکنن.
  تغییراتتون فقط زندگی هزار جوان رو داغان میکنه.

  پاسخ
 10. امیر

  درسته که کنکور به شکلی که الان وجود داره خیلی فشار روی خانواده ها وبچه ها میاره اما باید این روهم درنظر گرفت امتحانات نهایی اموزش وپرورش پر از ناعدالتیه از لورفتن سوالا تا تقلب سر جلسه اگر معدل این همه(۶۰٪)تاثیر بذاره(حتی مثبت) اون وقت چه فاجعه ای رخ میده؟؟؟

  پاسخ
 11. نمیدانم

  مسئولین محترم لطفاً بعد چند سال کنکور رو حذف کنید شما معدلات پایه دهم. یازدهم. دوازدهم رو در نظر بگیرید
  من آرزو کردم که پزشکی دانشگاه تهران قبول شم ولی اگر قبول نشم خدا شاهده اقدام به خودکشی میکنم نه تنها من بلکه واقعا بعضی ها که میخوان پزشکی قبول شن
  اصلا به این فکر کردین که اون طرا ح سوالات بچه داشته باشه که بچه ش قرار باشه کنکور همون سال رو بده خب همین طراح میره سوالات رو به بچش میده
  به هر حال لطفاً کنکور رو حذف کنید

  پاسخ
 12. شاهین

  دوستان برید سایت سنجش و همه سایتا بگید اعلام کنن تغییری برای سال ۱۴۰۱ نمیشهچون برا کارشناسی رو اعلام کردن

  پاسخ
 13. شیبنم

  جواب به نمیدانم. غیر تو کسانی هم هستن که به خاطر شرایطشون معدل پایینی دارن که ممکنه دست به خودکشی بزنن نباید فرصت کنکورو از معدل های پایین ترهم گرفت چون ناعدالتیه اگه بگید نه دروغ میگیدوجدان داشته باشین

  پاسخ
 14. سعیده

  نبااااااااید کنکور ارشد حذف بشوداین اصلا عادلانه نیست من میخوام برای کنکور ۱۴۰۱ کنکور بخونم.

  پاسخ
 15. الهه

  من واقعا نمیفهمم دومساله وجود داره
  1الان بی موردالکی هی حذف کردن بابااین بی سوادی که میخواد رشته ی موردعلاقه بخونه هیچی بارش نیست دوما سبک سوالا دیگه نباید تشریحی باشه دانشگاه تستیه عزیز این یعنی چی راستم میگن خیلی چیزا هست تومدرسه معلم بد چنیدونم مدرسه ی بدپارتی بازیای نمره من خودم سال اول دبیرستا ن دبیرمون دزدی کرد سال دوم امارمعلممون هیچی بارش نبود من دوسال جون کندم نمیگم من عالیه کنکوراولش من. بد میشد حالم الان عادیم نمیخوام الکی اینجوری باشه کجاش مافیاس ببخشید مدرک دکترا مگه دسته بیله توخارج گدردرمیارن اصلا تدریس ایرانو قبول ندارن بعدا بااین وضع یه مشت بی سواد پرورش پیدا میکنهخدابه دادبرسه

  پاسخ
 16. ناشناس

  سلام خواهشا روی حرفتون وایستید و کنکور رو حذف کنید و برای یک بار هم که شده حق مردم را ضایع نکنین بعد از۱۲سال درس خوندن میخولین توی یه روز قبول بشیم؟واقعا بی عدالتیه پس حذفش کنید لطفا

  پاسخ
 17. رمضان

  سلام به همه
  به نظر من حذف کنکور لطمه بزرگی به قشر ضعیف جامعه میزند
  چون با شرط معدل ، بازار خرید نمره داغ میشود و پول دارها معدل بالا و ضعیف تر ها معدل پایین میشوند مخصوصا در مدارس غیر انتفاعی
  یک ترکیب ۳۰درصد نمرات درسی و ۷۰درصد کنکور متعادل خواهد بود !

  پاسخ
 18. احسان

  با سلام نمرات سه ساله 30 درصد بیشتر نباشه برای هر سال 10 درصد در نظر بگیرید بقیه 70 در صد برای کنکور در نظر بگیرید . چون در غیر اینصورت مدارس غیر انتفاعی و بعضا دولتی نمرات بالا میدن فردی هم که شب وروز تو تیز هوشان و نمونه دولتی درس خونده از این افراد عقب می مونه چون واقعا معلماشون سختگیرند . مگر اینکه بخواهید برای تیز هوشان 30 درصد رو کامل بدین 70 درصد هم از طریق آزمون کنکور باشه .

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.