جمعبندی کنکور 98 با تکنیک های طلایی رتبه های برتر

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر

جهت مشاوره در زمینه جمعبندی کنکور 98 با تکنیک های طلایی رتبه های برتر

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

جمعبندی کنکور 98 با تکنیک های طلایی رتبه های برتر : معمولا خرداد ماه هر سال سوال اکثر داوطلبان کنکور سراسری این است که چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟  


جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر

بهترین روش برنامه ریزی برای جمع بندی کنکور ۹۸

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر :  دانش آموزان پیش دانشگاهی سه تا چهار هفته بعد از اتمام امتحانات پایان ترم که به دوران جمع بندی کنکور معروف است فرصت بیشتری برای مطالعه، مرور و تست زنی دارند. با توجه به حجم بالای کتاب های درسی و کمک درسی فرصت مطالعه مجدد تمامی کتاب ها و حل مجدد همه تست ها در دوران جمع بندی وجود ندارد بنابرین باید بهینه ترین روش جمع بندی را انتخاب کرده و بر اساس آن برنامه ریزی کنند. بدون شک بهترین روش برنامه ریزی برای جمع بندی کنکور ۹۸ روش سه روز یک بار است.جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر /

روش برنامه ریزی برای جمع بندی کنکور ۹۸ به صورت سه روز یک بار

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : در روش سه روز یکبار که بهترین روش جمع بندی کنکور است، شما باید هر سه روز یک آزمون جامع شبیه کنکور سراسری برگزار کنید. بهترین منابع جمع بندی کنکور برای تست زنی، سوالات کنکورهای سراسری داخل و خارج سال های گذشته است.

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : در هر دوره سه روزه به این روش عمل کنید: ساعت ۸ صبح روز اول، دفترچه سوالات و پاسخبرگ سفید را آماده کرده و ترجیحا با لباس رسمی و تمام وسایلی که در جلسه کنکور با خود همراه دارید روی صندلی دسته دار یا مکان مناسبی قرار بگیرید و فرض کنید دقیقا سر جلسه کنکور هستید. از ساعت ۸ تا ۹:۱۵ سوالات عمومی و سپس سوالات اختصاصی را پاسخ دهید.

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : در دو روز و نیم باقی مانده سوالاتی را که نتوانسته اید صحیح پاسخ دهید یا شک دار جواب داده اید بررسی و ارزیابی کنید. در واقع شما در هر دوره سه روز، ۶ نیم روز فرصت دارید که نیم روز اول صرف برگزاری آزمون و ۵ نیم روز دیگر صرف بررسی و تحلیل و ارزیابی سوالات همان آزمون خواهد شد. دوره های سه روزه بعدی نیز به همین شکل عمل کنید و هر بار سوالات کنکور سراسری یکی از سالهای گذشته را به شکل کنکور واقعی برگزار کنید.

 
شش مزیت برنامه ریزی برای جمع بندی کنکور ۹۸ به روش سه روز یک بار

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر :  اگر شما برای یک آزمون حداقل ۱۰ بار تمرین کرده باشید و ۱۰ بار خود را در شرایط برگزاری آن آزمون قرار داده باشید قطعا نتیجه بهتری در آزمون اصلی خواهید گرفت. تصور کنید کسی که ۱۰ بار مراحل عملی رانندگی را تمرین کرده احتمال موفقیت بیشتری در آزمون عملی گواهینامه رانندگی خواهد داشت نسبت به کسی که برای اولین بار قصد رانندگی کردن دارد. اگر یک ماه مانده به زمان برگزاری کنکور، هر سه روز یک آزمون با شرایط کنکور برگزار کنید قطعا در جلسه کنکور آمادگی بیشتر و استرس کمتری خواهید داشت و نتیجه بهتری خواهید گرفت.

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : بارها شنیده ایم که داوطلبان کنکور بعد از برگزار جلسه کنکور گفته اند صندلی‌‌ من لق بود، پنکه صدا می‌داد، باد کولر اذیت می کرد، به صندلی دسته‌دار عادت نداشتم، چپ‌ دست هستم، ای کاش لباس راحت‌ تری پوشیده بودم، هوا خیلی گرم یا سرد بود، جلوی آفتاب بودم، بغل دستی سر و صدا می کرد، رفت و آمد زیاد بود و … این‌ها همه حرف‌های تکراری هستند که از برخی داوطلبان کنکور می شنویم. تفاوت شما که از روش سه روز یک بار استفاده می‌کنید با این افراد در این است که شما با تجربه‌ این شرایط در منزل عادت کرده‌اید و آماده‌ تر هستید، اما آن‌ها آماده نیستند و در حد توان واقعی خود ظاهر نخواهند شد.

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر :  مزیت دیگر جمع بندی دروس به روش سه روز یک بار این است که قسمت های مهم هر درس در کنکور و تیپ سوالات پر تکراری که بیشتر مد نظر طراحان سوالات کنکور بوده را شناسایی خواهید کرد. بنابرین وقت خود را روی مطالب کم اهمیت تر متمرکز نخواهید کرد.

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر :  از دیگر مزایای جمع بندی به روش آزمون های سه روز یک بار شناسایی مطالبی است که واقعا فراموش کرده اید و نیاز به مرور دارید. همانطور که گفتیم مرور همه کتاب ها در فرصت باقی مانده امکان پذیر نیست. از طرفی ممکن است فکر کنید درصد بالایی از مطالب دروس مختلف را فراموش کرده اید. تجربه ثابت کرده که این حس در بسیاری از داوطلبان کنکور در خرداد ماه بوجود می آید در حالیکه همواره این احساس فراموشی واقعی نیست و در خیلی موارد تنها یک حس کاذب است.

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : با روش سه روز یک بار، مطالبی که واقعا فراموش کرده اید را تشخیص خواهید داد و مطالبی که در خاطر دارید اما حس کاذب فراموشی در مورد آنها به شما دست داره را نیز پیدا خواهید کرد. شاید فکر می کردید فلان مبحث یا فرمول را فراموش کرده اید در حالیکه در چند آزمون اخیر به روش سه روز یک بار تست های آن مبحث یا فرمول را به درستی پاسخ داده اید. در این موارد می توان فهمید که حس فراموشی شما کاذب بوده و اگر مدتی را صرف مرور و حل تست مجدد برای آن مبحث می کردید فقط وقت خود را در این دوره حساس تلف کرده بودید.جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : 

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر :  یکی از مهم ترین مزایای جمع بندی به روش آزمون های سه روز یک بار تمرین تکنیک های مدیریت زمان در جلسه کنکور است. تکنیک هایی مانند زمان های نقصای، ضربدر و منها و استراتژی بازگشت نیاز به تمرین و تکرار دارند. آزمون های سه روز یک بار بهترین فرصت برای تمرین این روش ها و استفاده صحیح از آن ها در جلسه کنکور برای جلوگیری از کمبود وقت است.

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر :  با استفاده از روش سه روز یک بار ارزیابی مناسبی از وضعیت خود پیدا خواهید کرد و واقع بینانه تر سر جلسه کنکور حاضر خواهید کرد. ممکن است فکر کنید در درس خاصی بسیار ضعیف هستید یا خیلی از مطالب آن درس را فراموش کرده اید اما با چند بار شرکت در آزمون های سه روز یک بار و کسب درصدهای بالاتر از انتظار خود، اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهید کرد. همچنین ممکن است فکر کنید در درس خاصی خیلی قوی هستید و تصور کنید در جلسه کنکور درصدهای بالایی مثلا در حد ۸۰ درصد در این درس کسب خواهید کرد اما در آزمون های سه روز یک بار درصدهای شما در این درس بیشتر از ۳۰ تا ۴۰ درصد نیست! بنابرین واقع بینانه تر سر جلسه کنکور حاضر خواهید شد و از قبل پیش بینی شما در حد ۳۰ تا ۴۰ درصد خواهد بود. در این شرایط اگر نتوانستید در جلسه کنکور به بیش از ۴۰ درصد سوالات آن درس پاسخ دهید روحیه خود را از دست نخواهید داد و با خیال راحت به سراغ تست های درس بعدی خواهید رفت.جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : 

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر :  با اجرای روش سه روز یک بار حتی مطالبی که بلد هستید را نیز مرور خواهید کرد. به عنوان مثال از فرمول احتمال برنولی درس ریاضی همیشه یک تست در کنکور تجربی طرح می شود. اگر به روش سه روز یک بار جمع بندی نکنید و فصل احتمال را اوایل خرداد ماه مطالعه کرده باشید تا روز برگزاری کنکور ممکن است فرمول برنولی و نکات آن را فراموش کنید. اما در روش جمع بندی به صورت سه روز یکبار، شما هر سه روز یک بار فرمول برنولی و یک نمونه تست از آن را مرور خواهید کرد یعنی در واقع در یک ماه شما ۱۰ بار فرمول برنولی و نکات آن را به صورت کاربردی در قابل تست مرور خواهید کرد.

با توجه به مزایای مذکور بدون شک می توان نتیجه گرفت که روش آزمون های ۳ روز یک بار بهترین روش جمع بندی کنکور است.

از تکنیک های تست زنی در جلسه آزمون های جمع بندی استفاده کنید

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : برای تنظیم وقت حتما از تکنیک ضربدر و منها و نیز تکنیک زمان های نقصانی استفاده کنید. همچنین برای دسته بندی سوالات آزمون و راحت شدن جمع بندی مطالب در ۵ نیم روز باقی مانده، حتما در هر آزمون از علامت گذاری سوالات با تکنیک فشیم نیز استفاده کنید. سوالات فراموش شده، سوالات شک دار، سوالات یادگیری ناقص و سوالات مهم چهار دسته اصلی سوالاتی هستند که باید در نیم روزهای باقی مانده روی آنها کار کنید. بهترین لحظه شناسایی هر یک از این چهار دسته سوال، در جلسه آزمون و با استفاده از تکنیک ف-ش-ی-م است.

مهم ترین بخش برنامه ریزی برای جمع بندی کنکور ۹۸

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : اصلی ترین بخش برنامه ریزی برای جمع بندی کنکور، برنامه ریزی برای دو روز و نیم باقی مانده است. سوالات هر آزمون یا برای شما ساده بوده و بدون اینکه نکته اصلی سوال را فراموش کرده باشید یا بین گزینه ها شک کرده باشید سوالات را به درسی پاسخ داده اید بنابرین یادگیری شما از آن مبحث کامل و بدون نقص بوده است. اما در مورد سایر سوالات ممکن است نکات اصلی یا راه حل را فراموش کرده باشید، بین گزینه ها شک کرده باشید، یادگیری شما از آن مطلب ناقص بوده یا اشتباهات رایجی مانند جابجا زدن گزینه ها، ندیدن بخشی از سوالات دفترچه، حواس پرتی و … باعث عدم پاسخگویی صحیح به آن سوال شده باشد. سوالاتی که راه حل یا نکات مربوط به آن ها را فراموش کرده اید اولویت اول بررسی هستند.جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : 

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : در هر نیم روز از ۵ نیم روز باقی مانده، بهتر است یک درس اختصاصی و یک درس عمومی را مطالعه و سوالات آن ها را بررسی کنید. پیشنهاد دیگر این است که در هر نیم روز یک درس که قوی تر هستند را همراه با درسی که برای شما چالشی تر است بررسی کنید. در این مرحله، ابتدا سوالاتی که قبلا مبحث مربوط به آن ها را مطالعه کرده بودید اما به دلیل فراموشی مطالب نتوانستید به تست مربوطه پاسخ صحیح دهید را بررسی کنید. گاهی تنها یادآوری یک فرمول یا یک نکته یا معنی یک لغت برای پاسخگویی به آن سوال کافی بوده که شما قبلا آن را مطالعه کرده بودید و اکنون فقط باید دوباره آن را مرور کنید.

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : به صورت گروهی جمع بندی کنید

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : با توجه به اینکه آزمون کنکور سراسری معمولا در یک سالن بزرگ یا یکی از مدارس هر شهر برگزار می شود و افرادی روی صندلی های کناری و روبروی شما هستند، بهتر است آزمون های سه روز یک بار را نیز به همین شیوه برگزار کنید یعنی در صورت امکان به شکل گروهی در یک مکان آزمون های سه روز یک بار را برگزار کنید تا شرایط برگزاری آزمون ها هر چه بیشتر به شرایط کنکور نزدیک باشد. در غیر اینصورت اگر این شیوه برای شما امکان پذیر نیست سعی کنید در منزل تمامی شرایط فیزیکی روز برگزاری کنکور را بری خود شبیه سازی کنید. به عنوان مثال، ساعت مچی، بطری آب، صندلی دسته داره، کفش و لباس رسمی، مداد، تراش، خودکار و تمامی وسایلی که در روز کنکور با خود همراه دارید را در جلسات آزمون های سه روز یک بار نیز به همراه داشته باشید.

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : بعضی آزمون ها را در دمای کمی بالاتر، گاهی برای چند دقیقه سر و صدای محیط، یک آزمون روی صندلی مشکل دار و موارد مشابه برگزار کنید. ممکن است هر یک از این موارد در جلسه کنکور برای شما اتفاق بیفتد پس بهتر است از الان خود را برای چنین شرایطی در صورت وقوع اماده کنید و روحیه خود را از دست ندهید.

برنامه ریزی برای جمع بندی کنکور ۹۸ ویژه داوطلبات قوی تر

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر :  اگر جزو داوطلبان برتر کنکور هستید، به عنوان مثال ترازهای بالای ۶۵۰۰ آزمون های قلم چی و گاج یا ترازهای بالای ۹۰۰۰ آزمون های سنجش و گزینه دو، کار شما راحت تر است و معمولا تعداد سوالات غلط و نزده کمتری در آزمون ها خواهید داشت. بنابرین می توانید بعد از برگزاری چند آزمون، سایر آزمون ها را به صورت دو روز یک بار به جای سه روز یک بار برگزار کنید. همچنین در صورت داشتن زمان بیشتر می توانید از همایش جمع بندی کنکور، جزوات جمع بندی کنکور، کتاب های جمع بندی خیلی سبز، کتاب های جمع بندی کانون یا کتاب های جمع بندی نشر الگو نیز استفاده کنید. کتاب های مذکور از بهترین کتاب های جمع بندی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی هستند.

نتایج آزمون های سه روز یک بار کمی خوش بینانه است

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : بسیاری از سولات آزمون های سه روز یک بار که در واقع سوالات کنکور سالهای گذشته هستند را قبلا حل کرده اید. بنابرین همه این سوالات برای شما کاملا جدید نیستند و درصدهایی که در این آزمون ها کسب می کنید کمی خوش بینانه تر از واقعیت هستند اما نه خیلی بلکه شاید فقط در حد ۱۰ درصد. به هر حال شما توانسته اید راه حل سوالات این تیپ خاص را یاد بگیرید و همان مساله رو دوباره حل کنید.

تست های کنکور تکراری شده اند، چه کنیم؟

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر :  اگر جزو داوطلبانی هستید که بارها سوالات کنکور سالهای گذشته را حل کرده اید و این تست ها برای شما خیلی تکراری به نظر می رسند، می توانید از آزمون های شبیه ساز کنکور به منظور جمع بندی دروس کنکور استفاده کنید. کتاب های شبیه ساز کنکور انتشارات کانون فرهنگی آموزش از بهترین کتاب های جمع بندی کنکور برای این دسته از افراد است.

تورق سریع در روزهای پایانی

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : در هفته آخر مانده به کنکور حتما با استفاده از روش تورق سریع تمامی درس ها را مرور کنید. در این هفته فرصتی برای یادگیری مطالب جدید نیست و تنها باید مطالبی را که قبلا مطالعه کرده اید با تورق سریع و بدون وسواس مرور کنید.

بهترین منابع جمع بندی کنکور ۹۸

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : بجز تست های کنکور سالهای گذشته و یا آزمون های شبیه ساز کنکور، از منابع مفید دیگری که ویژه دوران جمع بندی است می توانید در دو روز و نیم باقی مانده استفاده کنید:

– خلاصه نویسی های شخصی (در صورتی که قبلا تهیه کرده اید)

– کتاب خود آموز و کلاسور ارزیابی (در صورت که قبلا تهیه کرده اید)

– کتاب اشتباهات متداول

– فلش کارت برخی دروس جهت مرور سریع لغات، فرمول ها و …

– فیلم و DVDهای جمع بندی کنکور

ناامیدی در دوران جمع بندی کنکور ممنوع!

جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : یکی از مهم ترین نکات در برنامه ریزی برای جمع بندی کنکور حفظ امید و انگیزه در این دوران است. حتی اگر بهترین برنامه ریزی و بهترین مشاور کنکور را داشته باشید اما کمبود انگیزه و ناامیدی در دوران جمع بندی بر شما غلبه کند تمام زحمات بر باد خواهد رفت. اهمیت مدت زمان باقی مانده تا کنکور بسیار بیشتر از مدت زمان سپری شده است. حتی اگر تاکنون به اندازه کافی تلاش نکرده اید دوران جمع بندی کنکور را جدی بگیرید و با استفاده از یک برنامه ریزی مناسب از مدت زمان باقی مانده به درستی استفاده کنید.جمعبندی کنکور 98 رتبه های برتر : 


5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه جمعبندی کنکور 98 با تکنیک های طلایی رتبه های برتر

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ + راهنما
نصب اپ دانش آموزی