جشنواره خوارزمی | khwarizmi.ir

جشنواره خوارزمی

جهت مشاوره در زمینه جشنواره خوارزمی | khwarizmi.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

جشنواره خوارزمی khwarizmi.ir که از سال 1366 آغاز به کار کرده است، هم اکنون در 3 بخش دانش‌آموزی، دانشجویی و بین‌المللی برگزار می‌شود و محورهای برگزاری آن پژوهش‌های بنیادی، پژوهش‌های کاربردی، طرح‌های توسعه‌ای و اختراع و نوآوری است و هرساله تعداد زیادی از پژوهشگران را گرد هم می‌آورد تا طرح‌های خود برای خلق، توسعه و بهبود علم و فناوری را ارائه داده و از تسهیلات هدایت‌کننده به سمت اجرای طرح‌هایشان استفاده کنند.

جشنواره خوارزمی مشاورگروپ khwarizmi.ir

جشنواره خوارزمی چیست

جشنواره خوارزمی، قدیمی‌ترین جشنواره علمی کشور است که از سال 1366 آغاز شده و در سه بخش دانش آموزی، جوان و بین الملل برگزار می‌شود، پژوهش‌های ارسالی به این جشنواره در پنج بخش رقابتی طرح‌­های داخلی، طرح­‌های خارجی، طرح‌­های ایرانیان مقیم خارج و طرح برگزیده موفق در تولید ملی سنجیده می‌شوند.

عضویت در بنیاد ملی نخبگان و استفاده از تسهیلات سازمان سنجش و صندوق‌های حمایتی از مهم‌ترین تسهیلات این جشنواره بوده و بسته به بخشی که داوطلب در آن شرکت کند، جوایز دیگری هم برای برگزیدگان وجود دارد.

این جشنواره به هدف شناسایی استعدادها و پرورش آن‌ها همه سالبه برگزار می‌شود و معمولا به طرح‌های برگزیده تا مرحله اجرایی‌شدن کمک می‌شود.

جشنواره نوجوان خوارزمی khwarizmi.ir

سایت جشنواره خوارزمی

سایت اصلی جشنواره خوارزمی به نشانی khwarizmi.ir بوده و قسمت‌های جوان، دانش‌آموزی و بین‌المللی آن به ترتیب زیر است:

بخش‌های جشنواره خوارزمی

بخش‌های رقابتی جشنواره خوارزمی که به 5 قسمت تقسیم می‌شوند، عبارتند از:

 •  طرح‌­های داخلی
 • طرح­‌های خارجی(فقط جشنواره بین المللی خوارزمی)
 • طرح‌­های ایرانیان مقیم خارج (فقط جشنواره بین المللی خوارزمی)
 • طرح برگزیده موفق در تولید ملی (برای طرح‌های تجاری شده از میان برگزیدگان دوره‌های قبل)
 • برگزیده ویژه (برای تکریم فرهیختگان و دانشمندان ایرانی که با یک عمر تلاش موثر در زمینه علمی خود به آبادانی این مرزو بوم همت گماشته‌اند)

موضوعات جشنواره خوارزمی

موضوعات جشنواره خوارزمی و گروه‌های تخصصی آن در بخش‌های مختلف دانش‌آموزی، جوان و بین‌الملل، در جدول زیر گردآوری شده است:

جشنواره دانش آموزی خوارزمی جشنواره جوان خوارزمی جشنواره بین اللمللی خوارزمی
بخش نوجوان:

 

 

پژوهش، دست سازه (سخت افزار)، زبان و ادبیات فارسی، فعالیت‌های آزمایشگاهی، زبان خارجی، بازارچه‌های کسب‌وکار دانش‌آموزی، ریاضی، برنامه‌نویسی، مطالعات اجتماعی (مناظره علمی)

بخش جوان:

برق و الکترونیک،کامپیوتر، مکاترونیک، مکانیک، معماری و عمران، علوم زیستی و پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، فیزیک و نجوم، شیمی، نانوتکنولوژی، ریاضی، زبان و ادبیات فارسی، علوم دینی، و  قرآن پژوهی، علوم اجتماعی و روان‌شناسی، هنر، علوم شناختی، سلول‌های بنیادین

برق و کامپیوتر، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، محیط زیست، فناوری‌های شیمیایی، مهندسی صنایع و مدیریت فناوری، علوم پایه، عمران، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات، فناوری نانو، کشاورزی و منابع طبیعی، مکانیک، مواد و متالورژی، انرژی‌های نو، هنر، معماری و شهرسازی، هوافضا، مکاترونیک و طرح‌های موفق در تولید ملی. برق و کامپیوتر، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، محیط زیست، فناوری‌های شیمیایی، مهندسی صنایع و مدیریت فناوری، علوم پایه، عمران، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات، فناوری نانو، کشاورزی و منابع طبیعی، مکانیک، مواد و متالورژی، انرژی‌های نو، هنر، معماری و شهرسازی، هوافضا، مکاترونیک و طرح‌های موفق در تولید ملی.

جشنواره خوارزمی 1401

جشنواره خوارزمی 1401 در پنج بخش موضوعی پژوهش‌های بنیادی، طرح‌های توسعه‌ای، پژوهش‌های کاربردی، نوآوری و اختراع بررسی می‌شوند که برای اینکه بتوانید مشخص کنید طرح شما دقیقا در چه موضوعی جای می‌گیرد، لازم است که با تعاریف هر یک از این مفاهیم آشنا باشید.

 • پژوهش‌های بنیادی – (Basic Research) : عبارت است از پژوهش‌های طراحی‌شده برای ایجاد درک نوینی از اصول و فراینندهای
  اساسی و علمی در مرزهای دانش. پژوهش‌های بنیادی که دارای مقالات چاپ‌شده در نشریات معتبر علمی داخلی و خارجی باشند، از امتیاز بالاتری برخوردار خواهد بود.
 • پژوهش‌های کاربردی – (Applied Research) : پژوهشی که برای ایجاد فناوری جدید طراحی می‌شوند. پژوهش کاربردی باید
  دارای سفارش بوده و نتایج آن قابل اجرا باشد. همچنین از مراجع صلاحیت‌دار نیز دارای تاییدیه باشد.
 • طرح‌های توسعه‌ای – (Development Research) : پژوهش‌هایی هستند که منجر به تکمیل یا گسترش فرایند یا محصول
  صنعتی‌شده و یا به تولید انبوه رسیده باشند. در این پژوهش‌ها، فعالیت‌ها و تحقیقات قبلی با افزایش کارآیی یا فرآیند تولید بهینه ارتقا داده
  می‌شود.
 • نوآوری – (Innovation) : هرگونه طرح مبتنی بر علم و فناوری که به صورت محصول، فرایند و یا خدمت برای اولین بار به دست
  مصرف‌کننده برسد.
 • اختراع – (Invention) : نتیجه‌ فکر فرد یا افرادی است که برای اولین بار فرآیند یا فرآورده‌های خاص را ارائه می‌کنند که مشکلی از
  علم، صنعت و فناوری برطرف می‌سازد.

شرایط سنی جشنواره خوارزمی

به دلیل تفکیک سنی شرکت‌کنندگان در جشنواره‌ های جوان و بین‌ الملل خوارزمی، شرایط سنی جشنواره خوارزمی برای مجری طرح متقاضی شرکت در جشنواره جوان خوارزمی از هجده تا سی و پنج سال تمام تعیین گردیده است.
شرایط تحصیلی متقاضیان شرکت در جشنواره نوجوان جشنواره خوارزمی نیز باید دانش آموزان سال‌های هفتم، هشتم ونهم بوده و شرکت‌کنندگان در جشنواره دانش آموزی خوارزمی در بخش جوان نیز باید دانش‌آموز یا هنرجوی متوسطه دوم باشند.
جشنواره جوان خوارزمی مشاورگروپ

شرایط شرکت در جشنواره خوارزمی

1588677335 64طرح های ارائه شده باید تکمیل شده باشند و نظریه ها و ایده ها مورد ارزیابی قـرار نمی گیرنـد.( فقـط ارائه  مقالات و تالیف کتاب مورد ارزیابی قرار نمی گیرد.)

1588677335 64طرح ارائه شده در زمینه فنی و مهندسی باید دارای نمونه ساخته شده و تاییدیه از مراجع ذیصلاح باشد.

1588677335 64تمام طرح ها باید مشمول یکی از تعاریف و مفاهیم طرح های بنیادی، کاربردی، توسعه های، اختراع و نوآوری باشند.

1588677335 64حداکثر سن شرکت در جشنواره جوان خوارزمی سی و پنج سال تمام تعیین گردیده است. (به همکاران و یا اساتید راهنما / مشاور مجری طرح که دارای شرط سنی نمی باشند، تسهیلات مربوط به برگزیدگان تعلق نمی گیرد.)

نحوه ثبت نام جشنواره جوان خوارزمی

نحوه ثبت نام جشنواره خوارزمی، به صورت زیر است. متقاضیان برای ورود به سامانه ثبت نام جشنواره جوان خوارزمی لازم است ابتدا در سایت khwarizmi.ir ثبت نام نمایند و نام کاربری و رمزعبور خود را دریافت نمایند. (ورود به سامانه از طریق نام کاربری و رمزعبور امکانپذیر است.)

مراحل ثبت نام در سامانه به صورت زیر است:

 • مراجعه به سایت khwarizmi.ir
 • کلیک بر روی گزینه “ثبت نام در سامانه”
 • تکمیل فرم ثبت نام به صورت اینترنتی

ثبت نام جشنواره جوان خوارزمی

اگر در تشخیص اینکه در کدام قسمت باید ثبت‌نام کنید با مشکل مواجه شدید، با تلفن ثابت خود 9099071613 را شماره‌گیری نموده و یا از طریق تلفن همراه خود، یکی از بسته‌های مشاوره را خریداری نموده و با کارشناس مربوطه، مشورت کنید

زمان ثبت نام جشنواره خوارزمی

زمان ثبت نام جشنواره خوارزمی 1401 به منظور آگاهی داوطلبان در ادامه بیان شده است. ثبت نام سی و پنجمین جشنواره بین المللی خوارزمی، از اردیبهشت ماه آغاز شده و تا تاریخ 31 شهریور 1401 ادامه دارد. زمان ثبت نام بیست و سومین جشنواره جوان خوارزمی تا تاریخ 31 تیرماه سال جاری می باشد.

تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با تمدید زمان ثبت نام جشنواره های خوارزمی اعلام نشده است. لذا لازم است متقاضیان در بازه زمانی تعیین شده نسبت به انجام ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند.

ثبت نام در بخش دانش آموزی جشنواره جوان خوارزمی توسط آموزش و پرورش و از طریق سایت سمپاد اعلام می شود و مرحله آموزشگاهی آن در سال 1400 در 15 بهمن برگزار شده است.

ثبت نام جشنواره خوارزمی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

متقاضیان به منظور ثبت نام جشنواره خوارزمی باید در بازه زمانی اعلام شده به سایت khwarizmi.ir مراجعه نموده و نسبت به تکمیل فرم ثبت نام به صورت اینترنتی اقدام نمایند. پرداخت هزینه ثبت نام جشنواره خوارزمی منحصرا به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه مذکور انجام می شود. مراجعه حضوری به بانک برای پرداخت وجه ثبت نام قابل قبول نیست.

شرایط ثبت نام جشنواره بین المللی خوارزمی همانند شرایط ثبت نام جشنواره جوان خوارزمی باشد. متقاضی با استفاده از شناسه کاربری و کلمه عبور، امکان ثبت طرح جدید و ویرایش اطلاعات را تا پایان  زمان فراخوان دارد. لازم به ذکر است برای هر طرح هزینه ثبت نام می بایست پرداخت شود.

ورود به سایت ثبت نام جشنواره خوارزمی

برای اطلاع از جزئیات ثبت نام در جشنواره دانش آموزی خوارزمی، وارد لینک زیر شوید:

ثبت نام جشنواره دانش آموزی خوارزمی

اگر در مراحل ثبت نام خود به مشکلی برخوردید، با 9099071613 تماس بگیرید

زمان اعلام نتایج جشنواره خوارزمی

نتایج ارزیابی طرح های جشنواره جوان خوارزمی در هفته پژوهش ، در آذر همان سال و نتایح ارزیابی طرح های جشنواره بین المللی خوارزمی نیمه دوم بهمن همان سال از طریق وبگاه جشنواره های خوارزمی اعلام می شود.
زمان اعلام نتایج بخش دانش آموزی جشنواره به علت پیچیدگی مراحل آن، بسیار متغیر است ولی معمولا در نیمه دوم تیرماه انجام می‌شود. درصورت اطلاع‌رسانی زمان اعلام نتایج آخرین دوره جشنواره دانش آموزی خوارزمی، جزئیات آن در همین مقاله به روزرسانی خواهد شد.
 

مراحل ارزیابی طرح جشنواره خوارزمی

فراخوان پذیرش طرح‌ها معمولا در فروردین ماه منتشر می‌شود که پژوهشگران داخلی از طریق سایت جشنواره خوارزمی و سایر مسیرهای ارتباطی پستی و الکترونیکی، و پژوهشگران خارجی یا ایرانی مقیم خارج از طریق مسیرهای ارتباطی خارجی که همزمان با فراخوان اعلام می‌شوند، می‌توانند ثبت‌نام کرده و آثار خود را تا مهرماه برای دبیرخانه ارسال کنند.

پذیرش طرح‌ها برای پژوهشگران خارجی و ایرانیان مقیم خارج به چهار زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی امکان‌پذیر بوده و مراحل ارزیابی طرح ها در بخش جوان و بین‌الملل جشنواره به صورت زیر است:

جشنواره بین الملل خوارزمی جشنواره جوان خوارزمی جشنواره دانش آموزی خوارزمی – نوجوان جشنواره دانش آموزی خوارزمی – جوان
 • تفکیک موضوعی طرح‌ها
 • ارسال طرح‌ها به گروه‌های تخصصی 18 گانه
 • ارزیابی طرح‌ها توسط اعضای هیئت علمی گروه‌های تخصصی براساس ماهیت و شاخص‌های تعریف‌شده
 • پیشنهاد طرح‌های برتر به هیئت داوران
 • بررسی علمی، فنی و ارزشی و رتبه‌بندی طرح‌های پیشنهادی توسط هیئت داوران (هیئت داوران بالاترین رکن علمی و تخصصی جشنواره است)
 • تفکیک موضوعی طرح‌ها
 • ارسال طرح‌ها به گروه‌های تخصصی 18 گانه
 • ارزیابی طرح‌ها توسط اعضای هیئت علمی گروه‌های تخصصی براساس ماهیت و شاخص‌های تعریف‌شده
 • پیشنهاد طرح‌های برتر به هیئت داوران
 • بررسی علمی، فنی و ارزشی و رتبه‌بندی طرح‌های پیشنهادی توسط هیئت داوران (هیئت داوران بالاترین رکن علمی و تخصصی جشنواره است)
 • برگزاری مسابقات، ارزیابی آثار شرکت‌کنندگان تویط دبیران مربوطه و ارائه بازخورد به آنان
 • معرفی یک اثر برگزیده و مستندات مربوطه در هر محور به منطقه
 • ارزیابی آثار راه‌یافته به مرحله منطقه به تفکیک شش محور و ارائه بازخورد به صاحبان اثر
 • معرفی یک اثر برگزیده و مستندات مربوطه در هر محور به استان
 • ارزیابی اثار راه‌یافته به مرحله استانی به تفکیک شش محور و ارائه بازخورد به صاحبان اثر
 • معرفی یک اثر برگزیده و مستندات مربوطه در هر محور به مرحله کشوری
 • برنامه‌ریزی و ساماندهی دانش‌آموزان راه‌یافته به مرحله کشوری جهت شرکت در رویدادهای علمی فناوری
 • تایید پژوهش‌سرا
 • داوری الکترونیکی
 • اعلام نتیجه داوری الکترونیکی
 • ثبت اعتراضات و بررسی آن‌ها
 • داوری حضوری (در صورت نیاز)
 • اعلام نتیجه داوری حضوری
 • معرفی به سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران
 • داوری طرح‌ها در سازمان پژوهش
 • اعلام نتیجه نهایی

نمونه کارهای جشنواره خوارزمی

برای اینکه بتوانید از نمونه کارهای جشنواره خوارزمی و یا طرح‌های سال‌های قبل ایده گرفته و بدانید پروپوزال‌نویسی برای این جشنواره چگونه است، هم از طریق سامانه کهربا که در این مقاله توضیح داده شد و هم از طریق فایل زیر، می‌توانید به طرح‌های برگزیده سال‌های قبل دسترسی پیدا کنید.

دانلود نمونه کارهای جشنواره بین المللی خوارزمی

سامانه کهربا خوارزمی

سامانه کهربا خوارزمی (بانک اطلاعاتی برگزیدگان به نشانی kia-kahroba.ir/laureates) که در آن می‌توان بر اساس عنوان طرح، نام برگزیده، کلمات کلیدی، زمینه موضوعی، سال برگزاری، دوره جشنواره و … به جستجوی اطلاعات پرداخت.

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که جستجوی این اطلاعات به چه دردی می‌خورد؟ دیدن طرح‌های سال‌های گذشته، به شناخت قالب برگزیده پروپوزال‌نویسی مدنظر داوران جشنواره و نحوه نگارش طرح کمک کرده و نشان می‌دهد که چگونه طرح را باید برای این جشنواره ارائه داد، همچنین پیش از نگارش طرح، می‌توان از آن‌ها برای ایده‌گرفتن استفاده کرد (هرگز طرحی را کپی نکنید)

در حال حاضر این سامانه با بیش از 2000 رکورد برای بازیابی اطلاعات به زبان­های فارسی و انگلیسی آماده بهره ­برداری است.

برای مشاوره درمورد نحوه پروپوزال‌نویسی برای جشنواره خوارزمی با 9099071613 تماس بگیرید

جوایز جشنواره خوارزمی در سال‌های گذشته به شرح جدول زیر بوده است:

جشنواره دانش آموزی خوارزمی جشنواره جوان خوارزمی جشنواره بین المللی خوارزمی
 • دریافت تندیس، لوح تقدیر و هدایا از مقامات عالی رتبه کشوری
 • استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان (کمک هزینه تحصیلی، پروژه خدمت نظام وظیفه عمومی، سفر حج، سفرهای علمی داخلی و خارجی و …)
 • اهدای  لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی از سوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران (رتبه اول 80/000/000 تومان-  رتبه دوم 70/000/000 تومان- رتبه سوم  60/000/000 تومان).
 •  صدور گواهینامه کسب رتبه در جشنواره جوان خوارزمی برای مجری و همکاران طرح با تعیین درصد مشارکت.
 • حضور و فعالیت فناورانه در پارک علم و فناوری سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، بدون نیاز به گذراندن مراحل مربوط به گردش کار اداری جذب، پذیرش و استقرار.
 • سه سال استفاده از پژوهانه اختصاص یافته بابت خدمات آزمایشگاهی ارایه شده توسط آزمایشگاه های مرکزی سازمان، مانند اعضای هیات علمی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران.
 • معرفی برگزیدگان به بنیاد ملی نخبگان برای استفاده از تسهیلاتی که بر اساس آیین نامه پشتیبانی و حمایت استعدادهای برتر به برگزیدگان جشنواره‌های معتبر کشور ارایه می‌نماید.
 • معرفی برگزیدگان به سازمان سنجش آموزش کشور برای استفاده واجدین شرایط از امکانات آیین‌نامه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر.
 • افزایش راهکارهای تعامل و همکاری با صندوق‌های حمایتی و بنگاه‌های اقتصادی.
 •  لوح تقدیر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
 • لوح تقدیر وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری
 • تندیس جشنواره بین المللی خوارزمی
 • جایزه نقدی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران
 • رتبه اول یک صد میلیون تومان
 • رتبه دوم نود میلیون تومان
 • رتبه سوم هشتاد میلیون تومان
 • صدور گواهی نامه کسب رتبه در جشنواره بین المللی خوارزمی برای مجری و همکاران طرح با تعیین درصد مشارکت
 • عضویت و استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان مطابق با آیین نامه بنیاد
 • معرفی برگزیدگان به سازمان سنجش برای استفاده از تسهیلات مطابق با آیین نامه سازمان سنجش

علوم انسانی، در فارابی یا خوارزمی؟

گروه علوم انسانی در بخش دانشجویی و آزاد جشنواره به جشنواره بین‌المللی فارابی واگذار گردید. ‌ولی در بخش دانش‌آموزی جشنواره جوان خوارزمی، شاخه علوم انسانی در سه گروه علمی علوم دینی و قرآن‌پژوهی، علوم اجتماعی و روان‌شناسی و زبان و ادبیات فارسی با حضور دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم فعالیت می‌نماید.

دبیرخانه جشنواره خوارزمی

نام جشنواره شماره تماس دبیرخانه کد پستی دبیرخانه ایمیل دبیرخانه آدرس دبیرخانه
جشنواره دانش آموزی خوارزمی 22027825 021 6133743171 Master@sampad.gov.ir خیابان نلسون ماندلا (جردن) پایین تر از ناهید غربی کوچه نیلوفر پلاک 8
جشنواره جوان خوارزمی 57416000 021 33535111 Khwarizmi_javan@irost.org
مسیر یک: جاده قدیم کرج، سه راه شهریار، بعد از شهرک سعیدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقیقاتی عصر انقلاب
 مسیر دو: بزرگراه آزادگان، مسیر شمال به جنوب، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، مجتمع تحقیقاتی عصر انقلاب
جشنواره بین المللی خوارزمی 57416000 021 33535111 khwarizmi_intl@khwarizmi.ir
مسیر یک: جاده قدیم کرج، سه راه شهریار، بعد از شهرک سعیدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقیقاتی عصر انقلاب
 مسیر دو: بزرگراه آزادگان، مسیر شمال به جنوب، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، مجتمع تحقیقاتی عصر انقلاب
 

جشنواره جوان خوارزمی و جشنواره جوان دانش آموزی خوارزمی چه تفاوتی دارند؟

به طور کلی جشنواره خوارزمی در 3 بخش جوان، دانش‌آموزی و بین‌الملل برگزار می‌شود که بخش دانش‌آموزی خود به دو دسته جوان و نوجوان تقسیم می‌شود. جامعه هدف بخش جوان قسمت دانش‌آموزی، دانش‌آموزان متوسطه دوم و جامعه هدف قسمت جوان، پژوهشگران 18 تا 35 ساله است.

برای ثبت نام در جشنواره خوارزمی در شرایط کرونا، باید به دبیرخانه مراجعه کنیم یا وبسایت جشنواره؟

اگر شناختی راجع به نحوه ثبت نام ندارید، این کار را به کارشناسان مشاور گروپ بسپارید، همچنین در این مقاله اطلاعات جامعی در خصوص شرایط و نحوه ثبت‌نام، ذکر شده است.

منابع جشنواره برای دانش آموزان چیست؟

منابع و محورهای تمام بخش‌های جشنواره خوارزمی در این مقاله و مقاله‌های ضمیمه‌شده به آن وجود دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه جشنواره خوارزمی | khwarizmi.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. محمودی

  چطور می شود یک محور انفرادی را به گروهی تبدیل کرد

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی