جشنواره تابا

جشنواره تابا Moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه جشنواره تابا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

جشنواره تابا جشنواره تجارب آموزشی برتر ابتدایی است و ما در این مقاله مشاور گروپ قصد داریم ضمن معرفی این جشنواره به زمان برگزاری و نحوه ثبت نام جشنواره تابا برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته در دوره ابتدایی استان یزد (مدیران، معاونین آموزشی و آموزگاران) بپردازیم.

جشنواره تابا چیست؟

جشنواره تابا چیست؟ واژه تابا از ترکیب حروف اول عبارت تجارب آموزشی برتر ابتدایی به دست آمده و با هدف گردآوری و اشتراک گذاری تجربیات موفق فرهنگیان توسط معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد برگزار می گردد. در حقیقت جشنواره تابا به نوعی ایجاد آمادگی برای مدیریت بحران و مدیریت تغییر در آموزش و پرورش است تا از این طریق راه حل چالش ها و موانع راه تعلیم و تربیت دانش آموزان پیدا شود.

همانطور که می دانید تنها با استفاده از تجربه های خود و دیگران می توانیم پیشرفت کنیم و در واقع توانایی یادگیری از طریق تجربه یکی از ویژگی های عمده رفتار هوشمندانه بشر است. بنابراین بهره مندی از تجارب دیگران با استفاده از دست نوشته ها، فیلم های آموزشی، تصاویر و … هم می تواند بر عمق یادگیری مطالب کمک کند و هم صرفه جویی در هزینه و زمان را در پی داشته باشد.

در این بخش لیست اهداف جشنواره تابا ارائه می گردد تا هر چه بیشتر با هدف برگزاری این جشنواره آشنا شوید.

➢ تجربه نگاری، مستندسازی تجارب، تعمیم و تبادل تجارب ارزشمند همکاران شاغل در دوره ابتدایی

➢ هم اندیشی در زمینه مدیریت تغییر به عنوان جزء جدایی ناپذیر از فرآیند یاددهی و یادگیری دوره ابتدایی

➢ تقویت انگیزه معلمان برای ارتقاء دانش و مهارتهای حرفهای خود در زمینه شیوه های نوین یاددهی و یادگیری در دوره ابتدایی

➢ تقویت روحیه پژوهش در عمل برای دقت و توجه به مسائل موجود در سطح مدارس در دوره ابتدایی

➢ توسعه و تقویت دانش و توانمندی عمومی معلّمان/ مدیران و معاونین آموزشی در دوره ابتدایی

➢ تغییر نگرش و افزایش پویایی دانشآموزان در فرایند یاددهی و یادگیری و ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی آنان

➢ ارتقا سطح دانش و مهارت معلمان و سایر کارکنان آموزشی به منظور اجرای صحیح برنامه درسی

➢ استفاده از تجارب زیسته پیشکسوتان و نخبگان دوره ابتدایی به منظور بهره برداری از دانش و مهارت های ایشان در سطح آموزش و پرورش استان

➢ گردآوری و به اشتراک گذاری تجربیات بومی معلمان، مدیران و معاونین آموزشی مدارس در زمینه خلاقیت ها و ابتکارات انجام شده از گذشته تاکنون در سطح آموزش و پرورش استان یزد

➢ انتقال تجربیات برتر معلمان، مدیران و معاونین آموزشی مدارس استان به سایر همکاران در نقاط مختلف کشور با بارگذاری بر روی سایت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد

جدول سهمیه های جشنواره تابا Moshavergroup.com

شرایط ثبت نام جشنواره تابا

در این بخش به معرفی شرایط ثبت نام جشنواره تابا می پردازیم تا متقاضیان با اطلاع کامل از این شرایط برای نام نویسی اقدام نمایند.

مطالب ارائه شده در جشنواره تابا باید از تجارب زیسته فرد بوده و از اشخاص دیگر نقل قول یا الگوبرداری نشده نباشد. همچنین ساده، روان، برانگیزاننده، خالقانه و عملکردی بودن از ویژگی های اصلی آثار جشنواره تابا محسوب می گردد.

موضوعات انتخابی در ارتباط با اهداف جشنواره و بر اساس فعالیت های پیش بینی شده در دستورالعمل اجرایی تابا، برنامه ارتقای عملکرد مدیریت آموزشگاهی)ویژه مدیران و معاونین آموزشی( و همچنین با توجه به تجربه زیسته همکاران و شامل  مسائل آموزشی، مدیریتی، تربیتی، فرهنگی، اجتماعی و شیوههای تدریس و … باشد.

تجربه زیسته باید با فضای مدرسه و موقعیت یادگیری ( تعداد دانش آموز، فضا، امکانات، تجهیزات، توجه به رشد و ویژگی های روانشناختی دانش آموزان و … ( تناسب ) داشته باشد.

آثار ارائه شده باید قابلیت اجرایی داشته باشد به نحوی که با کمترین امکانات، بیشترین میزان بهره وری را دارا باشد.

آثار جشنواره تابا باید به صورت انفرادی و متناسب با اهداف مشخص شده و در دو قالب فایل word و pdf بر اساس فرمت ارائه شده در زیر، ارسال گردد.

  • مستندات اثر خود را در قالب فیلم )حداکثر در 7 دقیقه، با حجم 100 مگابایت ( ارسال نمایند.
  • باید شناسنامه اثر خود را طبق فرم پیوست تکمیل و ارسال نمایند.
  • تجربه با فونت BNazanin سایز 12 نگارش شده و حداکثر در دو صفحه ارسال گردد.
  • جهت انجام داوری تجربه ارائه شده لازم است فایل pdf فاقد مشخصات نویسنده باشد.

فقط آثار ارسال شده به جشنواره تابا در مدت زمان مشخص شده در تقویم اجرایی مورد داوری و ارزیابی قرار خواهند گرفت و  به آثار ارسالی بعد از تاریخ مقرر (18 بهمن ) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تجارب ارسالی به اداره کل پس از داوری اولیه و انتخاب توسط داوران باید توسط مجری اثر در سکوی تابا در حداکثر مدت زمان 7 دقیقه ارائه گردیده و با دیگر همکاران به اشتراک گذاشته شود.

مجری در زمان ارائه تجربه بر روی سکوی تابا میتواند از جلوههای ویژه بصری شامل فیلم، تصویر ، ارائه وسایل کاربردی و … جهت اثر بخشی بیشتر تجربه خود استفاده نماید.

تجارب برگزیده جشنواره از طریق بارگذاری در کانال های معاونت آموزش ابتدایی )meyazdedu99 (و آموزگاران استان یزد )yazd99_amoozegaran )در شبکه آموزشی شاد به اشتراک گذاشته خواهد شد.

تقویم اجرایی جشنواره تابا Moshavergroup.com

محل برگزاری جشنواره تابا

محل برگزاری جشنواره تابا تمامی مناطق و نواحی چهارده گانه استان یزد است و کلیه معاونین، دبیران و معاونین آموزشی می توانند با نام نویسی در این جشنواره تجربیات خود را در اختیار سایر شرکت کنندگان قرار دهند.

بیشتر بخوانید: طرح جابر | شرایط شرکت در جشنواره جابر بن حیان

در این قسمت فرم اطلاعات محتوای جشنواره تابا قرار گرفته است. توجه داشته باشید که باید این فرم را تهیه و اطلاعات لازم را در آن درج نمایید. برای دانلود فرم اطلاعات جشنواره تابا کلیک نمایید.

این فرم در قالب فرمت word هم قابل دریافت است. برای دانلود فایل ورد فرم اطلاعات جشنواره تابا word کلیک نمایید.


ما در این مقاله مشاور گروپ به معرفی جشنواره تابا برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته در دوره ابتدایی استان یزد (مدیران، معاونین آموزشی و آموزگاران)، شرایط ثبت نام، نحوه شرکت در جشنواره و همچنین زمان برگزاری آن پرداختیم و امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما فرهنگیان عزیز مفید واقع شده باشد.

با توجه به اینکه فعلا این جشنواره منحصرا در استان یزد برگزار می شود و اطلاعات زیادی از آن موجود نیست، برای پیدا کردن جواب سوالات خود در این زمینه باید ساعت ها جستجو کرده تا پاسخ مناسب و جامع خود را دریافت کنید.

به همین دلیل ما قابلیت مشاوره تلفنی مشاور گروپ را فعال کرده ایم که به واسطه آن بتوانید پاسخ تمام سوالات خود را به صورت یکجا به دست آورید، این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه  + کسب نتیجه سریعتر!

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نبود نگران نباشید، از منوی سمت چپ سایت مشاور گروپ روی خرید بسته های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت و کمتر از یک ساعت ما با شما تماس خواهیم گرفت.

سوالات متداول

✔️زمان برگزاری جشنواره تابا ۱۴۰۲ چه تاریخی است؟

✔️برای اطلاع از زمان و محل برگزاری جشنواره تابا به این مقاله مشاور گروپ مراجعه نمایید.

✔️مهلت ارسال آثار جشنواره تابا تا چه زمانی اعلام شده است؟

✔️تا نیمه بهمن می توانید آثار خود را برای داوران جشنواره تابا ارسال نمایید. کیفیت آثار و شرایط شرکت در این جشنواره فرهنگی آموزشی تابا را در متن مقاله مطالعه کنید.

✔️جوایز جشنواره تابا چیست؟

✔️پس از داوری آثار، برای کلیه شرکت کنندگان تقدیرنامه ارسال می گردد و به فرهنگیانی که در مرحله استانی به عنوان برگزیده شناخته شده و در سکوی تابا ارائه زنده داشته باشند، ضمن صدور گواهی، هدایایی تقدیم خواهد شد.

5/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه جشنواره تابا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی