ثبت نام کتب درسی ابتدایی سال تحصیلی 1401 - 1402

ثبت نام کتب درسی ابتدایی سال تحصیلی 99 - 1400

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کتب درسی ابتدایی سال تحصیلی 1401 - 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام کتب درسی ابتدایی سال تحصیلی 1401 - 1402  : سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، شیوه‌نامه سفارش و توزیع کتاب‌های درسی در سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ را ابلاغ کرد.

ثبت نام کتب درسی ابتدایی سال تحصیلی 99 - 1400

شيوه ثبت نام و ثبت سفارش خريد كتاب درسی

? سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، شیوه‌نامه ثبت نام و ثبت سفارش خرید کتاب درسی و نحوه توزیع کتاب‌های درسی در سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ را ابلاغ کرد.

? ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی 1401 - 1402 دوره‌های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم و کتاب‌های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان و همچنین کتاب‌های درسی دانش آموزان استثنایی از طریق سامانهwww.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com و برابر جدول تقویم زمانی انجام می‌شود و کتاب‌های درسی نیز بر اساس سفارش‌ها ثبت‌شده در سامانه توزیع می‌شود.

طبق بخشنامه جدید ثبت نام کتب درسی ابتدایی 99-1400 برای کلیه دانش آموزان مقطع ابتدایی از روز یکشنبه 1398/01/24 آغاز می شود . تمامی دانش آموزان می توانند ثبت نام خود را در سایت ثبت نام کتب درسی دبستان انجام دهند. این سامانه توسط سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی جهت نظارت بیشتر بر روی فرآیند توزیع و پخش کتاب های درسی راه اندازی شده است.

بدین ترتیب، تمامی دانش آموزان و متقاضیان باید از طریق این سایت ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی ابتدایی خود را انجام دهند و سفارش خود را در این سامانه ثبت کنند. در ادامه ی این مطلب به نکات مهم و اصلی ثبت نام کتب درسی ابتدایی پرداخته ایم . با مشاورگروپ همراه شوید ...

زمان ثبت نام کتب درسی ابتدایی 1401 - 1402

زمان ثبت نام کتب درسی ابتدایی در سامانه ای تحت عنوان irtextbook.com برای کلیه دانش آموزان عزیز انجام می گیرد. از طرفی پرداخت هزینه کتب نیز در سامانه مذکور صورت می پذیرد.

اما در اینجا این سؤال برای دانش آموزان و یا والدین آن ها مطرح می گردد که ثبت نام کتب درسی ابتدایی در چه تاریخی انجام می شود؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید عرض کنیم که زمان ثبت نام جهت دریافت کتب پایه های دوم تا ششم تا سال جاری یعنی سال 98 از بیست و چهارم فروردین ماه آغاز شده و تا بیستم خرداد ماه نیز ادامه داشت.

اما این تاریخ برای پایه اول دوره ابتدایی کاملاً متفاوت بود و از بیست و سوم تیر ماه شروع و در پنجم شهریور 98 به پایان رسید.

در رابطه با زمان ثبت نام کتب درسی ابتدایی برای پایه ابتدایی در سال 99 هنوز اطلاعات موثقی در دست نیست و همچنان باید منتظر اعلام سازمان مربوطه در این زمینه در طی روزهای آتی ماند.

روش های ثبت نام کتب درسی ابتدایی چیست؟

دوستان عزیز توجه داشته باشید که ثبت نام کتب دوران ابتدایی طی دو روش برای دانش آموزان انجام می شود. در واقع، اولیای عزیز امکان استفاده از هر کدام از روش ها را بنا به میل خود دارند.

 ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی ابتدایی به شکل گروهی

 ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی ابتدایی به شکل فردی

جهت کسب اطلاعات دقیق تر و موثق تری در رابطه با روش های ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دوران ابتدایی با مشاوران تحصیلی مرکز مشاورگروپ تماس حاصل فرمایید.

نحوه ثبت نام کتاب های درسی 1401 - 1402

دانش آموزان جهت ثبت نام کتاب های درسی دوره ابتدایی و متوسطه 1401 - 1402 خود می بایست به سایت irtextbook.ir یا irtextbook.com مراجعه نموده و با استفاده از رمز عبور و شماره سریال شناسنامه وارد پنل دانش آموزی شوند . سپس با تکمیل فرم ثبت نام کتب درسی و انتخاب بسته مورد نظر می توانید اقدام به پرداخت هزینه کتاب های درسی دانش آموزان با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم ( اینترنتی ) می باشد نمایید . لازم به ذکر است اگر داوطلبی امکان ثبت سفارشی کتاب در سایت را ندارد می تواند از طریق مدیران مدارس این فرآیند را انجام دهد . یعنی والدین با پرداخت هزینه کتاب های درسی به مدارس فرآیند ثبت سفارش کتب درسی 1401 - 1402 را به مسئولین مدرسه واگذار می نمایند .

چیزی در مورد نحوه ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی ابتدایی می دانید؟

در مورد نحوه ثبت نام کتاب های درسی ابتدایی باید عرض کنیم که هر دانش آموز جهت انجام این ثبت نام باید وارد سایت ثبت نام کتب درسی دبستان شوند. توجه داشته باشید که ورود به این سامانه از طریق یکی از این آدرس ها یعنی irtextbook.com و یا irtextbook.ir امکان پذیر است.

فرد پس از ورود به سامانه امکان وارد شدن به پنل دانش آموزی به وسیله شماره سریال شناسنامه و رمز عبور خود را دارد. پس از آن دانش آموز می تواند بسته مورد نظر خود را براساس پایه تحصیلی (در اینجا پایه های اول تا ششم) انتخاب کند و فرم ثبت نام کتب درسی ابتدایی را نیز تکمیل کند.

البته در اینجا پرداخت هزینه ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دبستان نیز به وسیله کارت بانکی عضو شتاب ( کارتی که رمز دوم اینترنتی داشته باشد) برای فرد الزامی است.

مورد بسیار مهم و قابل ذکر این که دانش آموز در صورت عدم امکان سفارش و خرید کتب از طریق مدیران مدرسه ها را نیز دارد.

به این معنی که، والدین دانش آموز هزینه کلیه کتاب های مورد نیاز فرزندشان را به والدین مدارس پرداخت می کنند و تهیه آن ها را به مدیران واگذار می کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تری در رابطه با نحوه تهیه کتاب به صورت مستقیم و از طریق مدارس با مشاوران مرکز مشاورگروپ تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام کتاب های مقطع ابتدایی به صورت فردی و گروهی امکان پذیر است.

آیا می دانید هزینه ثبت نام و خرید کتاب های درسی ابتدایی چقدر است؟

آیا اطلاعی از هزینه پرداختی جهت ثبت نام کتب درسی ابتدایی دارید؟ باید عرض کنیم که، در سال 98 هزینه پرداختی جهت خرید و ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی سال اول ابتدایی چندان افزایش پیدا نکرد.

کلیه دانش آموزان پس از ورود به سایت ثبت نام کتب درسی دبستان می توانند این هزینه را به وسیله کارت عابر بانک و به شکل اینترنتی و بسیار آسان پرداخت کنند.

در ادامه نوشته هزینه مورد نیاز ثبت نام کتب درسی ابتدایی را در پایه های مختلف ابتدایی خدمت شما عرض می کنیم. (قیمت ها مربوط به سال 98 هستند و در حال حاضر قیمت ثبت نام کتب درسی ابتدایی هنوز مشخص نیست)

دوره تحصیلی پایه تحصیلی هزینه خرید کتاب
 

ابتدایی

پایه ششم  


هزینه کتاب ها به طور متوسط بین 15 تا 30 هزار تومان

پایه پنجم
پایه چهارم
پایه سوم
پایه دوم
پایه اول

راهنمای دقیق ثبت نام کتب درسی مقطع ابتدایی

در این بخش جهت رفاه حال و اطلاع بیشتر شما دانش آموزان و والدین گرامی راهنمای دقیق ثبت نام کتب ابتدایی را خدمتتان عرض می کنیم.

نحوه ثبت نام و ثبت سفارش خرید به این شکل است که کلیه افراد و داوطلبان برای ثبت سفارش خود باید آدرس اینترنتی irtextbook.ir و یا irtextbook.com را در مرورگر خود از جمله فایرفاکس، کروم و غیره وارد نمایند و سپس گزینه سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بخش ثبت سفارش مخصوص دانش آموزان را انتخاب کنند.

در ادامه و در صفحه باز شده باید بر روی گزینه ورود دانش آموزان کلیک شود و با درج شماره سریال شناسنامه و کد ملی فرد می تواند پروفایل دانش آموزی خود را مشاهده کند.

پس از آن لازم است که در ابتدا گزینه فروش و توزیع مواد آموزشی و بعد ورود به سامانه آموزشی را کلیک بفرمایید. در صفحه بعدی درج و تکمیل اطلاعات پستی مدرسه محل تحصیل از جمله شهر، استان، کدپستی و غیره الزامی است.

بخش بعدی به ثبت شماره تلفن والدین و یا دانش آموز اختصاص دارد. در صفحه بعد انتخاب بسته مورد نظر متناسب با رشته و سال تحصیل ضرورت دارد.

پس می توانید اطلاعات کتاب درسی سفارش داده شده را ملاحظه بفرمایید و در صورت درست بودن اطلاعات وارد شده بر روی گزینه ثبت و ادامه کلیک کنید.

در پایان باید مبلغ مورد نیاز جهت ثبت نام کتاب های دوران ابتدایی را پرداخت کنید.

پس از ثبت نام کتب در چه زمانی توزیع می شوند؟

پس از ثبت نام کتب مقطع ابتدایی نوبت به توزیع آن ها از طرف سازمان مربوطه می رسد. در سال جاری توزیع استان ها به مناطق از تاریخ پانزدهم اردیبهشت شروع شد و تا بیستم همین ماه ادامه داشت.

در مورد توزیع منطقه به مدارس و توزیع کتب توسط مدرسه به دانش آموز هم باید عرض کنیم که این کار در سال 98 به ترتیب در تاریخ های پنج تا بیست و هفتم شهریور و در اولین روز سال تحصیلی برای دانش آموزان صورت گرفت.

برای ورود به سامانه کد ملی دانش آموز، نام کاربری و شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش آموز، “رمز عبور” ورود به سامانه است.

کتاب های درسی دانش آموزان دوره های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه دوم شاخه های فنی و حرفه ای، کاردانش، رشته معارف اسلامی و کتاب های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش آموزان استعداد های درخشان، از طریق مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش دانش آموز قید شده است، توزیع می شود.

دانش آموز یا اولیای دانش آموز صرفاً موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) هستند و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

ثبت سفارش و توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی 1401 - 1402 تمامی دوره های تحصیلی از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com  و برابر جدول تقویم زمانی زیر انجام می شود.

لازم است مدارس ضمن اطلاع رسانی به دانش‌آموزان به شرح جدول تقویم زمانی زیر نسبت به ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی 1401 - 1402 بر فرض قبولی دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری اقدام نمایند. در صورت عدم موفقیت دانش آموز در پایه فعلی در زمان اصلاح سفارش امکان تغییر پایه وجود خواهد داشت.

تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی
عنوان فعالیت دوره تحصیلی شروع پایان
ثبت سفارش گروهی و انفرادی آمادگی تکمیلی (پیش دبستانی استثنایی)

پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)

پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه

پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه پیش حرفه ای استثنایی

پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش)

پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه حرفه ای استنثایی

99/1/24 99/3/23
آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی استثنایی)

پایه اول دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)

99/4/8 99/6/9
پایه هفتم دوره اول متوسطه

پایه هفتم دوره اول متوسطه پیش حرفه ای استثنایی

پایه دهم دوره دوم متوسطه

پایه دهم دوره دوم متوسطه حرفه ای استثنایی

99/4/8 99/6/15
اصلاح سفارش تمامی دوره های تحصیلی 99/4/17 99/6/31
توزیع استان به منطقه تمامی دوره های تحصیلی 99/2/1 99/6/31
توزیع منطقه به مدرسه تمامی دوره های تحصیلی استثنایی 99/5/25 99/5/31
دوره ابتدایی 99/6/1 99/6/13
دوره اول متوسطه 99/5/25 99/6/15
دوره دوم متوسطه نظری 99/6/1 99/6/19
دوره دوم متوسطه فنی و حرفه ای و کاردانش 99/6/1 99/6/25
توزیع مدرسه به دانش‌آموز تمامی دوره های تحصیلی 99/6/10 99/7/1

شيوه ثبت نام و ثبت سفارش خريد كتاب درسی

  • دانش‌آموزان و اولیاء آنان، در صورت تمایل می توانند از طریق سامانه مذکور نسبت به ثبت سفارش انفرادی اقدام کنند و برای ورود به سامانه کد ملی دانش‌آموز، نام کاربری و شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز، "رمز عبور" ورود به سامانه می باشد.
  • کتاب های درسی دانش‌آموزان دوره های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه دوم شاخه های فنی و حرفه ای، کاردانش، رشته معارف اسلامی و کتاب های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش‌آموزان استعدادهای درخشان، از طریق مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش دانش‌آموز قید شده است، توزیع می شود.
5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کتب درسی ابتدایی سال تحصیلی 1401 - 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. N

    سلام می خواستم بدونم که کسایی توی سنجش ورودی آزمون استعداد های درخشان شرکت کردن، نتایج شون 10 شهریور می یاد؛ اون وقت وقتی می خواهند کتاب درسی سفارش بدن می گن باید مدرسه تون مشخص شده باشه، و تا 31 مرداد بیشتر وقت نداریم؛ ما چجوری باید کتاب مون رو تهیه کنیم؟ آیا ممکنه مهلت را تا 15 شهریور تمدید کنن؟ اگه تمدید نکنن ما باید چجوری کتاب هامون رو تهیه کنیم؟ لطفا پاسخ دهید.

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت کارنامه کنکور 1401