ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از جمله پرطرفدار ترین مطالب است که علاقه مندان به پزشکی و رشته های مرتبط با آن به دنبال اطلاعات صحیحی در رابطه با زمان ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، سایت ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت (sanjeshp.ir)، شرایط ثبت نام، زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، زمان برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت، زمان اعلام نتایج و ... می باشند. در این مقاله سعی شده اطلاعات مفیدی در ارتباط با این فرایند در اختیار همراهان مشاورگروپ قرار بگیرد.

سر فصل ها

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1401

جایگاه پزشک در هر جامعه ای، امنیت شغلی، اجتماعی و مالی که به نوعی درباره  دانشجویان پزشکی تامین شده است و البته عشق و علاقه به پزشکی و رشته های مرتبط با آن ، خیل بزرگی از داوطلبان را به سوی ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت روانه می سازد. قطعا اینکه بتوانید اطلاعاتی که برای ثبت نام و شرت در آزمون ارشد وزارت بهداشت به آن نیاز دارید را به دست آورید بخش مهمی از دستیابی به آرامش و موفقیت شما درمسیر زیبایتان را رقم می زند. پس ما را در مقاله مربوط به ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت همراهی کنید.

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

(برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

(به محض انتشار دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1401، لینک فوق فعال خواهد شد.)

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در کنکور  کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشند، باید دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی برای پذیرش باشند. داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ذکر شده، می توانند در زمان مقرر فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند. شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام به شرح زیر است:

شرایط عمومی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد قبول نظام جمهوری اسلامی ایران
 2. نداشتن عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران و رعایت قانون اساسی
 3. نداشتن سابقه فساد اخلاقی و سابقه کیفری
 4. تناسب وضعیت و توانایی جسمی داوطلب با رشته مورد انتخاب
 5. عدم عضویت و تمایل به گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 1. داوطلب باید مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری در یکی از رشته های گروه علوم پزشکی متناسب با رشته انتخابی این آزمون را داشته باشد.
 2. دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته های دیگر مجاز به ثبت نام و تحصیل در این مقطع به طور همزمان نمی باشند.
 3. در صورتی که در سال گذشته، در دوره روزانه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت قبول شده باشید اما انتخاب رشته و یا ثبت نام در دانشگاه نکرده باشید اجازه ثبت نام در کنکور ارشد وزارت بهداشت 1401 را ندارید.
 4. افرادی که یک بار در مقطع کارشناسی ارشد دوره روزانه تحصیل کرده باشند در صورت قبولی دوباره در دوره روزانه باید شهریه بپردازند. امکان دوبار تحصیل رایگان در یک مقطع وجود ندارد.
 5. در صورتی که سال گذشته در دوره غیر روزانه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت قبول شده باشید می توانید ثبت نام نمایید در صورتی که تا زمان ثبت نام از تحصیل انصراف داده باشید.
 6. شما نمی توانید همزمان در مقطع ارشد وزارت بهداشت تحصیل کنید و نیز تعهد خدمت خود را بگذرانید.
 7. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به هيچ يک از دانشجويان مقطع كارشناسی ارشد بورس تحصيلی اعطا نمی نمايد.
 8. هر گونه انتقال، تغيير رشته و يا جابجايی محل تحصيل در دوره كارشناسی ارشد ناپيوسته ممنوع می باشد.

شرایط ثبت نام دانشگاه های علوم پزشكی – روزانه (عادی رايگان)

داوطلبان متقاضی ادامه تحصيل در دانشگاه های علوم پزشكی دوره روزانه (رايگان) توجه نمايند پذيرش در اين دوره رايگان بوده و به هنگام انتخاب محل تحصيل می بايست نام رشته محل اين دانشگاه ها را انتخاب نمايند.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت | پردیس و دوره های شهریه پرداز

پذيرش در پرديس و دوره شهريه پرداز دانشگاه های علوم پزشکی، با پرداخت شهريه همراه است و میزان شهریه پرداختی توسط دانشگاه ها اعلام خواهد شد.

 • داوطلبان دقت نمايند در هر نيمسال طبق مقررات مربوطه توسط دانشگاه از دانشجويان برای تامين هزينه های تحصيلی، هزينه دريافت می گردد. لذا داوطلب موظف به پرداخت شهريه و رعايت تعهدات مالی می باشد.
 • درصورتی كه ظرفيت رشته ای پس از اعلام نتايج كمتر از 50 درصد ظرفيت اعلام شده باشد، اختيار تشكيل كلاس و دوره به عهده دانشگاه برگزار كننده می باشد.
 • داوطلبان دقت نمايند در صورتی كه خواهان تحصيل در دوره شهريه پرداز دانشگاه ها می باشند، باید در آزمون ورودی رشته مورد نظر شركت كرده و نمره قبولی را كسب نمايند. (تغيير رشته امكان پذير نمی باشد).
 • داوطلبان متقاضی ادامه تحصيل در پرديس و يا دوره شهريه پرداز دانشگاه های علوم پزشكی، باید هنگام انتخاب محل تحصيل، نام رشته محل اين دانشگاه ها را انتخاب نمايند.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت | دانشگاه آزاد اسلامی

 • کلیه واحد های دانشگاه آزاد اسلامی، از طريق آزمون وزارت بهداشت دانشجو می پذیرند.
 • دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه می باشند و ميزان شهريه توسط دانشگاه ها اعلام خواهد شد.

شرایط ثبت نام در دانشگاه علوم پزشكی ارتش aums.ac.ir

 • داوطلبان متقاضی رشته روانشناسی بالينی اين دانشگاه دقت نمايند مرحله مصاحبه براي اين رشته در دانشگاه آجا برگزار خواهد شد. اطلاعات لازم در اين مورد از طريق سايت مركز سنجش آموزش پزشكی اعلام خواهد شد.
 • تحصيل در دانشگاه بصورت تمام وقت و غير شبانه روزی بوده و كليه هزينه های آموزشی برعهده شخص داوطلب می باشد.
 • انتساب (ماموريت) تحصيلی برای مقاطع كارشناسی ارشد الزامی می باشد.
 • دانشگاه هيچگونه تعهدی در قبال خوابگاه، اياب و ذهاب و اسكان ندارد.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت | دانشگاه علوم پزشکی بقيه الله bmsu. ac.ir

تمامي داوطلبان متقاضی تحصيل در دانشگاه علوم پزشکی بقيه الله (عج) بر اساس اعلام آن دانشگاه، باید عضو رسمی نيرو های مسلح (سپاه پاسداران، ارتش، نيروی انتظامی، وزارت دفاع) باشند و با ارائه گواهی عضويت معتبر و مجوز شركت در آزمون از محل خدمت، مجاز به شركت و انتخاب اين دانشگاه می باشند.

 • اين دانشگاه هيچ گونه تعهدی در قبال تامين خوابگاه دانشجويان كارشناسی ارشد ندارد.
 • ثبت نام نهايی پذيرفته شدگان اين دانشگاه، منوط به تايدييه مكتوب (مجوز) از يگان خدمتی مربوطه و پرداخت شهريه در قالب قرار داد آموزشی با سازمان متبوع داوطلب پذيرفته شده می باشد.

شرایط ثبت نام در دانشگاه شاهد shahed.ac.ir

اطلاعات لازم در خصوص برگزاری مرحله دوم، از طريق سايت مركز سنجش آموزش پزشكی اعلام خواهد شد. اين افراد پس از انجام مصاحبه و بررسی صلاحيت های عمومی و طی مراحل مربوط به آن دانشگاه، مورد سنجش نهايی واقع خواهند شد.

 • دانشگاه تعهدی در خصوص تامين خوابگاه برای دانشجويان نوبت دوم ندارد.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه) ، فقط در صورت وجود ظرفيت مازاد خوابگاهی و با پرداخت قيمت تمام شده می توانند از خوابگاه استفاده نمايند.

ضوابط مربوط به داوطلبان متقاضی استفاده از سهميه استعداد های درخشان

 • تمامی متقاضيان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون ورودی، باید همزمان با ساير داوطلبان عادی، فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهند.
 • در صورتيكه متقاضی استعداد درخشان بدون آزمون، جهت استفاده سهميه استعداد درخشان بدون آزمون به هنگام انتخاب رشته محل يک مجموعه را انتخاب كرده و واجد شرايط رشته های آن مجموعه باشد، مجاز به انتخاب كليه رشته محل های مورد پذيرش در رشته انتخابی بر اساس جدول پذيرش می باشد.
 • متقاضيان واجد شرايط استفاده از سهيمه استعداد درخشان (بدون آزمون و با آزمون)، علاوه بر اين سهميه، در سهميه آزاد يا رزمندگان و ايثارگران بر اساس فرم ثبت نام شان، همانند ساير داوطلبان عادی نيز مورد سنجش واقع خواهند شد.
 • در سهميه استعداد درخشان با آزمون، شركت فرد در جلسه آزمون و معرفی و تاييد داوطلب توسط دانشگاه، به منزله استفاده از تسهيلات می باشد، در صورت انصراف، عدم انتخاب رشته محل و يا عدم قبولی، به دليل استفاده يک نوبت، داوطلب مجاز به استفاده مجدد از اين تسهيلات نمی باشد.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

نحوه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت  ۱۴۰۱

 •  اولین کاری که داوطلبان شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت 1401 برای ثبت نام باید انجام دهند این است که به سایت سنجش پزشکی به آدرس sanjeshp.ir مراجعه نمایند.
 •  برای اطلاع از شرایط و ضوابط دقیق شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت دفترچه راهنمای شرکت در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی را دانلود کرده و مطالعه نمایید.
 •  پرداخت هزینه ثبت نام به صورت خرید یک کارت اعتباری. داوطلبانی که متقاضی شرکت در دو کد رشته امتحانی هستند می بایست دو کارت اعتباری خریداری کنند.
 • تکمیل فرم ثبت نام (در این فرم اطلاعات فردی و اطلاعات تحصیلی مرتبط با این آزمون و در این مقطع است. بهتر است با اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام و همچنین اطلاعات مورد نیاز فرایند ثبت نام خود را تسهیل نمایید.)
 • دریافت کد رهگیری 16 رقمی ( ثبت نام شما تا زمانی که این کد را دریافت نکرده باشید تکمیل نشده است.)

لینک ورود به سامانه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

شما باید برای تسهیل ثبت نام مدارک لازم برای این کار را پیش از شروع فرایند آماده نمایید. می بایست تصاویر مربوط به مدارک ذکر شده را در سایت سازمان سنجش پزشکی آپلود نمایید.

 1. آپلود تصویر قطعه عکس 4*3 که مربوط به سال جاری باشد. (بدون حاشیه، لکه و خط خوردگی. فرمت عکس شما باید jpg و حجم آن حداقل 20 و حداکثر 100 کیلوبایت باشد.)
 2. آپلود تصویر کارت ملی ( هم پشت و هم رو )
 3. آپلود تصویر صفحه اول شناسنامه و همچنین تصویر توضیحات صفحه آخر شناسنامه
 4. درج کد 12 رقمی سهمیه رزمندگان و ایثارگری در صورتی که دارای سهمیه می باشید. این کد 12 رقمی را باید از ارگان مربوط به محل سهمیه خود دریافت نمایید.

نحوه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، به صورت اینترنتی و با ورود به سامانه انجام خواهد گرفت. با توجه به عدم امكان جابجايی، اولويت انتخاب هر فرد در ميان دانشگاه های انتخابی اش بايستی بر اساس علاقه فردی باشد و داوطلب تحصيل در آن مركز را ترجيح می دهد.

داوطلبانی كه در دو گروه آزمون شركت داشته اند و يا مجموعه امتحانی از يک گروه و يک رشته يا مجموعه از گروه ديگر را آزمون داده اند، می توانند تركيبی از رشته های مورد علاقه خود را از دو گروه آزمونی وارد نمايند.

 • ورود به سامانه اينترنتی مركز سنجش آموزش پزشكی با كد رهگيری
 • به ترتيب از شماره 1 اولين دانشگاه مورد نظر را وارد نموده و سپس شماره 2 و الی آخر را تكميل نمايد.
 • تا زمانی كه كليه اولويت های مورد نظر وارد نشده، از فشردن گزينه ثبت نهايی خودداری شود لذا پس از تكميل مراحل ثبت اولويت های انتخابی، گزينه ثبت نهايی زده شود.
 • پس از پايان كليه مراحل و فشردن گزينه ثبت نهايی، فرم مربوطه پرينت گرفته شده و جهت مراحل بعدی نگهداری شود.

حداكثر تعداد اولويت انتخابی براساس تعداد دانشگاه و مراكز پذيرنده همان رشته می باشد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

یش از این قرار بود ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ (سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲) از  ۲۹ بهمن آغاز شود که بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی این ثبت نام به تعویق افتاده است.
به خاطر شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور، آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ (سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲) در روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود.
دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، همزمان با ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

داوطبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می توانند اطلاعیه های این سازمان و اخبار مربوط به فرایند های مهم را از طریق سایت سنجش پزشکی و همچنین سایت مشاورگروپ دریافت نمایند. شما می توانید برای دریافت راهنمایی درباره هر یک از مراحل ثبت نام و همچنین اطلاع از تمدید های احتمالی ، با مشاوران خودتان در مشاورگروپ تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در رابطه با شرایط و زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می توانید با کارشناسان مجموعه تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول داوطلبان

آیا برای ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت کارت ملی لازم است؟

بله. شما برای ثبت نام به تصویر کارت ملی ( هم پشت و هم رو ) نیاز دارید.

آیا ممکن است همزمان در مقطع ارشد وزارت بهداشت تحصیل کنیم و تعهد خدمت را نیز بگذرانیم؟

خیر بر اساس شرایظ اختصاصی درج شده در دفترچه راهنمای ثبت نام شما نمی توانید همزمان در مقطع ارشد وزارت بهداشت تحصیل کنید و نیز تعهد خدمت خود را بگذرانید.

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت کدام است؟

سایت سازمان سنجش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.