ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور

ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور امکان پذیر است؟ این سوال بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری تجربی می باشد. رشته های پیراپزشکی از جمله رشته های پرطرفداری کنکور سراسری می باشند. هرسال بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری تجربی برای کسب قبولی در رشته های پیراپزشکی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

در این مقاله به بررسی ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی در رشته های مامایی ، هوشبری و... پرداخته شده است. با ما تا پایان این مقاله برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه همراه باشید.

ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور 1400

رشته های پیراپزشکی در حال حاضر به دلیل بازار کار خوبی که در کشور دارند جزو پرطرفدار ترین رشته های کنکور سراسری تجربی به حساب می آیند. فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی می توانند در بیمارستان ها ، کلینک ها و... استخدام شوند. همین امر باعث شده است تا رقابت در کنکور سراسری برای قبولی در این رشته ها بالا برود .رشته های پیرا پزشکی شامل رشته های زیر می باشند :

 • علوم آزمایشگاهی
 • گروه اتاق عمل
 • کتابداری
 • هوشبری
 • رادیولوژی
 • فناوری اطلاعات سلامت
 • کاردرمانی
 • فوریت های پزشکی

هرسال داوطلبان زیادی در زمان انتخاب رشته اقدام به وارد کردن کدرشته های مربوط به گروه پیراپزشکی در لیست 150 تایی انتخاب رشته سازمان سنجش می نمایند.سوالی برای بسیاری از داطلبان به وجود می آید این است که آیا ثبت نام پیرا پزشکی بدون کنکور امکان پذیر است؟

پاسخ : جواب این سوال مثبت می باشد و میتوان اینطور گفت که گروهی ازداوطلبان کنکور سراسری تجربی می توانند اقدام به ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور نمایند.

اگر پس از مطالعه مقاله ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی  ، سوالی در زمینه ثبت نام بدون کنکور  پیراپزشکی  داشتید می توانید جواب آن را از مشاوران مشاورگروپ بپرسید.

 در ادامه می توانید رشته های پیراپزشکی بدون کنکور را مشاهده نمایید و از شرایط و زمان ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی آگاه شوید.

ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور

رشته های پیراپزشکی بدون کنکور 1400

در تیتر قبل متوجه این موضوع شدیم که امکان ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی برای داوطلبان کنکور سراسری تجربی وجود دارد. سوال دیگری که مطرح می شود مربوط به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور می باشد.

رشته های مهم پیراپزشکی بدون کنکور سال های گذشته شامل رشته های : مامایی – هوشبری – اتاق عمل – علوم آزمایشگاهی می باشند.در سال 97 رشته های پیراپزشکی زیر در مقطع کاردانی بدون کنکور دانشجو پذیرفتند:

 • کاردانی بهداشت عمومی – بهداشت خانواده
 • کاردانی بهداشت عمومی – مبارزه با بیماری ها
 • کاردانی بهداشت محیط
 • کاردانی علوم آزمایشگاهی
 • کاردانی هوشبری

سایت ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور 1400

ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی در سایت سنجش و آموزش کشور صورت می گیرد. متقاضیان ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور باید در زمان مقرر به سایت سنجش مراجعه نمایند و پس از دانلود دفترچه مربوطه و مطالعه آن ، اقدام به وارد کردن کد رشته ها بدون کنکور رشته های پیراپزشکی نمایند. تمامی اطلاعات تکمیل درباره رشته های بدون کنکور پیراپزشکی در هر سال را می توانید در دفترچه راهنمای انتخاب رشته همان سال مشاهده نمایید.

سایت ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور سایت سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesgh.org می باشد.

ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور

در ادامه این مقاله می توانید شرایط ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور را مطالعه نمایید.

شرایط ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور 1400

تا اینجای مقاله متوجه شدیم که امکان ثبت نام دبون کنکور پیراپزشکی در گروهی از رشته های پیراپزشکی مانند علوم آزمایشگاهی ، هوشبری و... وجود داردو اما نکته ای که در ثبت نام  بدون کنکور پیراپزشکی باید در نظر گرفت این است که پذیرش و قبولی در بیشتر رشته های پیراپزشکی ، معمولا از میان داوطلبان بومی انجام می گیرد.

از جمله شرایط دیگر پذیرش در رشته های پیراپزشکی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • داشتن دیپلم 3 ساله متوسطه نظام جدید به همراه مدرک تحصیلی دوره پیش دانشگاهی
 • حداقل معدل کتبی دیپلم 15
 • سلامت جسمی و روانی داوطلب متناسب با رشته مورد نظر
 • حداقل سن 18 و حداکثر 25 سال تمام و در صورت انجام خدمت سربازی 27 سال تمام
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی ،نمی توانند اقدام به به ثبت نام در رشته های بدون آزمون پیراپزشکی نمایند.
 • داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه فاقد هرگونه مشکلی برای ثبت نام  باشند.
 • رشته های بدون کنکور پیراپزشکی فقط در مقطع کاردانی برای متقاضیان ارائه می شوند.
 • در سال 97 ، اگر داوطلبی امکان گذارندن دوره تعهد خدمت را نداشت ، باید شهریه ای معادل 2/500/000 تومان برای هر ترم تحصیل خود پرداخت می کرد.
 • دانشجویان متعهد به خدمت 3 برابر طول مدت تحصیل در یکی از مراکز پزشکی اعلام شده توسط دانشگاه ، هستند.

نکته مهم : تمامی اطلاعات  درج شده درباره ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی مربوط به کنکور سراسری سال های گذشته میباشد و اگر تغییرات و رشته های جدید اعلام شود این مقاله بروز رسانی می شود. این مورد را در نظر داشته باشید که بهترین منبع شما برای انتخاب رشته در هرسال تحصیلی ، راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری همان سال می باشد.


ثبت نام داروسازی بدون کنکور 1400

داروسازی رشته ای پرطرفدار در بین داوطلبان و شرکت کنندگان کنکور سراسری گروه آزمایشی تجربی می باشد. علاقه زیاد دانش آموزان رشته تجربی به این رشته بخاطر درآمد خوب و جایگاه اجتماعی مناسب آن در کشور می باشد. تحصیل در این رشته مستلزم علاقه به رشته شیمی و همچنین پشتکار فراوان می باشد.

سوال بسیاری که از مشاوران ما پرسیده می شود مربوط به ثبت نام بدون کنکور داروسازی می باشد. آیا امکان ثبت نام داروسازی بدون کنکور وجود دارد؟ ما در مقاله ای به طور کامل به بررسی روند ثبت نام دبون کنکور در ایران و خارج از کشور برای شما عزیزان پرداخته ایم.با کلیک و مراجعه به مقاله زیر میتوانید پاسخ این سوال را پیدا نمایید :

ثبت نام داروسازی بدون کنکور

جمع بندی مقاله

بسیاری از دانش آموزان شرکت کننده در کنکور سراسری رشته تجربی به دنبال آگاهی از این موضوع می باشند که آیا امکان ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی وجود دارد یا خیر. در این مقاله بررسی شد که در سال های گذشته امکان ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور در گروهی از رشته های علوم آزمایشگاهی ، هوشبری و ... در مقطع کاردانی وجود داشته است.


در صورتی که در ذهنتان سوال پاسخ داده نشده ای باقی مانده است

می توانید با مجموعه مشاور گروپ تماس حاصل فرمایید

تا مشاوران ما شما را به بهترین شکل یاری نمایند.

“موفق باشید”


5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.