دانشگاه شهید ستاری

پذیرش دانشگاه شهید ستاری

جهت مشاوره در زمینه دانشگاه شهید ستاری

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شما می توانید با آگاهی از شرایط ثبت نام و شرایط پذیرش دانشگاه شهید ستاری، به راحتی مراحل پذیرش خود را طی کنید. دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری در منطقه مهرآباد جنوبی واقع شده است و مرکزی برای پرورش خلبانان نیروی هوایی، مهندسان پرواز و کارشناسان خبره دیگر در رشته های مختلف می باشد. در اینجا اطلاعات جامع و کاملی درباره شرایط پذیرش دانشگاه شهید ستاری قرار داده شده است. در صورتی وجود هر گونه سوال، مشاور گروپ آماده پاسخگویی به شما می باشد.

دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری

سرلشکر منصور ستاری در سال 1367 این دانشگاه را تاسیس کرده و با استفاده از آن فرصتی برای تحصیل و پرورش افسران جوان مهیا کرده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نیرو هوایی برای دستیابی به اهداف اصلی نظام، در زمینه تاسیس دانشگاه ها و مراکز عالی اقدامات بسیاری انجام داد. دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری امکان تحصیل در رشته های مختلف، از قبیل خلبانی و کارشناسی هوانوردی، ناوبری هواپیما، مراقبت پرواز، مهندسی هوافضا و غیره را برای متقاضیان فراهم کرده است. از این رو این مرکز با داشتن دانشکده پرواز، دانشکده مهندسی هوافضا، دانشکده مهندسی برق، دانشکده کامپیوتر، دانشکده مدیریت، دانشکده خلبانی پهباد و دانشکده فناوری های نوین دفاعی، توانسته است دانشجویان فرهیخته زیادی را تحویل جامعه دهد. وجود اساتید با سابقه و سران برجسته در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری، یک نقطه قوت به شمار می رود.

دانشگاه شهید ستاری


تحصیل در دانشگاه افسری شهید ستاری

با توجه به اینکه تخصص های زیادی در دانشگاه شهید ستاری وجود دارد، با توجه امتیازهایی که دانشجویان در زمینه های مختلف از قبیل دروس علمی، دروس عقیدتی، دروس نظامی، فعالیت های نظامی و ورزشی و غیره کسب کرده اند می توانند تخصص خود و محل خدمت خود را مشخص کنند. تحصیل در دانشگاه شهید ستاری طبق اصول و قوانین خاصی صورت می گیرد. در این دانشگاه از ابتدا دانشجویان در استخدام رسمی نیرو هوایی آجا قرار می گیرند و آموزش های رزمی مقدماتی را می بینند. تحصیل در این دانشگاه شبانه روزی می باشد و بر طبق آن برای دانشجویان حقوق و مزایایی بر طبق قوانین مقرر شده دریافت می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استخدام نیروی هوایی ارتش سال ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ با کارشناسان اختصاصی مرکز مشاور گروپ تماس حاصل فرمایید . شماره تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳ (بدون کد و از تلفن ثابت) همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب

دانشجویان در این دانشگاه در مدت 3 سال، 140 واحد را پاس می کنند و فارغ التحصیل می شوند. در این زمان آنها درجه ستوان دوم را ازان خود کرده و مدرک لیسانس معتبر و مورد تایید وزارت علوم را دریافت می کنند. در این مرحله آنها می توانند به عنوان یک افسر کارشناس برای گذراندن دوره تخصصی خود اقدام کنند.

دانشگاه شهید ستاری


شرایط ورود به دانشگاه شهید ستاری

پذیرش دانشگاه شهید ستاری طبق شرایط خاصی انجام می شود. در اولین مرحله برای گزینش در این دانشگاه، شما باید در کنکور اختصاصی آجا ثبت کنید. ثبت نام برای این کنکور اختصاصی در اواخر بهمن ها و اوایل ماه اسفند انجام می شود. پس از ثبت نام، متقاضی موظف است در اردیبهشت ماه سال بعد در آزمون شرکت کند. در مرحله دوم، پس از قبول شدن در آزمون، داوطلبان باید مرحله معاینه پزشکی، مصاحبه عقیدتی و امنیتی را با موفقیت پشت سر بگذارند. تمامی این موارد بر اساس امتیاز کسب شده در آزمون و همچنین ظرفیت قبول شدگان نهایی مشخص می شود. به طور کلی افرادی که دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند می توانند در کنکور اختصاصی آجا ثبت نام کنند.

زمان ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشگاه شهید ستاری از طریق کانال مشاوره گروپ به اطلاع عزیزان خواهد رسید.

moshavergroup

ثبت نام دانشگاه شهید ستاری ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

با توجه به اینکه دانشگاه شهید ستاری، دانشگاهی تک جنسیتی بوده و مخصوص جوانان مذکر جامعه می باشد، جذب افسران با لیاقت ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز از بین افراد متعهد، مومن و علاقمند به این زمینه انجام می شود. تمامی دانشجویان باید شرایط تعیین شده از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران را دارا باشند. بنابراین فارغ التحصیلان رشته های مختلف می توانند با گذراندن آزمون اختصاصی و همچنین مصاحبه حضوری این دانشگاه در این دانشگاه فنون هوایی ثبت نام کنند.

شرایط عمومی پذیرش دانشگاه هوایی شهید ستاری

شرایط عمومی پذیرش در دانشگاه شهید ستاری نیز مشابه تمامی دانشگاه های افسری دیگر می باشد. شرایط عمومی پذیرش دانشگاه شهید ستاری عبارتند از:

 • پایداری به دین اسلام
 • داشتن فقط تابعیت ایران
 • اعتقاد به اساس انقلاب اسلامی و ایمان به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • فداکاری در راه اهداف انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم تعلق به هیچ گونه حزب و سازمان سیاسی
 • نداشتن هیچ گونه فعالیتی علیه نظام و عدم سوء پیشینه کیفری
 • برخورداری از سلامتی جسمی و روانی
 • واجدین شرایط باید حداقل سن 16 سال و حداکثر 22 سال داشته باشند.
 • حداکثر سن مجاز برای پذیرش در رشته خلبانی 20 سال می باشد.

[quote bgcolor="#cccccc"]تنها به اندازه یک تماس تلفنی با استخدام نیروی هوایی ارتش در سال ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ فاصله دارید[/quote]

دانشگاه شهید ستاری

شرایط اختصاصی پذیرش دانشگاه نیروی هوایی

 • امکان پذیرش داوطلب متاهل وجود ندارد.
 • افراد دارای معافیت پزشکی پذیرفته نمی شوند.
 • داوطلبانی پذیرفته شده ای که دانشجوی سایر دانشگاه می باشند، با در دست داشتن برگه انصراف از تحصیل می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.
 • داوطلبان نباید هیچ گونه تعدی به ارگان های خصوصی و دولتی دیگر داشته باشند.
 • اولویت استخدام با فرزندان شهدا، جانبازان، نظامیان، بسیجان فعال و حافظین کل قرآن کریم می باشد.
 • محصلین رشته های ریاضی فیزیک و تجربی با داشتن حداقل معدل کل دیپلم 14 و رشته های علوم انسانی و معارف با داشتن حداقل معدل 16 پذیرفته می شوند.
 • داشتن حداقل معدل کتبی 11 برای تمامی رشته های داوطلبان سوم دبیرستان الزامی است. در هنگام ثبت نام نهایی مدرک پیش دانشگاهی باید ارائه شود.
 • اولویت استخدام با افرادی است که در یک زمینه دارای مدرک قهرمانی کشوری و مدارج بالاتر هستند.

فرزندان جانباز، شاهد و آزادگان فاقد شرط محدودیت سنی و شرط معدل می باشند.

برای آگاهی از جدیدترین اخبار در زمینه ثبت نام دانشگاه شهید ستاری می توانید با کارشناسان اختصاصی دانشگاههای با شرایط خاص در مجموعه مشاور گروپ تماس بگیرید.

مشاور گروپ


✔️ثبت نام دانشگاه شهید ستاری چگونه است؟

✔️متقاضیان ثبت نام دانشگاه شهید ستاری طبق اطلاعی؟ سایت دانشگاه می بایست تمامی شرایط عمومی و تخصصی را داشته باشند تا در هنگام قرار گرفتن اطلاعیه ثبت نام در سامانه دانشگاه امکان ثبت نام اولیه برای آنها فراهم بشود.

✔️شرایط سنی ثبت نام دانشگاه شهید ستاری چگونه است؟

✔️بر اساس آخرین ضوابط اعلام شده توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران شرط سنی برای عموم داوطلبان. حداقل ۱۶ سال تمام و حداکثر ۲۲ سال تمام اعلام شده است . در صورت هرگونه تغییر شرایط سنی ثبت نام دانشگاه ستاری، این مقاله به روزرسانی می شود.

✔️لیست رشته های دانشگاه شهید ستاری

✔️دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری امکان تحصیل در رشته های مختلف، از قبیل خلبانی و کارشناسی هوانوردی، ناوبری هواپیما، مراقبت پرواز، مهندسی هوافضا و غیره را برای متقاضیان فراهم کرده است. از این رو این مرکز با داشتن دانشکده پرواز، دانشکده مهندسی هوافضا، دانشکده مهندسی برق، دانشکده کامپیوتر، دانشکده مدیریت، دانشکده خلبانی پهباد و دانشکده فناوری های نوین دفاعی، توانسته است دانشجویان فرهیخته زیادی را تحویل جامعه دهد.

4.6/5 - (74 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه دانشگاه شهید ستاری

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. Mohadese

  چرا تک جنسیتی اخههه!؟

  پاسخ
  1. سعید

   این دانشگاه برای تربیت افسران ارتش می باشد. با توجه به این که خانم ها در ارتش جایی ندارند پس در نتیجه تربیت نیروی خانم هم ندارن.

   پاسخ
 2. حسین

  سلام خسته نباشین الان بایذ انتخاب رشته کنیم ولی کنکور آجا طبق نوشته خودتون در بهمن است باید چه کنیم

  پاسخ
 3. سهیل

  سلام خسته نباشید میشه بارشته مکانیک تخصصی ازهنرستان فنی حرفه ای وارددانشگاه شهیدستاری شد؟ لطفا جواب بدین ممنون میشم.

  پاسخ
  1. امیر

   سلام من 17 سال دارم باید چطور به دانشگاه افسری ثبت نام کنم ؟

   پاسخ
 4. محمد رضا

  من ۱۶ سال دارم میخام برم دانشگاه ستاری چطوری باسد برم کمکم کنین لطفا

  پاسخ
 5. ابوالفضل

  سلام چگونه میتوانم در دانشگاه افسری شهید ستاری استخدام بشوم سنمم ۱۶ است لطفا جواب بدین

  پاسخ
 6. Nazi

  سلام وقتتون بخیر ، ببخشید برای بانوان باید کجا ثبت نام کنند و آیا با کنکور هم میشه در دانشکده افسری ارتش و سپاه رشته خلبانی رو خوند یا خیر ؟ ،

  پاسخ
 7. محمد مهدی

  سلام خدا قوت
  من امسال میرم سال دوازدهم .میتونم برای آزمون امسال شرکت کنم با توجه به اینکه دیپلم رو خرداد ۱۴۰۰ میگیرم
  الان یازدهم رو تموم کردم
  برای آزمون خلبانی

  پاسخ
 8. محمد علیخانی

  سلام خسته نباشید
  من متولد ۳۰ شهریور ۶۶ هستم و لیسانس مهندسی مکانیک دارم و دارای کارت پایان خدمت
  امسال ارشد ۹۹ رشته آماد کد ۱۱۵۶ شرکت کردم
  آیا شرایط سنی برای پذیرش وجود داره؟
  شهریه حدود چقدر هست برای دانشجویان نوبت دوم رشته آماد؟
  باتشکر

  پاسخ
 9. امیررضا

  من خیلی دوست دارم
  من خیلی دوست دارم در این دانشگاه تحصیل کنم ویک خلبان نمونه بشم اما اطلاعات کافی ندارم نمیدونم چه جور ثبت نام کنم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 10. امیررضاعظیمی

  سلام و عرض ادب خدمت شما ببخشید می خواستم در مورد ثبت نام در رشته خلبانی دانشگاه سرلشگر ستاری اطلاعات کسب کنم ما روستا نشینیم رشته ام انسانی است مدرک دیپلم هم گرفتم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. Shaghayegh

   دخترا نمیتونن برن؟ من تمام استاندارهای سلامتشو دارم دندون فوق العاده اس قدمم خیلی بلنده معدلم 19.24تجربی میتونم با انتخاب رشته ی بدون کنکور میتونم ورودی مهر 99 برم یا کلا دخترا رو نمیذارن ثبت نام کنن

   پاسخ
   1. محمد حمزه

    سلام
    دانشگاه های هوایی و دریایی ارتش دختر نمیپذیرند.
    با تشکر

    پاسخ
 11. ن.خ

  پس ما خانم ها چطوری میتونیم توی دانشگاههای دولتی خلبانی بخونیم؟

  پاسخ
  1. ava

   دقیقاااا منم واقعا نمیدونم چرا خانم ها هیچ جایی ندارن!

   پاسخ
 12. ابوالفضل

  سلام از طریق رشته علوم انسانی میشود وارد دانشگاه شهید ستاری شد؟

  پاسخ
 13. زهرا اکبری

  چرا پسر نیستم

  پاسخ
 14. علی

  سلام ببخشید چند تا سوال داشتم: ۱۵ سال سن دارم، برای رشته خلبانی شکاری میتوان از سن ۱۶ سالگی و مدرک سیکل وارد دانشگاه شهید ستاری بشوم یا حتما برای خلبانی، باید بعد از پایان دوم متوسطه کنکور اختصاصی بدهم؟ آیا میتوانم پس از پایان دوم متوسطه، بدون سربازی رفتن وارد دانشگاه شهید ستاری شوم؟ لطفا پاسخ بدید. ممنونم.

  پاسخ
 15. یاسمن

  سلام دختر ها هم میتونن وارد این دانشگاه بشن یا فقط مخصوص پسرا هست

  پاسخ
 16. ملیکا

  ما دخترا پس چی؟؟ :))

  پاسخ
 17. مهدی

  باسلام

  من امسال میدم دوازدهم و شرط معدل رو دارا هستم
  فقط به علت مشکلی من با نمره ۹ یک درس رو تبصره کردم

  تبصره در شرایط ورود به این دانشگاه مشکل ایجاد می کنه؟

  پاسخ
 18. مهدی

  باسلام

  من امسال میدم دوازدهم و شرط معدل ۱۵ رو دارا هستم
  فقط به علت مشکلی من با نمره ۹ یک درس رو تبصره کردم

  تبصره در شرایط ورود به این دانشگاه مشکل ایجاد می کنه؟

  پاسخ
 19. Mah

  سلام

  من امسال از یازدهم میریم دوازدهم
  و شرط معدل را هم دارا هستم
  فقط به علت مشکلی یک درس من با نمره ۹ تبصره کردم

  تبصره در ورود به دانشگاه ستاری مشکل سازه؟

  پاسخ
 20. محمد

  سلام
  من یک درس را در یازدهم تبصره کردم با نمره ۹برای دانشگاه تاری مشکل ساز است؟
  معدلم بالا بوده رشته تجربی

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی