ثبت نام مهد کودک

moshavergroup.com - ثبت نام مهد کودک در سیدا

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مهد کودک

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام مهد کودک در سیدا را در این مقاله بررسی کرده ایم. شما عزیزان می توانید برای دریافت پاسخ سوالاتتان در خصوص نحوه ثبت نام، شرایط سنی ثبت نام مهد کودک، شهریه مهد کودک، مدارک ثبت نام مهد کودک و… تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

همچنین خوشحال می شویم در انتها، هر گونه نظر، انتقاد، پیشنهاد یا سوالی درباره این موضوع، دارید، با ما در کامنت ها به اشتراک بگذارید. ما در مرکز مشاور گروپ، در تلاشیم تا به تمام پرسش های تحصیلی شما پاسخ داده و خدمات آموزشی باکیفیتی را به شما عزیزان، عرضه نماییم.

 ثبت نام مهد کودک

ثبت نام مهد کودک در سامانه سیدا

برای ثبت نام مهد کودک در سامانه سیدا لازم است که مدیران مهد کودک ها تا پایان موعد مقرر شده اطلاعات نوآموزان را در سامانه سیدا و سنجش بدورود ثبت نمایند.

البته باید در نظر داشته باشید که برای ثبت نام مهد کودک، باید به طور کلی، فزرند شما یا نوآموز مورد نظر برای ثبت نام، از شرایط ثبت نام نیز برخوردار باشد تا در فرآیند ثبت نام او در مهد کودک مورد نظر، اشکالی پیش نیاید.

شرایط ثبت نام مهد کودک، موردی است که باید پیش از ثبت نام مهد کودک، به طور دقیق از آن اطلاع داشته باشید. برای این منظور، در قسمت بعدی شرایط ثبت نام مهد کودک را نیز به طور دقیق برای شما عزیزان، قرار داده ایم .

شرایط ثبت نام مهد کودک

شرایط ثبت نام مهد کودک که در ادامه برای شما عزیزان قرار داده ایم، شامل مجموعه شروطی است مجموعه ی ثبت نام کننده (مهد کودک) و ثبت نام کنندگان (معمولا والدین نوآموز) باید آز آن آگاه بوده و به آن عمل کنند.

شرایط ثبت نام مهد کودک به شرح زیر است:

 • ثبت‌ نام تمام کودکان در مهد کودک‌ ها در سامانه سیدا الزامی بوده و مسئولیت ثبت‌ نام بر عهده مدیر مهد کودک است.
 • مدیران مدارس باید، نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان که فاقد تجربه پیش‌ دبستانی هستند را شناسایی کرده و در اسرع وقت برای برگزاری کلاس‌ های آمادگی در بهار و تابستان ۱۴۰۲ برنامه‌ ریزی کنند.
 • برای پیشگیری از تداخل برنامه آموزش‌ های آمادگی پیش‌ دبستانی (برای افرادی که تجربه پیش دبستانی ندارند)، باید گونه‌ ای برنامه‌ ریزی شود حداکثر در نیمه اول شهریور ۱۴۰۲ به اتمام برسد.
 •  تمامی نوآموزان پیش‌ دبستانی در طول سال تحصیلی ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی طبق دستورالعمل برنامه سنجش هستند.
 • کودکان پیش‌دبستانی که موردسنجش قرار گرفته و تأیید شده‌اند در سال بعد نیازی به گذراندن سنجش بدو ورود به دبستان ندارند.
 • نوآموزان دو سال قبل از دبستان، در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ مورد ارزیابی قرار می‌ گیرند و برخی از آنها دیر آموز تشخیص داده می‌شوند. برنامه‌ریزی برای آموزش در سال تحصیلی برای این نوآموزان ضروری است.
 • نرخ بیمه حوادث و مازاد نو آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک محاسبه خواهد شد.
 • مؤسساتی که وضعیت خود را با قوانین و مقررات ناظر بر سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در مهلت مقرر قانونی تطبیق نداده‌اند اجازه فعالیت و ثبت‌ نام در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ را ندارند.

مشاورگروپ

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل

9099071613

پاسخگوی سوالات شما، هستیم.

بیشتر بخوانیم: کودکان دیر آموز

شرایط سنی ثبت نام مهد کودک

در شرایط ثبت نام مهد کودک اشاره کردیم که در لیست، تعدادی از شروط مشخص شده مربوط به واحد آموزشی که تحت عنوان مهد کودک فعالیت می کند بوده و تعدادی نیز در مورد کود ثبت نامی شما عزیزان خواهد بود.

اما شرایط سنی ثبت نام مهد کودک، منحصرا مربوط به کودک شما که قصد ثبت نام او را در مهد کودک دارید، می شود.

آموزش و پرورش کودکان از تولد تا پایان شش‌ سالگی بر مبنای اساسنامه سازمان ملی تعلیم تربیت کودک به دو دوره سه‌ساله تقسیم می‌شود. در جدول زیر، شرایط سنی ثبت نام مهد کودک به طور دقیق بررسی شده است.

سن ثبت نام مهد کودک

 

زمان ثبت نام مهد کودک

اواخر هفته ی دوم اردیبهشت ماه 1402 شیوه‌ نامه «مدیریت و ساماندهی امور اجرایی مهد کودک‌ ها»، به مدیران ابلاغ شده و از آن زمان، زمان ثبت نام مهد کودک آغاز شده است.

مدیران مهد کودک‌ ها موظف‌اند اطلاعات نوآموزان پیش‌ دبستانی را در سریع ترین زمان و حداکثر تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۲ در سامانه‌ های سنجش بدو ورود و سیدا ثبت کنند.

🕘

مهلت ثبت نام مهد کودک، تا پایان شهریور ماه سال 1402 خواهد بود.

ما در مرکز مشاور گروپ، پاسخگوی تمامی سوالات شما در خصوص ثبت نام مهد کودک سامانه سیدا، هستیم کافیست با شماره 9099071613 تماس بگیرید.

سامانه ثبت نام مهد کودک

سامانه ثبت نام مهد کودک، سامانه سیدا به نشانی  خواهد بود که  مدیران مهد کودک‌ ها، موظف اند تا پیش از آغاز مهر ماه 1402 فرایند ثبت نام مهد کودک را برای نو آموزان در سایت سیدا و سنجش بدو ورود تکمیل نمایند.

انجام این فرایند توسط مدیران مهد کودک ها ضروری بوده و هر گونه کوتاهی در این مورد موجب بروز اشکالاتی در پذیرش نوآموزان در مهد کودک ها خواهد شد.

سایت ثبت نام مهد کودک برای نوآموزان سامانه سیدا و سنجش بدو ورود خواهد بود. و مدیران مدرسه باید برای تکمیل ثبت نام به این سامانه ها مراجعه نمایند. در صورتی که هنگام ثبت نام نوآموزان در سامانه سیدا، به مشکلی برخوردید، می توانید با ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را جهت برطرف کردن مشکل دریافت نمایید.

بیشتر بخوانید: شماره تماس پشتیبانی سامانه سنجش بدو ورود

شهریه مهد کودک

شهریه مهد کودک مربوط به مهد کودک‌ هایی که مجاز به دریافت شهریه هستند، می شود و طبیعتا هنگام ثبت نام در این مهد کودک ها، باید مبلغی را پرداخت کنید که به آن شهریه مهد کودک می گویند. گفته می شود که  مهد کودک‌ هایی که مجاز به دریافت شهریه هستند باید بر اساس دستور العمل ابلاغی سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک اقدام کنند.

به طور کلی، تعیین میزان شهریه مهد کودک به صورت مصوب و سالیانه با تایید مراجع معتبر قانونی، انجام خواهد شد.

البته ممکن است که در مهد کودک های دولتی هم برای ثبت نام، مبلغی را تحت عنوان هزینه ثبت نام مهد کودک، از شما عزیزان دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع تر در خصوص هزینه ثبت نام مهد کودک، می توانید با ما به شماره 9099071613 تماس گرفته تا به سوالاتتان به صورت تخصصی و مناسب با اولویت ها و شرایطتان، پاسخ دهیم.

مدارک ثبت نام مهد کودک

مدارک ثبت نام مهد کودک معمولا باید شاما اطلاعات هویتی کودک و والدین او باشد که انتظار می رود لیست پیشنهادی زیر به عنوان مدارک ثبت نام مهد کودک از شما خواسته شود.

 • سه قطعه عکس 3 در 4 از نوآموز
 • اصل و کپی صفحات شناسنامه نوآموز
 • اصل و کپی برگه واکسیناسیون نوآموز
 • اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه پدر و مادرنوآموز
 • اصل و کپی دو طرف کارت ملی پدر و مادرنوآموز
 • تکمیل اطلاعات مربوط به نوآموز در فرم ثبت نام مهد کودک برای نوآموز

در ادامه مطالعه کنید:

سوالات متداول ثبت نام مهد کودک در سامانه سیدا

✔️ زمان ثبت نام مهد کودک، کی هست؟

مهلت ثبت نام مهد کودک ، تا پایان شهریور ماه سال 1402 خواهد بود.
مدیران مهد کودک ها موظف‌اند اطلاعات نوآموزان پیش‌ دبستانی را در سریع ترین زمان و حداکثر تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۲ در سامانه‌ های سنجش بدو ورود و سیدا ثبت کنند.

✔️ شرایط ثبت نام مهد کودک، چیست؟

شرایط ثبت نام مهد کودک در مقاله به طور کامل بررسی شده است می توانید مطالعه کرده و در صورت بروز هرگونه سوال، با ما در مشاور گروپ، تماس بگیرید.

✔️ شهریه مهد کودک، چه قدر است؟

در مقاله در خصوص شهریه مهد کودک توضیح داده ایم.

✔️ سن ثبت نام مهد کودک چه قدر است؟

در مقاله شرایط سنی ثبت نام مهد کودک را بررسی کرده ایم.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مهد کودک

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی