پیگیری ثبت نام مسکن ملی

ثبت نام مسکن ملی | سایت سامانه آباد | tem.mrud.ir

ثبت نام مسکن ملی 1400 از طریق سایت مسکن ملی سامانه آباد ، ثبت نام tem.mrud.ir با موبایل و پیگیری مسکن ملی با کد ملی ، برای ثبت نام طرح اقدام سامانه ملی مسکن مرحله دوم راه اندازی شده و در حال حاضر امکان ثبت نام متقاضیان  شهر‌های دارای ظرفیت ثبت نام در استان‌های ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، یزد، لرستان، هرمزگان، همدان، مازندران، گیلان و گلستان می‌توانند از ساعت 10 صبح پنج شنبه 99/10/18  با مراجعه به سامانه مسکن ملی tem.mrud.ir طرح اقدام ملی مسکن نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام نمایند.

آپدیت 1400/03/13

تسهیلات مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است ضمن آنکه ثبت نام مجدد طرح مسکن ملی از ۱۷ خردادماه امسال در ۲۳۰ شهر آغاز خواهد شد.

سایت مسکن ملی

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده اینگونه اعلام کرد:  زمین احداث مسکن ملی در ۲۳۰ هزار شهر تامین شده است و از هفته آینده ثبت نام مجدد طرح مسکن ملی در شهرهایی که زمین برای آن ها تامین شده آغاز خواهد شد.
محمودزاده اضافه کرد: با مصوبه دولت مبلغ تسهیلات مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است و تولید مستمر مسکن در دستور کار است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی احداث ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی در کشور آغاز شده است از افتتاح مرحله دوم مسکن ملی تا پایان خرداد خبر داد.
مرحله نخست افتتاح‌های طرح ملی مسکن آبان‌ماه سال گذشته انجام شده بود.

tem. mrud.ir

پیشتر معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری افزون بر ۳۵ هزار واحد مسکن مهر و طرح اقدام ملی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در حال حاضر زمین مورد نیاز برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در ۲۳۰ شهر کشور تامین شده است.

آپدیت 99/12/18

⚡️متقاضی گرامی طرح اقدام ملی مسکن، در صورت تمایل به تغییر شهر محل تقاضا در ثبت نام خود، حداکثر تا تاریخ 1399/12/21 به آدرس https://tem.mrud.ir به بخش مشاهده و پیگیری درخواست ها مراجعه نموده و پس از ثبت درخواست تغییر شهر،مدارک سابقه سکونت 5 ساله در شهر محل تقاضا را بارگذاری نمایید.

ثبت نام مسکن ملی

درمرحله ی قبل 10 استان شامل سیستان و بلوچستان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، قم، چهارمحال و بختیاری، کردستان و گلستان فراهم شده بود.

آپدیت 99/10/17

🔺ثبت نام مرحله سوم ملی مسکن از روز پنج شنبه 99/10/18 شروع میشود/ احتمال افزایش وام

🔹واحدهای آماده مسکن ملی پرند
در شرایطی که حدود ۸۰ درصد از ظرفیت قبلی مسکن ملی تعیین تکلیف شده، بعد از حذف بدحسابها از ساعت ۱۰ صبح فردا پنج شنبه ۱۸ دی ماه سومین مرحله با ثبت نام از متقاضیان جدید آغاز می شود.
🔹همچنین پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون و کاهش سود آن از ۱۸ به ۱۲ درصد ارایه شده که قرار است امروز بررسی شود

tem.mrud.ir ثبت نام

همه متقاضیان ثبت نام در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن می‌توانند در ظرف زمانی فوق با مراجعه به سایت مسکن ملی tem.mrud.ir بدون محدودیت در ظرفیت، ثبت نام نمایند. همچنین پس از اتمام زمان ثبت نام و پایان پالایش متقاضیان بر اساس شرایط استفاده از طرح، متقاضیان نهائی با لحاظ شاخص‌هائی همچون تعداد افراد تحت تکفل، سن سرپرست خانوار، مدت زمان ازدواج و...، اولویت‌بندی و انتخاب می‌گردند.

پیگیری مسکن ملی

افرادی که در مرحله اول، ثبت نام و به‌عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده‌اند چنانچه در بازه زمانی اعلام‌شده، انصراف خود را در سامانه مسکن ملی ثبت کرده باشند، می‌توانند در این مرحله ثبت نام نمایند.
متقاضیانی که نسبت به عدم احراز شرایط در مرحله اول ثبت نام اعتراض نموده‌اند، چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند، نیازی به ثبت نام مجدد ندارند و در فرایند قبلی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می‌گیرند.
در شهرهایی که در مرحله اول و دوم ثبت نام قرار نداشته‌اند، در صورت تأمین زمین در مراحل بعدی در این شهر‌ها نیز ثبت نام صورت خواهد پذیرفت.
بنا بر اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی روند ثبت نام حاکی از مشارکت بیش از 60 هزار نفر در این مرحله دارد. آخرین آمار حاکی از ثبت نام 22974 نفر در استان اصفهان، 11263 نفر در استان آذربایجان شرقی، 11427 نفر در استان آذربایجان غربی، 8273 نفر در استان البرز، و 6414 نفر در استان اردبیل است.

سایت ثبت نام مسکن ملی

 1. سایت ثبت نام مسکن ملی با موبایل: متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمين مسكوني يا واحد مسكوني (از 1384/01/01 به بعد) بوده و از تاريخ 1357/11/22 از هيچ يك از امكانات نهادهاي عمومي غيردولتي مربوط به تأمين مسكن شامل زمين، واحد مسكوني و يا تسهيلات يارانه‌اي خريد و يا ساخت واحد مسكوني استفاده نكرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن).
 2. متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار.
 3.  زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن
 4. ‌ دارای حداقل 5 سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا
 5.  نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و ...)
 6.  توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهيلات بانكي)
 7.  امکان سپرده‌گذاری حداقل سي درصد هزينه ساخت مازاد بر تسهيلات بانكي، در خصوص متقاضيان واجد شرايط بر اساس اعلام دستگاه يا نهاد مربوطه.
 8.  توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی

استعلام مسکن ملی

 • سهميه شهرهاي اعلامي پس از تكميل ظرفيت بسته خواهد شد. متعاقباً پس از پالايش متقاضيان ثبت نام شده در مرحله اول و در صورت وجود ظرفيت، سامانه پس از اطلاع‌رساني براي ثبت نام مجدد تا سقف ظرفيت اعلام شده، بازگشايي خواهد شد.
 • زمان ثبت نام در سایر استانها و شهرهای جدید متعاقبا اعلام می شود.
 • از متقاضیان حائز شرایط درخواست می‌گردد پس از مطالعه دقیق و کامل، فرآیند ثبت نام سامانه را تکمیل و کد 10 رقمی پیگیری را دریافت نمایند.

در شهرهاي جديد سابقه سكونت حداقل 5 سال در شهر جديد مورد تقاضا و يا در شهر مادر ملاك است.

پیگیری مسکن ملی با کد ملی

 1. تسهیلات وام بانکی به مبلغ 750 تا 1000 میلیون ریال با نرخ 18% با دوره مشارکت مدنی (ساخت) حداکثر دو ساله و بازپرداخت تسهیلات در قالب فروش اقساطی به مدت حداكثر 12 سال پرداخت می گردد.
 2. تأمین زمین در شهرهایی که امکان آن فراهم شده باشد، مطابق با مقررات و ضوابط توسط سازمان ملی زمین و مسکن و شركت عمران شهرهاي جديد و بر اساس قوانين جاري عرضه می گردد.

مراحل ثبت نام طرح ملی مسکن

بررسی اطلاعات ورود به سایت ثبت نام مسکن ملی سامانه آباد

 1. متقاضی با ثبت نام نهایی و دریافت کد رهگیری می‌تواند وضعیت تمامی مراحل کار خود برای ثبت نام در طرح مسکن ملی | را از طریق سایت سامانه آباد ( سایت ثبت نام مسکن ملی با موبایل ) به نشانی tem.mrud.ir پیگیری نماید.
 2. اطلاعات هویتی متقاضی و افراد تحت تکفل از طریق سامانه ثبت احوال کنترل می‌شود.
 3.  بررسی عدم دریافت زمین، مسکن و تسهیلات یارانه‌ای توسط متقاضی از طریق سامانه فرم «ج» وزارت راه و شهرسازی صورت می گیرد.
 4.  بررسي سابقه مالكيت از طريق سيستم ثبت اسناد و سامانه تسهيلات شبكه بانكي صورت مي‌پذيرد.

مدارک مورد نیاز ثبت نام طرح ملی مسکن

در زمان ثبت نام‌ به صورت فايل اسكن شده به شرح زير:

 1. ارائه گواهی سابقه سکونت در شهر محل تقاضا در پنج سال اخیر(اجاره نامه معتبر، گواهی اشتغال به کار، گواهی تحصیلی فرزندان و....)
 2. ارائه اصل کارت ملی متقاضی و افراد تحت تکفل
 3.  ارائه اصل شناسنامه متقاضی و همسر
 4.  ارائه گواهی کفالت (سرپرستی) در صورت ضرورت
 5.  ارائه اصل سند مالکیت برای متقاضیان دارای زمین

تذکر : مدارك فوق در زمان مراجعه به اداره كل يا ديگر نهادها و دستگاه‌هاي مربوطه به صورت فيزيكي ارائه مي‌گردد.

متقاضیان می توانند از طریق کد رهگیری 10 رقمی و کد ملی از وضعیت پرونده خود با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملي به آدرس tem.mrud.ir مطلع شوند.

از متقاضیان درخواست می‌گردد با مطالعه دقیق و کامل، فرآیند ثبت نام در سامانه را تکمیل و کد 10رقمی رهگیری را دریافت و حفظ نموده و ثبت نام خود را نهایی نمایند.

تذكرات و موارد ياد شده توسط متقاضي:

۱- متقاضي تمام شرايط فوق را مطالعه نموده و آن را مي‌پذيرد.

۲- ثبت نام در سامانه طرح اقدام ملي مسكن به معناي تأييد شرايط متقاضي و تعهد ارائه واحد مسكوني به ايشان نمي‌باشد.

۳- هر زمان كه واجد شرايط نبودن متقاضي براي دستگاه‌ و نهاد متولي اجراي طرح محرز گردد، متقاضي از طرح جاري حذف شده و حق هيچ‌گونه اعتراض نخواهد داشت.

سهميه شهرهاي اعلامي پس از تكميل ظرفيت بسته خواهد شد. متعاقباً پس از پالايش متقاضيان ثبت نام شده در مرحله اول و در صورت وجود ظرفيت، سامانه پس از اطلاع‌رساني براي ثبت نام مجدد تا سقف ظرفيت اعلام شده، بازگشايي خواهد شد.

زمان ثبت نام در سایر استانها و شهرهای جدید متعاقبا اعلام می شود.

سهمیه هر استان در سامانه مسکن ملی

کرمان به عنوان اولین استان در طرح اقدام ملی مسکن انتخاب شده است. به طور کلی قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن ساخته شود که مسئولیت ساخت ۱۰۰ هزار واحد آن بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و آغاز طرح اقدام ملی را در استان کرمان کلید زده. اباذر جابری، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحقیقات حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن می‌گوید بعد از پایان ثبت نام در کرمان، نتایج را بررسی می‌کنیم و بر اساس آن تصمیم‌گیری می‌شود که استان یا استان‌های بعدی کدام خواهند بود. البته به خاطر اینکه نمی‌خواهیم بار ترافیکی در زمان ثبت نام سنگین شود، ممکن است مراحل بعد ثبت نام را به‌صورت منطقه‌ای اجرا کنیم یعنی چند استان در قالب یک منطقه تعریف شوند. به گفته جابری از مجموع ۱۰۰ هزار مسکن که قرار است در طرح اقدام ملی توسط بنیاد مسکن ساخته شود سهم استان کرمان دو هزار واحد است. تملک مسکن، دسترسی به مسکن و تعداد متقاضیان مسکن از جمله شاخص‌هایی است که به گفته مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن بنیاد مسکن در هر استان برای تعیین سهمیه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

سایت ثبت نام مسکن ملی تهران

باید توجه داشته باشید که اولویت بنیاد مسکن برای اجرای طرح اقدام ملی، شهر‌هایی است که کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند. بر اساس اعلام سامانه آباد، برای شهر‌های اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، شیراز، کرمان، کرج، کرمانشاه، مشهد، همدان، یزد و تمامی شهر‌های جدید سهمیه‌ای در نظر گرفته نشده.

ثبت نام طرح ملی مسکن سامانه آباد با موبایل

اولین کار مراجعه به سامانه آباد به نشانی tem.mrud.ir است. با ثبت نام در این سایت، شما در بین متقاضیان قرار خواهید گرفت و بعد از مشخص شدن تعداد نهایی سهمیه استان، در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. توجه داشته باشید که در حال حاضر ثبت نام صرفا برای متقاضیان استان کرمان امکان‎‌پذیر است. بعد از تکمیل فرم‌های ثبت نام در سامانه آباد و وارد کردن اطلاعات متقاضی، همسر و افراد تحت تکفل و سابقه سکونت، باید مبلغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به عنوان هزینه ثبت نام در سامانه آباد پرداخت کنید. بعد از انجام این مراحل، به شما کد ۱۰ رقمی رهگیری داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید مراحل دریافت وام طرح اقدام ملی مسکن را از طریق سامانه آباد پیگیری کنید. بعد از بررسی موارد ثبت نامی، از طریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود که می‌توانید از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنید یا نه. در این مرحله باید به همراه مدارکی مثل گواهی سابقه سکونت پنج ساله در شهر محل تقضا، کارت ملی و شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل و سند مالکیت زمین (در صورتی که زمین داشته باشید) به شعب بنیاد مسکن مراجعه کنید تا بتوانید از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنید.

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام مسکن ملی tem mrud

گودرز کریمی‌فر درباره تسریع و تسهیل‌بخشی فرایند ثبت نام فرهنگیان در سامانه فرهنگیان فاقد مسکن، گفت: «ویرایش در سایت ثبت نام مسکن فرهنگیان maskan.medu.ir از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه 20 آذر آغاز شده و تا ساعت 20 روز ‌شنبه 23 آذر ادامه دارد؛ همچنین در این مدت علاوه بر ویرایش اطلاعات ثبت نام مسکن ملی امکان ثبت نام جدید نیز وجود دارد.»

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: «آمار ثبت نام کنندگان در سامانه مسکن فرهنگیان maskan.medu.ir تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه 19 آذر 1398 از مرز 145 هزار نفر گذشته است.»

کریمی‌فر افزود: «کلیه فرهنگیان شاغل و بازنشسته که به هر دلیلی تاکنون موفق به ثبت نام در سامانه مسکن فرهنگیان نشده‌اند، می‌توانند تا قبل از پایان مهلت مقرر نسبت به ثبت نام یا اصلاح اطلاعات خود اقدام کنند.»


مشاور گروپ هیچگونه ارتباطی با نهاد ارائه دهنده مسکن ملی نداشته و تنها به ارائه توضیحات منطبق با مرجع اصلی می پردازد.


او همچنین درباره شرایط در نظر گرفته شده برای دریافت وام مسکن فرهنگیان گفت: علاوه بر تسهیلات اولیه‌ای که در تفاهم‌نامه میان وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی برای تامین ۱۷۰ هزار واحد مسکونی از طریق بانک‌های تخصصی، پیش بینی شده است؛ وزارت آموزش و پرورش در راستای حمایت از فرهنگیان، مبنی بر تسریع و تسهیل بخشی به فرایند مشارکت همکاران فرهنگی، وام‌های ثانویه حمایتی را در نظر گرفته است.

کریمی‌فر ادامه داد: این وام‌ها در قالب سه نوع تسهیلات کم بهره در سر فصل‌های مرابحه و خرید کالا تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای تمام فرهنگیان واجد شرایط، با بازپرداخت ۶۰ ماهه و همچنین تسهیلات احداث مسکن تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان برای فرهنگیان کلانشهر تهران و ۱۶۰ میلیون تومان برای زوجین فرهنگی شهر تهران پیش بینی شده است. تسهیلات پیش بینی شده در سر فصل احداث مسکن، برای فرهنگیان مراکز استان‌ها و شهر‌های بالاتر از ۲۰۰ هزار جمعیت، ۸۰ میلیون تومان بوده که این رقم برای زوجین فرهنگی در مراکز استان‌ها و شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار جمعیت، تا ۱۲۰ میلیون تومان قابل پرداخت است، ضمن اینکه فرهنگیان سایر شهر‌های کشور می‌توانند برای احداث مسکن تا سقف ۶۰ میلیون تومان وام دریافت کنند که این رقم برای زوجین فرهنگی در سرفصل احداث تا ۱۰۰ میلیون تومان قابل پرداخت خواهد بود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به طور جدی پیگیر تامین ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برابر تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی بوده است، گفت: البته مشارکت فرهنگیان متقاضی و واجد شرایط، می‌تواند فضای دستیابی به اهداف تفاهم نامه را در مدت زمان تعریف شده، تسریع کند.

او افزود: تسهیلات ثانویه حمایتی برای خرید مسکن فرهنگیان واجد شرایط، در شهر تهران ۶۰ میلیون تومان و در مراکز استان‌ها و شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار جمعیت، ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌ها ۴۰ میلیون تومان با باز پرداخت ۱۲۰ ماهه و کارمزد ۱۲ درصد است.

مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن

 

امکان ویرایش اطلاعات از روز چهارشنبه مورخ 99/04/04 لغایت روز شنبه مورخ 99/04/14 برای کلیه متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن (مرحله اول، مرحله دوم و ثبت نام پیامکی) که استعلامات آن ها مورد بررسی قرار گرفته و در حال حاضر در وضعیت «در انتظار بررسی» قرار دارند ایجاد شده است. این دسته از متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بخش «مشاهده درخواست متقاضی» در سامانه مدیریت طرح اقدام ملی مسکن به نشانی ،tem.mrud.ir نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

 لازم به ذکر است ویرایش اطلاعات سایر متقاضیان که استعلامات ایشان مورد بررسی قرار نگرفته است به مرور انجام شده و نگرانی از این بابت متوجه این عزیزان نخواهد بود.

دیدگاه ها
 1. محسن بهرام زاده

  من در طرح مسکن مهر هم ثبت نام کردم ولی گفتند چون فقط یک فرزند داری شامل تو نمیشه
  سال گذشته برای ودیعه مسکن ثبت نام کردم گفتند فرم ج شما قرمز است و پس از پیگیری گفتند چون مسکن مهر ثبت‌نام کرده بودی
  الان هم با دو فرزند باز همین مشکل فرم ج را دارم.
  به چه زبانی و به کی بگم من نه مسکن مهر و نه هیچ مسکن دیگه‌ای تا بحال نگرفته ، نداشته و ندارم

  پاسخ
 2. نادر

  باسلام‌من‌یک‌کارگر‌ساختمانیم‌تا‌الان‌‌من‌حتی‌هزارتومن‌نه‌وام‌ونه‌چیز‌دیگه‌از‌دولت‌گرفتم‌مسکن‌ملی‌ثبت‌نام‌کردم‌.برام‌فرم‌قرمز‌امده‌میگه‌شما‌تحسیلات‌مسکن‌گرفتید‌وشامل‌شما‌نمی‌شود‌.ما‌باید‌چه‌کار‌کنیم‌دادمان‌رابه‌کی‌بگیم‌مستاجرم‌بادوتا‌بچه‌.دیگه‌واقعا‌نمی‌تونم‌‌‌ایافریاد‌رسی‌هست

  پاسخ
 3. شهلانجفی

  سلام من دخترم تحت تکفلمه ولی همسرم فوت شده وهمش میزنه مشخصات همسر.خوب من اولش زدم زن سرپرست هستم چکارکنم

  پاسخ
 4. lyglahmdy651@gmail.com

  سلام چرا مسکن ملی رباط کریم ثبت نمیشه ۳۷۸۲۵۸۲۳۷۳

  پاسخ
 5. سیامک محمدی

  شما چجوری میخواین جواب خدا رو بدید وای بر شما. پارسال وارد سایت شدم فرم پر کردم تا دو ماه هر چه کد ملی وارد کردم. میگفت به شما تعلق نمیگیره. در قسمت اعتراض فرم پر کردم وتا اخر سال گفت در حال پیگیری هست والان هم سایت بالا نمیاد تلفن شبانه روزی هم سه روز بمدت چهار ساعت زنگ زدم بوق اشغال میزنه. من پنجاه سالمه سی سال تهران مستاجرم. از هیچ بانکی تو عمرم وام نگرفتم. پنج ساله تو یه خونه میشینم یه سرباز دارم. وشغل ازاد بعد کرونا اصلا شغل ندارم. چرا به من تعلق نمیگیره چون پارتی ندارم. چرا الکی قول میدید. مردم امیدوار میکنید. یک درصد تو فکر اخرت باشید

  پاسخ
 6. اکبر خورشیدی راد

  من۷٫۸ سال قبل جز افرادی بودم، که با خانواده تحت تکفل م چهار نفر بودیم، ویکدستگاه آپارتمان تو پدردیس بهم تعلق گرفت،ولی هنوز بهم نداده بودن که ارثی بهمون تعلق گرفت ویک واحد در تهرانپارس خریده وبعداز۲۵ سال دربدری ومستاجری ما هم صاحب خونه شدیم وبا همفکری همسرم رفتیم پردیس و اون خونه ای که بهمون تعلق گرفته بود ومثل اینکه خارجکی ها ساخته بودن، وجدانا حق خودمو ندونسته وپس دادیم، بعداز ۳٫۴ سال راحتی برای اینگه دونفر بشیم، مجبور به فروش خونه شدیم، هروقت به بنگاه سر میزدم جملگی میگفتن آقا ملک راکد متر ۴ تومنم نمیخرن، عاقبت دخترام از طریق در و دیوار متری ۴۲۰۰ فروختن وما باز مستاجر ولی دخترام خوشبخت شدن وکلی خرید کردیم، خلاصه ۲٫۳ ماه از فروش خونمون به قیمت ۳۰۰٫۴۰۰ تومن نگذشته بود که قیمت خونمون شد میلیاردی و منو زنم در بدر، اثاثمون توانبار و خودمون سر بار حالا نمیدونیم چطوری ثبت نام مجازی کنیم
  دیگه من ۶۳ و همسرم ۵۴ سالمونه و از این وضعمون بسیار در عذاب واثاثیه وآبرومون در زواله، ولله ما کارخیر کرده وخودمونو بدبخت

  پاسخ
 7. خالد محمدی

  سلام. من چند وقت پیش ثبت نام کردم و ثبت هم شد. ولی تا حالا خبری نشده. پیامکی هم نیومده. باید چیکار کنم؟ کجا سر بزنم؟ ممنون

  پاسخ
 8. حمید

  سلام چرا سایت باز نمیشه برا پیگیری ؟

  پاسخ
 9. مریم غیب غلامی

  سلام من ثبت نام کردم فقط نمیدونستم باید مدارک رو بار گذاری کنم کد رهگیریم برام اومده ولی رد در خواست خوردم بخاطر عدم بار گذاری مدارک الان باید چیکار کنم؟

  پاسخ
 10. مجید یوسفی

  سلام من ثبت نام کردم احراز شرایط هم شدم فرم ج هم سبز شده بود وکددرهگیری 10رقمی هم برام آمده من تهران زندگی میکنم شهر انتخابی من دماوند بوده و مدارک 5سال سکونت هم سابقه تامین اجتماعی بار گذاری کردم ولی پیامک اومد برام سابقه سکونت رو ویرایش کنم قبل از این پیامک یه پیامک اومد که آورده خود را واریز کنید ولی من نتونستم جور کنم رد درخواست شدم لطفاً اگه میشه آورده رو قسطی کنید ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
 11. حسن رودی

  سلام
  من خانه دارم ولی برای فرزندان ایران پیشنهادی به دولت دارم
  با سازو کارهای قانونی زمین داخل مرزهای ایران را ملی و غیر قابل فروش و فقط قابل واگذاری برای مسکن و فروشگاه و کارخانه و کشاورزی و استخراج معادن و ….برای مدت مشخص قابل تمدید
  از یک تاریخ مشخص مثلا تا 5 سال آینده اعلام و اجرا نمایند
  بدیهی است هر کس هر زمینی دارد فقط وفقط میتواند به دولت بفروشد و در ارث ومیراث زمین از دولت و فقط ساختمان بین ورثه تقسیم می شودو…
  بنابرین در تمام ایران قیمت زمین ثابت و از تورم حذف می شود و مسیر سرمایه گذاری از زمین به سمت تولید می رود
  و ساخت مسکن توسط جوانان میسر میگردد و بحران کنونی فروکش می کند و…بار سنگینی از دوش قوه قضاییه برداشته میشود
  متولی زمین در کشور را قانون گذار مشخص می کند و اگربرنامه ریزی مناسبی صورت گیرد به هر فرد ذکور یک قواره زمین برای مسکن تعلق میگیرد و در شناسنامه نوزاد پسر هم شماره شناسنامه و هم شماره پلاک زمین ثبت می گرد

  پاسخ
 12. امیریان

  سلام من تو کرمانشاه زندگی میکنم ثبت نام کردم کد رهگیری برام امده دیگه خبری نشده میرم تو سایت میزنه در حال بروزرسانی الان ۱۰ روزه که میگه در حال بروزرسانی تورابخدا راهنمایی بکنید

  پاسخ
 13. حامد باباتبار درزی

  با سلام بنده در طرح ملی مسکن ثبت نام کردم و مدارک و پول خود را نیز واریز کردم و ثبت نام بنده در استان مازندران شهرستان آمل میباشد و پروژه به شهر امامزاده عبدالله آمل میباشد ولی بعد از اولین واریزی هیچ خبرب نشد ایا دلیل خاصی داره؟

  پاسخ
 14. داود

  سلام خسته نباشیدمن مسکن ملی ثبت نام کردم هرچی کدملی ذومیزنم میزنه درحال به بروزرسانی هستش بایدچکارکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 15. داود

  سلام تلفن ثابت ندارم زنگ بزنم اطلاع پیداکنم خواهشن جواب بدیدبرای مسکن ملی سایت بازنمیشه

  پاسخ
 16. داود

  سلام مسکن ملی ثبت نام کردم سمت دماوندهم ثبت نام کردم چراسایت بازنمیشه توروخداجواب بدین ماواجدشرایطیم

  پاسخ
 17. داود گلوی زاده

  سلام برای تائید اطلاعات و شرایط احراز مسکن ملی باید چیکار کنیم..کدوم قسمت سامانه میشه.

  پاسخ
 18. احمد علی محلوجی

  من دوماه پیش ثبت نام کردم اون موقع که سایت درست بود پیگیری می کردم می گفت در دست بررسیه. من فقط می خوام بدونم آیا من ثبت نام کردم تأیید شدم یا خیر هم مسکن ملی وهم ودیعه مسکن

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت نتایج نهایی کنکور 1400