مشمولان طرح ملی مسکن + شماره تماس طرح ملی مسکن

ثبت نام طرح ملی مسکن

مشمولان ثبت نام طرح ملی مسکن :  گام بلند دولت برای ساماندهی بازار مسکن برداشته شد. سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آغاز ثبت‌نام متقاضیان طرح ملی مسکن در ۱۰ استان خبر داد؛ طرحی که ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در نهایت در دستور کار دارد.

photo ۲۰۱۹ ۰۸ ۱۹ ۰۹ ۲۱ ۳۵

 

چه کسانی می توانند در طرح ملی مسکن ثبت نام کنند ؟

ثبت نام طرح ملی مسکن : به گزارش مشاور گروپ ، اوایل شهریور امسال، ثبت نام این طرح از استان کرمان آغاز شده بود. وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز احداث عملیات اجرایی ۱۱۰ هزار واحد مسکونی در پنجم شهریورماه امسال عنوان کرده بود: «تلاش کرده ایم تا امید به خانه دار شدن مردم را در کلانشهرها به زیر ۱۰ سال و در سایر شهرها به کمتر از ۳ سال برسانیم. »

به گفته محمد اسلامی، «حجم سرمایه گذاری مسکن در طرح اقدام ملی، ۳۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که این میزان سرمایه گذاری ۱۳۰ هزار اشتغال پایدار ایجاد می کند و متاثر از این تحرک و اراده سایر ظرفیت ها به مدار می آیند و ساخت و ساز رونق می گیرد. »

در طرح اقدام ملی رونق تولید مسکن تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار است که از این تعداد تولید ۲۰۰ هزار واحد آن به عهده شرکت عمران شهرهای جدید، تولید ۱۰۰ هزار واحد به عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و تولید ۱۰۰ هزار واحد آن در بافت فرسوده شهری و به عهده شرکت بازآفرینی شهری است.

ثبت نام مسکن ملی 1400

آن طور که از گزارش ها برمی آید، این ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، ویژه اقشار متوسط و پایین جامعه است. زیربنای این منازل بین ۸۰ تا ۱۲۰ متر است و بنا به گفته مقامات دولتی، به گونه ای برنامه ریزی شده است که جامعه هدف با درآمد اندک و متوسط را تحت پوشش قرار دهد.
جزئیات وام ۲۰۰میلیونیِ مسکن اعلام شد

وزیر راه و شهرسازی در این خصوص گفته است: «طرح ملی مسکن با هدف خانه دار کردن ۶ دهک جامعه طراحی و در حال عملیاتی شدن است. تولید مسکن برای دهک های یک و دو که توسط نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی صورت می گیرد که در این رابطه وزارت راه به میزان گسترده زمین ارائه کرده است. »

اسلامی متذکر شده است: «همچنین در طرح ملی مسکن دهک های ۳، ۴، ۵ و ۶ به صورت ویژه دیده شده اند. در شرایط کنونی روند ثبت نام برای متقاضایان از استان کرمان به صورت پایلوت آغاز شده و متقاضیان در شهرهای این استان به جزء مرکز آن ثبت نام کرده اند، حال وزارت راه روند بررسی این تقاضاها را کلید زده است. »

به گفته وی، «متقاضیان می توانند خود زمین ارائه کرده و از حمایت های تسهیلاتی دولت برخوردار شوند و یا این که دولت، اراضی را برای تولید مسکن واگذار و توسط بخش خصوصی مساکن مورد نظر ساخته و به مردم فروخته خواهد شد. »

نحوه واگذاری خانه ها مسکن ملی

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن درباره نحوه واگذاری مسکن های طرح اقدام ملی گفته است: «فقط کسانی می توانند در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کنند که فرم (ج) آنها سبز باشد. »

براساس فرم (ج) هر فردی می تواند یک بار از امکانات دولتی برای خانه دار شدن استفاده کند و کسانی که فرم (ج) آنها قرمز باشد، بدین معنا است که قبلا از این امکانات استفاده کرده اند.

به گفته علی نبیان، «تمامی افرادی که در صندوق پس انداز یکم مسکن برای دریافت تسهیلات خرید خانه سرمایه گذاری کرده اند، می توانند در طرح اقدام ملی صاحبخانه شوند.

term.mrud.ir

بر این اساس، وی از انعقاد تفاهم نامه با بانک مسکن برای انتقال وام صندوق پست انداز یکم (خانه اولی ها) به طرح های مشارکتی ساخت خانه خبر داده و گفته است: «متقاضیان دریافت تسهیلات از این صندوق، وام خود را در اختیار ساخت خانه در طرح اقدام ملی قرار می دهند. »

گزارش ها نشان می دهد در حال حاضر بیش از ۳۵۰ هزار خانه اولی در صندوق پس انداز مسکن یکم، ثبت نام و افتتاح حساب کرده اند که زوج های جوان فاقد مسکن ملکی محسوب می شوند. در کنار این آمار، سالانه بیش از ۴۰۰ هزار ازدواج در کشور صورت می گیرد که بخش زیادی از آنها مجبور هستند در سال های اولیه زندگی خود، اجاره نشین باشند تا به مرور زمان و برای دوره طولانی، به لحاظ مالی بتوانند برای خرید مسکن توانمند شوند.
چگونگی تامین اعتبار طرح ملی مسکن

ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن درخصوص طرح اقدام ملی مسکن و چگونگی تامین اعتبار برای اجرای این طرح، گفته است: «بانک مسکن از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی، پرداخت تسهیلات به ۲۴۰ هزار واحد را تقبل کرده است که در این زمینه بخشی از تامین اعتبارات از محل صندوق پس انداز مسکن یکم انجام می شود. »

به گفته وی، «هم اکنون بیش از ۳۵۰ هزار فقره حساب صندوق پس انداز مسکن یکم وجود دارد که حداقل ها را رعایت کرده اند. »

رحیمی انارکی همچنین توضیح داده است: «بخش دیگری از تامین اعتبار طرح اقدام ملی مسکن را از محل اقساط وصولی بانک که پیش بینی کرده ایم امسال رقم قابل توجهی باشد انجام می شود. »

آغاز ثبت نام مسکن ملی در ۱۰ استان

در این شرایط، محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این که ثبت نام اولیه مسکن ملی در شهر کرمان برای تست سامانه انجام شده، خبر داده است: «تمام مشکلات و نواقص موجود در سامانه برای ثبت نام برطرف شده است. »

به گفته وی، «نام نویسی از متقاضیان مسکن ملی در ۱۰ استان کشور از آبان ماه سال جاری آغاز می شود و به مرور استان های دیگر با فراهم شدن شرایط لازم در پروسه ثبت نام قرار می گیرند. »

محمودزاده با ذکر این نکته که طبق قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن متقاضیان ثبت نام مسکن ملی باید دارای چهار شرط اصلی باشند، تصریح کرده است: «تاهل، فاقد مالکیت خصوصی، عدم استفاده از امکانات دولتی از قبیل زمین، آپارتمان یا تسهیلات ویژه یارانه دار و داشتن سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا از جمله این شرایط است. »

شماره تماس طرح ملی مسکن

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر این که امکان ثبت نام افراد دارای سابقه مالکیت در طرح ملی مسکن وجود ندارد، عنوان کرده است: «برای متقاضیان دارای موارد خاص مکانیزمی برای بررسی این موارد در حال طراحی است، اما اولویت با کسانی است که چهار شرط اصلی را داشته باشند. »

وی تاکید کرده است: «تلاش ما این است تا قبل از بهمن ماه سال جاری فرآیند ثبت نام در تمامی استان های کشور صورت گیرد. »

 • پیام گیر ارتباط مردمی بطور شبانه روزی : 82244091 – 82244090
 • تلفن (كارشناس ارتباط مردمي) :  82243095
 • پیامک : 30007070

شماره تلفن پیگیری مسکن ملی

در این میان، پیگیری مسکن ملی پس از افزایش شدید قیمت مسکن از ابتدای سال ۹۷ به دنبال جهش نرخ ارز، مدتی است که بازار مسکن روند کاهشی در پیش گرفته؛ نکته ای که حسام عقبایی، نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک نیز در چند روز گذشته به آن اشاره کرده است.

به گفته وی، «خبر خوشی برای مردم داریم؛ طی ماه های اخیر و پس از جهش قیمت در بخش مسکن، سمت و سوی بازار مسکن از منظر قیمت نزولی شده و همچنان با این رویه پیش می رود.»

عقبایی با یادآوری این که از ابتدای سال گذشته تا اواسط تیرماه امسال بازار مسکن درگیر رکود تورمی بود، افزوده است: «افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت ها در بازه مورد اشاره به میزانی پیشرفت کرد که در نهایت باعث کاهش ۸۹ درصدی معاملات در تابستان امسال شد؛ اتفاقی که در ربع قرن اخیر در بازار مسکن ایران سابقه نداشته است. »

پیگیری ثبت نام مسکن ملی

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این که قیمت واحدهای متراژ بالا حدود ۴۰ درصد در شهرهای بزرگ کاهش یافته، متذکر شده است: «پیش بینی ما این بود که روند کاهش قیمت ها از نیمه دوم سال آغاز شود، اما از اوایل شهریور امسال کاهش نرخ ها در بازار مسکن شروع شد. »

او تاکید کرده است: «در واحدهای مسکونی جنوب تهران شاهد کاهش حداقل ۳۰ درصد قیمت ها بوده ایم؛ به عنوان مثال قیمت واحدی که تا پیش از تیرماه ۷۵۰ میلیون تومان معامله می شد، الان به حدود ۵۰۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. »

سازمان ملی زمین ومسكن 88870023
88792541
میدان ونك-خیابان شهید خدامی- بالاتر از هتل هما- جنب چهاراه نیروی انتظامی

سیگنال مثبت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به بازار

فرج الله رجبی، عضو کمیسیون عمران مجلس اعتقاد دارد «آغاز برنامه های مسکنی وزارت راه و شهرسازی و گلنگ زنی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی سیگنال مثبتی در بازار بوده است. » به گفته وی، «این اقدام دولت در فضای عمومی و جو حاکم در بازار مسکن بی تاثیر نبود و قشر مخاطب این برنامه را به صاحب خانه شدن امیدوار کرد. »

وی تاکید کرده است: «به طور قطع اثر واقعی این اقدام به تدریج در بازار نمایان می شود و می تواند تاثیر بیشتری در جهت آرامش و ثبات بازار داشته باشد. »

سایت مسکن ملی

رجبی با بیان این که تمام دستگاه های مربوطه به صورت یکپارچه بر روی تحقق برنامه ساخت مسکن در قالب طرح اقدام ملی متمرکز شده اند، عنوان کرده است: «پیش از این دستگاه های مختلف به صورت جزیره ای اقدامات خود را در بخش مسکن انجام می دادند اما امروز تمام سازمان های دولتی، غیردولتی و نهادها به دنبال تحقق یک برنامه واحد هستند. »

این عضو کمیسیون عمران تاکید کرده است: «مجموعه شواهد نشان می دهد که افت قیمت مسکن در بازار مقطعی و موقتی نیست و این روند ادامه خواهد داشت. »


3.8/5 - (6 امتیاز)
دیدگاه ها
 1. صبا

  سلام من بالا۳۵ سال سن دارم متولد و ساکن تهرانم برای ثبت نام گزینه تهران نیست البرزم انتخاب کردم رد شدم میگه ۵ سال ساکن البرز نیستی چیکار باید بکنم؟

  پاسخ
 2. باقری

  سلام من ماشینمو میخام بفروشم 40 تومن اول مسکن ملی رو بدم بخدا ماشینم وسیله ی کارمه اگه قراره ندن بهمون خونه هارو تورو خدا بگین که من ماشینمو نفروشم بخدا

  پاسخ
 3. FatemehRahmani

  سلام
  وقتتون بخیر
  ما ثبت نام کردیم نزدیک به7سال سابقه سکونت تو تهران رو دارم پلاک ماشینمون برا تهران ولی نمیتونم ثابت کنم چون نه بیمه تهرانم ونه اینکه بچه دارم که درس خونده باشه تو تهران بتونم ثابت کنم ازتون این خواهش رو دارم که یه پیگیری کنید ما تا فردام بیشتر وقت ندارم مدارک رو باید بارگذاری کنیم ازتون خواهش میکنم یکی رسیدگی کنه

  پاسخ
 4. گلبخش

  سلام چرا جواب گو نیستین هرچی زنگ میزنیم اصلا الان ۴۰ تا که ریخته بودیم ۵۰ تا هم الان ریختیم اصلا نه قرار دادی نه شخصی پاسخگو هیچکس تلفنمونو هم جواب نمیدن به کجا باید بگیم و بریم

  پاسخ
 5. محمد

  تورو خدا مردم گول نخورید و ثبت نام نکنید.
  ما ثبت نام کردیم گفتن کلا با وام ۳۲۰ تموم میشه.
  الان که ۴۰ اولیه رو گرفتن میگن باید ۵۰۰ بدید..
  بخدا راست میگم.
  ۴۰ تومنمونم نمیتونیم بگیریم.
  اون مسول بی همه چیز این طرح کیه

  پاسخ
 6. فاطمه

  سلام من می‌خوام ثبت نام کنم برا مسکن ملی همش میزنه شماره اشتبا نسخه مرورگر م بروز هرطور شماره میزنم چ باصفر چ بدون صفر چ با 98میگ اشتباه

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی