ثبت نام آزمون EPT + زمان و منابع برگزاری آزمون + راز موفقیت

ثبت نام آزمون EPT

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون EPT + زمان و منابع برگزاری آزمون + راز موفقیت

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام آزمون EPT ، به همراه زمان و منابع آزمون،‌ همچنین سایر نکات مرتبط، بررسی شده است. در صورتی که داطلب شرکت در این آزمون هستید، می توانید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آزمون EPT ، آزمونی جهت سنجش دانشجویان مقطع دکتری است که میزان مهارت و دانش آن ها از زبان انگلیسی را می سنجد. EPT مخفف عبارت ENGLISH PROFICIENCY TEST می باشد .  آزمون EPT بی شباهت به آزمون تافل نیست و تنها تفاوتی که با آن دارد این است که در این آزمون قسمت شنیداری و نگارشی وجود ندارد. در ادامه مقاله منابع و بودجه بندی آزمون EPT برای داوطلبان به صورت کامل ارائه داده شده است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ثبت نام آزمون EPT

در داخل کشور هم ‌سال‌هاست که آزمون زبان انگلیسی تخصصی و عمومی برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی و غیرپزشکی توسط ارگان‌های مختلف برگزار می‌شود تا داوطلبان ایرانی متقاضی ورود به دوره‌های تحصیلات تکمیلی، در این آزمون‌ها شرکت کنند. مثلاً آزمون زبان انگلیسی تخصصی MHLE توسط وزارت بهداشت برگزار می‌شود و داوطلبان ورود به دوره دکترای تخصصی می‌بایست در آن شرکت کنند.

آزمون هایی مانند آزمون MSRT و TOLIMO توسط وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود و داوطلبان ورود به مقطع دکترا، می‌بایست حدنصاب لازم در این آزمون‌ها را کسب کنند.

علاوه بر این آزمون‌ها، آزمون دیگری هم هست که منحصراً توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزارشده و داوطلبان ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی، توصیه می‌شود در آن شرکت کنند. در این گفتار شمارا با آزمون EPT آشنا می‌کنیم.

آزمون EPT چیست؟

آزمون EPT توسط دانشگاه آزاد برگزار می‌شود و دانشجویان مقطع دکترا، همچنین اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور و دانشجویانی که قصد ورود به مقطع دکترا جهت مصاحبه دارند باید در آن شرکت کنند. آزمونی برای ارزیابی مهارت دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی در عرصه زبان انگلیسی است. معمولا به مرکزیت دانشگاه علوم تحقیقات و در برخی از واحدهای دانشگاه برگزار می‌شود.
آزمون EPT نیز نمره منفی ندارد و نمره حدنصاب قبولی، ۵۰ است. ۱۰۰ سؤال در آزمون مطرح می‌شود که ۳۰ سؤال به درک مطلب، ۳۵ سؤال به لغات و ۳۵ سؤال به گرامر اختصاص دارد.
آزمون EPT ٬ 10 بار در طول سال برگزار می‌ شود و داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی نشوند، می‌ باید در آزمون بعدی شرکت کنند. هیچ محدودیتی برای تعدد شرکت و مکان شرکت در آزمون برای داوطلبان وجود ندارد. اعتبار مدرک کسب‌ شده نیز ۲ سال است.

نکته مهم: مدرک آزمون EPT  منحصراً برای ورود به رشته‌های مقطع دکترا دانشگاه آزاد اسلامی اعتبار ندارد و برای ورود به دوره‌های دکترای دانشگاه‌ های دولتی، می‌بایست در آزمون MSRT یا TOLIMO و یا آزمون MHLE شرکت کرد.

چه کسانی می توانند در آزمون EPT ثبت نام کنند ؟

شرکت در این آزمون محدودت خاصی ندارد و هر داوطلب می تواند تا زمانی که به نمره دلخواه برسد در این آزمون شرکت کند .
همانطورکه میدانید، برای ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی خارج از کشور، نخستین مدرکی که از داوطلبان بین‌المللی درخواست می‌شود، مدرک زبان است تا سطح دانش زبان انگلیسی (LANGUAGE PROFICIENCY) آن‌ها بر اساس نیازمندی‌های پذیرش (ADMISSION REQUIREMENT) بررسی شود تا حداقل ظرفیت‌های علمی زبانی را برای ورود به مقاطع مختلف تحصیلی در اختیار داشته باشند. معمولاً داشتن مدرک آیلتس-تافل اینترنتی و EPT موردنیاز است.

آزمون EPT

منابع آزمون EPT

منابع آزمون EPT شامل مواردی است که در ادامه اشاره کرده ایم. داوطلبان شرکت در  می بایست با مطالعه منابع مشخص شده، نسبت به کسب آمادگی لازم در آزمون اقدام نمایند.منابع آزمون EPT به شرح زیر است:

 • Longman Preparation for the TOEFL The Paper - based
 • Barron’s Essential Words for TOEFL
 • ۱۱۰۰ Words You Need to Know
 • ۵۰۴ Essential Words
 •  TOEFL Reading Flash ۲۰۰۱

بودجه بندی سوالات آزمون EPT

بودجه بندی سوالات آزمون EPT ، به شرح زیر می باشد:

 • واژگان شامل ۲۵ سؤال تستی
 • دستور زبان شامل ۴۰ سؤال تستی
 • درک مطلب در دو بخش شامل :
  خواندن و درک متون ۲۰ سؤال تستی
  درک مطلب متن با کلمات حذف شده (cloze) شامل ۱۵ سؤال تستی

زمان ثبت نام آزمون ept 1401

زمان ثبت نام آزمون ept 1401 از طریق سایت ثبت نام این این آزمون اطلاع رسانی خواهد شد. طبق اطلاعیه منتشر شده، ثبت نام آزمون EPT از ۲۵ مهر آغاز شده و تا پایان روز ۱ آبان ادامه خواهد داشت. داوطلبان شرکت در این آزمون لازم است در زمان ثبت نام آزمون ept مقرر شده برای ثبت نام به سایت english.iau.ac.ir مراجعه نمایند.

بدیهی است که به ثبت نام های خارج از زمان ثبت نام، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

جدول زمانبندی آزمون ept در سال ۱۴۰۱
زمان ثبت نام زمان پایان ثبت نام زمان برگزاری آزمون
1401/7/25 1401/8/1 1401/8/13

زمان ثبت نام آزمون EPT

زمان برگزاری آزمون EPT دانشگاه آزاد 

آزمون زبان انگلیسی (EPT) برای متقاضیان دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی که در مهرماه ثبت‌نام کرده بودند، جمعه، ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود. آزمون به صورت هم زمان در شهرهای تهران، تبریز، مشهد، اهواز، اصفهان، شیراز، کرمانشاه، رشت، کرمان، اردبیل، کرج، ساری، همدان، ارومیه، قزوین و گرگان، در مجموع  16 حوزه برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است این آزمون فقط مختص داوطلبانی است که در موعد مقرر (مهرماه) در سامانه مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند.

نکات مهم ثبت نام آزمون EPT
 • ثبت‌ نام شما زمانی قطعی و تکمیل خواهد شد که پرداخت مالی صورت گرفته و تائید نهایی پرداخت انجام‌شده باشد.
 • در واردکردن اطلاعات خود دقت لازم را داشته باشید، این مرکز هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعات نادرست مندرج شما بر عهده نخواهد داشت.
 • چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در سایت با مشخصات فردی شما وجود داشته باشد، از حضور شما در جلسه آزمون ممانعت به عمل می‌آید.
 • در زمان حضور در جلسه آزمون ارائه کارت شناسایی معتبر مطابق با اطلاعات مندرج در سایت الزامی است.
 • شروع فرآیند آزمون ساعت 08:30 صبح خواهد بود؛ لذا به داوطلبان اکیدا توصیه می شود یک ساعت قبل از شروع آزمون در محل حوزه امتحانی حاضر باشند. لذا به داوطلبان اکیدا توصیه می‌شود یک ساعت قبل از شروع آزمون در محل حوزه امتحانی حاضر باشند.
 • سؤالات به‌صورت تستی است و نمره منفی ندارد.
 • همراه داشتن هرگونه وسایل الکترونیکی در جلسه آزمون ممنوع است و با متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

مشاور گروپ


در ادامه مطالعه کنید:

سوالات متداول ثبت نام آزمون EPT

❓زمان برگزاری آزمون EPT ، کی هست؟

✔️ آزمون EPT برای متقاضیان دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد، روز جمعه مورخ 13 آبان 1401 برگزار می شود.

❓منابع آزمون EPT چیست؟

✔️ مهمترین منابع آزمون EPT در این مقاله بیان شده است.

❓کارت ورود به جلسه آزمون EPT چه زمانی توزیع می شود؟

✔️ کارت ورود به جلسه آزمون ، یک الی دو روز پیش از برگزاری آزمون از طریق سایت ثبت نام آزمون EPT ، در دسترس داوطلبان خواهد بود.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون EPT + زمان و منابع برگزاری آزمون + راز موفقیت

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی