ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه پیام نور هر ساله به صورت با کنکور و بدون کنکور ( بر اساس سوابق تحصیلی ) دانشجو می پذیرد. نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401 - 1402 در ادامه مقاله بیان شده است. داوطلبان برای ثبت نام رشته های با آزمون باید مراحل ثبت نام خود را از طریق کنکور سراسری انجام دهند. ثبت نام رشته های بدون آزمون در دو مرحله مهر و بهمن ماه صورت می پذیرد.

در ادامه مقاله اطلاعاتی در رابطه با شرایط ثبت نام، نحوه ثبت نام و شهریه دانشگاه پیام نور در اختیار شما قرار داده ایم.

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401 - 1402

دانشگاه پیام نور به صورت با آزمون و بدون آزمون در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ظرفیت پذیرش دانشجو دارد. لازم به ذکر است، دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته ظرفیت پذیرش دانشجو دارد. دانشگاه پیام نور در مقاطع کاردانی دانشجو نمی پذیرد. داوطلبان برای تحصیل در رشته های پیام نور باید در زمان مقرر مراحل زیر را برای ثبت نام خود انجام دهند. نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401 - 1402 در ادامه مقاله ارائه شده است:

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام
 • تهیه مدارک و اطلاعات فردی و تحصیلی برای ثبت نام
 • پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی
 • تکمیل فرم ثبت نام
 • دریافت کد پیگیری ثبت نام

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور 1401 - 1402

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور به دو روش حضوری یا غیرحضوری انجام می شود. برای ثبت نام اینترنتی داوطلبان باید با مراجعه به سایت سنجش نام نویسی خود را انجام دهند. برای ثبت نام حضوری، داوطلبان با به همراه داشتن مدارک لازم باید به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه نمایند. مدارک لازم برای ثبت نام غیر حضوری بدون کنکور دانشگاه پیام نور به شرح زیر است:

 • کارت ملی و شناسنامه
 • فایل اسکن شده عکس
 • کد 12 رقمی سهمیه رزمندگان
 • دارا بودن مدرک سه ساله نظام جدید یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم، دارا بودن مدرک دروه پیش دانشگاهی یا کاردانی
 • معدل کتبی دیپلم
 • معدل کتبی نهایی دیپلم
 • کد دانش آموزی مقطع دیپلم
 • معدل کل دوره پیش دانشگاهی ( برای داوطلبان نظام قدیم )
 • معدل کل مقطع کاردانی ( برای فارغ التحصیلان مقطع کاردانی )
 • کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا

داوطلبان برای ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور، پس از اعلام نتایج اولیه کنکور می توانند ثبت نام خود را انجام دهند. ثبت نام رشته های بدون کنکور ( بر اساس سوابق تحصیلی ) دانشگاه پیام نور برای ورودی مهر تا شهریور ماه و برای ورودی بهمن ماه تا اواسط بهمن صورت می گیرد.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 

ثبت نام فراگیر کارشناسی ارشد در سال 1401 - 1402 در حال حاضر مشخص نیست و سال گذشته در این مقطع پذیرش دانشجو صورت نپذیرفت. پذیرش دوره های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور به این صورت می باشد که داوطلبان، دروس ارائه شده در ترم اول را می گذرانند و پس کسب نمرات لازم وارد ترم دوم خواهند شد.

شرایط لازم برای ثبت نام دانشگاه پیام نور

افرادی که متقاضی ثبت نام در رشته های پیام نور می باشند، باید دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی باشند. در ادامه مقاله شرایط عمومی و شرایط اختصاصی لازم برای رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه پیام نور ارائه شده است:

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده
 2. نداشتن سابقه عضویت در گروه ها یا سازمان های غیرقانونی
 3. عدم اعتیاد
 4. دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت برای داوطلبان آقا

شرایط اختصاصی / رشته های با آزمون

 • دارا بودن مدرک 4 ساله نظام قدیم یا مدرک سه ساله نظام جدید یا مدرک دوره پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی ( فوق دیپلم )
 • دانشجویان ورودی سال 98 و قبل از آن که در دوره روزانه تحصیل می کنند، در صورت انصراف از دانشگاه محل تحصیل می توانند در دانشگاه های پیام نور ثبت نام نمایند.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه پس از پذیرش در رشته مورد نظر، می توانند اقدامات لازم را برای انصراف از محل تحصیل قبلی انجام دهند.

شرایط اختصاصی / رشته های بدون آزمون

 1. داوطلبانی که دارای مدرک فنی و حرفه ای یا کاردانش دروه نظام قدیم می باشند و مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی ندارند، شرایط ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور را ندارند.
 2. دارا بودن مدرک 4 ساله نظام قدیم یا مدرک سه ساله نظام جدید یا مدرک دوره پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی ( فوق دیپلم )
 3. داوطلبانی که دارای مدرک فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام جدید می باشند، باید معدل کل دیپلم خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند.

شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور 1401 - 1402

در مقاله بالا نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور و شرایط لازم برای تحصیل در این دانشگاه ارائه شد. آگاهی از میزان شهریه دانشگاه پیام نور اهمیت زیادی برای داوطلبان دارد. در ادامه مقاله اطلاعاتی در رابطه با میزان شهریه دانشگاه های پیام نور در اختیار شما قرار خواهیم داد.

دانشگاه های پیام نور از جمله دانشگاه های شهریه پرداز می باشند که داوطلبان موظف به پرداخت شهریه تعیین شده برای هر نیمسال تحصیلی می باشند. شهریه دانشگاه پیام نور شامل شهریه ثابت و متغیر می باشد که با توجه به تعداد واحد های درسی، دروس تئوری و عملی و ... متفاوت می باشد. میزان شهریه دانشگاه مذکور در مقطع کارشناسی برای هر ترم تحصیلی 1 تا 1.5 میلیون تومان و در مقطع کارشناسی ارشد 2.5 تا 3 میلیون تومان تخمین زده شده است.

جمع بندی

در این مقاله در رابطه با نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور و میزان شهریه آن، اطلاعاتی در اختیار شما قرار داده شد. برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در رابطه با رشته های بدون کنکور و با آزمون دانشگاه پیام نور می توانید اطلاعات لازم را از کارشناسان مجرب مشاور گروپ دریافت نمایید.

سوالات متداول داوطلبان

نحوه تحصیل در دانشگاه پیام نور چگونه است؟

داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در دانشگاه پیام نور می باشند می توانند به صورت با آزمون یا بدون آزمون در این دانشگاه ثبت نام نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه پیام نور چیست؟

ثبت نام دانشگاه پیام نور به صورت حضوری یا غیرحضوری می باشد. در این مقاله مدارک لازم برای ثبت نام ارائه شده است.

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور از طریق چه سایتی صورت می گیرد؟

داوطلبان برای ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور باید به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه کنند.

4/5 - (22 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. وحید

  با سلام تقدیم ادب و احترام .لطفا اگر فراگیر دکتری بدون آزمون داره یا دانشگاههای دیگر پذیرش دکتری بدون آزمون داره بنده راراهنمایی یاپذیرش بگیرید برام عاجزانه خواهشمندم بنده پذیرش دکتری حقوق خصوصی در تهران حالا هردانشگاهی باشه لطفا کمکم کنید روزنه تدریس و تالیف و مقاله دارم باتشکر

  پاسخ
 2. پروانه

  سلام پذیرش نهایی من انجام نشده سایت هم بسته است تورو خدا بگید چیکار کنم؟

  پاسخ
 3. مریم

  سلام پذیرش نهایی من انجام نشده سایت هم بسته است تورو خدا بگید چیکار کنم؟ همه عوامل دانشگاه پیاده روی اربعین بودن کسی نبود دانشگاه راهنماییمون کنه ی خانوم بیسواد بود هرچی میپرسیدیم میگفت نمیدونم سایت بسته است امکانش هست باز بشه خواهشا راهنماییم کنید؟؟

  پاسخ
 4. یازهرا

  سلام وقت بخیر.من سال93از طریق کنکور وارد رشته مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور شدم.کاردانیشو گرفتم.میخوام حقوق بخونم.امکان تغییررشته وجودنداشت.الان چطور میتونم تو رشته حقوق ادامه تحصیل بدم؟!؟ جریان کاردانی ب کارشناسی چیه؟میتونم اینجوری؟ثبتنام بدون کنکور چجوریه؟

  پاسخ
 5. محمد

  سلام.من سال ۸۹ دیپلم ریاضی گرفتم با معدل ۱۴ و الان فوق لیسانس حسابداری داشگاه آزاد دارم.میتونم بدون کنکور حقوق پیام نور مشهد شرکت کنم؟احتمالش هست حقوق پیام نور مشهد بر اساس سوابق تحصیلی قبول بشم؟

  پاسخ
 6. بهرام

  سلام من دیپلم گرافیک دارم میخواستم بدونم در رشته حقوق میتونم ثبت نام کنم یا نه

  پاسخ
 7. پ . خ

  سلام لیسانس حسابداری دارم میخوام حقوق بخونم . ثبت نام بدون آزمون برای ترم تابستان ۱۴۰۰ دارید؟ ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 8. دانشجوی فلسفه

  با سلام
  سوالات دوستان رو که دیدم و نگران ثبت نام نهایی بودن یاد ترم اول خودم افتادم . و اون همه هیجان که هزار البته طبیعیه . ببینید نگران ثبت نام نهایی نباشین . چون تا ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ انتخاب واحد ها انجام میشه و تا اون موقع ( حتی زودتر ) ثبت نام نهایی از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیره
  بهتره بگم سرو کله شما با کافینتیه تا پیام نور . بعدش که ثبت نام نهایی صورت گرفت میرید پیش مسول ثبت نام ( با مدارک کامل ) انتخاب واحد میکنید وشماره دانشجویی بهتون میده . هر کسی سوالی داشت همینجا کامنت بذاره . باآرزویی موفقیت برای همه عزیزان

  پاسخ
 9. حسین

  سلام من دانشجوی جدیدالورود هستم میخواستم بدونم کلاس و امتحانات مجازی کجاس چجوریه و از کجا باید تو این کلاسا و امتحانات مجازی شرکت کنم سامانه یا برنامه یا سایتی داره یا تو سایت گلستانه و اینکه زمان کلاس یا امتحان مجازی کی هست ولی از همه مهمتر اینکه از چه طریقی میتونم تو کلاسها و امتحانات مجازی شرکت کنم توروخدا راهنماییم کنین

  پاسخ
 10. امیر

  سلام ثبت نهایی انجام نمیشه لطف کنید یه را بگذارید جلوی پای این همه متقاضی که نمیتونن ثبت نام کنن

  پاسخ
 11. nasir ahmad

  من از افغانستان پیام گذاشتم چیگونه ثبت نام کنم

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت کارنامه کنکور 1401