دانشگاه رضوی

ثبت نام دانشگاه علوم اسلامی رضوی

جهت مشاوره در زمینه دانشگاه رضوی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقالهٔ آموزشی به موضوع  ثبت نام دانشگاه علوم اسلامی رضوی 1400 می پردازیم. شما می‌توانید نکات مهم ثبت نام دانشگاه علوم اسلامی رضوی و شرایط پذیرش دانشگاه علوم اسلامی رضوی را در این مقاله مشاهده کنید. در صورت وجود هرگونه سؤال تنها کافی است با مشاوران مرکز تماس گرفته و مشکل خود را رفع نمایید.

ثبت نام دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد 1400

بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان رشته‌های تحصیلی دانشگاه علوم اسلامی رضوی 1400 برای هر سه مقطع کارشناسی (برادران) و کارشناسی ارشد و دکتری (خواهران و برادران) می‌رساند که ثبت نام اینترنتی دانشگاه علوم اسلامی رضوی 1400 برای متقاضیان رشته‌های تحصیلی مختلف  این دانشگاه به زودی آغاز خواهد شد.. داوطلبان علاقه‌مند می‌توانند در زمان اعلام شده به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه رضوی به نشانی : www.razavi.ac.ir  مراجعه و نسبت به ثبت‌نام برای پذیرش اقدام نمایند.

لازم به توضیح است که کلیه متقاضیان تحصیل در دانشگاه علوم اسلامی رضوی باید در آزمون اختصاصی این دانشگاه ثبت نام نمایند و آزمون ورودی این دانشگاه بصورت جداگانه و مستقل از آزمون سراسری است و زیر نظر سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود.

برای آگاهی از زمان دقیق ثبت نام دانشگاه رضوی مشهد سال 1400 می توانید با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

محدودیت سنی برای ثبت نام : کارشناسی برادران دیپلم و پیش دانشگاهی : (متولدین 1378 به بعد) مدت زمان خدمت نظام وظیفه به سن اضافه می گردد کارشناسی برادران طلبه سطح یک: (متولدین 1371 به بعد) کارشناسی ارشد خواهران و برادران : (متولدین 1368 به بعد ) دکتری خواهران و برادران : (متولدین 1363 به بعد)

دانشگاه علوم اسلامی رضوی وابسته به آستان قدس رضوی و در حرم امام رضا (علیه السلام) واقع شده است و صرفاً ویژه برادران است که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد.

معرفی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مساعدت ها و دوراندیشی های مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی نماینده ولی فقیه و تولیت آستان قدس رضوی در سال 1363 بنیان گذاشته شد و مسیری جدید بر پیکر حوزه علمیه خیراتخان و میرزاجعفر که هر یک قدمتی بیش از  چهار سده دارند، نمود. اساسنامه این دانشگاه که سعادت همجواری حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را دارد، در سال 1374 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است و اینک این دانشگاه با تأکید بر اصالت حوزوی و مدارک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

برای ثبت نام و اطلاع از آخرین نکات مربوط به ثبت نام دانشگاه علوم اسلامی رضوی 1400

 با کارشناسان مشاور گروپ تماس بگیرید.

مشاور گروپ

پاسخ سوالات متداول ثبت نام دانشگاه علوم اسلامی رضوی 1400

 1. ثبت نام دانشگاه علوم اسلامی رضوی 1400 در سه مقطع تحصيلي کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري و به طور ناپيوسته است.
 2. مدرک دانشگاه مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري است و دانشگاه بر اساس مجوز رسمي شماره 3269/22 مورخه 19/7/87 و 6080/22 مورخه 12/11/77 با نظارت سازمان آموزش کشور دانشجو مي پذيرد.
 3. طلاب داراي پايه شش يا اشتغال به پايه شش و همچنين فارغ التحصيلان پسر کليه مراکز پيش دانشگاهي و دارندگان مدرک کارداني سراسر کشور مي توانند در مقطع کارشناسي و دارندگان مدرک کارشناسي مورد تأييد وزارت علوم، و تحقيقات و فناوري يامدرک رسمي سطح دو از مرکز مديريت حوزه علميه قم يا مشهد مي توانند در مقطع کارشناسي ارشد ثبت نام نمايند.
 4. دفترچه راهنماي آزمون از طريق سايت (بخش منابع آزمون ورودي) ارائه شده است و داوطلبان مي توانند آن را مطالعه و دانلود نمايند.
 5. ثبت نام دانشگاه علوم اسلامی رضوی 1400 به صورت اينترنتي است و از طريق مراجعه به سايت و استفاده از سيستم اينترنتي ثبت نام دانشگاه علوم اسلامی رضوی انجام مي پذيرد.
 6. دانشجويان علاوه بر گذراندن دروس حوزوي به سبک مرسوم حوزه هاي علميه در يکي از رشته هاي تخصصي دانشگاه تحصيل مي نمايند.
 7. به دليل اينکه دروس حوزوي ارائه شده در هر مقطع بيش از واحدهاي تخصصي رشته فقه و مباني حقوق اسلامي است، اين امتياز در مدرک رسمي فارغ التحصيلي قيد مي شود که "نامبرده کليه واحدهاي رشته فقه و مباني حقوق اسلامي را نيز گذارنده است.
 8. دوره آموزشي دانشگاه در مقطع کارشناسي در وضعيت مطلوب پنج سال و در مقطع کارشناسي ارشد بين سه تا پنج سال به صورت تمام وقت مي باشد.
 9. تحصيل در دانشگاه علوم اسلامي رضوي ويژه برادران است و دانشگاه واحد خواهران ندارد.
 10. اتباع کشورهاي ديگر حق شرکت در آزمون ورودي دانشگاه را ندارند.
 11. آزمون دانشگاه اختصاصي است و جداي از آزمون سراسري مطابق با برنامه اعلامي از سوي دانشگاه برگزار مي گردد.
 12.  آزمون در هر مقطع و هر رشته شامل  دو مرحله امتحان کتبي و مصاحبه خواهد بود.
 13.  مقاطع و رشته هاي موجود در آزمون به ترتيب زير است و احتمالا رشته هاي جديد ديگري در صورت کسب مجوز از وزارت علوم به آنها افزوده شود:
  الف. کارشناسي (پيش دانشگاهي و طلاب پايه شش): علوم قرآني و حديث، فلسفه و کلام اسلامي، حقوق، اقتصاد ، فقه و مبانی حقوق
  ب. کارشناسي ارشد: علوم قرآني و حديث، فلسفه و کلام اسلامي، حقوق جزا و جرم شناسي، حقوق خصوصي، حقوق بين الملل، فقه و مباني حقوق اسلامي،
  ج. دکتري: علوم قرآني و حديث، حقوق جزا و جرمشناسي، حقوق بين الملل، فقه جزائي ، حقوق خصوصی و فلسفه و کلام اسلامي
 14.    آزمون در شهرهاي تبريز، اصفهان، تهران، تربت حيدريه، سبزوار، قوچان، کاشمر، گناباد، مشهد، نيشابور، شيراز، قم، کرمان،  ساري،همدان، يزد ،بیرجند ، اهواز ، شاهرود بر گزار مي شود.
 15. محل تحصيل پذيرفته شدگان مشهد حرم مطهر دانشگاه علوم اسلامي رضوي است و آنها در طول تحصيل نمي توانند همزمان در مراکز آموزش عالي اشتغال به تحصيل داشته باشند.
 16.    با توجه به ماهيت حوزوي اين دانشگاه کليه داوطلبان بايد آمادگي لازم جهت گذراندن دروس حوزوي و طلبه شدن را داشته باشند و طلابي که با پايه شش حوزه علميه در آزمون ورودي پذيرفته شده اند در بدو ورود بايد ملبس به لباس مقدس روحانيت باشند.
 17.     دانشجويان داراي شرايط از کليه مزاياي حوزه علميه نيز برخوردار مي شوند.
 18.   تحصيل در کليه مقاطع رايگان است و دانشجويان در طول تحصيل از کمک هزينه تحصيلي، امکانات پيشرفت آموزشي (کتابخانه هاي تخصصي، رايانه، آزمايشگاه زبان و اينترنت) و امکانات رفاهي (سلف سرويس با سه وعده غذاي روزانه، خشکشويي، خوابگاه براي غير متأهلان شهرستاني، خواروبار براي متأهلان و وام قرض الحسنه) و امکانات ورزشي به طور رايگان برخوردار مي گردنند.
 19.    آزمون کتبي به صورت تستي در يک دفترچه سئوال حاوي دو بخش عمومي و اختصاصي برگزار مي شود.
 20.    آزمون عمومي براي کليه داوطلبان پيش دانشگاهي به منظور ميزان آمادگي داوطلبان در زمينه دروس عمومي و در حدود اطلاعات کتب دوره متوسطه است و آزمون اختصاصي براي کليه داوطلبان به منظور تعيين ميزان آشنايي علمي آنان با پايه هاي اساسي و اصولي درسهاي موجود برگزار مي گردد.
 21.    مواد آزمون عمومي و ضرايب آن و همچنين کتب منابع سئوال در هر يک از دروس براي کليه داوطبان از دروس عمومي مشترک بين تمام رشته ها و مواد آزمون اختصاصي فقط از دو ماده زبان و ادبيات فارسي و زبان عربي رشته علوم انساني مطابق سرفصلهاي کنکور سراسري مي باشد.

متقاضیان می‌توانند کلیه سوالات و پرسش‌های خود درخصوص موارد مرتبط با ثبت نام دانشگاه علوم اسلامی رضوی 1400 و  همچنین نکات اختصاصی روز مصاحبه و مراحل پیش روی خود را از طریق شماره تماس ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳ پی گیری نمایند. درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید همه روزه حتی تعطیلی های رسمی  از ساعت ۰۸:۰۰ لغایت ۲۴:۰۰ با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول 

سایت ثبت نام دانشگاه علوم اسلامی رضوی چیست؟

داوطلبان به منظور ثبت نام در دانشگاه رضوی باید به سایت razavi.ac.ir مراجعه نمایند.

امکان ثبت نام خواهران در دانشگاه رضوی وجود دارد؟

تحصيل در دانشگاه علوم اسلامي رضوي ويژه برادران است و دانشگاه واحد خواهران ندارد.

محل تحصیل پذیرفته شدگان دانشگاه رضوی کجاست؟

محل تحصيل پذيرفته شدگان مشهد حرم مطهر دانشگاه علوم اسلامي رضوي است و آنها در طول تحصيل نمي توانند همزمان در مراکز آموزش عالي اشتغال به تحصيل داشته باشند.

3.8/5 - (57 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه دانشگاه رضوی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. رجایی فر

  شنیده بودم که دانشگاه رضوی درسال۹۷دانشجویان خانم راهم می پذیره !این خبردرسته؟

  پاسخ
  1. محسن

   در مقطع دکترا واحد خواهران پذیرش می کند

   پاسخ
  2. امین

   در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بله واحد خواهران دارد

   پاسخ
 2. علی

  سلام این دانشگاه پس از اتمام تحصیل شرایط استخدامی هم داره یا نه؟با تشکر

  پاسخ
 3. مهدی سلیمی

  آیا این دانشگاه دانشجویان خودرا استخدم می کند؟

  پاسخ
 4. مرتضی

  ببخشید یه سوال داشتم البته هر کاری کردم نشد از سایتتون بپرسم ……امیدوارم جواب بدین …… میخواستم بپرسم در سایت شما خوندم که گفتیم اگر داوطلبان بتوانند به ۲۰ درصد سوالات آزمون پاسخ بدهند قبول میشوند و سازمان سنجش به شما این اجازه را داده که با درصد ۰ قبول کنید اما هنوز دانشگاه شما نپذیرفته ایا این حقیقت داره …. ببخشید سوال دیگه که داشتم ایا تحصیل همزمان دروس حوزوی با دروس دانشگاه اجباری خواهد بود و این که ایا برنامه درسی و تحصیل همزمان دروس دانشگاه و حوزوی با هم ایا سخت و مشکل نخواهد بود ؟ ببخشید که مزاحم شدم ممنون از پاسختون

  پاسخ
 5. ناشناس

  فقط رشته اقتصاد در دانشگاه رضوی نیاید چون هم هیئت علمیش بشدت ضعیف عمل میکنه و هم متاسفانه هر رییسی اومده داخل این دانشگاه هم این رشته را باید و شاید متاسفانه مورد تحویل قرار نمیده و اصلا به دانشجویان رشته اقتصاد اهمیت نمیدن. این دو عامل اصلی باعث دلسرد شدن دانشجویان میشه و هزاران عامل دیگه که در مقال نمیگنجه خلاصه از ما گفتن بود.

  پاسخ
 6. رضا

  با سلام من کارشناسی رشته عمران هست امکان تحصیل در این دانشگاه رو دارم یا ن

  پاسخ
 7. رضا

  سلام من رشته عمرانم میتونم دانشگاه شرکت کنم

  پاسخ
 8. محسن

  رشته ی اقتصاد در دانشگاه علوم اسلامی رضوی تازه تاسیس هست و از سال 1392 به این دانشگاه اضافه شده است اما در این مدت کم بازدهی نسبتا بالا داشته است و من به عنوان دانشجوی رشته اقتصاد این دانشگاه کاملا راضی هستم و به نظرم هیت علمی به شدت تلاشگر و دلسوز دارد که همیشه پیرو و پشتیبان دانشجویان خود هستند و ان شاء الله در آینده ی نه چندان دور اتفاقات خوبی در این رشته اتفاق خواهد افتاد. دوست عزیز در انتها تجربه من این است که آدمی با تلاش خود هر جا که باشد به بهترین جایگاه ها خواهد رسید.

  پاسخ
 9. مقدم

  سلام، ببخشید میخواستم بپرسم در مقطع کارشناسی، ویژه خواهران هم هست؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی