ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان | شرایط و نحوه پذیرش

ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان | رشته دندان سازی بدون کنکور

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان | شرایط و نحوه پذیرش

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که آیا امکان ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان وجود دارد؟ چه دانشگاه‌هایی در رشته پروتز دندان به صورت بدون کنکور ظرفیت پذیرش دارند؟ رشته پروتز دندان یکی از رشته‌های پرطرفدار میان داوطلبان است. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در مراکز مختلفی مانند لابراتورها، مراکز درمانی دولتی و خصوصی به تخصص‌های مختلفی مانند ساخت دندان‌های مصنوعی، ساخت ابزار و وسایل ارتودنسی و غیره بپردازند. با توجه به نزدیکی این رشته به دندانپزشکی، رقابت برای قبولی در دانشگاه‌های سراسری برای این رشته بسیار فشرده است و بسیاری از داوطلبان به دنبال راه‌هایی برای ورود به این رشته بدون شرکت در کنکور هستند.

ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان

خوشبختانه امکان ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان برای علاقه‌مندان به این رشته وجود دارد. در حال حاضر، تحصیل در رشته پروتز دندان بدون کنکور تنها در مقطع کاردانی امکان‌پذیر است. افرادی که قصد تحصیل در رشته پروتز دندانی را دارند، می‌بایست در دوره متوسطه، رشته علوم تجربی را انتخاب کنند. توجه داشته باشید که رشته پروتزهای دندانی به صورت کارشناسی پیوسته در هیچ یک از دانشگاه‌ها ارائه نمی‌شود.

برای تحصیل در این رشته لازم است در مقطع کاردانی فارغ التحصیل شوید و پس از آن شانس خود را برای انتقال از کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، امتحان کنید.

افرادی که می‌خواهند در مقطع کارشناسی ناپیوسته پروتز دندان ادامه تحصیل دهند، می‌توانند بدون شرکت در کنکور وارد این مقطع شوند. در این حالت، سوابق تحصیلی و معدل کل آن‌ها بررسی می‌شود.

لازم به ذکر است که دانشگاه‌ آزاد هم در مقطع کارشناسی ارشد رشته پروتز دندان، پذیرش بدون کنکور را دارد اما در این صورت لازم است که افراد جزء نفرات استعداد درخشان باشند تا بتوانند به‌ صورت بدون کنکور وارد این مقطع شوند. در صورت هرگونه ابهام در رابطه با ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان، می‌توانید با شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را از کارشناسان ما دریافت کنید.

رشته پروتز دندان

رشته پروتز دندان یکی از رشته‌های پرطرفدار و مهم در حوزه دندانپزشکی و سلامت دهان است. این رشته به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا مهارت‌ها و دانش لازم برای طراحی، ساخت و ترمیم اعضای مصنوعی دندان را کسب کنند. افرادی که به این رشته علاقه‌مندند، باید دارای دقت، دانش علمی و فنی و توانایی کار در محیط دقیق و حساس باشند.

در این رشته، دانشجویان با مفاهیم و تکنیک‌های مختلفی که برای ساخت و ترمیم دندان‌های مصنوعی لازم است، آشنا می‌شوند. برخی از مهارت‌هایی که در این رشته آموزش داده می‌شوند عبارتند از:

 • اندازه‌گیری و قالب‌گیری دهان و فک بیماران برای ساخت پروتزهای دندانی.
 • طراحی و ساخت انواع پروتزهای دندانی ثابت و متحرک.
 • ترمیم و تعمیر پروتزهای دندانی با استفاده از تکنیک‌های مدرن.
 • آموزش در زمینه استفاده از مواد مختلف مورد استفاده در ساخت پروتزهای دندانی مانند پلیمرها، آلیاژها، و سرامیک‌ها.
 • اصلاح زیبایی و ترمیم دندان‌های مصنوعی برای فردی که در حادثه‌ای دچار شکستگی یا بیماری شده است.

نحوه ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان

نحوه ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان چگونه است؟ رشته پروتز دندانی در دوره کاردانی به کارشناسی، به صورت بدون کنکور و براساس معدل کاردانی، ارائه می‌شود. به عبارت دیگر، شما می‌توانید مدرک کارشناسی رشته پروتز دندان را بدون شرکت در کنکور سراسری دریافت کنید. توجه داشته باشید، اگر قصد ثبت نام کارشناسی ناپیوسته پروتز دندان را داشته باشید، لازم است حتما مدرک کاردانی مرتبط، ارائه دهید و مدرک فوق دیپلم شما هم باید همان رشته پروتز دندان باشد.

ثبت نام برای مقطع کاردانی به کارشناسی رشته پروتز دندان، براساس معدل داوطلبان صورت می‌گیرد.

متقاضیان رشته پروتز دندانی در نظر داشته باشند که بعد از انتشار لیست رشته‌های بدون کنکور سراسری (لیست رشته‌های بدون کنکور هر ساله از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.) و مشخص شدن ظرفیت این رشته، داوطلبان می توانند برای ثبت نام رشته های بدون آزمون سراسری اقدام کنند.

ثبت نام رشته‌های بدون کنکور سراسری (از جمله رشته پروتز دندان) از طریق سایت سازمان سنجش کشور و در بازه زمانی معین انجام می‌شود. برای اطلاع از شرایط ثبت نام رشته‌های بدون کنکور سراسری و زمان ثبت نام، می‌توانید با شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را از کارشناسان ما دریافت کنید.

رشته پروتز دندان بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته پروتز دندان بدون کنکور دانشگاه آزاد

افرادی که جزء استعدادهای درخشان باشند می‌توانند در رشته پروتز دندان بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. از شرایط تحصیل در رشته پروتز دندان به صورت بدون کنکور، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای ثبت‌نام بدون کنکور در کاردانی پیوسته رشته پروتز دندان، مورد نیاز است که داوطلبان دارای مدرک دیپلم باشند.
 • برای ثبت‌نام در کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته، داوطلبان باید دارای مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی باشند.
 • برای ثبت‌نام در کارشناسی ناپیوسته، داوطلبان باید دارای مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم باشند.
 • برای ثبت‌نام در کارشناسی ناپیوسته و کاردانی به کارشناسی، داوطلبان نیازی به داشتن مدرک کاردانی از دانشگاه آزاد ندارند؛ همه مدارک دانشگاه‌ها مورد قبول است.

ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان دانشگاه علمی کاربردی

رشته های بدون آزمون در دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ارائه می شود. برخی از رشته های علوم پزشکی مانند کاردانی تجهیزات پزشکی، کاردانی تجهیزات اتاق عمل، کاردانی تکنسین اتاق عمل، کارشناسی دارویاری و … هم به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود. اما تاکنون رشته پروتز دندان در دانشگاه علمی کاربردی در هیچ یک از دوره های کاردانی و کارشناسی ارائه نشده است. بنابراین امکان ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان دانشگاه علمی کاربردی، در حال حاضر وجود ندارد.

افرادی که قصد تحصیل در این رشته را دارند باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی روزانه ثبت نام کنند. لازم به ذکر است، ظرفیت پذیرش این رشته بسیار محدود بوده و کمتر از ۱۰۰ نفر در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی است. داوطلبان توجه داشته باشند که برای ورود به دوره کارشناسی از کاردانی، نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارند و داوطلبانی که مدرک فوق دیپلم این رشته را داشته باشند، می توانند بدون شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی و بر اساس معدل مدرک فوق دیپلم ، تحصیلات خود را در این رشته ادامه دهد.

رشته پروتز دندان در کدام دانشگاه ها است

از جمله دانشگاه‌های علوم پزشکی که در رشته پروتز دندانی ظرفیت پذیرش دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دانشگاه علوم پزشکی تهران
 2. دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 3. دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
 4. دانشگاه علوم پزشکی سبزوار
 5. دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی – پردیس خودگردان

ثبت نام بدون کنکور رشته پروتز دندان در خارج از کشور

ثبت نام بدون کنکور رشته پروتز دندان در خارج از کشور امکان پذیر است ولی داوطلبان باید دارای یکسری شرایط از قبیل مدرک زبان انگلیسی معتبر باشند و توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه را داشته باشند.

با این حال، برای دانشجویانی که قصد دارند بعد از فارغ‌التحصیلی به ایران بازگردند، مهم است که به نکته‌ای توجه کنند. تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی خارج از کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند. بنابراین، قبل از انتخاب دانشگاه و کشور، حتماً باید لیست دانشگاه‌هایی که توسط وزارت بهداشت ایران تایید شده‌اند را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که مدرک شما پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه خارجی، در ایران معتبر است.

توجه به این نکته بسیار مهم است که در داخل کشور، کلیه دانشگاه‌هایی که رشته پروتز دندان را ارائه می‌دهند، تنها در مقطع کاردانی پذیرش دانشجو انجام می‌دهند. بعد از گذراندن مقطع کاردانی، داوطلبان می‌توانند برای ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته درخواست دهند. اما لازم به ذکر است که رشته پروتز دندان به صورت کارشناسی پیوسته در هیچ دانشگاهی ارائه نمی‌شود. بنابراین، برای تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته، داوطلبان باید حتما ابتدا مقطع کاردانی را گذرانده و فارغ‌التحصیل شده و سپس اقدام به درخواست ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته کنند.

جمع بندی

در این مقاله توضیحات کامل و جامعی در رابطه با ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان در ایران و خارج از کشور ارائه شد. به طور خلاصه:

 • امکان تحصیل در رشته پروتز دندانی تنها در مقطع کاردانی وجود دارد.
 • رشته پروتز دندان در هیچ یک از مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ارائه نمی‌شود.
 • افراد برای تحصیل در رشته پروتز دندانی لازم است در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی روزانه ثبت نام کنند.
 • ظرفیت این رشته بسیار محدود و معمولا کمتر از ۱۰۰ نفر است.
 • رشته پروتزهای دندانی در مقطع کارشناسی پیوسته در هیچ یک از دانشگاه‌ها ارائه نمی‌شود.

اگر سوالی در رابطه با ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان دارید و پاسخ آن را در مقاله نیافتید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ از طریق شماره تماس 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

با استفاده از قابلیت مشاوره تلفنی مشاور گروپ می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود را درباره پروتز دندان بدون کنکور به صورت یکجا به دست آورید، این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه  + کسب نتیجه سریعتر!

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نبود نگران نباشید، از منوی بالای سایت یا ستون سمت چپ مشاور گروپ روی خرید بسته‌های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت و کمتر از یک ساعت ما با شما تماس خواهیم گرفت.


سوالات متداول ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان

رشته پروتز دندان بدون کنکور وجود دارد؟

تحصیل در رشته پروتز دندان بدون کنکور تنها در مقطع کاردانی امکان‌پذیر است، جزئیات بیشتر در همین مقاله آمده است.

امکان ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟

رشته پروتز دندان در دانشگاه علمی کاربردی در هیچ یک از دوره های کاردانی و کارشناسی ارائه نمی‌شود.

رشته پروتز دندان بدون کنکور در کدام دانشگاه‌ها ارائه می‌شود؟

افراد برای تحصیل در رشته پروتز دندانی لازم است در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی روزانه ثبت نام کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور پروتز دندان | شرایط و نحوه پذیرش

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی