ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی | هر آنچه باید بدانید!

ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی - هر آنچه باید بدانید!

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی | هر آنچه باید بدانید!

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

رشته فیزیوتراپی یکی از رشته‌های پرطرفدار در میان داوطلبان گروه تجربی است. ممکن است برای برخی از داوطلبان این سوال پیش بیاید که آیا امکان ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی وجود دارد؟ یا برای تحصیل در این رشته باید حتما در کنکور سراسری شرکت کرد؟ فیزیوتراپی یکی از رشته‌های توانبخشی است که با استفاده از حرکات فیزیکی، به درمان بیماران و بهبود وضعیت آنها می‌پردازد.  علاقه‌مندان به این رشته می‌توانند از مقطع کارشناسی تا دکتری، در طول مسیر تحصیلی خود پیش بروند. در مقطع کارشناسی، رشته فیزیوتراپی بدون گرایش است و فارغ‌التحصیلان امکان انتخاب گرایش‌های مختلف در مقطع ارشد و دکتری را دارند.

ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی

با توجه به اینکه رشته فیزیوتراپی یکی از رشته‌های پرطرفدار در میان داوطلبان است و متقاضیان باید رتبه خوبی را برای قبولی در این رشته کسب کنند، بسیاری از داوطلبان به دنبال ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی هستند. لازم است بدانید، تحصیل در رشته فیزیوتراپی به صورت بدون کنکور امکان‌پذیر نیست. ممکن است قوانین و شرایط برای ورود به این رشته در آینده تغییر کند، اما در حال حاضر، متقاضیانی که تمایل به تحصیل در این رشته را دارند، باید در کنکور سراسری تجربی شرکت کنند.

اگر قصد تحصیل رشته فیزیوتراپی به صورت بدون آزمون را داشته باشید باید به کشورهای دیگر رفته و در دانشگاه‌های خارج از ایران تحصیل کنید که این هم دارای شرایط خاصی است و ممکن است هزینه زیادی داشته باشد.

پیش از این، افراد می‌توانستند با گذراندن تعدادی واحد درسی در کشورهای خارجی و کسب مدرک مرتبط، امکان ورود به دانشگاه‌های داخلی با دریافت انتقالی در این رشته را داشته باشند. اما این روند نیازمند شرایط خاصی بود که از جمله آن‌ها می‌توان به داشتن معدل مشخص و مدرک مرتبط اشاره کرد.

بنابراین، هم اکنون، تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور، در هیچ یک از دانشگاه‌های ایران وجود ندارد.

رشته فیزیوتراپی

رشته فیزیوتراپی

رشته فیزیوتراپی یکی از مهم‌ترین رشته‌های پیراپزشکی است که به درمان و بهبودی بیماران با دردهای ماهیچه‌ای، استخوانی، عضلانی و مفصلی می‌پردازد. فیزیوتراپیست‌ها، متخصصان و کارشناسان این حوزه هستند که با استفاده از تکنیک‌ها و تمرینات فیزیکی، به درمان بیماران کمک می‌کنند.

دانشجویان در این رشته به طور جامع آموزش می‌بینند که چگونه بیماری‌های حرکتی و مشکلات فیزیکی را برطرف کنند. بازار کار برای فارغ‌التحصیلان این رشته بسیار خوب است و آن‌ها می‌توانند در مراکز ورزشی و درمانی کار کنند یا حتی اقدام به تاسیس کلینیک‌های فیزیوتراپی کنند.

با توجه به نیاز روزافزون به خدمات فیزیوتراپی، فارغ‌التحصیلان این رشته اگر از توانایی، صبر، روحیه و انرژی کافی برخوردار باشند، می‌توانند درآمد قابل توجهی داشته باشند.

بنابراین، اگر شما علاقه‌مند به این رشته هستید و دارای توانایی‌های مورد نیاز هستید، نگرانی از نظر بازار کار نخواهید داشت. رشته فیزیوتراپی به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های علوم پزشکی، جایگاه ویژه‌ای میان داوطلبان دارد.

ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی دانشگاه آزاد

لازم به ذکر است که امکان ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی دانشگاه آزاد هم وجود ندارد. در حال حاضر دانشگاه آزاد، رشته فیزیوتراپی را نه به صورت بدون کنکور و نه به صورت با کنکور ارائه نمی‌دهد. داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته فیزیوتراپی هستند می‌بایست در کنکور سراسری تجربی شرکت کرده و یکی از دانشگاه‌های دولتی را برای تحصیل انتخاب کنند.

فیزیوتراپی بدون کنکور پردیس کیش

برخی از دانشگاه های پردیس خودگردان در رشته فیزیوتراپی ظرفیت پذیرش دارند. اما لازم است بدانید که امکان ثبت نام بدون کنکور رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های پردیس خودگردان هم، حتی با پرداخت شهریه زیاد وجود ندارد و داوطلبان برای تحصیل در این رشته باید در کنکور سراسری شرکت کنند. در ضمن، ثبت نام فیزیوتراپی بدون کنکور پردیس کیش هم امکان پذیر نخواهد بود.

دانشگاه‌های پردیس خودگردان نیز مانند دیگر دانشگاه‌ها مجوز پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در رشته‌های علوم پزشکی را ندارند. بنابراین، تصور اینکه با پرداخت هزینه زیاد می‌توانید به صورت بدون کنکور وارد رشته فیزیوتراپی یا سایر رشته‌های مرتبط شوید، نادرست است.

امکان ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی وجود دارد؟

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های روزانه و پردیس‌های خودگردان ارائه می‌شود و دانشگاه‌های آزاد این رشته را نه به صورت با کنکور و نه به صورت بدون کنکور ارائه نمی‌دهند. همچنین، تنها شرط پذیرش در این رشته شرکت در کنکور تجربی و کسب رتبه لازم است. توجه داشته باشید که در دانشگاه های پیام نور، نوبت دوم (شبانه) و سایر دانشگاه ها نیز این رشته به صورت بدون کنکور و با کنکور ارائه نخواهد شد.

برخی از دانشگاه‌های دولتی و سراسری که در رشته فیزیوتراپی (از طریق شرکت در کنکور سراسری) پذیرش دارند، عبارتند از:

دانشگاه‌های دولتی

 • علوم بهزیستی و توانبخشی – تهران
 • علوم پزشکی اصفهان
 • علوم پزشکی ایران
 • علوم پزشکی بابل
 • علوم پزشکی مشهد
 • علوم پزشکی همدان
 • علوم پزشکی شیراز
 • علوم پزشکی تبریز
 • علوم پزشکی تهران
 • علوم پزشکی جندی شاپور – اهواز
 • علوم پزشکی زاهدان
 • علوم پزشکی سمنان
 • علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران

و …

دانشگاه‌های پردیس خودگردان

 • علوم بهزیستی و توانبخشی – تهران
 • علوم پزشکی اصفهان
 • علوم پزشکی بابل
 • علوم پزشکی تبریز
 • علوم پزشکی تهران
 • علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران
 • علوم پزشکی کرمان
 • علوم پزشکی همدان
 • علوم پزشکی شیراز

و غیره.

برای اطلاع از رتبه لازم برای قبولی در رشته فیزیوتراپی (دانشگاه‌های دولتی و پردیس خودگردان) می‌توانید با مشاوران ما به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی خارج از کشور

شرایط ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی خارج از کشور به صورت زیر است:

 • داوطلبان باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن باشند.
 • برخی از کشورها ممکن است از داوطلبان خواسته باشند که در یکی از گروه‌های علوم تجربی یا ریاضی‌فیزیک تحصیل کرده باشند.
 • اکثر دانشگاه‌های خارجی مورد تایید برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی نیازمند تحصیل در یکی از رشته‌های پیش دانشگاهی مرتبط هستند، مانند علوم پزشکی یا علوم تجربی.
 • داوطلبان باید بر زبان انگلیسی مسلط باشند.
 • ممکن است نیاز به گذراندن آزمون‌های زبان مانند IELTS یا TOEFL با نمره مورد نیاز داشته باشید.
 • بسته به کشوری که انتخاب می‌کنید، تسلط به زبان محل تحصیل (زبان کشور مبدأ) نیز ممکن است لازم باشد.
 • داوطلبان باید توانمندی مالی کافی را برای پوشش شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی در کشور مبدأ داشته باشند.

جمع بندی

رشته فیزیوتراپی یکی از رشته‌های گروه تجربی است که طرفداران زیادی دارد. داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در این رشته هستند باید در زمان مقرر در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت کسب رتبه لازم، هنگام انتخاب رشته، رشته فیزیوتراپی را در لیست رشته‌های خود قرار دهند. در ضمن، امکان ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی در هیچ یک از دانشگاه‌های آزاد، پیام نور، نوبت دوم و غیر انتفاعی و … نیز وجود ندارد. توجه داشته باشید، پذیرش در رشته فیزیوتراپی فقط در دانشگاه های سراسری و پردیس خودگردان وجود دارد آن هم از طریق شرکت در کنکور سراسری. دانشگاه آزاد چه به صورت بدون کنکور و چه از طریق کنکور سراسری، در رشته فیزیوتراپی ظرفیت پذیرش ندارد. برای اطلاعات از رتبه لازم برای قبولی در هر یک از دانشگاه‌ها، می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

اگر سوالی در رابطه با ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور دارید و پاسخ آن را در مقاله نیافتید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ از طریق شماره تماس 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

با استفاده از قابلیت مشاوره تلفنی مشاور گروپ می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود را درباره فیزیوتراپی بدون کنکور به صورت یکجا به دست آورید، این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه  + کسب نتیجه سریعتر!

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نبود نگران نباشید، از منوی بالای سایت یا ستون سمت چپ مشاور گروپ روی خرید بسته‌های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت و کمتر از یک ساعت ما با شما تماس خواهیم گرفت.


سوالات متداول ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی

امکان ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی وجود دارد؟

خیر. تنها راه تحصیل در رشته فیزیوتراپی، شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه لازم برای قبولی است.

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود؟

خیر فقط دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه‌های پردیس خودگردان در رشته فیزیوتراپی ظرفیت پذیرش دانشجو دارند.

هزینه رشته فیزیوتراپی بدون کنکور چگونه است؟

رشته فیزیوتراپی در هیچ یک از دانشگاه‌ها به صورت بدون کنکور ارائه نمی‌شود.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور فیزیوتراپی | هر آنچه باید بدانید!

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی