ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم بهمن

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم بهمن

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم بهمن

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط و مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم بهمن به صورت کامل در این مقاله بیان شده است. دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه اقدام به جذب دانشجو می نماید. پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور، در دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته انجام می پذیرد. تمامی مراحل ثبت نام به صورت الکترونیکی (غیر حضوری) و از طریق سایت سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، به نشانی azmoon.org انجام می پذیرد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

سر فصل ها

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱  شامل دو نیمسال ورودی تحصیلی می شود که به ترتیب اولویت بندی زمان ثبت نام:

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 1. ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور نیمسال اول مهر ماه ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱
 2. ثبت نام بدون کنکور آزاد بهمن ماه ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

در این مطلب سعی داریم به تمامی سوالات که متقاظیان واجد شرایط ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ورودی مهر ماه و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1400 - 1401 مهر - بهمن پاسخ دهیم.

سایت azmoon.org

سایت azmoon.org دانشگاه آزاد تنها سایت رسمی دانشگاه آزاد است که داوطلبان با ورود به این سایت می توانند انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و نتایج ثبت نام و انتخاب رشته خود را مشاهده نمایند.در این مقاله سعی داریم سایت دانشگاه آزاد و خدمات دانشگاه آزاد را خدمت داوطلبان عزیز ارائه دهیم لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تمامی مراحل ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد صرفا از طریق سایت azmoon.org و به صورت الکترونیکی (اینترنتی) انجام می شود. در ادامه راهنمای جامع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای تمامی مقاطع ارائه داده شده است.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم بهمن

داوطلبان به منظور ثبت نام و تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم بهمن ماه باید دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی باشند. در ادامه مقاله شرایط عمومی و اختصاصی مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی ارائه داده شده است:

شرایط عمومی داوطلبان

داوطلبان به منظور ثبت نام در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد باید دارای شرایط عمومی زیر باشند:

 • اعتقاد به اسلام يا يكی از اديان تصريح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران.
 • ملتزم به احكام عملی اسلام (انجام واجبات و پرهيز از محرمات).
 • عدم احراز عناد (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ايران.
 • نداشتن سابقه عضويت در ساواک، فراماسونری و اعقاب آن.
 • عدم احراز فساد اخلاقی.
 • عدم اشتهار به ارتكاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصيلی در طول تحصيل يا زمان اشتغال.
 • برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی.
 • عم اعتياد به مواد مخدر

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد ترم بهمن

در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد (به صورت بدون کنکور) رشته‌ها به 2 صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می‌شود و تفاوت ثبت‌نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در ارائه مدرک تحصیلی است. دارا بودن مدرک فوق‌دیپلم از شرایط ثبت‌نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته بوده و همچنین دارا بودن مدرک پیش ‌دانشگاهی هم از شرایط ثبت‌نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد است که باید به آن توجه داشت.

مدارک ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

دارا بودن مدرک كاردانی مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و يا شورای عالی انقلاب فرهنگی. متقاضیان دوره کارشناسی ناپیوسته بـا دارا بـودن مـدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کاردانی دانشـگاه جـامع علمـی کاربردی می توانند در هر رشـته ای در دوره کارشناسـی ناپیوسـته ثبت نام نمایند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد

مدارک ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ترم بهمن به شرح زیر است:

دیـپلم نظـام آموزشـی جدیـد  اعم از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مـدرک پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی) و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یـا مـدرک کاردانی.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ترم بهمن

مقطع کاردانی به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می‌شود و شرکت در کنکور سراسری از شرایط آن نیست. تفاوت کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته آن است که تعداد رشته‌ها متفاوت است؛ یعنی فهرست رشته‌های بدون کنکور دارای تنوع کمتری نسبت به رشته‌های با آزمون هستند. داوطلبان می‌بایست در 2 نوبت یعنی مهرماه و بهمن‌ماه نسبت به انجام ثبت‌نام اقدام کنند.

لازم به ذکر است، برای ثبت‌نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد، رشته انتخابی شما می‌بایست مرتبط با رشته‌ای که دیپلم گرفته‌اید باشد. پس با مدرک دیپلم ریاضی و فیزیک نمی‌توانید در رشته کاردانی پیوسته صنایع‌دستی شرکت کنید؛ اما متقاضیانی که قصد ثبت‌نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد دارند، بدون در نظر گرفتن دیپلم خود می‌توانند انتخاب رشته کنند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ترم بهمن

اخـذ دیـپلم نظـام آموزشـی جدیـد  اعم از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مـدرک پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی) و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یـا مـدرک کاردانی، برای کلیه داوطلبان الزامی است.

***دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قـدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مـدرک کـاردانی می باشند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارنـد.

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  مقطع کاردانی پیوسته

1 – داشتن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا یک مدرک دیپلم سه ساله نظام جدید رشته های نظری ، فنی و حرفه ای و کار و دانش .

2 – گذراندن حداکثر 12 واحد جبرانی برای دیپلمه های نظری که رشته ای غیر متجانس با مدرک تحصیلی خود انتخاب کرده اند .

3 – گذراندن حداکثر 14 واحد جبرانی برای داوطلبانی که رشته ای متناسب با مدرک تحصیلی خود انتخاب کرده اند .

4 – انتخاب رشته دیپلمه های کار و دانش ، فنی و حرفه ای و هنرستان در رشته های متناسب با مدرک تحصیلی .

5 – رشته تربیت بدنی از شرط تناسب با مدرک دیپلم مستثنی هست .

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی ناپیوسته 

1 – داشتن مدرک دیپلم و گواهی پیش دانشگاهی بنابراین داوطلبان با مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کار و دانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی است حق ثبت نام را ندارند .

2 – فارغ التحصیلان کاردانی علوم پزشکی مجاز به ثبت نام در مقاطع بالاتر هستند .

3 – دانش آموختگان علوم حوزوی حتما باید دارای مدرک معادل دیپلم نظام قدیم مورد تایید حوزه علمیه قم باشند و حق ثبت نام در رشته های گروه علوم انسانی را دارند .

4 – داشتن سلامت جسمانی کامل و توانایی متناسب با رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی .

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم بهمن ۱۴۰۰

بر اساس اعلام سنجش و آموزش دانشگاه آزاد ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال اول (مهرماه) تا نیمه دوم شهریور ادامه خواهد شد و همچنین ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم (بهمن ماه) نیز در مقاطع مختلف از دی ماه شروع خواهد شد. در حال حاضر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ شروع شده است و داوطلبان میتوانند از طریق تماس با مشاورین مرکز مشاور گروپ ضمن اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام و همچنین رشته های موجود در واحدهای دانشگاهی اقدام به پیش ثبت نام نمایند.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم مهر و بهمن

تقریبا میتوان گفت بالای 95 درصد از رشته های موجود در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارد و داوطلبانی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت می کنند می توانند در بسیاری از رشته های ارائه شده در تمامی مقاطع دانشگاه آزاد بصورت بدون آزمون پذیرش شوند. با دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام می توانید لیست کامل رشته ها را مشاهده نمایید:

مراحل ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ترم بهمن

ثبت نام تمامی رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد، از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، به نشانی azmoon.org صورت می پذیرد. نحوه ثبت نام داوطلبان به شرح زیر است:

 • مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org
 • دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور ترم بهمن ۱۴۰۰
 • مطالعه  شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد
 • تهیه مدارک لازم برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد 
 • پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شتاب بانکی.
 • تکمیل فرم های ثبت نامی

هر داوطلب بدون کنکور دانشگاه آزاد چند اولویت دارد ؟

 متقاضیان بدون کنکور دانشگاه آزاد از هر زیر گروه حداقل 1 و حداکثر 20 اولویت را می توانند انتخاب کنند.

توجه: قبل از ثبت نام حتما دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد را مطالعه نمایید زیرا برای هر کارت فقط از یک زیر گروه مجاز به انتخاب رشته هستید و در صورت تمایل به انتخاب چند رشته از زیر گروه های مختلف(تجربی، ریاضی، نسانی، زبان و هنر) باید خرید مجدد کارت اعتباری در سایت azmoon.org دانشگاه آزاد انجام بدهند.

داوطلبان در صورت بروز هرگونه مشکل در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم بهمن می توانند با کارشناسان مجرب مجموعه به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

سوالات متداول داوطلبان

دانشگاه آزاد به صورت بدون آزمون در چه مقاطعی دانشجو می پذیرد؟

دانشگاه آزاد هرساله به صورت بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشجو می پذیرد.

مدارک ثبت نام کاردانی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد چیست؟

دارا بودن مدرک

نتایج انتخاب رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد از طریق چه سایتی منتشر می شود؟

داوطلبان پس از ثبت نام، باید در زمان مقرر به سایت azmoon.org مراجعه نمایند و نتایج را مشاهده نمایند.

4/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم بهمن

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی