ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی یکی از پرطرفدار ترین ثبت نام ها برای ادامه تحصیل در مقاطع عالی  محسوب می شود. دانشگاه غیر انتفاعی از جمله دانشگاه های معتبری است که فعالیت خود را زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات انجام می دهند. دانشگاه غیر انتفاعی با داشتن سهم بسیار خوبی از پذیرش دانشجو بدون کنکور توانسته از نظر سطح علمی و حضور اساتید خوب نیز به سطح مناسبی برسد. به طوری که توانسته به میزان زیادی الگوی ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل را در ذهن بسیاری از داوطلبان کارشناسی ارشد آن هم وقتی که نمی خواهند زمان و انرژی زیادی برای قبولی در کنکور ارشد بگذارند تغییر دهد. اینکه بدانید می توانید با انتخابی درست و البته صرف هزینه ای مشخص بدون شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در یک دانشگاه مناسب درس بخوانید احتمالا برای خیلی از کنکور گریز ها وسوسه کننده باشد. در این مقاله اطلاعاتی از قبیل زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی ، شرایط ثبت نام این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد، شهریه ثابت و متغیر کارشناسی ارشد دانشگاه غیر انتفاعی سال 1401، سایت ثبت نام کارشناسی ارشدغیرانتفاعی و ... را در اختیار همراهان مشاور گروپ قرار دهیم. با ما همراه باشید.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی 1401

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد غیر انتفاعی نیز مانند سایر زمان ثبت نام های کارشناسی ارشد همزمان با هم و در زمان ثبت نام کنکور ارشد سراسری صورت می گیرد. در واقع ثبت نام ارشد دانشگاه غیر انتفاعی به این صورت است که در هنگام ثبت نام ارشد سراسری با انتخاب گزینه علاقه مندی به دانشگاه غیر انتفاعی شانس خود را برای قبولی در این دانشگاه ها به وجود می آورید. زمان ثبت نام کارشناسی ارشد در 16 الی 25 آذر و همچنین مهلت مجدد ثبت نام از 14 الی 16 بهمن ماه صورت گرفت. در مهلت مذکور داوطلبان به ثبت نام و اعلام علاقه مندی به شرکت در پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه غیر انتفاعی اقدام نموده و تا زمان کنکور سراسری و پس از آن اعلام نتایج و تکمیل ظرفیت صبر می کنند. رشته های گروه های آزمایشی علوم انسانی، فنی مهندسی و علوم پایه در دانشگاه غیر انتفاعی و در مقطع ارشد ارائه می شود.

سایت ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۱

سایت ثبت نام کنکور ارشد چه برای کنکور سراسری و چه غیر انتفاعی مانند دیگر ثبت نامی های کنکور ها sanjesh.org می باشد. در زمان مقرر داوطلبان با ورود به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور و ورود به بخش کارشناسی ارشد ، با دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ارشد و اطلاع از ابعاد مختلف ، اقدام به ثبت نام نمایند.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی از میان داوطلبان شرکت در دوره کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند پذیرش می نماید. شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد غیرانتفاعی این است که داوطلب جز استعداد های درخشان باشد. داوطلبانی که یکی از شرایط  زیر را داشته باشند استعداد های درخشان محسوب می شوند و در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه غیر انتفاعی تحصیل نمایند.

1.      دانشجوی دوره کارشناسی دانشگاه آزاد که داوطلب ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه غیر انتفاعی هستند ، باید پس از 6 ترم تحصیلی 110 واحد درسی را گذارنده باشد و به طور میانگین در گروه 10 درصد دانشجویان برتر ورودی رشته ی خود باشد.

رتبه ی کشوری این دانشجویان در آزمون سراسری در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم تجربی باید کمتر از 100 و در گروه آزمایشی علوم انسانی باید کمتر از 50 و در گروه آزمایشی هنر و زبان باید کمتر از 20 بوده باشد

 

2.      دانشجویان نمونه کشوری با تایید معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در صورت هم ترازی میانگین کل با 15 درصد دانشجویان برتر ورودی هر رشته

3.      دانشجویان رتبه های یک تا پانزده  المپیاد های علمی دانشجویی

 

4.      دانشجویان که در جشنواره های علمی مانند  جشنواره های خوارزمی ، فارابی ، رازی و… رتبه های اول تا سوم را خذ کرده باشند

 

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۱

در این بخش سعی شده میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی برای سال 1400 برای همراهان مشاور گروپ در نظر گرفته شده است. این دانشگاه ها دارای شهریه ی ثابت و متغیر می باشد. شهریه ثابت به صورتی است که با هربار ثبت نام در هر نیم سال شما ملزم به پرداخت ان شهریه هستید. هزینه متغیر نیز بسته به نوع واحد درسی، آزمایشگاهی و یا پایان نامه تغییر می کند.

میزان شهریه ثابت هر نیمسال علوم انسانی ۶,۰۸۰,۶۲۵ ریال
میزان شهریه متغیر هر واحد علوم انسانی ۱,۱۰۰,۹۷۵ ریال
میزان شهریه هر واحد پایان نامه نظری علوم انسانی ۳,۳۷۸,۱۲۵ ریال
میزان شهریه هر واحد پایان نامه آزمایشگاهی و کارگاهی علوم انسانی ۴,۲۱۴,۷۲۵ ریال
میزان شهریه ثابت هر نیمسال سایر گروه‌های آموزشی ۶,۷۵۶,۲۵۰ ریال
میزان شهریه متغیر هر واحد سایر گروه‌های آموزشی ۱,۲۶۳,۱۲۵ ریال
میزان شهریه هر واحد پایان نامه نظری سایر گروه‌های آموزشی ۳,۳۷۸,۱۲۵ ریال
میزان شهریه هر واحد پایان نامه آزمایشگاهی و کارگاهی سایر گروه‌های آموزشی ۴,۲۱۴,۷۲۵ ریال

اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی

برای اکثر متقاضیان ورود به دانشگاه اعتبار مدرک تحصیلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. باید بگوییم که دانشگاه غیرانتفاعی مورد تائید وزارت علوم است و تمامی ضوابط و مدارک دانشجویان مشغول به تحصیل مانند دیگر دانشگاه های دولتی است، دارای اعتبار و ارزشی مشابه دیگر مراکز سنجیده می شود. همچنین باید اشاره کنیم که مدرک تحصیلی دانشجویانی که به صورت بدون کنکور تحصیل می کنند، فرقی با دانشجویان دیگر ندارد.

مزیت تحصیل در دانشگاه های غیرانتفاعی

دانشگاه غیرانتفاعی از جمله دانشگاه هایی هستند که با اخذ مجوز از وزارت علوم و با هدف فعال سازی بخش خصوصی در زمینه آموزش عالی و افزایش ظرفیت آموزش عالی شروع به کار کرده است. دانشگاه های غیر انتفاعی از سطح و کیفیت آموزشی مناسبی برخوردارند. دانشگاه غیر انتفاعی در مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) به دو صورت ورود با آزمون و بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می کند. کیفیت دانشگاه غیرانتفاعی در سال های اخیر با بررسی بازرسان وزارت علوم سطح بندی شده است و ۵ سطح آموزشی برای دانشگاه های غیرانتفاعی تعریف شده است که سطح یک آن از کیفیت آموزشی بالاتری نسبت به سایر سطوح برخوردار است.

سوالات متداول

تا چه رتبه المپیادی استعداد درخشان محسوب می شود؟

رتبه های یک تا 15 المپیاد های دانشجویی استعداد درخشان محسوب می شوند و می توانند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی پذیرفته شوند.

میزان شهریه ثابت هر نیمسال گروه علوم پایه در دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع ارشد چقدر است؟

این هزینه در سال 1400 معادل ۶,۷۵۶,۲۵۰ ریال است.

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه غیر انتفاعی کدام است؟

سایت ثبت نام کنکور ارشد چه برای کنکور سراسری و چه غیر انتفاعی مانند دیگر ثبت نامی های کنکور ها sanjesh.org می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. سپنتا

    ارشد غیر انتفاعی پژوهش محور هستش یا آموزش محور؟

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.