ثبت نام آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف

رتبه قبولی دکتری مهندسی اکتشاف نفت

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف  1400 و اطلاعات مفیدی درباره ی این ثبت نام موضوع اصلی این مقاله است. در این متن به مواد امتحانی، ضرایب دروس و منابع مناسب آزمون دکتری رشته مهندسی نفت اکتشاف 1400 و بازار کار رشته مهندسی نفت اکتشاف پرداخته شده است.

با وجود اینکه سال هاست دیگر جوامع به روز به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر  پیش می روند و از منابع تولید انرژی غیر فسیلی استفاده می کنند و ساخت انواع نیروگاه های انرژی خورشیدی و بادی و آبی و هسته ای دغدغه ی امروز کشور هاست، اما جایگاه نفت این سوخت سالخورده و پراهمیت و تعیین کننده سرنوشت بسیاری از ملت ها هنوز بر قوت خود باقی است. با وجود تمام فعالیت هایی که در زمینه سوق داد بشر امروز به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر صورت گرفته اما نفت کماکان عنصر پر اهمیت سیاسی و اقتصادی و تامین کننده ی اصلی انرژی کشور هاست. به خصوص کشورهایی مانند ایران که وجود مخازن عظیم و مهم نفتی از گذشته های دور تا ابه امروز آن را به کشوری پر اهمیت و متاثر از بسیاری از سیاست های نفتی جهان تبدیل کرده است.

در این میان پرورش مهندس نفت به عنوان فردی متخصص که با ترکیب علوم مختلفی از جمله ریاضیات، فیزیک،  زمین شناسی، کامپیوتر، اقتصاد ، شیمی و … اهداف نفتی کشور از جمله اکتشاف، استخراج، توزیع، صادرات و  حل معادلات اقتصاد نفتی و سیاست نفتی را دنبال نماید بسیار پراهمیت است. اگر شما برای شرکت در آزمون دکتری رشته جذاب و پراهمیت مهندسی نفت را برگزیدید، این مقاله برای شماست.

با ما همراه شوید.

همراه فرهیخته مشاورگروپ، شما می توانید پاسخ سوالات خود را درباره ثبت نام دکتری 1400، زمان فرایند های مهم مربوط به این آزمون، راهنمایی و دریافت مشاوره تحصیلی در زمینه ثبت نام دکتری مهندسی نفت اکتشاف 1400 از مشاوران خودتان در مشاور گروپ دریافت نمایید.با یک تماس بروزترین و صحیح ترین اطلاعات را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت خواهید کرد.

هر روز هفته حتی روزهای تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب، تماس با شماره های :

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 (بدون پیش شماره)

 

لیست دروس آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف 1400

لیست دروس آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف 1400 از جمله اطلاعاتی است که داوطلبان شرکت در آزمون دکتری این رشته در قدم اول به ان نیازمند هستند. در ادامه شما لیست دروسی که در کنکور دکتری مهندسی نفت اکتشاف مورد سوال است را مشاهده خواهید کرد.

  1. مجموعه دروس تخصصی در سطح كارشناسی شامل (زمین شناسی نفت ـ خواص سنگ و سیال) و كارشناسی ارشد شامل (لرزه شناسی ـ پتروفیزیك پیشرفته ـ ژئوشیمی آلـی- نفـت پیشرفته)
  2. استعداد تحصیلی
  3. زبان انگلیسی

مهندسی نفت اکتشاف


منابع آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف 1400

منابع آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف 1400 همان چیزی است که برای آمادگی در کنکور دکتری این رشته به آن نیازمندید. قطعا شناخت منابع مناسب آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف 1400 که اطمینان داشته باشید با خواندن آن ها می توانید برای آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف به خوبی آماده شوید، یکی از اصلی ترین گام هایی است که برای آمادگی در کنکور باید بردارید.

اینکه منابع جامع باشند و برای آمادگی در کنکور نیز اثر بخش، بسیار مهم است. ما در این بخش سعی داریم منابع مناسب آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف 1400 که پس از جستجوها به آن دست یافتیم را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

عنوان دروس آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف 1400 منابع آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف 1400
دروس در سطح کارشناسی خواص سنگ و سیال W. D. McCain, The Properties Of Petroleum Fluids (Pennwell Publishing Company, 1990)
A. Danesh, PVT and Phase Behavior Of Petroleum Reservoir Fluids (Elsevier, 1999)
T. Ahmed, Reservoir Engineering Handbook (Elsevier, 2010)
L. P. Dake, Fundamentals of reservoir engineering (Elsevier, 1999)
B. C. Craft and M. F. Hawkins, Applied Petroleum Engineering (Prentice Hall, 1991)
T. Ahmed, Reservoir Engineering Handbook (Elsevier, 2010)
J. W. Amyx, D. M. Bass and R. L. Whiting, Petroleum Reservoir Engineering: Physical Properties (McGraw-Hill, 1960)
زمین شناسی نفت کتاب زمین شناسی نفت، تالیف همایون مطیعی، انتشارات وزارت صنایع و معادن.
کتاب زمین شناسی نفت، تالیف محمدرضا رضایی و محمد لنکرانی، انتشارات علوی.
کتاب زمین شناسی نفت، تالیف ریچارد سلی، مترجم سروش مدبری، انتشارات مرکز نشر دانشگاهی.
کتاب زمین شناسی نفت، تألیف علی صیرفیان، انتشارات سمر.
کتاب زمین شناسی نفت، تالیف فریدون سحابی، انتشارات دانشگاه تهران.
کتاب زمین شناسی نفت تالیف محمدرضا رضایی، انتشارات دانشگاه تهران.
دروس در سطح کارشناسی ارشد لرزه شناسی کتاب لرزه شناسی مدرن جهانی، تالیف تورن لی، تری والاس، ترجمه محمدرضا حیدریان شهری، انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد.
کتاب مبانی ژئوفیزیک کاربردی, تالیف لطیف صمدی،انتشارات جهاد دانشگاهی تربیت معلم.
کتاب ژئوفیزیک کاربردی، تالیف دبلیو. ام. تلفورد، ال. پی. جلدارت، ار. ای. شریف، دی. اِ. کیز، ترجمه حسین زمردیان، حسن حاجب حسینیه، انتشارات دانشگاه تهران.
کتاب ژئوفیزیک اکتشافی, تالیف غلامحسین نوروزی ،انتشارات دانشگاه تهران.
پتروفیزیک پیشرفته کتاب پتروفیزیک، تالیف محمدتقی رضایی، انتشارات ستایش.
کتاب چاه پیمایی و پتروفیزیک کاربردی، تالیف عبدالنبی آرین فر، انتشارات آییژ .
کتاب اصول پتروفیزیک رشته های مهندسی نفت: اکتشاف، بهره برداری، حفاری و مخازن هیدروکربوری،تالیف محمدکمال قاسم العسکری، عبدالرسول خشود، ملیحه السادات کاظمی، انتشارات ستایش.
کتاب پتروفیزیک (خواص فیزیکی سنگ های مخازن)، تالیف اکور.ا.ج پیترز، ترجمه مهدی شبانی نژاد، مهدی باقری پور حقیقی، عظیم کلانتری اصل، محمد سینایی، انتشارات راه نوین.
ژئوشیمی آلی کتاب اصول ژئوشیمی، تالیف برایان هرولد میسن، کارلتن مور، مترجمان فرید مر و علی اصغر شرفی، انتشارات دانشگاه شیراز.
کتاب ژئوشیمی، تالیف محمد پورمعافی،انتشارات آرین زمین.
کتاب ژئوشیمی گازهای غیرهیدروکربوری مخازن گاز طبیعی، تالیف احمدرضا ربانی، انتشارات دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران).
کتاب ژئوشیمی اکتشافی، تالیف افشین شهام، هیلدا دادفر، انتشارات طراوت.
کتاب ژئوشیمی رسوبی، تالیف محمد حسین آدابی، انتشارات آرین زمین.
نفت پیشرفته کتاب ژئوشیمی نفت و زمین شناسی کتاب، تالیف جان میچام هونت ، ترجمه قاسم قلی زاده گللو ، علی صنوبرلیماکشی ، انتشارات شرکت نفت فلات قاره ایران.
کتاب ژئوشیمی آلی از فیتوپلانکتون تا تولید نفت، تالیف محمدرضا کمالی، بیوک قربانی، انتشارات آرین زمین.
کتاب مبانی ژئوشیمی در اکتشافات نفت، تالیف مسعود شایسته، محمد رضا کمالی، انتشارات پژوهشگاه صنعت نفت.
کتاب ژئوشیمی و سیستم های نفتی ،تالیف مهدی شهریاری ، انتشارات پژوهشگاه صنعت نفت
ژئوشیمی سوخت های فسیلی: تاریخچه مطالعات ژئوشیمی، توده حیاتی و تولید هیدروکربن، تالیف محمود معماریانی، علیرضا رجبی هرسینی، منیر قنبریان ،انتشارات پژوهشگاه صنعت نفت

آینده شغلی رشته مهندسی نفت اکتشاف

آینده شغلی رشته مهندسی نفت اکتشاف قطعا برای تخصص کارآمد بسیار عالی است. با وجود اهمیت نفت در ایران و وجود مخازن عظیم نفتی و امکان کشف منابع جدید، وجود مهندسین نفت کارآمد برای این کشور همیشه می توان لازم باشد. قطعا یکی از اولین انتخاب های شما این است که جذب وزارت نفت شوید.

اگر این اتفاق بیفتد خیلی خوب است ولی خودتان را محصور نکنید. شما می توانید در شرکت های نفتی دولتی و خصوصی بزرگ و مهمی مشغول به کار شوید و این کاملا به سطح توانمندی شما بازمی گردد. باید بدانید که اکثر مشاغل مربوط به این رشته در جنوب کشور می باشند. پس در صورتی که توانایی زندگی در جنوب را دارید این رشته می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

علاوه براین ممکن است بخاطر شرایط کاری و عدم امکان حضور خانواده در شهر محل کار، شما نتوانید همیشه در کنار خانوادتان باشید. با تمام  این ها این رشته بازار کار بسیار خوبی برای مهندسان خوب خود دارد. شما می توانید در زمینه های انجام تحقیقات زمین شناسی برای بکارگیری بهترین روش حفاری، طراحی طرح چاه، توسعه ابزار و ماشین آلات و تجهیزات مورد استفاده برای استخراج، شبیه سازی و مدل سازی مخزن و مدیریت تیم های مهندسی نفت، مشغول به کار باشید.

سوالات متداول ثبت نام آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف 1400

دروس آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف چیست؟

مجموعه دروس تخصصی در سطح كارشناسی شامل (زمین شناسی نفت ـ خواص سنگ و سیال) و كارشناسی ارشد شامل (لرزه شناسی ـ پتروفیزیك پیشرفته ـ ژئوشیمی آلـی- نفـت پیشرفته)/// استعداد تحصیلی ///زبان انگلیسی

زمان برگزاری آزمون دکتری 1400 چه زمانی است؟

بر اساس دفترچه ثبت نام، زمان برگزاری کنکور دکتری، جمعه 15 اسفند ماه 1399، بیان شده است.

منابع مناسب برای آمادگی در رشته مهندسی نفت اکتشاف چیست؟

فهرست جامعی از منابع مناسب آمادگی برای آزمون دکتری رشته مهندسی نفت اکتشاف در این مقاله برای داوطلبان دکتری این رشته در نظر گرفته شده است.


امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون دکتری مهندسی نفت اکتشاف

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی