ثبت نام آزمون دکتری بیوفیزیک 1400

ثبت نام آزمون دکتری بیوفیزیک

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون دکتری بیوفیزیک 1400

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام آزمون دکتری بیوفیزیک  1400 هدف مقاله پیش روی شماست. در این متن به مواد امتحانی، ضرایب دروس و منابع مناسب آزمون دکتری رشته بیوفیزیک 1400  و بازار کار رشته بیوفیزیک پرداخته شده است. همچنین اطلاعات مفیدی درباره ثبت نام دکتری بدون کنکور برخی دانشگاه ها از جمله دانشگاه تهران و … دریافت خواهید کرد. با ما همراه شوید.

شما می توانید سوالات خود را درباره ثبت نام دکتری 1400، زمان فرایند های مهم، راهنمایی و دریافت مشاوره تحصیلی در زمینه ثبت نام آزمون دکتری بیوفیزیک 1400 از مشاوران خودتان در مشاور گروپ بخواهید. بروزترین و صحیح ترین اطلاعات و سریع ترین راه دریافت پاسخ تمامی سوالاتتان در این باره ، تنها از راه تماس با شماره های زیر:

هر روز هفته حتی ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب، تماس با شماره های :

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 (بدون پیش شماره)


لیست دروس آزمون دکتری بیوفیزیک 1400

لیست دروس آزمون دکتری بیوفیزیک 1400 از جمله اطلاعاتی است که داوطلبان شرکت در آزمون دکتری این رشته در قدم اول به ان نیازمند هستند. در ادامه شما لیست دروسی که در کنکور دکتری بیوفیزیک مورد سوال است را مشاهده خواهید کرد.

  1. مجموعه دروس تخصصی در سطح كارشناسی شامل (بیوشیمی- بیوفیزیك- میكروبیولوژی- ژنتیك- زیست شناسی سلولی و مولكولی) و كارشناسی ارشد شامل (بیوفیزیك (سلولی، پرتوی، مولكولی)  بیوترمودینامیك(
  2. استعداد تحصیلی
  3. زبان انگلیسی

ثبت نام دکتری بیوفیزیک منابع


منابع آزمون دکتری بیوفیزیک 1400

منابع آزمون دکتری بیوفیزیک 1400  همان چیزی است که برای آمادگی در کنکور دکتری این رشته به آن نیازمندید. قطعا شناخت منابع مناسب آزمون دکتری بیوفیزیک 1400 که اطمینان داشته باشید با خواندن آن ها می توانید برای آزمون دکتری بیوفیزیک به خوبی آماده شوید، یکی از اصلی ترین گام هایی است که برای آمادگی در کنکور باید بردارید. اینکه منابع جامع باشند و برای آمادگی در کنکور نیز اثر بخش، بسیار مهم است. ما در این بخش سعی داریم منابع مناسب آزمون دکتری بیوفیزیک 1400 که پس از جستجوها به آن دست یافتیم را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

عنوان دروس آزمون دکتری بیوفیزیک 1400 منابع آزمون دکتری بیوفیزیک 1400
دروس در سطح کارشناسی بیوشیمی بیوشیمی عمومی (جلد 1 و 2) تالیف دکتر پرویز شهبازی، دکتر ناصر ملک نیا
مبانی بیوشیمی لنین جر، ترجمه دکتر رضا محمدی
بیوفیزیک بیوفیزیک برای زندگی فرید سمسارها
میکروبیولوژی میکروبیولوژی عمومی، دکتر فریدون ملک زاده
بیوتکنولوژی میکروبی، دکتر فریدون ملک زاده
میکروبیولوژی جاوتز
میکروبیولوژی واکر
میکروب شناسی پزشکی، دکتر پرویز ادیب فر
ایمونولوژی ایوان رویت
ایمونولوژی استیتنر
ویروس شناسی فیلدز
ویروس شناسی فنز
تک یاخته شناسی، دکتر محمدی
میکروبیولوژی محیطی، آب، پساب و خاک، دکتر اشرف السادات نوحی
میکروبیولوژی، آقای دکتر آموزگار
ژنتیک مبانی ژنتیک تألیف، دکتر محمد تقی آساد
مبانی و مسائل ژنتیک ویلیام استانس فیلد، مترجم رضا محمدی
زیست شناسی سلولی و مولکولی زیست شناسی سلولی مولکولی لودیش، مترجم دکتر رضا یوسفی
مبانی زیست شناسی سلولی مولکولی، دورو برتیس و دورو برتیس، ترجمه، سید علی حسینی تهرانی و محمود عرفانیان احمد پور
دروس در سطح کارشناسی ارشد بیوفیزیک (سلولی، پرتوی، مولکولی) و بیوترمودینامیک کتاب بیوفیزیک، تالیف دکتر بیژن رنجبر، انتشارات دانشگاه تربیت ‏مدرس.
کتاب بیوفیزیک، تالیف دکتر مصطفی رضایی طاویرانی، بیژن رنجبر، علیرضا زالی، کورش سایه میری، سیدحسن مقدم نیا، مهرناز مصطفوی، سعید حسامی تکلو، سمیه مهدوی، امیر رستمی و مینو شاهانی، انتشارات اندیشه ظهور.
کتاب بیوفیزیک برای زندگی، تالیف فرید سمسارها، انتشارات تابش اندیشه.
کتاب مبانی بیوفیزیک، تالیف جمشیدخان چمنی و محمدرضا حسین دخت، انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد.
کتاب بیوفیزیک ،تالیف سعید حسامی تکلو، مینو شاهانی، انتشارات پوران پژوهش.

 

آینده شغلی رشته بیوفیزیک

به زودی آینده شغلی رشته بیوفیزیک برای همرهان قرار داده می شود.

ثبت نام بدون کنکور دکتری بیوفیزیک 1400

ثبت نام بدون کنکور دکتری بیوفیزیک 1400 با در نظر گرفتن شرایطی در برخی دانشگاه های کشور امکان پذیر است. ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد به دو صورت با کنکور و بدون کنکور امکان پذیر است. در حال حاضر امکان ثبت نام و ادامه تحصیل در بسیاری از رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد بدون کنکور برای داوطلبان وجود دارد. اما سنجش و پذیرش بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد برای افرادی امکان پذیر است که حداقل یکی از شرایط استعداد های درخشان را داشته باشند. یکی از این دانشگاه ها دانشگاه تهران می باشد.

ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه تهران 1400

جزئیات ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه تهران برای سال 1400 به نقل از معاونت آموزشی دانشگاه تهران به شرح زیر است:

متن اطلاعیه این دانشگاه به شرح زیر است :

دانشگاه تهران ، در اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و به منظور فراهم نمودن زمینه جذب آنان برای ورود به دوره دکتری ؛ به استناد آئین‌نامه شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی شورای آموزشی دانشگاه ؛ از بین دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد ، با رعایت کامل شرایط اعلام شده برای سال تحصیلی  1400-1401 در کلیه رشته‌های دارای پذیرش مقطع دکتری از طریق آزمون نیمه متمرکز ؛ به صورت مازاد بر ظرفیت روزانه ، دانشجو می‌پذیرد .

شرایط ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه تهران

1- دارا بودن میانگین كل حداقل 16 در مقطع كارشناسی

* تبصره (1) حداقل میانگین كل قابل قبول برای مدرک كارشناسی پیوسته از دانشگاه های تهران – صنعتی شريف – شهید بهشتی – صنعتی امیر كبیر – علم و صنعت ايران – صنعتی خواجه نصیرالدين طوسی – علامه طباطبائی – اصفهان – تبريز – شیراز – فردوسی مشهد و صنعتی اصفهان ، 15 می باشد .
2- دارا بودن میانگین كل حداقل 17 بدون احتساب نمره پايان نامه در مقطع كارشناسی ارشد
3- سپری نشدن بیش از دو سال از فارغ التحصیلی دانشجو درمقطع كارشناسی ارشد ( دانش آموختگان نیمسال دوم سال تحصیلی97 – 96 و بعد از آن ) .
*تبصره (2) متقاضیان صرفا مجاز به ارائه درخواست در رشته تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی كارشناسی ارشد خود می باشند .
*تبصره (3) سوابق آموزشی و پژوهشی متقاضیان واجد شرايط ، پس از بررسی در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه ، به پرديس/ دانشکده های مربوطه ارجاع خواهد شد . گروه های آموزشی می توانند پس از بررسی مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه جامع آموزش دانشگاه ، داوطلبان واجد شرايط را برای مصاحبه حضوری و يا مصاحبه غیر حضوری دعوت نمايند . اسامی اين داوطلبان از طريق وب سايت پرديس / دانشکده اعلام خواهد شد .
*تبصره (4) دانشجويان و دانش آموختگان دوره های مجازی ، نیمه حضوری يا غیرحضوری ، آموزش محور ، پرديسهای خود گردان دانشگاههای دولتی ، دانشگاههای غیر انتفاعی ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه جامع علمی كاربردی ، دانشگاههای وابسته به دستگاههای اجرايی ، دانشگاههای غیر دولتی ، دانشگاههای خارج از ايران و حوزه های علمیه ( مقطع كارشناسی ارشد ) مجاز به شركت در فراخوان دانشگاه نمی باشند .

نحوه ارائه درخواست ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه تهران

ضروری است متقاضیان در صورت احراز شرایط (طبق شیوه نامه) نسبت به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران به آدرس ems1.ut.ac.ir قسمت داوطلبان استعداد درخشان و سپس انتخاب عنوان پذیرش اقدام نمایند .

*تبصره(5) اسکن اطلاعات و مدارک بارگذاری شده می بايست کاملا خوانا باشند ، در غیر اين صورت امتیاز آن بند به متقاضی تعلق نمی گیرد .
*تبصره (6) مسئولیت تبعات ناشی از وجود هرگونه مغايرت بین مدارک و اطلاعات بارگذاری شده با اصل مدارک ارائه شده در روز مصاحبه بر عهده متقاضی می باشد .

– با توجه به شرايط فعلی كشور و عدم امکان مراجعه حضوری دانشجويان شاغل به تحصیل به دانشگاه ها جهت تايیديه ؛ فرم ها بدون تايیديه و مهر آموزش دانشگاه مربوطه تا زمان مصاحبه بلامانع می باشد و پس از عادی شدن شرايط فرم های مذكور بايستی ممهور به مهر دانشگاه محل تحصیل به صورت الکترونیکی ارسال گردد . داوطلبان موظفند در تکمیل فرم ها نهايت دقت را به عمل آورند . درصورت نادرست بودن اطلاعات ، فرد از لیست متقاضیان حذف خواهد شد .

** تاريخ مصاحبه ها همزمان با مصاحبه های آزمون دكتری نیمه متمركز در سال جاری خواهد بود . اطلاع رسانی به داوطلبان منحصرا از طريق پايگاه اينترنتی معاونت آموزشی دانشگاه به نشانی www.academics.ut.ac.ir صورت می پذيرد. لذا داوطلبین جهت اطلاع از زمان و مکان برگزاری مصاحبه يا هرگونه تغییر احتمالی در اطلاعیه ، به سايت مذكور مراجعه نمايند .

متقاضیان می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل یا رفع ابهام و جهت پاسخگویی سوالات احتمالی در خصوص شیوه نامه به آدرس ایمیل Talent@ut.ac.ir دفتر استعداد درخشان دانشگاه و مشکلات سیستمی با سامانه پشتیانی مرکز انفورماتیک به آدرس ایمیل Its3@ut.ac.ir مکاتبه نمایند و برای کسب اطلاعات تکمیلی به سایت معاونت آموزشی دانشگاه تهران مراجعه کنند .

سوالات متداول ثبت نام آزمون دکتری بیوفیزیک 1400

دروس آزمون دکتری بیوفیزیک چیست؟

مجموعه دروس تخصصی در سطح كارشناسی شامل (بیوشیمی- بیوفیزیك- میكروبیولوژی- ژنتیك- زیست شناسی سلولی و مولكولی) و كارشناسی ارشد شامل (بیوفیزیك (سلولی، پرتوی، مولكولی) بیوترمودینامیك( /// استعداد تحصیلی /// زبان انگلیسی

زمان برگزاری آزمون دکتری 1400 چه زمانی است؟

بر اساس دفترچه ثبت نام، زمان برگزاری کنکور دکتری، جمعه 15 اسفند ماه 1399، بیان شده است.

منابع مناسب برای آمادگی در رشته بیوفیزیک چیست؟

فهرست جامعی از منابع مناسب آمادگی برای آزمون دکتری رشته بیوفیزیک در این مقاله برای داوطلبان دکتری این رشته در نظر گرفته شده است.


امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون دکتری بیوفیزیک 1400

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی