ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

ثبت نام اینترنتی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به بیان توضیحات کامل و جامعی در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 پرداخته ایم. داوطلبانی که قصد ثبت نام و شرکت در آزمون استخدام آموزش و پرورش سال 1400 را دارند، باید در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه نمایند و فرآیند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش سال 1400 به صورت کامل در ادامه بیان شده است. با ما همراه باشید.

ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

زمان و نحوه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 در طی اطلاعیه ای از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد. براساس آخرین اخبار منتشر شده،  معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۳۴ هزار معلم در تیرماه 1400 خبر داد.

وی با بیان اینکه سهیمه ۲۵ هزار نیروی جدید در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد، افزود: همچنین ۹ هزار نیرو نیز از ظرفیت جدید تکمیل نشده است که به این ۲۵ هزار نفر اضافه خواهد شد و جمعا برای جذب ۳۴ هزار نیروی جدید در تیرماه آزمون برگزار خواهد شد و این تعداد به نیرو های چهار ساله دانشگاه فرهنگیان اضافه خواهد شد.

زمان ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش

زمان ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش سال 1400 تاکنون مشخص نشده است. اما براساس پیش بینی های انجام شده، احتمالا ثبت نام داوطبان در اواخر اردیبشهت و اوایل خردادماه آغاز شود. به محض انتشار اطلاعیه در رابطه با زمان دقیق ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

سایت ثبت نام ازمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

نشانی سایت ثبت نام ازمون استخدامی آموزش و پرورش 1400، sanjesh.org می باشد. ثبت نام و اعلام نتایج ازمون استخدامی آموزش و پرورش منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 در صورت دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام، باید در زمان مقرر به سایت سنجش مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 چه زمانی منتشر می شود؟ خبر انتشار دفترچه آزمون استخدام آموزش و پرورش تا پایان اردیبهشت 1400:

رئیس مرکز برنامه‌ ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جذب 17 هزار و 300 نیرو در آموزش و پرورش از طریق این آزمون، گفت: دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده توزیع است.

به دلیل هماهنگی‌هایی که باید با دستگاه‌های دیگر و سازمان امور اداری و استخدامی انجام شود تا پایان اردیبهشت ماه این دفترچه منتشر خواهد شد.

به محض انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش لینک دانلود دفترچه ثبت نام در این مقاله قرار خواهد گرفت.

شرایط عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

شرایط عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش به شرح زیر است. داوطلبان برای ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 باید دارای شرایط عمومی زیر باشند. شرایط عمومی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 به صورت زیر است:

✅ متقاضی، تابعیت ایران داشته باشد.

✅متقاضی، معتقد به دبین مبین اسلامی یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی باشد.

✅ متقاضی، التزام عملی به قانون اساسی داشته باشد.

✅ دارای کارت معافیت دائم یا انجام خدمت دوره ضرورت

✅ داشتن کارت ملی جدید.

✅ دارا بودن از سلامت جسمی و روانی بر اساس استاندارد های موجود.

✅ نداشتن اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

✅ عدم سابقه کیفری و محکومیت جزایی موثر (دریافت گواهی عدم سوء پیشینه)

✅ نداشتن ممنوعیت استخدامی در مراکز دولتی بر اساس آرا مراجع قضایی

✅ داوطلب نباید مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری نیروهای بازخریدی دستگاه های اجرایی باشد.

✅ داوطلب استخدام، در زمان معرفی به گزینش برای سیر فرآیند جذب، نباید نیروی استخدامی رسمی یا پیمانی دستگاه های اجرایی باشد.

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 به صورت زیر است. داوطلبان برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی بیان شده، باید دارای شرایط اختصاصی زیر نیز باشند:

1 – برخورداری از سلامت جسمانی مورد تایید پزشک از نظر قدرت بینایی و قدرت شنوایی .

2 – گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان بدون حقوق و مزایا مختص پذیرفته شدگان .

3 – پرداخت بخشی از هزینه های برگزاری دوره یک ساله مهارت آموزی .

4 – شروع استخدام به صورت پیمانی می باشد .

5 – ارائه مدرک رو خوانی و روانخوانی قرآن مدرک ICDL در زمان ثبت نام و یا ارائه تعهد مبنی بر کسب مهارت های مذکور و ارائه مدرک مربوطه تا قبل از آزمون جامع .

6 – شرط سنی 30 سال برای داوطلبان با مدرک فوق دیپلم (کاردانی)

7 – شرط سنی 35 سال برای داوطلبان بامدرک لیسانس

8 – شرط سنی 40 سال برای داوطلبان با مدرک فوق لیسانس

9 – شرط سنی 45 سال برای داوطلبان با مدرک دکتری

چه کسانی از معافیت شرط سنی در استخدام آموزش و پرورش 1400 برخوردارند؟ برای کسب اطلاعات تکمیلی تر با مشاوران مجموعه به شماره 9099071614 تماس بگیرید.

شرایط پزشکی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

شرایط پزشکی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 چیست؟ داوطلبان برای استخدام در آموزش و پرورش علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی بیان شده، باید از شرایط پزشکی زیر نیز برخوردار باشند:

 • بیماری چشمی نداشته باشند. داشتن عینک، اشکال ندارد.
 • متقاضی، بیماری چشمی غیر قابل درمان نداشته باشد.
 • متقاضی، بیماری نیستاگموس نداشته باشد.
 • قرنیه دو چشم متقاضی، ضایعات غیر قابل درمان نداشته باشد.
 • کور رنگی برای رشته های هنری، مجاز نیست. برای سایر رشته ها، منعی ندارد.
 • داشتن نابینایی در یک چشم، ممنوعیت استخدام دارد.
 • قدرت شنوایی داوطلب استخدام، نباید کم تر از چهل DB (دسی بل) باشد.
 • انجام آزمایشگان پاراکلینیکی توسط متقاضی استخدام، الزامی است و باید نتایج، به امور اداری اداره کل استان ها ارائه شود.

راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 به منظور آگاهی بیشتر متقاضیان در ادامه بیان شده است. داوطلبان برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 باید در زمان تعیین شده به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه نمایند و ثبت نام خود را به صورت غیرحضوری انجام دهند. مراحل ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش سال 1400 به شرح زیر است:

 1. مراجعه  به سایت سازمان سنجش کشور در زمان مقرر به نشانی sanjesh.org
 2. کلیک بر روی گزینه گزینه ” استخدام متمرکز اجرایی ” از طریق منوی سمت راست
 3. ورود به سامانه ” ثبت نام آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی ۱۴۰۰ “
 4. انتخاب گزینه خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه آزمون و دریافت شماره سریال ثبت نام
 5. ورود به صفحه ثبت نام با استفاده از کارت اعتباری خریداری شده
 6. بارگذاری فایل عکس و تکمیل فرم ثبت نام آزمون به صورت اینترنتی
 7. تایید نهایی اطلاعات و دریافت شماره پرونده و کد رهگیری

ثبت نام شما زمانی نهایی می شود،که کد رهگیری را دریافت کرده باشید.

کد رهگیری را حتما یادداشت نمایید و تا زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش به همراه داشته باشید.

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 شامل موارد عمومی و اختصاصی می باشد. مواد عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 به صورت زیر است:

 • فناوری اطلاعات
 • رياضی و آمار مقدماتی
 • زبان و ادبيات فارسی
 • معارف اسلامی
 • زبان انگليسی ـ عمومی
 • اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
 • هوش و توانمندی های عمومی

اقليت های دينی از پاسخگويی به سوال های معارف اسلامی معاف بوده و در اين صورت نمره مكتسبه اين داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده ساير سوال های آزمون عمومی محاسبه خواهد.

منابع اختصاصی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

برای آگاهی از منابع اختصاصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400، هریک از رشته های تحصیلی، می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071614 تماس بگیرید.

كليه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزينه ای با ضريب 1 می باشند. ضمنا به ازای هر پاسخ غلط به سوالات، يک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

برگزاری دو آزمون استخدامی برای جذب معلمان

آموزش و پرورش امسال دو آزمون استخدامی برای جذب معلمان برگزار می کند.

آزمون اول را سازمان سنجش برگزار می کند و مربوط به دانش آموختگان سایر دانشگاه هاست.

بقیه افراد که شامل مربیان نهضت سوادآموزی مشمول استخدام، معلمان خرید خدماتی، قرآنی و طرح امین می شوند، خرداد امسال و از طریق آزمون استخدامی جذب می شوند.

4 هزار نفر از افرادی که سال گذشته در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شدند، ولی به دلیل کمبود ظرفیت پذیرش استخدام نشده اند نیز امسال به عنوان تکمیل ظرفیت سهمیه امسال به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.

آخرین اخبار ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

آخرین اخبار ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 برای متقاضیان ثبت نام آزمون استخدامی اموزش و پرورش 1400 در ادامه بیان شده است:

معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۳۴ هزار معلم در تیرماه امسال خبر داد.
قاسم احمدی لاشکی با اشاره به ابلاغ جذب نیروی انسانی و معلمان آخرین گروه بازمانده در آموزش و پرورش، اظهار کرد: طی آزمونی که برگزار شد عده‌ ای قبول شدند که این افراد در مراحل گزینش قرار دارند.

وی با بیان اینکه سهیمه ۲۵ هزار نیروی جدید در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد، افزود: همچنین ۹ هزار نیرو نیز از ظرفیت جدید تکمیل نشده است که به این ۲۵ هزار نفر اضافه خواهد شد و جمعا برای جذب ۳۴ هزار نیروی جدید در تیرماه آزمون برگزار خواهد شد و این تعداد به  نیروهای چهار ساله دانشگاه فرهنگیان اضافه خواهد شد.

معاون حقوق وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال با توجه به کرونا این وزارتخانه سال سختی را پشت سر گذاشت، تصریح کرد: امسال به لحاظ آموزشی سال ابهام آموزشی بود و سختی های فراوانی را معلمان و اولیاء تحمل کردند و باید گفت معلمان ما به دنبال روش آموزش جایگزین بودند و برای دانش آموزان خود چیزی کم نگذاشتند.

وی در خصوص برگزاری آزمون نهایی به صورت حضوری گفت: مسئولیت این برنامه با وزارت آموزش و پرورش نیست و این وزارتخانه تنها مجری است و تصمیم برگزاری این امتحانات بر عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است اما آموزش و پرورش باید نظارت کافی بر معلمان و دانش آموزان و بر محل برگزاری امتحانات و رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشد.

معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با وجود مشغله و فشارهای زیاد که در این وزارتخانه وجود دارد اما احکام جدید برای فرهنگیان زده شد و قرار بر این شد حقوق اردیبهشت با حکم سال جدید باشد که این خبر خوبی برای فرهنگیان است و مازندران نیز جزء استان‌ های پیشتاز در این زمینه بوده است.

برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در رابطه با زمان دقیق ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 با مشاوران مجموعه به شماره 9099071614 تماس بگیرید.

سوالات متداول ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش چیست؟

ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش به صورت غیرحضوری انجام می شود.

دفترچه ثبت نام ازمون استخدامی آموزش و پرورش چه زمانی منتشر می شود؟

به محض شروع فرآیند ثبت نام، لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 در این مقاله قرار خواهد گرفت.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 چه زمانی برگزار می شود؟

زمان برگزاری آزمون در تیرماه 1400 پیش بینی شده است.

2.6/5 - (8 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت کارنامه کنکور 1401