تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

جهت مشاوره در زمینه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 : آیا می دانید تکمیل ظرفیت چه زمانی انجام می شود؟ چه کسانی مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری هستند؟

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98  ، در پاسخ به پرسش اول لازم به توضیح است که اگر ظرفیت برخی رشته ها در دانشگاه ها تکمیل نشده و در اصطلاح صندلی خالی باقی بماند، دانشگاه ها کد رشته های دارای ظرفیت خود را به سازمان سنجش داده و سازمان سنجش لیست کد رشته محل های دارای ظرفیت را در قالب دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری منتشر و زمانی را برای تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در نظر گرفته و اعلام می کند.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98  ، داوطلبان واجد شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت نیز پس از دانلود و مطالعه دفترچه، در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و اقدام به انتخاب رشته می نمایند. در ادامه به زمان و شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور 98 پرداخته ایم. بنابراین پیشنهاد می شود تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

لیست رشته های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در صورت انجام، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

سال های گذشته برخی در تماس با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی مشاور گروپ این پرسش را عنوان می کردند که ما در کنکور سراسری شرکت نکرده ایم، آیا ما نیز امکان شرکت در تکمیل ظرفیت را داریم؟ پاسخ این پرسش منفی است.

در واقع تنها داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته تکمیل ظرفیت هستند که در کنکور سراسری شرکت کرده باشند. داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند، خواه مجاز به انتخاب رشته شده باشند و یا مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری نشده باشند، می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98  ، ضمنا داوطلبانی که زمان انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب رشته کرده اند و در یکی از رشته های انتخابی خود پذیرفته شده اند ولی از رشته محل پذیرفته شده خود راضی نیستند، می توانند با شرکت در تکمیل ظرفیت شانس خود را جهت قبولی در رشته محل بهتر محک بزنند.


زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98  ، هر ساله پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری و مشخص شدن رشته محل های دارای ظرفیت، سازمان سنجش لیست رشته محل های دارای ظرفیت را منتشر کرده و داوطلبان می توانند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ثبت نام نمایند. در واقع زمان تکمیل ظرفیت اواسط مهر و یا اوایل آبان ماه می باشد.

البته سال گذشته تکمیل ظرفیت برای کنکور سراسری انجام نشد. امسال نیز فعلا اطلاعیه ای در رابطه با برگزاری یا عدم برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 منتشر نشده است.


5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.