تکریم کارت ایثارگران ارتش و سپاه + نحوه استفاده و مزایا

تکریم کارت ایثارگران ارتش و سپاه

جهت مشاوره در زمینه تکریم کارت ایثارگران ارتش و سپاه + نحوه استفاده و مزایا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تکریم کارت به افراد خاص و با شرایط ویژه، نظیر ایثارگران ارتش و سپاه تعلق می‌گیرد. دارندگان کارت می‌توانند به صورت رایگان از مترو، کتابخانه، پارک و اتوبوس استفاده کنند. اما موضوع تکریم کارت خیلی گسترده‌تر از چند خط توضیح و تفسیر است، بنابراین تیم مشاور گروپ قصد دارد در این مقاله به عناوین مختلف درباره تکریم کارت بپردازد. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

تکریم کارت چیست؟

تکریم کارت نوعی کارت بانکی در ایزیکاتو است که با قابلیت شارژ و واریز وجه، امکانات متنوعی برای برخی افراد فراهم می‌آورد. دارندگان این کارت می‌توانند به صورت رایگان از بعضی از خدمات عمومی مثل مترو، اتوبوس، پارک، کتابخانه بهره ببرند. بنابراین ایثارگران عزیز می‌توانند با تکریم کارت از سرویس‌های هر ارگانی که ایزیکاتو با آن قرارداد بسته است، به صورت رایگان بهرمند شوند.

تکریم کارت به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

چندی پیش سپاه ‌پاسدان اعلام کرد که رزمندگان می‌توانند برای گرفتن کارت ایثارگری به صورت غیر حضوری اقدام کنند. تکریم کارت به ایثارگران ارتش و سپاه تعلق می‌گیرد. تکریم کارت توسط سایت ایزیکاتو isikato.ir صادر می‌گردد. رزمندگان می‌توانند از سوی نیروی سپاه و یا ارتش برای گرفتن این کارت اقدام کنند. اما برای نام نویسی شرایطی وجود دارد که با حفظ و رعایت آن، تکریم کارت برای فرد متقاضی صادر می‌گردد:

 1. رزمنده به مدت ۴۵ روز یا بیشتر در جبهه حضور داشته باشد.
 2. رزمنده باید مدارک حضور خود در جبهه را در سایت بارگذاری کند.

همچنین رزمنده می‌تواند به عنوان ایثارگر بازنشسته، نیروی کمیته انقلاب اسلامی، ژاندارمری و پلیس قضایی و یا شهربان و نیروهای مردمی که در سال‌های جنگ ایران و عراق برای دفاع از وطن خدمت کرده است با ثبت نام در سامانه ایزیکاتو از مزایای تکریم کارت بهره ببرد.

نحوه استفاده از تکریم کارت

به رزمندگان دو نوع کارت جهت استفاده از خدمات مختلف عمومی تقدیم می‌گردد. کارت ایثار و تکریم کارت که در ادامه به نحوه استفاده از آن می‌پردازیم.
جانبازان عزیز لطفا پس از دریافت پاکت با سیم کارتی که به نام خودشان است، جهت فعال‌سازی کارت کد ملی خود را به صورت ستاره ۲۰۸ و به شماره 10000072419 پیامک کنید.
به این موضوع مهم توجه داشته باشید که کارت ایثار نشان‌دهنده هویت شما است و در صورتی که مفقود شود المثنی آن به دلیل یکپارچه نبودن اطلاعات پرونده رزمندگان، به سختی صادر می‌شود. پس در نگهداری از آن دقت کنید!

نحوه استفاده از تکریم کارت با کارت ایثارگری

کارت ایثارگران برای این طراحی شده است که رزمندگان بتوانند به راحتی از برخی خدمات ارائه شده استفاده کنند. در ادامه به لیست این نوع خدمات در ایزیکاتو اشاره خواهیم کرد.
البته لازم به ذکر است که با نصب برنامه isokato. apk امکان مشاهده فایل خدمات تکریم کارت در پنل ایزیکاتو وجود دارد.
همچنین در این برنامه کاربردی می‌توانید رمز عبور خود را تغییر دهید. در ضمن می‌توانید با تخفیف‌های فروشگاهی طرف قرارداد ایزیکاتو و یا خرید شارژ اعتباری و پرداخت قبض، برخی از نیازهای خود را به صورت رایگان برطرف کنید.

طرف قرارداد ایزیکاتو-تکریم کارت ایثارگران ارتش و سپاه

سایت تکریم کارت www.isikato.ir ایزیکاتو

ایزیکاتو بستری مطمئن برای حمایت از رزمندگان است که با شارژ تکریم کارت، افراد می‌توانند به نیازهای خود را به صورت غیر حضوری پاسخ دهند. سایت تکریم کارت www.isikato.ir ایزیکاتو، خدمات بسیار متنوعی برای کاربران خود ارائه می‌دهد. هرچند در حال حاضر بیشتر این خدمات معطوف به رزمندگان و ایثارگران است، اما به زودی تحول عظیم و گسترده‌ای در ایزیکاتو رخ می‌دهد!
افراد با تکریم کارت می‌توانند از سرویس‌های موجود در آن در جهت رفع نیازهای خود بهره ببرند، اما به این نکته توجه داشته باشید که امکانات ارائه شده در اپیکیشن ایزاکاتو، محدود به مراکز طرف قراردادی است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

گل و گیاه سوپرمارکت‌ها
گیم نت و کافی نت تجهیزات صوتی و تصویری
لوازم خانه و آشپزخانه رستوران و فست فود
البسه و پوشاک سالن آرایش و ابزار آرایشگری
میوه و سبزیجات لوازم تحریر
نانوایی داروخانه، آرایشی بهداشتی و تجهیزات پزشکی
آبمیوه و بستنی باشگاه و سالن‌های ورزشی
شیرینی و خشکبار عتیقه فروشی
محصولات پروتئینی خدمات فنی و ابزار و یراق
موبایل، رایانه و تجهیزات جانبی عطاری و داروهای گیاهی
محصولات لبنی مراکز با قابلیت خرید از طریق Qr code

فعال‌سازی تکریم کارت

برای فعال‌سازی تکریم کارت باید کدملی خود را با کد دستوری *۲۰۸ به شماره تلفن 10000072419 پیامک کنید. لازم به ذکر است که تنها با اعلام تایید ایزاکاتو به صورت پیامک، تکریم کارت فعال می‌گردد.

مزایای تکریم کارت رزمندگان

کارت ایثارگران مزایای خاص خودش را دارد. به طوری که این امتیازات تنها شامل حال خود رزمنده نمی‌شود. اعضای خانواده و یا به قولی ورثه می‌تواند از این مزایا بهره ببرد. بنابراین برای نمونه، چند مورد از امتیازات اختصاصی تکریم کارت رزمندگان را در جدول زیر آورده‌ایم:

مزایای تکریم کارت
به دارندگان کارت ایثارگری و اعضای خانواده‌شان سهیه کنکور سراسری تعلق می‌گیرد.
یکی از امتیازات ویژه تکریم کارت رزمندگان خرید خانه در مسکن مهر است.
کسانی که دارای این کارت هستند، بدون کنکور می‌توانند در دانشگاه‌های علمی کاربردی و آزاد ثبت نام نمایند.
افرادی که دارای کارت تکریم هستند آن بخش از بیمه‌ای که آن‌ها باید پرداخت کنند را سازمان به جای آن‌ها پرداخت می‌کند.
فرزندان پسری که پدرشان ایثارگر بوده است با کارت تکریم آنان می‌توانند از خدمت خود در نظام وظیفه کسر کنند.

تکریم کارت ایثارگران

کارت ایثارگری یا کارت هویت برای رزمندگانی صادر می‌شود که در جنگ ایران و عراق حضور فعال داشتند. تکریم کارت برای جمع‌آوری اطلاعاتی طراحی شده است زیرا مشخصات دقیق رزمندگان موجود نیست! کارت ایثارگران به چهار دسته تقسیم می‌شود:

 • تکریم کارت خانواده شهدا
 • تکریم کارت آزادگان
 • تکریم کارت رزمندگان
 • تکریم کارت جانبازان
  تکریم کارت ایثارگران به تمامی رزمندگانی که از جانب ارگان‌های بسیج، مردم، نظامیان ارتش و سپاه پاسداران در هشت سال دفاع مقدس برای کشورشان مبارزه کردند، تعلق می‌گیرد. دارندگان کارت می‌توانند با دریافت تکریم کارت ایثارگران از تسهیلاتی که سازمان در نظر گرفته است، برخوردار شوند.

تکریم کارت سپاه

تکریم کارت سپاه تنها در صورتی به سپاهیان تعلق می‌گیرد که استعلام جبهه خود را به سازمان تحویل دهند تا بتوانند از مزایای کارت ایثارگری استفاده کنند.

تکریم کارت ایثارگران ارتش

رزمندگان ارتشی که از ۳ ماه به بالا در مناطق عملیاتی مبارزه کرده بودند، کارت ایثارگری ارتش برای آنان صادر می‌شود. فقط باید به آخرین یگانی که در آن خدمت کرده بودند، مراجعه کنند تا مراحل اداری صدور تکریم کارت ایثارگران ارتش انجام شود.

تکریم کارت ایثارگران کی شارژ می‌شود؟

از اسفند ماه ۱۴۰۱، طبق برنامه‌ریزی و توافقات صورت گرفته با سازمان اتکا، تکریم کارت ایثارگران به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال افزایش پیدا می‌کند. همچنین ایثارگران عزیز می‌توانند از تخفیف ۷۵ درصدی فروشگاه اتکا بهره‌مند شوند.

آیا تکریم کارت دوباره شارژ می‌شود؟

در صورت تعیین حجم اعتباری معین با هماهنگی برای شارژ دوباره کارت‌ها، از طریق پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد.

تکریم کارت مربوط به کدام بانک است؟

فروشگاه‌های اتکای تهران با پوز بانک پاسارگارد و فروشگاه‌های اتکای سراسر کشور با قرارداد ایزیکاتو با پوز بانک سامان است.

ما در این مقاله به موضوع تکریم کارت ایثارگران ارتش و سپاه+نحوه استفاده و مزایا پرداخته‌ایم تا به سوالات شما پاسخی درست و جامع داده باشیم. چنانچه پاسخ سوالات خود را از این مطلب دریافت نکرده‌اید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ با شماره تماس 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول تکریم کارت ایثارگران ارتش و سپاه+نحوه استفاده و مزایا:


✅حداقل سابقه خدمت در جبهه برای دریافت حقوق از کارت ایثارگری چقدر است؟

حداقل سابقه برای دریافت حقوق از کارت ایثارگران، حضور رزمنده به مدت یک سال در هشت سال دفاع مقدس است.

✅تکریم کارت ایثارگران در صورت مفقود شدن المثنی دارد؟

حداقل سابقه خدمت در جبهه برای دریافت حقوق از کارت ایثارگری چقدر است؟
حداقل سابقه برای دریافت حقوق از کارت ایثارگران، حضور رزمنده به مدت یک سال در هشت سال دفاع مقدس است.

✅آیا تکریم کارت هر ماه شارژ میشود؟

در صورت شارژ از طریق پیامک اطلاع رسانی میگردد.

4.1/5 - (247 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه تکریم کارت ایثارگران ارتش و سپاه + نحوه استفاده و مزایا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. محسن

  دوستان با سلام :
  پیشنهاد می کنم از این بیشتر وقت خودتون و نگذارید بابت سئوال و جوابها ، چون از این کارت هیچ بخاری بلند نمیشه و نخواهد شد . از بنده گفتن بود .

  پاسخ
 2. نبی اله

  با سلام.شش سال جبهه بودم یکبار مجروح شدم که هنوز آثارش در بدن موجوده ولی بخاطر دیر اقدام کردن جهت گرفتن کارت ایثارگری واز بین رفتن بعضی از مدارک بدلیل جا بجایی های مکرر و احتمالا احمال درحفظ و نگهداری پرونده ها 48ماه حضور در جبهه برایم منظور شده و نزدیک به دوسال از دریافت کارت ایثارگری و کارت تکریم که برایم ارسال شده میگذرد وتاکنون هیچ امتیاز یا مزایایی برایم نداشته ویا من ازان بی خبر بودم خواهشمندم درصورتیکه به این کارتها امتیازی تعلق میگیرد ازطریق پیامک یارسانه های کشوری اعلام فرمایید تا حداقل ازاین پس ودرسن 64سالگی که دهها گرفتاری و بیماری داریم شاید کمک اندکی در رفع آنها باشد.قبلا ازحس نوع دوستی و مساعدت شما تشکر میکنم

  پاسخ
 3. محمدرضا

  باسلام به مسیولین اگه باشه دلسوز بنده ۲۱ماه جبهه دارم چندسال دوندگی کارت اومد با ۲۰۰هزارتومن ناقابل که هنوز هم چیزی بهش ندادند به من گفتند شمابیمه دارید برایتان تعلق نمیگیرد کسانی هستندهم بیمه هم جانبازی میگیرند ماازاونانیستیم ایا کسی نیست جواب درست وحسابی بدهد

  پاسخ
 4. محمد

  من از زمان جنگ در جبهه بودم الان 66سال سن دارم اعتقاد دارم اگه شد نگذارید که بچه های شما به جنگ بروند چون بعد از جنگ کسانی بر مسند قدرت می‌نشینند ویرایش شما تصمیم گیری میکنند که از هیچ چیز خبر ندارند من بعد از دوسال که جبهه بودم وحق ماموریت ا زمان را هم گرفتم کارت ایثارگری آمده و 6 ماه و11روز درج شده وبا یک کارت مسخره این حکایت سینه چاک دادن ماست

  پاسخ
 5. ازاد

  درود بر ملت
  درود برجانبازان و ایثارگران
  مرگ بر خائنین به ملت
  کارت رو شارژ نکرده چرا میدین دست مردم

  پاسخ
 6. قربان

  سلام خدمت برادران عزیزبزرگوار خدمت شما عرض میکنم من برای رضای خدا بہ جھبہ رفتم قبل از جنگ در منطقہ ترکمن صحرا گمیشان خدمت در سپاہ پاسداران انقلاب اسلامی در سن 15 سالگی سال 59 قبل جنگ عراق برعلیہ ایران بامنافقین داخلی جنگیدیم آن روزھا را باھیچ چیز عوض نمیکنم تازندام رزمندہ اسلام ومردم بسیار خوب ایران اسلامی ھستم مسئولین از بسیجیان غافل نشوید کہ در دوزخ آتش گرفتار خواھید شد

  پاسخ
 7. حشمت

  باسلام ورودبه روان پاک شهیدان هشت سال دفاع مقدس که با خون خودشون امنیت وآسایش رو برای ملت عزیز کشورمان تقدیم کردن ونیزیک صندلی گرمونرم وبا امنیت تقدیم مسئولان کشورمان تقدیم نمودن که متآسفانه آنچه که بایدانجام میدادن ندادن بنده حقیر ازسال 59 خودم وپدرم همراه 3برادرم بخاطر دفاع ازکشورمان. واردَسپاه ‌شدیم تنهامادرم بادوخواهرم درمنزل ماندن. اونها هم برای جبهه. رزمندگان نون می پختن هرکدام ازماچند تکه ازاعضای بدنمون رااز ست داده ایم ویکی ازبرادرانم شهیدشدن که متآسفانه امروز بنده حقیرخودم و5نفرعائله دریک اطاق ویک د ستشوئی برای زندگی داریم وتوانائی خریدی خونه برای زندگی خودم وخانواده ام وندارم چونکه بنده ناقضوتوانائی انجام‌ هرکاری وندارم مجبورم باهزاربدبختی بخوریم تانمیریم بنظرشماما نباید حداقل حقوقی ویکخونه ای ویک ماشینی داشته باشیم تابتوانیم یک زندگی بدونه مشکلاتی رو اشته باشیم

  پاسخ
 8. محمد

  سلام،این مطالب درج شده وتکریم اعلام شده راتمامی مردم می خوانندوبرمامنت میگذارندحتی خانواده هایمان هم گاهی مارادروغگووپنهانکارمیدانندماکه نگفته بودیم برایمان ازبیت المال چیزی بدهیدمابدونه هیچ چشمداشتی درجبهه رفته بودیم ولی ظاهرا باطرح ارسال این کارتهابودجه ای ازخزانه برداشه میشودچه کسی میخوردومیبرد….وله واعلم لطفامسئولی یامتولی پیداشودوجوابی که درخورحداقل خودشان باشه بدهند####

  پاسخ
 9. رزمنده شهرداری

  سلام من بیش از شش ماه جبهه داوطلبانه دارم شاغل شهرداری هم هستم ولی نه فوق االعاده ایثارگری و نه بیمه تکمیلی و نه هیچ چیز دیگری بابت ایثارگری بهم نمی دهند واقعا بین ایثارگران ادارات فرق گذاشته اند و عدالتی وجود ندارد

  پاسخ
 10. خانواده ایثارگر

  سلام واقعا کسی که این خبرها رو مینویسه همینطور به گوش مسولین برسونه که ما کارت ایثارگری تکریم کارت داریم هیچ استفاده ای نمیشه کاش هزینه این کارتهارومیزاشتن تو جیب مسولین بره تا جیبشون پرپول بشه

  پاسخ
 11. حسین

  سلام من از سال ۶۰ تا اخر جنگ حدود ۸۵ماه منطقه بودم ۳سال هم بعد جنگ تا سال ۷۰ جمعا ۲۵۰۰روز منطقه بودم کارت ایثار وتکریم سال ۴۰۲ آمد ولی پوچ عیر قابل استفاده هر چه بود وهست که مسئولین اختلاص کردند مگر چیزی مانده که ما استفاده کنیم ولی حد اقل مورد تمسخر نکنید مارا چون ما بودیم که امروز شما ناموسی برایتان باقی مانده ما بودیم که امروز میزی برایتان باقی مانده اینقدر بیشرف نباشید خودتان میخورید یکم بما هم برسید ما جوانی سلامتی دیدچشم شنوایی گوش خلاصه همه چیزمان رو دادیم دیگر آبرویمان رو در اجتماع وپیش خانواده نبرید ..خدا شمارو نیامرزد خدا شمارو لعنت کند هرچند شما از این مسائل گزر کردید …….

  پاسخ
 12. رضا

  بسم الرب الشهداء والصدیقین
  سلام ، همانطور که برادرگرامی فرمود ما فقط برای خدا ودفاع ازاسلام بدستور حضرت امام خمینی داوطلبانه به جبهه ها اعزام شدیم ، بدون چشم داشت وتوقع مادی ، ولی وقتی کا رتی صادر می‌شود باید بدرد بخورد و کا رایی داشته باشد

  پاسخ
 13. اصغر

  برای فعال سازی تکریم کارت به کجا مراجعه کنم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 14. حسن

  سلام.کارت ایثارقدیم دارم ۲۴ماه جبهه هم دارم درکارت ایثارم فقط۴۳روزقبل ازقطعنامه درج شده ایا کارت ایثارجدید شاملم میشه ار تشی هم هستم

  پاسخ
 15. فرمان

  اگر سلام نکنم شما میگویید رزمندگان آن دوران بی ادب هستند سلام واقعا ازدست مسئولین رده بالای کشوری حتی رهبری ناراحتم آی رهبرم ما به فرمان تو وسربازتو بودیم آیا ما سزاوار ما این نبودیم مثل حکمت کارت نیروهای مسلح ماهیانه شارژ بشه فکرکنین مافلسطینی هستیم ماهیانه شارژ بشه واقعا درتنگنا وسختی زندگی می کنیم متآسفم

  پاسخ
 16. حسن

  سلام
  مدت 6 ماه در جبهه بودم که برام 144 روز ثبت شده و یک ماه و نیم بعد از قطعنامه را قبول نکردند .
  با اینکه خودشون ما رو نگه داشتند و اجازه ترک منطقه رو نداشتیم . حالا میگن بعد از قطعنامه بوده .
  شانزده سالم بود که رفتم منطقه .خیلی ها رنگ جبهه رو ندیدن و واسه خودشون ماهها سابقه درست کردند.
  خدا جواب ظلم رو خواهد داد.
  انشاا…

  پاسخ
 17. هاشم

  سلام برادر من فقط مسخره بازیه اگه جنگ بشه غلط میکنم برم من هم خانواده شهیدم هم خودم 20ماه جنگ بودم یکسال دنبال مجروحیت هستم بیمارستان شهید بقایی عراق زد پرونده ها همه سوخت ما چکار کنیم ترکش تو سرم شیمیایی و ..ولی کو دلسوز رزمنده ها

  پاسخ
 18. محمدرضا

  باسلام و درود بروان پاک و مطهر شهدای عزیز و گرانقدر، و درود به همه ایثارگران و رزمندگان، بنده بعد حدود چهل سال بتازگی کارت ایثار و تکریم درخواست داده و دریافت نمودم، علت اصلی درخواستم این بودحال که به سن بازنشستگی رسیدم چنانچه امکانات مناسب برای سفر داخل کشور و یا عتبات خارج کشور بصورتی که پرداخت هزینه ها بصورت اقساط فراهم گردد از ان استفاده نموده وبس. از همت و تلاش همه مدیران و مسئولان امور مربوط به ایثارگران ممنون و سپاسگزارم.امیدوارم همیشه سلامت و تندرست و موفق باشید.والسلام

  پاسخ
 19. محبوبه

  من همسر یک جانبازم تکریم کارت و بعد از ۴۰ سال یک ماه پیش اوردن کلی خوشحال شدیم گفتیم حتما برای عید مبلغی داخلش هست اما افسوس که هیچ کس فکر مردم بخصوص جانبازان نیستو کارت پر از خالی بود..

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی