تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲

تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت

جهت مشاوره در زمینه تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲ در اطلاعیه ای توسط معاونت منابع انسانی قوه قضائیه در خصوص تمدید زمان ثبت نام آزمون قضاوت 1402 اعلام می گردد. برای اطلاع از تاریخ تمدید ثبت نام قضاوت تا انتهای این مقاله همراه مشاور گروپ باشید.

تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت 1402

تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت 1402 پیرو اطلاعیه ای به منظور مساعدت و فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که در بازه زمانی 29 فروردین تا 7 اردیبهشت 1402 برای ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲ اقدام ننموده‌ اند، ترتیبی اتخاذ گردیده است که متقاضیان شرکت در آزمون قضاوت بتوانند در زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت 1402 نسبت به نام نویسی آزمون (جذب عمومی) ‌تصدی منصب قضاء سال ۱۴۰۲ اقدام نمایند.

بنابراین به گفته پایگاه اطلاع رسانی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه کلیه جاماندگان آزمون قضاوت ، ضرورت دارد که در مهلت مجدد ثبت نام آزمون قضاوت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون تصدی منصب قضا  و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به نشانی hrtc.ir مراجعه و نسبت به نام نویسی آزمون قضاوت اقدام نمایند.

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که قبلاً نسبت به اسم نویسی اقدام نموده اند، می توانند در صورت تمایل در تاریخ تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت، نسبت به مشاهده و یا ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

اگر سوالی درباره تمدید مهلت نام نویسی  آزمون قضاوت دارید کارشناسان مجموعه مشاور گروپ، راهنمایی های لازم را به شما ارائه خواهند کرد و ترتیب مراحل پیش روی شما برای موفقیت در این آزمون را توضیح خواهند داد. می توانید همه روزه (حتی روزهای تعطیل) از 8 صبح تا 12 شب با ما تماس بگیرید.

زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت

زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲

اطلاع از زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲ برای آن دسته از داوطلبانی که در زمان نام نویسی موفق به تکمیل مراحل ثبت نام خود نشده اند، ضروری می باشد. لازم به ذکر است زمان دقیق تمدید مهلت آزمون قضاوت هنوز اعلام نشده  و به محض اعلام در این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

در ادامه به معرفی شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام آزمون تصدی منصب قضا می پردازیم.

شرایط عمومی آزمون قضاوت ۱۴۰۲

 1. تابعیت اصلی ایران.
 2.  اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، ایمان و عدالت.
 3.  التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های غیرقانونی یا هواداری از آن‌ها، مگر در صورت احراز توبه.
 4.  طهارت مولد
 5.  داشتن سلامت جسمی و روانی و توانایی برای انجام کار قضایی
 6.  داشتن کارت پایان خدمت وظیفه، معافیت تحصیلی یا معافیت از خدمت با لحاظ مقررات ماده واحده قانون گذرانیدن مدت خدمت نظام وظیفه فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور.
 7.  نداشتن سابقه محکومیت کیفری موثر.
 8.  حسن شهرت، اخلاق و امانتداری.
 9.  عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان‌گردان.
 10.  داشتن حداقل ۲۴ و حداکثر ۳۶ سال سال تمام در روز نام نویسی که امکان افزایش سقف سنی ثبت نام آزمون قضاوت تا 4 سال وجود دارد.

برای اطلاع از تبصره های افزایش حداکثر سن ثبت نام آزمون تصدی منصب قضا پیشنهاد می کنیم مقاله شرایط سنی آزمون قضاوت ۱۴۰۲ را مطالعه فرمایید.

شرایط اختصاصی آزمون قضاوت ۱۴۰۲

دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی زیر از جمله حداقل شرایط اختصاصی آزمون قضاوت ۱۴۰۲ می باشد :

 1.  کارشناسی حقوق یا فقه و حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
 2.  کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در یکی از گرایش ها؛
 3.  کارشناسی ارشد پیوسته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
 4.  سطح دو حوزوی یا بالاتر

مدارک مورد نیاز نام نویسی در زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲

۱.تکمیل تقاضانامه اینترنتی
۲. پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ 3 میلیون ریال معادل 300 هزار تومان بصورت الکترونیکی و از طریق مرکز آزمون جهاد دانشگاهی hrtc.ir
۳. فایل عکس اسکن شده: داوطلب می‌بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ثبت‌نام اینترنتی آماده نماید.
۱-۳- عکس ۴ × ۳ که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ)
۲-۳- عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
۳-۳- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰×۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰ ×۲۰۰ باشد.
۴-۳-تصویر داوطلب باید واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
۵-۳- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
۶-۳- حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
۷-۳- حتی الامکان عکس ، رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

تبصره 1 – عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تبصره 2 – درصورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می‌گردد.
تذکر مهم: باتوجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، درخصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که در کافی نت ثبتنام میکنند رخ داده است، تاکید میگردد چنانچه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می‌دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبتنامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

 

مشاوره آزمون ‌تصدی منصب قضا

 • کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام آزمون تصدی منصب قضا در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی باید نسبت به تهیه مدارک ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲ اقدام و در زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت 1402 نسبت به نام نویسی آزمون (جذب عمومی) ‌تصدی منصب قضاء ۱۴۰۲ از طریق مراجعه به پایگاه اطلاع‌ رسانی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی hrtc.ir نسبت به ثبتنام در آزمون اقدام نمایند و در پایان مراحل به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند.

 

 • توجه داشته باشید نام نویسی در زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت هم منحصراً به صورت الکترونیکی از سایت hrtc.ir  می‌باشد و داوطلبان لازم است از این طریق نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول می‌باشد و این دسته از داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون نمی‌باشند. سال های گذشته پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه qazahrm.eadl.ir مسئولیت برگزاری مراحل اسم نویسی آزمون قضاوت را بر عهده داشت.

 

 • آزمون قضاوت به صورت تستی برای تمامی داوطلبان اعم از دانشگاهی و حوزوی برگزار میشود.

 

 •  داوطلبان دانشگاهی پذیرفته شده در آزمون تستی، ملزم به شرکت در آزمون تشریحی قضاوت خواهند بود و از داوطلبان حوزوی پذیرفته شده برای شرکت در مصاحبه علمی دعوت به عمل می آید.

 

 

 • ساعت و محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت درج خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون قضاوت 1402 و نحوه نام نویسی در زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت می توانید با ما در مشاور گروپ تماس بگیرید.

مشاور گروپ

9099071613

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور همه روزه (حتی ایام تعطیل) از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت را ندارید با خرید بسته های تماس مشاور گروپ، مشاورین مجموعه در اسرع وقت و کمتر از یک ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

سوالات متداول

✔️تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲ امکان پذیر است؟

✔️بسته به استقبال متقاضیان حداقل یک بار امکان تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲ وجود خواهد داشت. برای اطلاع از زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون تصدی منصب قضا مقاله را مطالعه نمایید.

✔️زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲ چه تاریخی است؟

✔️زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲ در این مقاله از مشاور گروپ ارائه شده است. برای اطلاع از زمان تمدید به مقاله مراجعه کنید.

✔️سایت ثبت نام آزمون قضاوت 1402 چیست؟

✔️متقاضیان آزمون قضاوت برای نام نویسی در زمان تمدید مهلت ثبت نام هم مانند سایر داوطلبان باید به پایگاه اطلاع رسانی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی hrtc.ir مراجعه نمایند.

5/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه تمدید مهلت ثبت نام آزمون قضاوت ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. سعید

  دانشجوی ترم آخرفقه و مبانی حقوق اسلامی پیام نور مینواند در آزمون شرکت بکند؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی