تفاوت دفترچه کنکور 98 با کنکورهای قبل که همین امروز باید بدانید

دفترچه کنکور 98

جهت مشاوره در زمینه تفاوت دفترچه کنکور 98 با کنکورهای قبل که همین امروز باید بدانید

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تفاوت دفترچه کنکور 98 با کنکورهای قبل که همین امروز باید بدانید : در حال حاضر تنها تفکیک شدن دفترچه رشته های بدون آزمون مد نظر قرار دارد و جزئیات دفترچه ها باید به تصویب شورای سنجش برسد .

دفترچه کنکور 98

به گزارش مشاور گروپ ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران ؛ در خصوص تفاوت دفترچه کنکور سراسری 98 با دفترچه آزمون سالهای گذشته گفت : جدا شدن دفترچه رشته های بدون آزمون و با آزمون برای کنکور سراسری 98 در دستور کار شورای سنجش قرار گرفته است .دفترچه کنکور 98

دفترچه کنکور 98 :  وی ادامه داد : مطابق این دستور کار قصد داریم رشته های بدون آزمون که داوطلب براساس سوابق تحصیلی در آن ها پذیرفته خواهد شد را در دفترچه ای جداگانه چاپ و منتشر کنیم تا متقاضیان بدانند برای پذیرفته شدن در آن رشته ها به شرکت در کنکور سراسری نیاز ندارند .

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد : در حال حاضر تنها تفکیک شدن دفترچه رشته های بدون آزمون مد نظر قرار دارد و جزئیات دفترچه ها باید به تصویب شورای سنجش برسد .دفترچه کنکور 98

تفاوت های مهم کنکور 98 با کنکور 97 را بدانید ...

به گزارش مشاور گروپ ، سید محمد بطحایی با اشاره به آخرین وضعیت طرح حذف کنکور در کشور افزود : به نظر می رسد طرح حذف کنکور در آینده ای نزدیک به سرانجام برسد و ما در حال رسیدن به نقطه مشترکی بین دستگاه های مرتبط با این موضوع هستیم .
با وجود این برای دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی سال جاری هیچ تغییری در کنکور 98 به غیر از آنچه در سال جاری اتفاق می افتد به وجود نخواهد آمد و کنکور 98 هیچ تفاوتی با کنکور 98 نخواهد داشت .دفترچه کنکور 98

آیا ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور 98 کمتر خواهد شد ؟

دفترچه کنکور 98 :   شایعات زیادی درباره اینکه ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور 98 فقط 20 یا 30 درصد خواهد بود در این مدت به گوش همه ما رسیده اما خوشبختان با مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش مهر ابطال بر تمامی این شایعات زده شد .
طبق مصوبه این جلسه ، ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در کنکور 98 بین دو نظام قدیم و جدید درصدی بندی نخواهد شد و حالت رقابتی خواهد داشت که این عادلانه ترین حالت ممکن است .
بنابراین رتبه 1 کنکور 98 ممکنه داوطلب نظام جدید یا نظام قدیم باشه ، در واقع ممکنه همه قبولی های یک رشته در یک دانشگاه خاص داوطلبان نظام قدیم یا همگی نظام جدید یا ترکیبی از این دو گروه باشند و هیچ درصد بندی برای ظرفیت پذیرش مطرح نیست .دفترچه کنکور 98

منابع جدید و تغییرات کتاب درسی برای کنکور 98 و 99

دفترچه کنکور 98 :  در کنکور سال های گذشته از کتاب های درسی دوم و سوم دبیرستان ، پیش دانشگاهی و همچنین فیزیک اول دبیرستان سوال طرح شده و منابع کنکور 97 هم همین کتاب ها بودند . اما در کنکور 98 برای داوطلبان نظام جدید از دروس دهم ، یازدهم و دوازدهم دبیرستان سوال طرح میشه . شاید برای داوطلبان نظام قدیم و پشت کنکوری های 97 که نتوستن در رشته و دانشگاه دلخواهشون قبول بشن این سوال پیش بیاد که اگر برگزاری دو کنکور مجزا برای نظام قدیم و نظام جدید در سال 99 منتفی بشه و فقط یک کنکور طبق کتاب های درسی نظام جدید برگزار بشه ، تغییر کتاب های درسی برای کنکور 98 و 99 چقدره و آیا این افراد میتونن با توجه به تغییر منابع کنکور 98 و 99 شرکت کنن و موفق بشن ؟دفترچه کنکور 98 

دفترچه کنکور 98 :  با نگاه کلی به تغییر کتابهای نظام جدید می بینیم که تغییر کتاب های درسی دبیرستان خیلی زیاد نبوده و چارچوب اصلی مطالب تقریبا همون مطالب کتاب های درسی نظام قدیم هستند . حتی منابعی مثل دی وی دی های کنکوری برای بعضی دروس مثل ریاضی عینا قابل استفاده برای هر دو نظام قدیم و جدید هستند .

یا مثلا در درس زیست شناسی مباحثی مثل گوارش ، قلب ، دفع مواد زائد ، گازهای تنفسی و ... که در کتاب درسی زیست دوم دبیرستان نظام قدیم وجود داشت با شباهت بسیار زیادی در کتاب زیست شناسی دهم نظام جدید تکرار شده و فقط نکات ریزی حذف یا اضافه دن و بعضی اسم ها فارسی شدن که البته در اکثر موارد معادل لاتین این اصطلاحات هم در کتاب ذکر شده . در تمام دروس رشته تجربی ، انسانی و ریاضی تغییرات تقریبا در همین حد بوده و خیلی زیاد نیست .دفترچه کنکور 98

و اما باز هم ... حذف کنکور عملی نیست

دفترچه کنکور 98 :  عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش نیز البته با موضوع عدم حذف کنکور موافق است و پیشتر در گفتگو با خبرنگار مهر گفته بود: ما قانونی به اسم حذف کنکور در کشور نداریم و اصلا این موضوع مطرح نیست. این بحث رسانه ها درباره حذف کنکور کمی انحراف دارد. ما بحثمان درباره سهمی است که نمره نهایی و سوابق تحصیلی و نمره کنکور در کنار هم باید داشته باشند. من فکر می کنم برای برخی رشته محل ها و صندلی های دانشگاه به جز نمره امتحان نهایی باید روش دیگری برای پذیرش باشد که ما کنکور را داریم.دفترچه کنکور 98

وی درباره بحث ارزشیابی که به صورت ملی باید صورت بگیرد نیز معتقد است امتحانات نهایی با استاندارد ملی برگزار می شود و گزینه خوبی برای معیار سنجی سطح علمی دانش آموزان در کل کشور است.

با اینهمه بسیاری از کارشناسان معتقد هستند میانگین نمرات دانش آموزان در دروس مختلف در استان های مختلف متفاوت است و این نشان می دهد که سطح استاندارد یکسانی در آموزش دروس در کل کشور وجود ندارد و به نوعی عدالت آموزشی رعایت نمی شود و شاید از همین روست که با وجود حرف های بسیار از حذف کنکور این مهم عملی به نظر نمی رسد.


مشاور گروپ

مشورت کردن با افراد غیرحرفه‌ای یعنی ندیدن مسیر پیچیده موفقیت و ساده فرض کردن رسیدن به رتبه برتر کنکور !!

کنکور آسان نیست
تا زمان جبران داری شروع کن


پس برنامه ریزی درستی داشته باشید و با یک مشاور متخصص در زمینه کنکور صحبت کنید.
پیشنهاد می کنیم از مشاوران مرکز جهت معرفی منابع و کتب درجه 1 تمامی رشته های کمک بگیرید.


رتبه های برتر


 دفترچه کنکور 98 : اینها همه در حالی است که محمد رضا عارف رئیس جدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل آموزش‌ و پرورش اظهار کرد: تا ۱۰ سال قبل متقاضی دانشگاه‌ها بیش از ظرفیت بود، اما امروزه که متقاضی کمتر از ظرفیت است چه ضرورتی دارد کنکور برگزار شود، لذا حداقل در رشته‌هایی که ظرفیت‌ها خالی مانده است کنکور حذف شود.

در حالیکه در سطح جامعه و حتی میان نمایندگان مجلس شورای اسلامی حرف از حذف کنکور است و آموزش و پرورشی ها بر تاثیر بیشتر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجوها تاکید دارند و در حالیکه برخی در آموزش و پرورش حرف از تغییر شیوه کنکور برای سال تحصیلی ۹۸ می زنند، در نهایت این دانش آموزان و جو عمومی میان آنهاست که تعیین کننده اصلی سرنوشت کنکور است. سال ۹۷ در حالیکه در رشته ریاضی و فیزیک حدود ۱۴۴ هزار داوطلب وجود داشت و در رشته علوم انسانی حدود ۲۰۴ هزار داوطلب، در رشته علوم انسانی ۶۴۲ هزار داوطلب برای میزهای دانشگاه به رقابت پرداختند که می توان تصور کرد چند درصد این داوطلبان رقابتشان بر سر بهترین دانشگاه ها و بهترین رشته های هر گرایش بوده است.دفترچه کنکور 98 

اینجاست که شاید نکته اساسی توجه به علوم پایه از سطح دبیرستان تا دانشگاه باشد تا بتوان بار نامتعادلی که بر برخی از رشته های علوم تجربی خصوصا پزشکی هست را برداشت.

جایگاه پژوهشگران را به استاندارد برسانیم بسیاری از مشکلات کنکور هم حل می شود

فاطمه مهاجرانی رئیس سازمان استعدادهای درخشان یکی از کسانی است که معتقد است تنها در سایه توجه به علوم پایه است که می توان به تمام مطلوب خود در بحران های ناشی از کنکور و چالش های آن فائق آمد.

 دفترچه کنکور 98 :  اساسا تا زمانی که ما همه موضوعات را می خواهیم از طریق یک نهاد حل کنیم این امکان پذیر نخواهد بود بلکه بر مشکلاتمان اضافه خواهد شد. توجه به علوم پایه یک سرش در آموزش و پرورش است و سر بزرگترش در وزارت علوم و یک سر بسیار مهمش در جامعه است؛ در شغلی که ایجاد می کنیم، در میزان دریافتی ها و… کسانی که فارغ التحصیل رشته های علوم پایه هستند باید شانیتی در جامعه داشته باشند.

باید بتوانند کسب درآمد خصوصا در حوزه های پژوهشی داشته باشند در حالیکه در کشور ما از نظر توجه به امر پژوهش فاصله زیادی با استانداردها وجود دارد. ما به طور مثال نمی توانیم کسی را وارد یک رشته کنیم و به او بگوییم در فلان رشته مشغول به کار شو.

وی ادامه داد: ما المپیادهایی که برگزار می کنیم برای این است که بستر را برای توجه به علوم پایه فراهم کنیم اما راه اصلی این است که یک نگرش سیستمی ایجاد شود و هر دستگاهی بداند متولی چه کاری است و چه سهمی در هر جریانی دارد. الان هم در دبیرخانه شورای عالی آموزش تحقیقات و فن آوری کارهایی آغاز شده است اما طول می کشد تا نتیجه بدهد.دفترچه کنکور 98

دفترچه کنکور 98 :  داستان هم بسیار روشن است وقتی دو دانش آموز می بینند اگر یکی وارد رشته پزشکی شود و حتی متخصص هم نباشد درآمد بالایی دارد اما یک نفر وارد علوم پایه شود باید دو بار دیگر کنکور بدهد تا دکترایش را بگیرد و بعد حتی اگر عضو هیات علمی هم بشود بسیار کمتر از درآمد آن پزشک دارد، طبیعی است تورم در رشته علوم تجربی زیاد می شود. نکته مهم اما این است که لااقل ما بیاییم و شانیت معلم و دانشگاهی و پژوهشگر را بالا ببریم.

3.7/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه تفاوت دفترچه کنکور 98 با کنکورهای قبل که همین امروز باید بدانید

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت کارنامه کنکور 1401