تغییر منابع و حذفیات کنکور سراسری 99 + سوالات احتمالی کنکور سراسری 99

تغییر منابع و حذفیات کنکور سراسری 99

جهت مشاوره در زمینه تغییر منابع و حذفیات کنکور سراسری 99 + سوالات احتمالی کنکور سراسری 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تغییر منابع و حذفیات کنکور سراسری 99 + سوالات احتمالی کنکور سراسری 99 : یکی از مسئولان آموزش و پرورش سخن از تغییر منابع آزمون سراسری ۹۹ داده در حالی که هنوز سازمان سنجش در این باره اظهار نظر نکرده است.


تغییر منابع و حذفیات کنکور سراسری 99

تغییر منابع و حذفیات کنکور سراسری 99 + سوالات احتمالی کنکور سراسری 99

طرح سؤالات کنکوری از ۸۰ درصد دروس پایه دوازدهم صحت دارد؟

یکی از مسئولان آموزش و پرورش سخن از تغییر منابع آزمون سراسری ۹۹ داده در حالی که هنوز سازمان سنجش در این باره اظهار نظر نکرده است.

به گزارش مشاورگروپ به نقل از خبرگزاری آنا، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در مصاحبه‌ای خبر از توافق ضمنی با سازمان سنجش آموزش کشور داد و گفت: ۲۰ درصد پایه دوازدهم جزو سؤالات کنکور نخواهد بود ولی از ۸۰ درصد باقیمانده سؤال کنکور طرح خواهد شد.

البته هنوز سازمان سنجش آموزش کشور در این زمینه واکنشی نشان نداده و پیش‌ازاین هم منابع و حذفیات کنکور را در اطلاعیه‌هایی اعلام کرده است.

البته علیرضا کمره‌ای، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش سخن از زمان آزمون را به میان آورده و همان فاصله ۲۰ روزه بین امتحانات نهایی و کنکور را مطرح کرده است. البته هنوز وزارت آموزش‌وپرورش زمان دقیق پایان امتحانات را مشخص نکرده تا به گفته رئیس سازمان سنجش زمان دقیق کنکور ۹۹ با بیش از یک میلیون شرکت‌کننده تعیین شود.

همان‌طور که قبلاً مسئولان برگزاری کنکوری اعلام کرده بودند این آزمون به‌صورت حضوری با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار می‌شود. آن چنانکه منصور کبگانیان قائم‌مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته بود: از نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی کنکور سراسری در سال جاری به‌صورت حضوری و با تاریخ منعطف بر اساس پروتکل‌های ستاد مقابله با کرونا برگزار خواهد شد.

حال باید منتظر اعلام زمان پایان امتحانات پایه دوازدهم بود تا مشخص شود که کنکور در همان تاریخ ۱۲ و ۱۳ تیرماه برگزار خواهد شد یا به زمان دیگری موکول خواهد شد؟

این در حالی است که پیش‌ازاین سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در اظهارنظری اعلام کرد که تنها مسئله مهم سلامتی دانش‌آموزان است. این مسئله به‌قدری مهم است که کنکور هم باید تحت‌الشعاع سلامتی دانش‌آموزان قرار گیرد.

وی خواستار حذف کنکور بر اساس قانون شده بود و افزود: باید قانون کنکور که مصوبه مجلس است به‌درستی اجرا شود، اما مؤسسات کنکور آن قدر فضا را آلوده کرده‌اند که نگذاشتند قانون مجلس به‌درستی اجرا شود. البته سازمان سنجش نیز باید اهتمام لازم را داشته باشد. طبق قانون مجلس؛ بهتر است کنکور بر اساس سوابق تحصیلی دانش‌آموز باشد نه دو ساعت تست زدن. به این خاطر در آن قانون گفته شده که حداقل ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها باید بر اساس سوابق تحصیلی باشد، بنابراین خلأ قانونی برای کنکور وجود ندارد.

میرزاده خاطرنشان کرد: اگر به هر دلیلی شرایط برای برگزاری کنکور فراهم نشد، در خصوص کنکور قانون وجود دارد و می‌توان بر اساس سوابق تحصیلی اختیارات لازم را به همه دانشگاه‌ها داد، بسیاری از کشورها پیشرفته دنیا به همین شیوه دانشجو می‌پذیرند؛ یعنی دانشجو سوابق خود را ارائه می‌دهد و بعد پذیرش می‌گیرد. آنچه که الآن اهمیت دارد سلامت فرزندان این کشور است و تا زمانی که سلامت آنان تضمین نشده کنکور یا هرگونه آزمونی که بخواهد تجمعی در آن ایجاد شود، قطعاً از سوی ستاد ملی کرونا مورد تأیید نخواهد بود.


 

آخرین اخبار و اطلاعیه های مورخ 8 اردیبهشت 99


تا بدین لحظه رسمی ترین و معتبر ترین خبر در مورد تعویق کنکور۹۹ ، آن هم به دلیل تغییر برنامه امتحانات پایان ترم نهایی پایه دوازدهم دبیرستان است .

تکلیف برگزاری کنکور 99 و تاریخ دقیق آن چیست؟

پاسخ:کنکور ۹۹ به فاصله ی 20 روز پس از پایان امتحانات نهایی برگزار می شود

او افزود: با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا وزارت آموزش‌ و پرورش می‌تواند تقویم زمانی مدارس را جابه جا کند و اختیاراتی را به شورای آموزش‌ و پرورش استان‌ ها می‌دهیم تا بین 4 تا 6 هفته پس از بازگشایی مدارس سال تحصیلی را ادامه دهند.همچنین کنکور ۲۰ روز پس از پایان امتحانات نهایی انجام خواهد شد تا استرس کنکور از داوطلبان دور شود و با خیالی آسوده به دوره کتب خود بپردازند و کنکور ۹۹ را جمع بندی کنیم .


تحلیل تاریخ برگزاری کنکور 99 با توجه به این صحبت: پس تاریخ برگزاری کنکور ۹۹ به تاریخ اتمام امتحانات سال دوازدهم بستگی دارد اگر تعطیلی مدارس ادامه دار باشد و اتمام آن به تعویق بیافتد متعاقباً کنکور 99 نیز به تعویق می افتد.

نگرانی مشمولین خدمت سربازی در مورد برگزاری کنکور 99

هنوز اعلام نظر رسمی در مورد مشمولین سربازی که در کنکور ۹۹ ثبت نام کرده اند صورت نگرفته است اما فعلا نیازی به نگرانی این عزیزان نیست و به احتمال زیاد اگر به علت تعطیلی مدارس و تعویق کنکور تغییری در تقویم آموزشی سال 1400-99 صورت گیرد قوانین مشمولیت این دسته از داوطلبان نیز متناسب با آن تغییر خواهد کرد و هیچ داوطلب پسر که به دلیل تغییر تاریخ کنکور ۹۹ مشمول به خدمت بحساب می آید در سیستم نظام وظیفه غیبت نخواهد خورد ؛ پس بهتر است کنکوریها فقط به استفاده حداکثر و جمع بندی صحیح دروس کنکور متمرکز شوند و از زمان طلایی باقی مانده نهایت استفاده را ببرند.

جمع بندی پایانی تعویق کنکور 99

کنکوریهای عزیز تا کنون رسمی ترین خبر در مورد عقب افتادن کنکور 99 همین خبری قطعی “تغییر تاریخ کنکور” است که منتشر کرده ایم لطفا به شایعات و ذکر تاریخ های مختلف توجه نکنید در صورتی که خبر رسمی تاریخ دقیق برگزاری کنکور ۹۹ از سوی سازمان محترم سنجش اعلام گردد در همین مقاله و در صفحه ی اخبار کنکور منتشر میگردد.

هنر یک کنکوری در این ایام حفظ آرامش و ادامه ی روند مطالعاتی با کیفیت بیشتر است برنامه ریزی نیمسال دوم خود را همانند گذشته ادامه دهید؛ امیدست با افزایش انگیزه کنکوریها در ماههای مانده و کنترل خواب کنکوریها بتوانند با نهایت تلاش و پشتکار در این روزهای حساس گام های بلندی در جهت موفقت خود بردارند .

بروزرسانی 8 اردیبهشت 99

با توجه به حذفیات کنکور 99 و امتحان نهایی + تاریخ دقیق و برنامه امتحانات دوازدهم در برنامه احتمالی امتحانات نهایی،این امتحانات در پایان خرداد یا اوایل تیر به پایان میرسد و احتمال بسیار زیاد در هفته سوم یا چهارم تیر برگزار میگردد در صورت اخبار تکمیلی از منابع معتبر و سازمان سنجش و آموزش کشور در همین صفحه اطلاع رسانی مجدد داده میشود.

 

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه تغییر منابع و حذفیات کنکور سراسری 99 + سوالات احتمالی کنکور سراسری 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.