تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99

تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99

جهت مشاوره در زمینه تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99 : اعتراض به سهمیه ها در کنکور سراسری و ارشد | آیا قانون اعمال سهمیه ها برای سال 99 اصلاح می شود ؟ بازهم بعد از اعلام نتیجه آزمون‌های سراسری اعتراض داوطلبان نسبت به اعمال سهمیه‌ها بلند شده است.


 اعتراض به سهمیه ها در کنکور سراسری و ارشد


توجه : این خبر در حال به روز رسانی است …

مشاور گروپ مرکز تخصصی مشاوره , برنامه ریزی و انتخاب رشته در کشور  …

آخرین اخبار و اطلاعیه های مهم اعمال سهمیه ها را در

سایت مشاور گروپ دنبال نمایید …


تغییرات  اساسی در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99  


تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99  :  به گزارش مشاور گروپ و به نقل از آنا، اکنون که نتایج آزمون‌های سراسری اعلام شده است و داوطلبان این آزمون‌ها فرصت پیدا کرده‌اند خود را با دیگران و با آزمون‌های سال‌های گذشته مقایسه کنند، صدای اعتراضشان بلند شده است. امسال هم مانند سال گذشته سخن از سهمیه ایثارگران در میان آمو. سهمیه‌ای که براساس قانون خدمات جامع ایثارگری و برنامه ششم توسعه از سوی وزارتخانه‌های علوم و بهداشت اجرایی می‌شود.

بر اساس این قوانین، سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران شامل همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان (با جانبازی ۲۵ درصد به بالا)، همسر و فرزندان آنان است. اینگونه ۲۵ درصد از ظرفیت هر رشته محل، مربوط به این سهمیه است.

تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99  :سهمیه ۵ درصد ایثارگران نیز شامل جانبازان (با جانبازی کمتر از ۲۵ درصد)، همسران و فرزندان آنان و همسر و فرزندان رزمندگان (با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه) است. ایثارگران برای قبولی در هر رشته محل، باید حداقل ۷۰ درصد نمره گزینش آزاد در آن رشته محل را کسب کنند.

سهمیه رزمندگان شامل رزمندگان (با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه) است. حدنصاب نمره برای این داوطلبان ۷۵ درصد نمره گزینش آزاد در رشته محل مورد نظر است. سهمیه خانواده شهدا شامل پدر، مادر، خواهر و برادر شهید است.

همچنین براساس این قانون اگر ظرفیت ۲۵ درصدی پر نشود می‌توان از سهمیه ۵ درصدی استفاده کرد.

تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99  :این اختصاص سهمیه در هر سه آزمون سراسری یعنی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اجرایی می‌شود. پزشکی و غیرپزشکی هم ندارد. براساس این قانون در همه آزمون‌ها باید این سهمیه رعایت شود. وزارتخانه‌های علوم و بهداشت نیز ناگزیرند که این قانون را تمام و کمال اجرایی کنند.

اکنون که نتیجه هر سه آزمون اعلام شده برخی متوجه شده‌اند که به خاطر اعمال این سهمیه با وجود داشتن رتبه‌های علمی خوب از ادامه تحصیل بازمانده و مردود شناخته شده‌اند. این داوطلبان ضمن احترام به خانواده‌های شهدا و ایثارگران معتقدند که نحوه اعمال سهمیه ایثارگران باید تغییر کند.

تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99  :سال گذشته نیز دقیقاً در همین زمان این اعتراض‌ها شکل گرفت و نمایندگان مجلس مجبور شدند تن به اصلاح قانون نوشته شده خود دهند تا در حق عده‌ای ظلم و ناعدالتی نشود ولی عملاً طرح اصلاح سهمیه‌های ایثارگران نتوانست کار به جایی ببرد و در مهرماه سال گذشته اعلام شد که این طرح مسکوت باقی می‌ماند تا در وقتی دیگر مورد بررسی قرار گیرد.

حال هم برخی از نمایندگان مجلس که ندای اعتراض داوطلبان آزمون‌های مختلف را شنیده‌اند خبر از اصلاح دوباره این قانون می‌دهند. در این زمینه محمدمهدی زاهدی، به عنوان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با قانونی دانستن اقدام وزارتخانه‌های زیربط، معتقد است که اگر اشکالی نیز به وجود آمده باشد، در ارتباط با قانونی است که از سوی مجلس تصویب شده است.

تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99  :وی وعده داده در صورتی که بررسی شود این قانون اشکال اساسی دارد، این احتمال وجود دارد که در مجلس شورای اسلامی مسئله مطرح و اصلاح شود.

البته پیش‌ازاین وزیر علوم هم سخن از اصلاح این قانون سخن به میان آورده بود. منصور غلامی در این زمینه گفته بود: سهمیه ایثارگران در کنکور بر اساس قوانین مجلس شورای اسلامی و تنها مرجع تصمیم‌گیری در این زمینه نیز مجلس است.

وی حتی اعلام کرده بود: سهمیه ایثارگران گستردگی زیادی دارد و به حدی است که در برخی از رشته‌ها حتی به‌اندازه سهمیه ایثارگران داوطلب وجود ندارد.

تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99  :در این زمینه جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز به آنا گفت: با توجه به تعطیلی مجلس و تشکیل نشدن جلسات کمیسیون در حال جمع‌بندی موضوع هستیم تا هفته آینده آن را به صحن کمیسیون بیاوریم و نتیجه آن را به داوطلبان عزیز اعلام می‌کنیم.

قبل از شروع تعطیلات مجلس حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی هم به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ لزوم پاسخگویی درخصوص اعمال سهمیه ایثارگران برای کنکور سراسری به صورت سلیقه‌ای و مغایر نظر قانون‌گذار در صحن علنی مجلس تذکر داد.

تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99  :حال باید دید که نمایندگان در تغییر این قانون که به پذیرش دانشجو ختم می‌شود در سال دوم اجرا چه واکنشی خواهند داشت. آنگونه هم که زاهدی اعلام کرده است دیگر امکان تغییر در قبولی‌های آزمون امسال وجود ندارد چراکه قانون جاری اجرا شد و قبل از اعلام نتایج کنکورهای سراسری قانونی تغییر نکرده است.

باید دید که در آینده چه تدبیری برای این مسئله اندیشیده خواهد شد.

تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99  :

2.2/5 - (4 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه تغییرات مهم در سهمیه های کنکور سراسری و ارشد 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. محمدرضا

  داداش مجبوری دروغ بگی ؟
  همه رو پنجاه میزدی پزشکی در میومدی
  الکی هم ادای روشن فکرا رو در نیار

  پاسخ
 2. امیر

  اخه ما که امسال سال اخر کنکورمونه چه گناهی کردیم توروخدااااااااااااااااا۹۹ هم اجرایی کنین تغییر سهمیه رو که حق ماهم بعد چند سال پایمال نشه من درصدام از خیلییییییا بهتره همه بالای ۵۰ اما رشته مورد نظرم قبول نشدم اما یه سریا با همه درصدای ۱۰ و ۱۵ درصد پزشکی اوردن . من از خدا میخوام حق مارو بگیره و ان الله علی کل شی قدیر

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی