تعویق کنکور کارشناسی ارشد

تعویق کنکور کارشناسی ارشد

جهت مشاوره در زمینه تعویق کنکور کارشناسی ارشد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آخرین اخبار مربوط به تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ در این مقاله ارائه داده شده است. براساس آخرین برنامه زمانی تعیین شده، زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400، در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 5، 6 و 7 خردادماه 1400 اعلام شده است. باتوجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور، امکان تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400 وجود دارد. تا به امروز اطلاعیه ای در رابطه با تعویق آزمون کارشناسی ارشد 1400 از سایت سنجش منتشر نشده است. به محض انتشار اطلاعیه از طریق این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

آزمون کارشناسی ارشد 1400 به تعویق افتاد

آخرین اخبار آزمون کارشناسی ارشد 1400

15 اردیبهشت 1400 : رئیسی سخنگوی ستاد ملی کرونا: در جلسات کارشناسی مقرر شد هیچ آزمونی از قبیل کارشناسی ارشد در خرداد ماه برگزار نشود که این موضوع باید شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شود و اطلاع رسانی در این زمینه صورت خواهد گرفت.
 
🔸سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از به تعویق افتادن آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت:، این آزمون در تاریخ ۶ تا ۸ مرداد ماه برگزار خواهد شد.
 
26 تیر 1400 : بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ بدون تعویق و تاخیر برگزار می شود. تعداد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ را ۶۳۴ هزار و ۵۴ نفر اعلام شده است.

تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

آیا تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ ممکن است؟

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش درباره برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۰گفته است:
وقتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مجوز می‌دهد که آزمون برگزار شود، سازمان نمی‌تواند آزمون ‌را برگزارنکند ، بلکه باید تمام اقدامات را برای برگزاری آزمون انجام دهد. سازمان سنجش یک نهاد مجری است و براساس نظرات مراجع تصمیم گیر ملزم به اجرای وظایفی است که برای آن تعیین می‌شود.

تنها نهادی که می‌تواند در خصوص برگزار شدن یا نشدن آزمون‌های مختلف یا انجام هر فعالیت دیگری توسط سازمان سنجش یا سایر نهاد‌های دولتی و خصوصی تصمیم گیری کند، ستاد ملی مبارزه با کروناست و سازمان‌های مجری از جمله سازمان سنجش نمی‌توانند با نظرات این مرجع مخالفت کنند.

سازمان سنجش فعلا موظف است که آزمون کارشناسی ارشد را در هفته اول خرداد برگزار کند، چرا که تا این لحظه تصمیمی برای لغو این آزمون اتخاذ نشده است و البته هنوز نمی‌توان پیش بینی کرد که وضعیت شیوع کرونا درآن تاریخ به چه ‌صورت خواهدبود.

آیا احتمال تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ وجود دارد؟

آیا احتمال تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ وجود دارد؟ با نزدیک شدن به زمان کنکور ارشد ابهاماتی در مورد برگزاری قطعی این ازمون وجود دارد و عده ای معتقدند، باتوجه به شیوع ویروس کرونا، کنکور کارشناسی ارشد 1400 ممکن است به تعویق بیفتد.

دستورالعمل تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400 توسط ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا صادر خواهد شد و سازمان سنجش آموزش کشور موظف است بر اساس آن عمل کرده و زمان جدیدی برای برگزاری آزمون ارشد در نظر گیرد. اگر ستاد کرونا به این نتیجه برسد که تعویق ضرورت دارد، این موضوع را اعلام خواهد نمود.

در سال ۹۹، کنکور کارشناسی ارشد به تعویق افتاد چرا که شدت شیوع کرونا در هنگام زمان تعیین‎ شده برای برگزاری کنکور، سلامتی داوطلبان را تهدید می‌کرد.

تجربه تعویق‌های مکرر آزمون کارشناسی ارشد در سال گذشته، برخی داوطلبان را امیدوار کرده است که امسال نیز شاهد چنین اتفاقاتی باشیم. اما  که کنکور ارشد ۹۹ پس از چند بار تعویق در نهایت در مرداد ماه و در زمان شیوع کرونا برگزار شد.

تقاضای تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400

جمعی از دانشجویان و دانش‌آموختگان داوطلب کنکور کارشناسی ارشد، به دلایل زیر تقاضای تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400 را دارند:

اول آنکه نظر به شیوع ویروس کرونای انگلیسی و پایین آمدن سطح رعایت پروتکل‌ها در جامعه و سفرهای نوروزی یحتمل شاهد پیک جدیدی در همه‌گیری کرونا در دو ماه منتهی به کنکور خواهیم بود که به تبع ابتلای بیشتر داوطلبان و نزدیکانشان و افزایش استرس و نگرانی برای آنان را در پی خواهد داشت.

دوم آنکه طبق آمارها از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا میزان ابتلای دانشجویان چهار و نیم برابر بیشتر از جمعیت عادی کشور بوده ‌است که با توجه به شیوع اخیر نوع جهش یافته آن، این آمار بالاتر نیز می‌رود فلذا تحت انتظار است سلامت دانشجویان و خانواده‌شان در اولویت برنامه‌ریزی‌های آتی قرار گیرد.

سوم آنکه همانطور که مستحضرید ساخت واکسن کرونا توسط دانشمندان کشورمان و تولید آن در شرکت‌های داروسازی آغاز شده و طبق برنامه خرداد ماه زمان واکسیناسیون عمومی است و پس از آن انشاءالله خطر همه‌گیری کرونا روند کاهشی خواهد داشت.

در مجموع تعویق کنکور کارشناسی ارشد تا بعد از انجام حداقل یک یا دو مرحله واکسیناسیون عمومی خواسته‌ای است که سلامت داوطلبان و برگزارکنندگان را حفظ و به از بین رفتن زنجیره انتقال ویروس کمک شایانی می‌کند.

از مسئولین و نهادهای ذی‌ربط خواهشمندیم با توجه به دلایل واضح و مبرهن فوق الذکر به جهت پیشگیری از افزایش شیوع کرونا و کاهش مرگ‌ومیر در جای جای میهن عزیزمان، در راستای به تعویق انداختن آزمون کارشناسی‌ ارشد 1400 اقدام مقتضی را صورت پذیرند.

نحوه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1400

نحوه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1400 چگونه است؟

به دلیل شیوع ویروس کرونا، آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 همانند آزمون سال گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد. رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک برای داوطلبان الزامی است.

در هفته منتهی به آزمون، سازمان سنجش آمار داوطلبان کرونایی را استخراج می‌کند و برای این داوطلبان در حوزه‌های جداگانه یا بیمارستان آزمون برگزار می‌شود.

آیا کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ لغو می‌شود؟

آیا کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ لغو می‌شود؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400 فیلم زیر را مشاهده نمایید:

 

آخرین اخبار مربوط به نحوه برگزاری و زمان تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400 از طریق این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد. شما می توانید برای آگاهی از تغییر زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1400، با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071614 تماس بگیرید..

سوالات متداول آزمون کارشناسی ارشد 1400

آزمون کارشناسی ارشد 1400 چه زمانی برگزار می شود؟

براساس آخرین برنامه زمانی اعلام شده، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1400، در روزهای 5 ، 6 و 7 خرداد ماه اعلام شده است.

نحوه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1400 چگونه است؟

آزمون کارشناسی ارشد 1400، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد. رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش برای داوطلبان الزامی است.

آیا کنکور کارشناسی ارشد 1400 به تعویق میفتد؟

آخرین اخبار مربوط به تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400 در این مقاله ارائه داده شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه تعویق کنکور کارشناسی ارشد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲
نصب اپ دانش آموزی