تعداد شرکت کنندگان کنکور

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری ۱۴۰۱ | آمار ثبت نام کنندگان کنکور 1401

جهت مشاوره در زمینه تعداد شرکت کنندگان کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تعداد شرکت کنندگان کنکور 1401 و آمار نهایی ثبت نام کنندگان کنکور سراسری ۱۴۰۱ در این مقاله ارائه داده شده است. براساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون سراسری 1401، از هشتم تا یازدهم تیرماه در پنج گروه آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان برگزار خواهد شد. براساس اطلاعیه سازمان سنجش کشور، تمامی سوالات از منابع آموزشی نظام جدید (6-3-3) طراحی خواهد شد. در ادامه این مقاله به یکی از سوالات پرتکرار داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۱ در رابطه با آمار نهایی و تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسری ۱۴۰۱ پاسخ داده ایم.

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری 1401 و 1400، به تفکیک هر یک از گروه های آزمایشی در ادامه بیان شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، تا انتهای این مقاله آموزشی با ما همراه باشید.

آپدیت 1401/01/26

افزایش کنکوری‌های علوم انسانی/زنان کمترین متقاضیان گروه ریاضی

👤رئیس مرکز اجرای آزمون های سازمان سنجش:

▫️ تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون سراسری، یک میلیون و۴۸۷ هزارنفر است. از این تعداد ۹۱۲ هزار و۸۶۹ نفر زن و ۵۷۳ هزار و ۸۳۶ نفر مرد هستند.

▫️ نسبت ۶۱ درصدی تعداد بانوان شرکت کننده در کنکور نشان‌دهنده انگیزه بیشتر آنان برای کسب علم و دانش در کشور توسط بانوان است.

▫️ثبت نام در گروه علمی رشته انسانی بر خلاف رشته ریاضی با افزایش داوطلبان مواجه بوده است. در گروه علوم انسانی آزمون سراسری سال جاری ۴۱۲ هزار و ۵۸۸ نفر شرکت کرده‌اند در حالیکه در رشته ریاضی این رقم به ۱۴۲ هزار و ۷۲۱ نفر می‌رسد که تنها ۳۶ درصد از داوطلبین علوم ریاضی را بانوان تشکیل می‌دهند.

رئیس مرکز اجرای آزمون های سازمان سنجش با بیان اینکه یک میلیون و۴۸۷ نفر در کنکور امسال شرکت کردند، گفت: زنان بیشترین شرکت کنندگان این آزمون هستند و متقاضیان گروه علوم انسانی افزایش یافته است.

مهندس عزیزی در آیین هماهنگی کنکور ۱۴۰۱ در استان مرکزی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: کنکور فرآیندی است که اگر به درستی و با دقت انجام نشود در بلندمدت نتیجه منفی آن آشکار خواهد شد و کشور به اهداف بلندمدت خود نخواهد رسید. بنابراین درصورتی که کنکور به درستی برگزار نشود، کشور با مشکلات قابل توجهی مواجه می‌شود. 

وی عنوان کرد: در بهمن ماه و اسفند ماه سال گذشته دو مرحله ثبت نام آزمون سراسری داشتیم و تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون سراسری به صورت تقریبی و بدون غربالگری، یک میلیون و۴۸۷ هزارنفر بوده است. از این تعداد ۹۱۲ هزار و۸۶۹ نفر زن  و ۵۷۳ هزار و ۸۳۶ نفر مرد هستند. 

عزیزی ادامه داد: نسبت ۶۱ درصدی تعداد بانوان شرکت کننده در کنکور نشان‌دهنده انگیزه بیشتر آنان برای کسب علم و دانش در کشور توسط بانوان است. 

عزیزی توضیح داد: ثبت نام در گروه علمی رشته انسانی بر خلاف رشته ریاضی با افزایش داوطلبان مواجه بوده است. در گروه علوم انسانی آزمون سراسری سال جاری ۴۱۲ هزار و ۵۸۸ نفر شرکت کرده‌اند در حالیکه در رشته ریاضی این رقم به ۱۴۲ هزار و ۷۲۱ نفر می‌رسد که تنها ۳۶ درصد از داوطلبین علوم ریاضی را بانوان تشکیل می‌دهند. 

وی تشریح کرد:  آزمون سراسری از ۸ تا ۱۱ تیرماه برگزار خواهد شد. از یک میلیون و ۴۸۷ هزار نفر که در آزمون سراسری ثبت نام کرده‌اند، ۲۴ هزار و ۴۵۶ نفر متعلق به استان مرکزی هستند. از این تعداد ۲۶۴۳ نفر در گروه ریاضی، ۶ هزار و ۴۰۷ نفر گروه علوم انسانی، ۹ هزار و ۶۰۶ نفر علوم تجربی، ۲ هزار و۵۴۳ نفر رشته هنر و ۳ هزار و ۲۵۷ نفر در رشته زبان خارجی ثبت نام کرده‌اند.

 عزیزی افزود: بطور کلی از ۲۴ هزار و ۴۵۶ نفر ثبت نام کننده در استان مرکزی، ۱۵ هزار و ۵۴۷ نفر خانم و ۸ هزار و ۹۰۷ نفر آقا هستند. 

همچنین مهران شاه منصوری معاون آموزشی دانشگاه اراک نیز در این آیین گفت: سابقه کنکور در کشور به سال ۱۳۴۸ بازمی‌گردد و با لحاظ دو الی سه سال انقلاب فرهنگی و تعطیلی کنکور، این آزمون‌ها تاکنون  ۵۲ بار برگزار شده است و  تغییرات زیادی را تجربه کرده است.

وی تاکید کرد:  کنکور واژه‌ای با ریشه فرانسوی است که تمامی خانواده‌ها در مقاطع مختلف زندگی با آن روبرو بوده و نظرات مثبت و منفی متفاوتی را درخصوص آن دارند. 

شاه منصوری یادآورشد: در بسیاری از  کشورهای پیشرفته نیز این آزمون برای ورود دانشجویان به دانشگاه‌ها برگزار می‌شود و مانند کشورما به دلیل قرارگیری در پیک جمعیتی شانس قبولی در برخی رشته‌ها بالای ۱۰۰ درصد و برخی رشته ها شانس قبولی پایین بوده و رقابت بالاست. 

وی تاکید کرد: در بسیاری از رشته‌ها نسبت متقاضی به ظرفیت، یک به ۱۲ است و رشته‌ پزشکی نیز جزو رشته‌های پر متقاضی یه شمار می‌رود. 

آپدیت پنج شنبه 1400/11/21

بیش از یک میلیون و 416 هزار داوطلب برای کنکور 1401 نام نویسی کردند


دکتر عبدالرسول پورعباس رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به افزایش ۴ درصدی داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته گفت : مجموعا بیش از یک میلیون و ۴۱۶ هزار داوطلب در پنج گروه آزمایشی برای کنکور ۱۴۰۱ نام نویسی کرده اند 
پورعباس افزود: متقاضیانی که در فاصله مهلت تعیین شده از تاریخ ۱۰ لغایت ۲۰ بهمن موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی نشده و یا به هر دلیل دیگری نسبت به ثبت نام در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ نشده اند، می توانند در طی روزهای یکشنبه اول تا چهارم اسفندماه سال‌جاری از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نام نویسی کنند 
وی تصریح کرد : همه داوطلبان عزیزی که ثبت نام کرده اند نیز  درصورت تمایل می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند

جدول آمار ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

آپدیت شنبه 1400/11/16

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری 1401 به گفته مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام ۶۴۰ هزار نفر در کنکور ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از متقاضیانی که تا امروز ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ برای ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۱ اقدام نکرده اند، ترتیبی اتخاذ شد که بتوانند تا روز چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

آپدیت چهارشنبه 1400/11/14

🔹ثبت نام ۳۸۰ هزار نفر در کنکور ۱۴۰۱

🔻مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام مجموع ۳۸۰ هزار نفر در کنکور سراسری ۱۴۰۱ تا صبح امروز چهارشنبه ۱۳ بهمن خبر داد و گفت: داوطلبان نام نویسی در این آزمون را به روزهای آخر موکول نکنند.

با احتساب متقاضیانی که در مهلت‌ های تمدیدی جدید ثبت نام کرده‌ بوده اند مجموع داوطلبان کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ به یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۳۶۹ نفر رسید. مجموع داوطلبان کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ به محض انتشار آمار در همین مقاله به طور دقیق و لحظه ای، به روز رسانی می شود.

آمار شرکت کنندگان کنکور سراسری

سال گذشته بر اساس اعلام سازمان سنجش کشور تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و تعداد ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد در آزمون سراسری ۱۴۰۰ ثبت نام کرده که برای آن‌ها با احتساب گروه آزمایشی دوم برخی داوطلبان، تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت ورود به جلسه صادر شد.

آمار نهایی تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری 1401

آمار نهایی تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری 1401 براساس اطلاعیه سازمان سنجش در همین مقاله منتشر می شود:

(آمار جدول زیر مربوط به سال گذشته است)

تعداد ثبت نام كنندگان (نفر)

1112708 نفر

تعداد داوطلب (چند گروه)

1369416 نفر

تعداد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون :

1184130نفر

تعداد مجازین به انتخاب رشته

1082900 نفر

تعداد مجازین به انتخاب رشته در هر گروه امتحانی :

گروه علوم ریاضی وفنی

126706 نفر

گروه علوم تجربی

359677 نفر

گروه علوم انسانی

332107 نفر

گروه هنر

35064 نفر علاقمند هنر 74670

گروه زبانهای خارجی

24530 نفر علاقمند زبان 130146

جمع کل : 1082900 نفر

تعداد کارت های صادر شده کنکور سراسری 1400

 1. از میان یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت های صادر شده کنکور سراسری 1400 برای داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی ۱۴۲ هزار و ۶۲ کارت است که از این تعداد ۵۰ هزار و ۵۵۷ نفر زن و ۹۱ هزار و ۵۰۵ نفر مرد.
 2. تعداد کارت های صادر شده برای گروه علوم تجربی ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ کارت است که از این تعداد ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ نفر زن و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ نفر مرد هستند
 3. تعداد کارت های صادر شده برای گروه علوم انسانی ۳۷۰ هزار و ۱۱۲ کارت است که از این تعداد ۲۱۹ هزار و ۹۵ نفر و ۱۵۱ هزار و ۱۷ نفر مرد هستند
 4. تعداد کارت های صادر شده برای گروه آزمایشی هنر ۱۲۵ هزار و ۱۲۱ کارت است که از این تعداد ۸۷ هزار و ۳۲۶ نفر زن و ۳۷۷ هزار و ۹۵ نفر مرد هستند.
 5. همچنین تعداد کارت های صادر شده در گروه زبان های خارجی ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ کارت است که از این تعداد ۱۱۳ هزار و ۵۹۹ نفر زن و ۶۲ هزار و ۱۷۷ نفر مرد هستند.

 تعداد داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ به تفکیک رشته :

تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی: ۵۵۴،۸۶۰ نفر

تعداد داوطلبان رشته علوم انسانی: ۳۷۰،۱۱۲ نفر

تعداد داوطلبان رشته علوم ریاضی: ۱۴۲،۰۶۲ نفر

تعداد داوطلبان رشته زبان های خارجه: ۱۷۵،۷۷۶ نفر

تعداد داوطلبان رشته هنر: ۱۲۵،۱۲۱ نفر

 تعداد کل داوطلبان: ۱،۳۶۸،۰۰۰ نفر

آخرین آمار کنکور سراسری 1400

آمار کنکور 1400:

امسال بیشترین تعداد داوطلب مربوط به گروه علوم تجربی، شامل ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ شامل ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ نفر زن و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ نفر مرد است.

شرکت کنندگان به تفکیک رشته
در مجموع 1.293.144 داوطلب
گروه ریاضی : 165 هزار نفر
گروه تجربی : 590 هزار نفر
گروه انسانی : 350 هزار نفر
گروه هنر و زبان : 188 هزار نفر

شرکت کنندگان به تفکیک جنسیت 👫
داوطلب مرد : 424.605 نفر
داوطلب زن : 868.539 نفر

شرکت کنندگان به تفکیک سهمیه ➕
مناطق عادی : 1.162000داوطلب
ایثار گری 5 درصد : 98000 داوطلب
ایثار گری 25 درصد : 33700 داوطلب

احتمال قبولی به نسبت ظرفیت دانشگاه و مراکز آموزش عالی
ریاضی : 149 درصد
انسانی : 166 درصد
تجربی : 25 درصد

تعداد داوطلبان کنکور ۱۴۰۱

براساس آخرین آمار گزارش شده یک میلیون ۳۶۶ هزار و ۳۶۹ نفر در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت‌نام کرده‌اند. به محض مشخص شدن آمار تعداد داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ این مقاله به روزرسانی می شود.

فاطمه زرین آمیزی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کنکور سراسری هر ساله به منظور پذیرش دانشجو از طریق آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی‌، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

ثبت نام کنکور سراسری 1401، روز یکشنبه 17 اسفندماه به پایان می رسد. آخرین آمار گزارش شده در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱در صورت تمدید مهلت ثبت نام، به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

ثبت نام کنکور سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام می‌گیرد.

تعداد شرکت کنندگان کنکور 1400 به تفکیک رشته

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: به منظور پیش بینی‌های لازم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و کاهش هر گونه مخاطرات برای متقاضیان آزمون، زمان برگزاری آزمون سراسری از سال گذشته به چهار روز افزایش یافته و آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در روزهای چهارشنبه 8 تیر، پنجشنبه 9 تیر، جمعه 10 تیر و شنبه 11 تیر ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.


   
تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی سال گذشته: ۵۵۴،۸۶۰ نفر تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی ۱۴۰۱
تعداد داوطلبان رشته علوم انسانی: ۳۷۰،۱۱۲ نفر تعداد داوطلبان رشته علوم انسانی ۱۴۰۱
تعداد داوطلبان رشته علوم ریاضی: ۱۴۲،۰۶۲ نفر تعداد داوطلبان رشته علوم ریاضی ۱۴۰۱
تعداد داوطلبان رشته زبان های خارجه: ۱۷۵،۷۷۶ نفر تعداد داوطلبان رشته زبان های خارجه ۱۴۰۱
تعداد داوطلبان رشته هنر: ۱۲۵،۱۲۱ نفر تعداد داوطلبان رشته هنر ۱۴۰۱
تعداد کل داوطلبان: ۱،۳۶۸،۰۰۰ نفر تعداد کل داوطلبان کنکور ۱۴۰۱

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۰

در ادامه تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۰ بیان شده است. کنکور سراسری تجربی، در میان دیگر گروه های آزمایشی بیشترین تعداد شرکت کنندگان را دارد. داوطلبان کنکور سراسری تجربی برای قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و ... با یکدیگر به رقابت می پردازند. کنکور سراسری تجربی، شامل بیش از 590 هزار داوطلب می باشد. در سال 99، 594 هزار و 259 کارت، برای گروه آزمایشی تجربی صادر شده است. در ادامه آمار حدودی شرکت کنندگان کنکور سراسری تجربی در هر یک سهمیه ها ارائه داده شده است:

آمار شرکت کنندگان کنکور سراسری تجربی
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری تجربی سهمیه ایثارگری (25 درصد) حدود 48 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری تجربی سهمیه ایثارگری (5درصد) حدود 18 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری تجربی سهمیه منطقه 1 حدود 98 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری تجربی سهمیه منطقه 2 حدود 195 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری تجربی سهمیه منطقه 3 حدود 255 هزار داوطلب
 
این آمار مربوط به ثبت نام کنندگان کنکور سراسری تجربی، در سال گذشته بوده است. پس از پایان زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ و مشخص شدن آمار دقیق ثبت نام کنندگان، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.
سال گذشته بیشترین تعداد داوطلب مربوط به گروه علوم تجربی، شامل ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ شامل ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ نفر زن و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ نفر مرد بود.

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری انسانی ۱۴۰۰

پس از کنکور سراسری تجربی، کنکور سراسری انسانی بیشترین آمار شرکت کنندگان را در میان گروه های آزمایشی دارد. کنکور سراسری انسانی، بیش از 350 هزار داوطلب دارد. براساس آمار سال گذشته، 355 هزار 580 کارت برای داوطلبان کنکور سراسری انسانی صادر شده است. در ادامه مقاله آمار حدودی تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری انسانی به تفکیک هر یک از سهمیه های مناطق و ایثارگری ارائه داده شده است:

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری انسانی
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری انسانی سهمیه ایثارگری (25 درصد) حدود 18 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری انسانی سهمیه ایثارگری (5درصد) حدود 5 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری انسانی سهمیه منطقه1 حدود 48 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری انسانی سهمیه منطقه2 حدود 100 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری انسانی سهمیه منطقه3 حدود 180 هزار داوطلب

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری ریاضی ۱۴۰۰

برای داوطلبان کنکور سراسری ریاضی، حدود 166 هزار کارت صادر شده است. در جدول زیر تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری ریاضی ۱۴۰۰ به تفکیک هر یک از سهمیه های مناطق (سهمیه منطقه یک، منطقه دو و سه) و سهمیه ایثارگری (25 و 5 درصد) ارائه داده شده است:

آمار شرکت کنندگان کنکور سراسری ریاضی
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری ریاضی سهمیه ایثارگری (25 درصد) حدود 9400 داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری ریاضی سهمیه ایثارگری (5درصد) حدود 2200 داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری ریاضی سهمیه منطقه1 حدود 45 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری ریاضی سهمیه منطقه2 حدود 55 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری ریاضی سهمیه منطقه3 حدود 37 هزار داوطلب

آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری هنر ۱۴۰۰ 

113 هزار و 732 نفر در سال گذشته در کنکور سراسری هنر شرکت کرده اند، تعداد ثبت نام کنندگان کنکور سراسری هنر، به تفکیک هر یک از سهمیه ها در جدول زیر ارائه داده شده است:

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری هنر
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری هنر سهمیه ایثارگری (25 درصد)

حدود 6500 داوطلب

آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری هنر سهمیه ایثارگری (5درصد) حدود 1200 داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری هنر سهمیه منطقه1 حدود 20 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری هنر سهمیه منطقه2 حدود 30 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری هنر سهمیه منطقه3 حدود 30 هزار داوطلب

آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری زبان ۱۴۰۰ 

در میان گروه های آزمایشی شناور، (کنکور سراسری هنر و کنکور سراسری زبان)، تعداد شرکت کنندگان در کنکور سراسری زبان بیشتر است.مجموع داوطلبانی که در کنکور سراسری زبان شرکت کرده اند، در سال گذشته بیش از 174 هزار نفر بوده است. در جدول زیر آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری زبان را به تفکیک هر یک از سهمیه های مناطق و ایثارگری مشاهده می کنید:

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری زبان
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری زبان سهمیه ایثارگری (25 درصد) حدود 15 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری زبان سهمیه ایثارگری (5درصد) حدود 7 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری زبان سهمیه منطقه1 حدود 30 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری زبان سهمیه منطقه2 حدود 50 هزار داوطلب
آمار ثبت نام کنندگان کنکور سراسری زبان سهمیه منطقه3 حدود 54 هزار داوطلب

آمار نهایی داوطلبان کنکور ۱۴۰۰

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ضمن اعلام آخرین وضعیت کنکور ۱۴۰۰گفت: داوطلبان نظام قدیم یک سال فرصت دارند که خود را براساس تغییرات جدید برای کنکور ۱۴۰۰ آماده کنند.

وی در رابطه با اعداد و ارقامی که در زمینه داوطلبان نظام قدیم مطرح می شود، گفت: من نمی‌پسندم. این اعداد از سوی کسانی مطرح می‌شود که اطلاعاتی در دست ندارند. در واقع ما در سال ۹۹ تعداد ۲۵۹ هزار نفر داوطلب نظام قدیم داشتیم که از این تعداد حدود ۶۳ هزار نفر به دلیل اینکه سال گذشته انتخاب نوع نظام اختیاری بود، سوالات نظام جدید را امتحان دادند و تعداد سوالات چاپ شده در کنکور ۹۹، ۱۹۶ هزار نفر سوال بود که از این تعداد ۵۳ هزار نفر داوطلبانی هستند که فارغ التحصیل کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد بوده اند.

وی ادامه داد: حدود ۱۴۲ هزار نفر از داوطلبان فوق کسانی بودند که حداقل ۳ بار کنکور دادند که از این تعداد ۱۱۷ نفر آنها داوطلب علوم تجربی بودند در واقع همه این داوطلبان می‌خواستند در سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پذیرش شوند. در غیر این صورت زیر ۸ درصد داوطلبان نظام قدیم داوطلب سایر گروه‌ها و رشته‌های آموزشی هستند.

از نظر شورای سنجش و پذیرش پرونده نظام قدیم و جدید برای کنکور ۱۴۰۰ بسته شده و سال 1400 سوالات نظام جدید مطرح خواهد شد. محتوای درسی نظام جدید نیز ساده تر از نظام قدیم است، بنابراین توصیه می‌کنم داوطلبان در این یک سالی که وقت دارند مطالبی که مشترکات زیادی دارد را مورد مطالعه قرار بدهند.

تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ | بررسی تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

سوالات متداول داوطلبان کنکور سراسری 

کنکور سراسری 1400 چه زمانی برگزار می شود؟

براساس اطلاعیه سازمان سنجش، کنکور سراسری 1400، از نهم تا دوازدهم تیرماه برگزار می گردد.

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری 1400 چه میزان است؟

تعداد ثبت نام کنندگان کنکور سراسری 1400 به تفکیک هریک از گروه های آزمایشی در این مقاله بیان شده است.

ثبت نام کنکور سراسری 1400 تا چه زمانی ادامه دارد؟

ثبت نام کنکور سراسری 1400 تا روز دوشنبه 20 بهمن ماه 99 تمدید شده است.

 
3.9/5 - (23 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه تعداد شرکت کنندگان کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. S. R

  صندلی های تک کنکور برا افرادیه که سهمیه دارن…

  پاسخ
 2. gomnam

  اون خانومی که میگه سهمیه 5 درصد و 95 درصد شانس ماهاست بهتره بهت بگم سخت تو اشتباهی اون آزمون زمانی یه آزمون سالم به حساب میاد که تمام متقاضیان در یک سطح آزمون بدند پس بهتره شما بری یکم تحقیق کنی منم یک از دوستام رتبش شد 20,000 ولی با سهمیه 25 درصدی شد2,000 پس بهتره چشماتو باز کنی و کورکورانه نظر ندی saqr.

  پاسخ
 3. میلاد

  سلام وقت بخیر اقای x ببخشید شمایی که مقاله سهمیه مطالعه کردید اگر کسی سهمیه داره دیگه تا حدودی خیالش راحته منظورم اینه یعنی اگر درصد هفتاد یه درسی بزنه میدونه که کافیه براش که اون دانشگاه مورد نظرش قبول بشه

  پاسخ
 4. a

  saqr تحقیق لازم نیست چیزی که عیانه چه حاجت به بیانه !!!

  پاسخ
 5. مهناز

  اون بنده خدایی که میگه شهدا حق دارن و یتمی کشیدن و …درسته من میگم دولت هر چی لازم هست پول در اختیارشون قرار بده که بهترین کلاسا رو بگیرن ولی رقابت یکسان باشه. بعدشم فرزند شهید کی گفته ۵ درصد سهمیه داره. ۷۰ درصد هست. خود وزیر علوم دادش دراومد که با درصد منفی نشستن دارن پزشکی دانشگاه تهران رو میخونن. این که باید ۷۰ درصد کارنامه نفر اون رو بیارن ..اول تحقیق کن بعد اظهار نظر کن…

  پاسخ
 6. S

  ما نه تو سیاست رقابت آزاد داریم نه تو کنکور نه تو شغل
  همش گروه های خاص برتری دارن رو بقیه

  پاسخ
 7. بهروز

  آخه من نمیدانم چرا فرزند شهید باید از مراکز علمی سهمیه داشته باشه باید دولت حق شهید را بصورت پول بده نه از حق بقیه بچه های درسخوان دیگه که ممکنه آنها هم در یتیمی بزرگ شده باشند . ضمنا اگه پدران شهید آنها اینقدر عشق به جنگ و جبهه نداشتند آقایون زودتر جنگ را بعد از فتح خرمشهر تمام میکردند واینهمه خرابی به بار نمی آوردند .

  پاسخ
 8. Jordan

  انصاف نیست که یه عده سهمیه داشته باشن و یه عده نداشته باشن خدا ازشون نگذره

  پاسخ
 9. ELI

  ایم یک واقعیت تلخ توی کشور ماست ما هرچی بیشتر حرص بخوریم و عصبانی بشیم بیخیالش بشیم چون نمیشه کاریش کرد نمیگم اصلا نمیشه ولی توی زمانی که ما داریم تحصیل میکنیم هرچی پافشاری کنیم به جای مهمی نمیرسیم پس بیخیالش شین اما به خودتون تلقین کنین که میتونین چون شما روی پای خودتون وایسادین و سهمیه ندارین پس شما موفق میشین شاید بگیم الکی میگم اما به خودتون اعتماد کنین به سهمیه فکر نکنین فقط ذهنتونو درگیر درس کنین که انشاالله موفق بشیم

  پاسخ
 10. hedye

  واقعا آدم میاد کامنتا رو میخونه خندش میگیره . من نمیدونم چرا مردم ما درک ندارن . تو اصن میدونی خونواده ای که جانباز دارن چقد سختی میکشن . اصن میدونی با شرایطی که پدرشون داره اصن میتونن درس بخونن یا خیر تویی ک میای میگی باید پول بدن و فلان بیشتر بهشون اما نباید سهمیه بدن مگ مشکل این خونواده ها فقط پوله . هزاران مشکل به خاطر جانبازی پدرشون وجود داره و اینکه شمایی ک میگی انصاف ندارن و که یه عده باید سهمیه ئداشته باشن و فلان ما نداشته باشیم . باید بگم انصاقف نیست که ما مجبوریم با همچین شرایط سختی هم کنکور بدیم و هم زندگی کنیم ما آرزومونو پدرامون مث پدرای عادی باشن ک نه خودشون عذاب بکشن و نه ما عذاب بکشیم لطفا کمی مهربان تر باشید با هم

  پاسخ
 11. اشرف

  من3سالم بود بابام شهید شد اونوقت حقم نیست سهمیه داشته باشم ؟میدونید چه سختی کشیدم ؟واقعا براتون متاسفم که درک ندارید

  پاسخ
 12. علی

  عزیز من شما خانواده شهید. جانباز. ایثارگر هرچی که هستی شما رو باید از نظر مالی ساپورت کنن نه از نظر شغلی چطور یه نفر که هوش و تلاشش در زمینه درسی کمتر هست ولی با سهمیه بزنه جلو اونی که از لحاظ هوشی و تلاش بیشتر از سهمیه دار هست. خب معلومه دیگه یه مشت ابله میشن رییس و دکتر و معلم که اصلا سواد ندارن کشور هم باید اینطور خراب شه

  پاسخ
 13. علی

  اصلا تو خودت فکر کن انسان هستی وجدان داری چطور میخوای بشینی تو جایگاهی که از نظر علمی سوادشو نداری فقط چون سهمیه داری تو اون جایگاه هستی. بعد یه نفر که از هوش و ذکاوت بالاتری برخورداره چون سهمیه نداره تو اون جایگاه نباشه… ببین این همه تلاش فقط برای یه درامد راحت هست میگیم از لحاظ مالی ساپورت کنن سهمیه دار ها رو بخاطر اینه که اینده کشور خراب نشه تو مگه نمیخوای با سهمیه بیای تو این جایگاه پول دراری خب بهتر نیست برا خودت بشینی خونه پول هم بیاد حسابت

  پاسخ
 14. Aynaz

  اره کنکور خیلی ناعادلانه‌ست ولی با بد دهنی کردن و دعوا کردن باهم چیزی عوض نمیشه. بهترین کار اینکه بنظر من البته، اینکه همه‌ی سهمیه‌های جانبازان و شهیدان رو بردارن بعد بیان از سال دهم تو کل کشور ازمون هماهنگ بگیرن بعد با توجه به تراز و درصد هر دروس تو سال دوازدهم، ببینیم چ رشته و دانشگاهی میاریم:) اینجوری عادلانه تره، ی رقابت 3 ساله ک دور از سهیمه و هرچیزیه

  پاسخ
 15. داوطلب

  احتمال قبولی به نسبت ظرفیت دانشگاه و مراکز آموزش عالی
  ریاضی : 149 درصد
  انسانی : 166 درصد
  تجربی : 25 درصد

  درصدهاي بالای صد یعنی چه؟……دارید مسخره می کنید با این سیستم آموزشی و جذب؟……

  پاسخ
 16. فاطمه

  بچه هایی مثل من که فرزند جانباز یا شهید هستنیم حاضریم همه این سهمیه ها که هیچ هرچی پول دولت بهمون میده به بقیه بدیم ولی سایه پدر بالا سرمون باشه یا نصف بدن پدرامون ناقص نباشه
  اصلا شما حاضرید کدوم عضو پدراتون خدایی نکرده قطع بشه تا سهمیه بگیرین یا اینکه خدایی نکرده شیمیایی شده باشن که حتی اثرات شیمیایی شدنشون رو بدن نسل آیندشون تاثیر بزاره؟
  بعدم همه بچهایی که سهمیه دارن هم خنگ نیستن من خودم بدون سهمیه پدرم هم راهنمایی هم الان که دبیرستانم تیزهوشان قبول شدم واقعا بی انصافیه همرو با یه چوب میزنید

  پاسخ
 17. محمد

  مرسی

  پاسخ
 18. .

  سلام
  مسئله سهمیه و … نیست ، نقد اصلی به خود این جریان فاسد و مافیای کنکور وارده ، اصل ارزیابی و سنجش به هیچ وجه درست نیست ، الان کسی که توی یک آزمون سراسر ایراد و ضعف رتبه مناسب میاره فکر میکنه خیلی کارش درسته ، مشکل از اصل قضیه هست خود کنکور نه شیوه ناقص و پر ایرادش ، خود کنکور دیوار و یک بن بست برای پیشرفت ، دروس غلط تعیین کننده رتبه ثبت نام برای دانشگاه میشه ؟ مثلا کسی که میخواد بره فیزیک دینی تعیین کننده میشه؟ این ها به کنار بهتر نیست هر دانشگاه خودش آزمون ورودی بگیره؟ اگر کسی میخواد بره یه رشته خاص دولت تعیین کننده رشته اون میشه و علاقه و استعداد کاملا نابود میشه ، با وجود این جریان و روال غلط مسئله سهمیه و … نیست هر چند میتونه تاثیر گذار باشه …

  پاسخ
 19. هانی

  احتمال قبولی۱۰۰% برای ۱_اونایی که سهمیه ایثارگری دارن . ۲_اون بچه قرتیای پولدار هستش . بقیمونم جز بدبختی هیچی بهمون نیومده !

  پاسخ
 20. .....

  سلام انشالاه هرکی هرچی دوست داره قبول شه

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.