آخرین رتبه لازم قبولی میکروبیولوژی ۱۴۰۲ | کارنامه + تراز قبولی

ميكروبيولوژي 

جهت مشاوره در زمینه آخرین رتبه لازم قبولی میکروبیولوژی ۱۴۰۲ | کارنامه + تراز قبولی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی ميكروبيولوژي : رشته بیوتکنولوژی یک رشته کاربردی و میان رشته ای مهندسی علوم است که قلمرو آن حداقل ۳۳ حوزه تخصصی علوم را در برمی گیرد. این رشته در کشور ما از سال ۱۳۷۸ در دانشکده علوم دانشگاه تهران در مقطع دکترای پیوسته ارائه می شود.


ميكروبيولوژي 


 
تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی ميكروبيولوژي  :  گاه می شنویم که از رشته میکروبیولوژی با عنوان زیست شناسی سلولی مولکولی یاد می شود برای مثال در بعضی از قسمتهای دفترچه های آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور از این رشته با عنوان زیست شناسی سلولی مولکولی یاد شده است و به همین دلیل تعدادی از داوطلبان آزمون سراسری تصور می کنند که رشته میکروبیولوژی همان رشته علوم سلولی مولکولی است و در نتیجه هنگام انتخاب رشته با مشکلاتی روبرو می شوند.تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی ميكروبيولوژي/

تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی ميكروبيولوژي  :   دکتر محمدی درباره تفاوت بین این دو رشته می گوید: در حقیقت علم میکروبیولوژی مادر علوم سلولی مولکولی است چون زمانی که راجع به فیزیولوژی سلول ( به اصطلاح چگونگی کار کردن و سوخت و ساز بدن سلول)

صحبت می شود، در واقع ساختار سلول به عنوان یک میکروارگانیسم مورد بررسی قرار می گیرد، اما این باعث نمی شود که دو رشته فوق را یکی بدانیم چون علوم سلولی مولکولی از حیطه فعالیتهای بیرونی میکروب خارج شده و وارد فعالیتهای درونی آن می شود، در حالیکه در علم میکروبیولوژی تأثیرات بیرونی میکروارگانیسم ها مطالعه می شود برای مثال شما در علم میکروبیولوژی نگاه می کنید که میکروارگانیسم مورد نظر شما چه نوع بیماری ایجاد کرده و از روی آثار بیماری حدس می زنید میکروارگانیسمی را که بررسی می کنید چه نوع میکروبی است .تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی ميكروبيولوژي /

تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی ميكروبيولوژي  : : با توجه به اینکه امروزه علوم بسیار ریز، جزئی و تخصصی شده است، بهتر است که دو علم میکروبیولوژی و علوم سلولی و ملکولی در کنار یکدیگر و با نام تخصصی به علم زیست شناسی خدمت بکنند نه اینکه یک علم، دیگری را احاطه بکند. مثلا اگر بخواهیم میکروبیولوژی را زیر مجموعه ای از علوم سلولی و مولکولی بدانیم، اشتباه است چون بعضی از اوقات علوم سلولی و مولکولی کاری به میکروارگانیسم ها ندارد و در مورد سلولهای یوکاریوتی یا سلولهای انسانی صحبت می کند.تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی ميكروبيولوژي /

تراز و درصدهای مورد نیاز قبولی ميكروبيولوژي  : نام رشته میکروبیولوژی بدون کنکور از بهمن سال 96 در لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قرار گرفت و تحصیل متقاضیان این رشته را راحت تر کرد؛ به طوری که دیگر نیازی به کنکور دادن نیست و داوطلبان بدون کنکور رشته میکروبیولوژی که علاقه خیلی زیادی به کارهای آزمایشگاهی و کار های تحقیقاتی دارند میتوانند بدون آزمون وارد دانشگاه شوند.

آخرین رتبه قبولی میکروبیولوژی دانشگاه دولتی روزانه ۱۴۰۲

یکی از مهم‌ترین مسئله‌های کنکور، آخرین رتبه قبولی سال گذشته، کارنامه و تراز است. به این ترتیب بیشتر افرادی که قصد شرکت در کنکور تجربی را دارند، بایستی از آخرین رتبه قبولی میکروبیولوژی مطلع شوند زیرا از اهمیت خاصی برخوردار است. داوطلبان کنکور تجربی باید از اینکه می‌خواهند در یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی درس بخوانند، اطمینان حاصل نمایند. زیرا درصد پذیرش دانشگاه‌ها بر اساس تراز قبولی و کارنامه با یکدیگر فرق می‌کند. مسلما میزان ظرفیت دانشگاه آزاد با میزان ظرفیت دانشگاه دولتی میکروبیولوژی یکسان نیست! به این ترتیب در ادامه قصد داریم به آخرین رتبه لازم قبولی میکروبیولوژی ۱۴۰۲ بپردازیم.

رتبه های قبولی میکروبیولوژی دانشگاه دولتی روزانه ۱۴۰۲

به طور کلی دغدغه اصلی کنکوری‌های تجربی، رتبه است. میزان اهمیت این مسئله باعث شده که پس از برگزاری آزمون سراسری تجربی، سازمان سنجش کشور دفترچه سوالات کنکور به علاوه پاسخنامه و همچنین در آخر رتبه های قبولی میکروبیولوژی را اعلام کند. افراد برای شرکت در کنکور بایستی با میزان درصد های لازم برای قبولی میکروبیولوژی، ظرفیت دانشگاه‌های دولتی شهر تهران و تراز قبولی داوطلبان اطلاعات کسب کنند.

آخرین رتبه لازم قبولی دانشگاه دولتی روزانه ۱۴۰۲ به یکی از طلایی‌ترین سوالات کنکوری‌های 1403 تبدیل شده است. در هر حال داوطلبان رشته میکروبیولوژی بایستی از حداقل و حداکثر قبولی کنکور تجربی اطلاع داشته باشند تا با نهایت تلاش و کوشش، کلیه کتاب تست‌های زیست و شیمی و فیزیک را انجام دهند. به این ترتیب برای راهنمایی بهتر و درک بیشتر این مطلب، قصد داریم رتبه های قبولی میکروبیولوژی دانشگاه دولتی روزانه(منطقه ۱ و ۲ و ۳) را در جدول زیر شرح دهیم:

اگر سوالی درباره جزئیات موضوع آخرین رتبه قبولی میکروبیولوژی ۱۴۰۲  | کارنامه + تراز قبولی دارید، می‌توانید با مشاوره از پشتیبانان مجرب مشاور گروپ به شماره 9099071613 ارتباط برقرار کنید. هر روز هفته حتی در ایام تعطیل از سراسر کشور با تلفن ثابت بدون نیاز به پیش شماره از ساعت 8 صبح الی 12 شب با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

کارنامه قبولی میکروبیولوژی دانشگاه دولتی روزانه ۱۴۰۲

داوطلبان کنکور سراسری تجربی با مشاهده کارنامه قبولی میکروبیولوژی کنکور دانشگاه دولتی روزانه، می‌توانند از تراز قبولی، رتبه لازم قبولی دولتی روزانه ۱۴۰۲ را در کارنامه پیدا می‌کنند. یکی از سوالات اساسی افراد برای ورود به دانشگاه‌های میکروبیولوژی دولتی، رتبه و تراز و کارنامه است که در بندهای پیشین به صورت مفصل درباره آخرین رتبه قبولی میکروبیولوژی دانشگاه دولتی روزانه به ترتیب منطقه ۱ و ۲ و ۳ و رتبه های قبولی میکروبیولوژی دانشگاه دولتی روزانه صحبت کردیم. اکنون می‌خواهیم برای اینکه بدون استرس و اضطراب در آزمون میکروبیولوژی شرکت کنید، کارنامه قبولی میکروبیولوژی دانشگاه دولتی روزانه را به واسطه آخرین رتبه بیاوریم:

شهرهایی که رشته میکروبیولوژی را پذیرش میکنند

رشته میکروبیولوژی از رشته‌های معروف و معتبر تجربی است که تقاضای ورود به آن هر سال بیشتر از سال گذشته می‌شود. بنابراین داوطلبان برای ورود به این رشته بایستی به آخرین رتبه لازم قبولی میکروبیولوژی ۱۴۰۲ | کارنامه + تراز قبولی توجه داشته باشند. همچنین لیست شهرهایی که رشته میکروبیولوژی را پذیرش می‌کند را دربیاورند تا با توجه به هزینه، مسافت رفت و آمد، گرفتن خوابگاه و یا خانه‌های دانشجویی رشته مورد نظر میکروبیولوژی را با در نظر گرفتن موارد گفته شده انتخاب کرده و یکی از دانشگاه‌های دولتی روزانه را انتخاب نمایند. به این ترتیب داوطلب باید تراز و کارنامه سال‌های گذشته را که در بندهای پیشین به آن پرداختیم، بررسی و تحلیل کند و نسبت به تراز قبولی دانشگاه دولتی روزانه در هر شهر برای انتخاب رشته تصمیمی نهایی بگیرد. در ادامه لیست شهرهایی که رشته میکروبیولوژی را برای پذیرش دارند را خواهیم آورد:

تراز قبولی دانشگاه دولتی روزانه

دانشگاه دولتی به عنوان یکی از معتبرترین و بهترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده است که هر سال به میزان ظرفیت محدودی دانشجوی میکروبیولوژی، پذیرش می‌کند. افرادی که نبوغ فراوانی در این رشته دارند و نیز سرشار از استعداد و یادگیری می‌باشند، بایستی به تراز قبولی و معدل لازم برای میکروبیولوژی دانشگاه دولتی روزانه در سال‌های گذشته، کارنامه و آخرین رتبه لازم قبولی میکروبیولوژی 1402 توجه کنند.

کلیه داوطلبان کنکور تجربی برای ورود به یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دولتی، ضروری است که با تلاش بیشتر دروس تخصصی با ضریب بالا را مطالعه کنند و از کتاب تست‌های معروف و موثق برای قبولی در آزمون میکروبیولوژی، استفاده نمایند. تراز قبولی دانشگاه دولتی همانند سایر موضوعات قبلی که درباره آن‌ها مفصل بحث کردیم، حائز اهمیت است.

نتیجه گیری:

داوطلبان رشته پزشکی برای ورود به دانشگاه معتبر و معروف دولتی، باید شبانه روز برای رسیدن به چنین جایگاهی تلاش کنند و با مشاهده آخرین رتبه لازم قبولی میکروبیولوژی ۱۴۰۲ | کارنامه + تراز قبولی، شانس خود را برای قبول شدن در آزمون سراسری کنکور تجربی و ورود به دانشگاه دولتی، افزایش دهند. در این مقاله ما به موضوعاتی نظیر آخرین رتبه قبولی میکروبیولوژی دانشگاه دولتی روزانه، رتبه های قبولی میکروبیولوژی دانشگاه دولتی روزانه، کارنامه قبولی میکروبیولوژی دانشگاه دولتی روزانه و همچنین تراز قبولی به صورت مفصل پرداختیم. اما چنانچه سوالی درباره قبولی کنکور میکروبیولوژی در دانشگاه سراسری، کارنامه و رتبه دارید، می‌توانید از کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ به شماره تماس 9099071613 مشاوره دریافت کنید.


شرایط ثبت نام رشته میکروبیولوژی بدون کنکور آزاد

رشته میکروبیولوژی بدون آزمون را تنها در مقطع کارشناسی پیوسته بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم 97 داریم شرط اساسی لازم داشتن مدارک لازم:

مدرک پیش دانشگاهی
مدرک دیپلم چهار ساله (نظام قدیم)
مدرک کاردانی

از آنجایی که رشته میکروبیولوژی بدون کنکور دارای اهمیت بالایی است و هر دانشگاهی پذیرش بدون کنکور این رشته را دارا نیست؛ برای ورود به این رشته شرایطی خاصی وجود دارد، که شما میتوانید با تماس با مشاورین موسسه مشاور گروپ از شرایط و رتبه لازم برای رشته میکروبیولوژی بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ثبت نام اطلاعات کسب کنید.


موقعیت شغلی در ایران

رشته بیوتکنولوژی، یک رشته جدید است و بی شک مدتی زمان خواهد برد تا فارغ التحصیلان آن، جایگاه واقعی خویش را پیدا کنند اما این به معنای آن نیست که موقعیت شغلی برای فارغ التحصیلان این رشته مهیا نمی باشد. چون زمینه کار بیوتکنولوژی در داخل کشور مساعد است و برای مثال در حال حاضر عده ای از دانشجویان دوره دکترای میکروبیولوژی که در زمینه بیوتکنولوژی میکروبی مطالعه می کنند، بر روی آبهای شور کشور مثل دریاچه ارومیه که امکان رشد موجودات در آن پیچیده و مشکل است، تحقیق می کنند تا با بهره گیری از تکنیک های بیوتکنولوژی، محیطی مناسب برای رشد موجودات دریایی در داخل آن فراهم آورند.

از سوی دیگر فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان نیروی انسانی متخصص برای مدیریت میانی و هدایت امور فنی خطوط تولید، مزارع و آزمایشگاهها مشغول به فعالیت شوند.


” آخرین رتبه قبولی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی – میکروبیولوژی دانشگاه آزاد در کنکور 95 – 96 با سهمیه عادی 138713 کشوری بوده است “این اطلاعات براساس قبولی های کانون در کنکور 97 می باشد .
نام دانشگاه چارک پائین تراز کانون چارک پائین رتبه منطقه 1 چارک پائین رتبه منطقه 2 چارک پائین رتبه منطقه 3 چارک پائین رتبه 5% ادبیات عربی معارف زبان زمین ریاضیات زیست فیزیک شیمی

دانشگاه تهران

6114 6 7 5 6 1 5 6 4 4

دانشگاه اصفهان

شبانه
6753 5 7 5 6 1 4 5 4 3

دانشگاه الزهرا(س) – تهران

شبانه
5669 6 7 5 5 1 4 5 3 5

دانشگاه شهيد بهشتي – تهران

6003 8010 5 7 5 7 1 4 6 4 4

دانشگاه اصفهان

5448 10392 14234 5 6 4 4 1 3 4 3 3

دانشگاه الزهرا(س) – تهران

5572 15199 5 6 5 4 1 4 4 3 3

دانشگاه مازندران – بابلسر

5208 16211 18369 8758 4 5 5 5 1 3 4 2 3

دانشگاه لرستان – خرم آباد

5146 12698 21129 4 5 5 3 1 3 4 2 3

دانشگاه مراغه

4992 19952 4 5 5 3 1 2 4 1 3

دانشگاه مراغه

شبانه
5151 3 4 4 4 1 2 3 2 3

دانشگاه ملاير

5010 16701 27695 24618 14680 4 4 4 3 1 2 3 1 3

دانشگاه مازندران – بابلسر

شبانه
5165 25523 4 5 4 5 1 3 4 2 2

دانشگاه لرستان – خرم آباد

شبانه
4980 33131 3 4 4 4 1 3 3 2 3

دانشگاه غيرانتفاعي ربع رشيدي – تبريز

4722 25164 72449 46730 39590 3 4 4 3 1 1 2 1 2

دانشگاه غيرانتفاعي صبا – اروميه

4341 43924 77294 71410 3 3 3 2 1 1 2 1 1

دانشگاه غيرانتفاعي علم وهنر- يزد (محل تحصيل يزد)

4643 58010 27767 3 3 3 2 1 2 2 1 1

کد رشته دانشگاه های تحصیلی، با آزمون و صرفا سوابق تحصیلی در غیر از کد های تعهد خدمت، تربیت معلم و مناطق محروم

کد رشته دانشگاه نوع دوره نام دانشگاه استان دانشگاه نام گرایش نوع آموزش جنسیت پذیرش ظرفیت توضیحات
10043 روزانه دانشگاه اصفهان اصفهان میکروبیولوژی با آزمون هردو 40
10048 روزانه دانشگاه الزهرا (س) – تهران (ویژه خواهران) تهران میکروبیولوژی با آزمون زن 35
10174 روزانه دانشگاه تهران تهران میکروبیولوژی با آزمون هردو 15
10432 روزانه دانشگاه شهید چمران – اهواز خوزستان میکروبیولوژی با آزمون هردو 30
10714 روزانه دانشگاه مازندران – بابلسر مازندران میکروبیولوژی با آزمون هردو 25
10718 نوبت دوم دانشگاه مازندران – بابلسر مازندران میکروبیولوژی با آزمون هردو 25
10744 روزانه دانشگاه مراغه آذربایجان شرقی میکروبیولوژی با آزمون هردو 35
10749 نوبت دوم دانشگاه مراغه آذربایجان شرقی میکروبیولوژی با آزمون هردو 10
10757 روزانه دانشگاه ملایر همدان میکروبیولوژی با آزمون هردو 80
17366 غیر انتفاعی دانشگاه غیرانتفاعی علم و هنر – یزد یزد میکروبیولوژی با آزمون هردو 60 محل تحصیل واحد یزد
17381 غیر انتفاعی موسسه غیرانتفاعی اندیشه سازان – نکا مازندران میکروبیولوژی صرفا با سوابق تحصیلی هردو 60
17410 غیر انتفاعی موسسه غیرانتفاعی خرد – بوشهر بوشهر میکروبیولوژی صرفا با سوابق تحصیلی هردو 60
17419 غیر انتفاعی موسسه غیرانتفاعی ربع رشیدی – تبریز آذربایجان شرقی میکروبیولوژی با آزمون هردو 60
17447 غیر انتفاعی موسسه غیرانتفاعی صبا – ارومیه آذربایجان غربی میکروبیولوژی با آزمون هردو 60
17482 غیر انتفاعی موسسه غیرانتفاعی نور دانش – میمه اصفهان میکروبیولوژی صرفا با سوابق تحصیلی هردو 60

رتبه آخرین نفر قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی – میکروبیولوژی دانشگاه آزاد در کنکور 95 – 96

رشته زيست شناسی سلولی و مولکولی – ميکروبيولوژی 
نام دانشگاه رتبه کشوری آخرین نفر قبولی رتبه در منطقه یک آخرین نفر قبولی رتبه در منطقه دو آخرین نفر قبولی رتبه در منطقه سه آخرین نفر قبولی
واحد اسلامشهر 298016 54749 121265 112276
واحد پزشکي تهران 85236 20445 37539 25290
واحد علوم داروئی 138713 30120 59288 45482

برای اینکه بفهمید این رشته بدرد شما می خوره یا نه بهتره با مشاورین مرکز مشاور گروپ و دانشجویان رشته های علوم پزشکی تماس بگیرید تا بصورت مطمئن انتخاب رشته ای موفق داشته باشید …

برنامه ریزی کنکور برای قبولی رشته ميکروبيولوژی  دانشگاه دولتی

با وجود صحت اطلاعاتی که در جداول آمده است اما داوطلبان نمی‌توانند فقط با اتکا بر این اطلاعات تصمیم‌گیری کنند زیرا این اطلاعات مربوط به سال 97 است و فقط می‌تواند یک دید کلی در مورد رشته به فرد بدهد و اگر هرگونه تغییر در ظرفیت پذیرش برای هر کد رشته محل وجود بیاید ممکن است تغییراتی در روند گفته شده داشته باشد. ولی به طور کلی داوطلبان با آگاهی از درصد های خود می‌توانند یک دیدی برای انتخاب رشته پیدا کنند تا بتوانند بهتر تصمیم گیری کنند. البته شرایطی مثل سهمیه و موارد دیگر می تواند در پذیرش دانشجو ها تاثیر گذار باشدکارشناسان مرکز ” مشاور گروپ ” آماده اند همه روزه از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی ، پاسخگوی سوالات و ابهامات شما پیرامون برنامه ریزی کنکور 98 ، تاثیر سهمیه مناطق و سهمیه ایثارگران ، تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران ، تاثیر بومی گزینی ، نحوه صحیح انتخاب رشته 98 و سایر مباحث مرتبط با آن جهت کسب موفقیت شما در کنکور سراسری باشند .


4/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه آخرین رتبه لازم قبولی میکروبیولوژی ۱۴۰۲ | کارنامه + تراز قبولی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. Nazi

    برای قبولی توی رشته ی ارشد میکرو بیولوژی شیراز چ رتبه ای لازمه

    پاسخ
  2. Nazi

    واسه قبولی در رشته ی میکرو بیولوژی دانشگاه شیراز چه رتبه ای باید بیاریم؟

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی