تخمین رشته با رتبه کنکور 1402| با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور قبول می شوید ؟

تخمین رتبه رایگان کنکور ۱۴۰۲

جهت مشاوره در زمینه تخمین رشته با رتبه کنکور 1402| با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور قبول می شوید ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ لیست رشته هایی که تا 10 سال دیگر درآمد ندارند … معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: رشته‌هایی که برای دانشگاه درآمد ندارند و از طرفی نیاز بازار کار را مرتفع نمی‌کنند حذف می‌شوند.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ ,تخمین رتبه رایگان کنکور تجربی ۱۴۰۲, تخمین رتبه ۱۴۰۲, تخمین رتبه قبولی ۱۴۰۲, تخمین رتبه کنکور ۱۴۰۲,کنکور سراسری ۱۴۰۲,تخمین رتبه ایثارگران,تخمین رتبه کنکور زبان


تخمین رتبه رایگان کنکور 98

54545


تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ :  به گزارش مشاورگروپ و به نقل از ایسنا ؛ دکتر سیدعلی بدری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: سال گذشته با توجه به سیاستی که اتخاذ شد در حد بسیار اندک شهریه دانشجویان افزایش یافت.به نحوی که شهریه رشته‎های صنعتی ۱۰ درصد افزایش داشت و رشته‏‌های حوزه خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر نیز ۵ درصد افزایش شهریه داشتند.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: تخفیف شهریه برای رشته‌هایی است با اقبال کمتی از سوی داوطلبان موجه هستند تا به این ترتیب دانشجو انگیزش و گرایش پیدا کند به سمت این رشته‌ها برود.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ :  وی یادآور شد: امسال نیز طرحی برای افزایش بسیار اندک شهریه به هیئت‌امنای دانشگاه تحویل خواهیم داد اما درنهایت این افزایش منوط به موافقت هیئت‌امناست.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲  

با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟


مدرک تحصیلی پرطرفدار بازار کار چیست؟ شاید برخی در وهله اول پاسخ این سوال را لیسانس یا فوق‌لیسانس گویند. اما آمارها روایت دیگری دارند. داده‌های تفصیلی مرکز آمار از بازار کار در سال ۹۷ نشان می‌دهد که نرخ بیکاری برای دارندگان مدرک «دکترای تخصصی» و مدارک زیردیپلم، کمتر از ۱۰ درصد است و نسبت به باقی مدارک تحصیلی، در وضعیت بهتری قرار دارند.

اگر از مدارک زیر دیپلم فاکتور بگیریم، دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم نیز وضعیت بهتری نسبت به دارندگان لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترای حرفه‌ای دارند. نرخ بیکاری افراد دارای مدرک دیپلم، ۳/ ۱۲ درصد اعلام شده است.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ ،  این عدد با توجه به جمعیت فعال قابل‌ملاحظه دیپلمه‌ها که در حدود ۳/ ۶ میلیون نفر بوده، می‌تواند نشان دهد که دیپلم، مدرک پرطرفداری در بازار کار بوده است. نکته عجیب اینکه اگر فردی با مدرک فوق‌لیسانس در سال ۹۷ در جست‌وجوی شغل بوده، به احتمال ۳/ ۱۵ درصد بیکار مانده است؛ اما اگر فردی با مدرک زیر دیپلم به‌دنبال کار می‌رفت، احتمال بیکاری‌اش در حدود ۷/ ۸ درصد می‌بود.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟  در بین تمام مدارک تحصیلی، بالاترین نرخ بیکاری را لیسانسه‌ها داشته‌اند. تقریبا یک پنجم از افراد لیسانسه در سال گذشته، از جست‌وجوی شغل به نتیجه‌ای نرسیدند. این داده‌ها می‌تواند از نزول کیفیت بازار کار ایران حکایت کند. برای مطالعه نرخ بیکاری شاخه های مختلف تحصیلی به ادامه مطلب بروید.


تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟  افراد زیر دیپلم و افراد دارای دکترای تخصصی، بیشترین شانس را برای کاریابی دارند. داده‌های مرکز آمار تایید می‌کنند که نرخ بیکاری تنها برای این دو گروه، زیر ۱۰ درصد است و دارندگان مدارک دیپلم، کاردانی، لیسانس و فوق‌لیسانس نرخ بیکاری بیشتری دارند. جالب اینکه در بین مدارک دیپلم، کاردانی، و لیسانس، بیشترین نرخ بیکاری مربوط به گزینه سوم، یعنی لیسانس است. جالب‌تر اینکه جویندگان کار با مدرک فوق‌لیسانس شانس کاریابی کمتری نسبت به افراد دارای مدرک دیپلم دارند. هر چند در بین تحصیلکرده‌ها، افراد دارای مدرک دکترای تخصصی از بخت خوبی برای یافتن شغل برخوردارند.تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟


تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ : نمای کلی از دارندگان مدرک

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟  ، مرکز آمار داده‌های تفصیلی بازار کار مربوط به سال ۱۳۹۷ را منتشر کرده است. در نمای کلی جمعیت در سن کار بالغ بر ۶۶ میلیون و ۸۷۴ هزار نفر در سال گذشته می‌شدند. البته از این تعداد همگی فعال اقتصادی نیستند. فعال اقتصادی یعنی اینکه فرد یا شاغل است یا در هفته مرجع به دنبال کار بوده است. از کل جمعیت در سن کار کشور، ۵/ ۴۰ درصد فعال اقتصادی محسوب می‌شوند، به عبارتی به‌طور میانگین از کل جمعیت بالای ۱۰ سال، ۵/ ۴۰ درصد یا به دنبال شغل یا در شغلی مشغول به کار هستند.

نکته اول اینجاست که نرخ مشارکت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، بیشتر از نرخ کشوری است. نرخ مشارکت در جمعیت لیسانسه‌، معادل ۲/ ۵۵ درصد است که از تمامی رده‌های فوق‌دیپلم، دیپلم، متوسطه، راهنمایی و ابتدایی بیشتر است. همچنین بیشترین نرخ مشارکت در دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی ارشد، دکترای حرفه‌ای، دکترای تخصصی و فوق دکترا وجود دارد.تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟

در این گروه‌ها نرخ مشارکت بالای ۷۰ درصد است. در دکترای تخصصی و فوق‌دکترا نرخ مشارکت تا ۴/ ۷۷ درصد نیز بالا رفته است. اما نرخ بیکاری این جمعیت به چه گونه‌ای است؟

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ ، نرخ بیکاری نشان دهنده جمعیت بیکار به جمعیت فعال اقتصادی است. در حقیقت در نرخ بیکاری، آن قسمت از جمعیت که به دنبال کار نرفته‌اند یا از یافتن شغل ناامید شده‌اند، منعکس نمی‌شود و این افراد جزو جمعیت بیکار به حساب نمی‌آیند. از این‌رو برخی معتقدند که در نرخ بیکاری، کمی توهم آماری نیز دخیل است. در هر حال، می‌توان با این آمار وضعیت بیکاری را در مدارک تحصیلی مختلف سنجید.

در واقع این نرخ به ما می‌گوید که در هر مدرک تحصیلی، اگر فردی به دنبال یافتن شغل باشد، با چه احتمالی بیکار خواهد ماند. نرخ بیکاری کل در سال گذشته معادل ۱۲ درصد بوده است.

اما نرخ بیکاری در مدارک تحصیلی مختلف، متفاوت است. نکته جالب اینکه بالاترین نرخ بیکاری در بین تمامی گروه‌های تحصیلی(از ابتدایی تا دکترا) متعلق به لیسانسه‌ها است. از جمعیت فعال دارای مدرک کارشناسی، حدود ۳/ ۲۰ درصد بیکار هستند.

این در حالی است که مثلا نرخ بیکاری برای افراد دارای دیپلم، معادل ۶/ ۱۲ درصد است. یا نرخ بیکاری برای افرادی که تنها دوره ابتدایی را گذرانده‌اند، حدود ۸/ ۶ درصد گزارش شده است. نرخ بیکاری برای فوق‌لیسانسه‌ها و دکترای حرفه‌ای(مانند پزشکان) نیز جالب نیست.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟  این گروه با ثبت نرخ بیکاری ۳/ ۱۵ درصد شانس کاریابی کمتری از فعالان اقتصادی دارای مدرک متوسطه، راهنمایی، ابتدایی و دیپلم دارند. این آمارها می‌گویند که اگر شما دیپلم داشته باشید و به دنبال کار روید، نسبت به کسی که فوق‌لیسانس دارد، با احتمال بیشتری شغل پیدا می‌کنید. البته در این آمارها، کیفیت شغل و سطح دستمزد منعکس نشده است.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ ، همچنین آمارها گویای آن است که دارندگان دکترای تخصصی یا همان دارندگان p.h.d و فوق دکترا، بهترین وضعیت را در بازار کار دارند. از تعداد ۱۷۵ هزار نفر دارای دکترای تخصصی یا فوق دکترا، تقریبا ۵/ ۵ درصد بیکار هستند که نسبت به تمامی گروه‌های تحصیلی در وضعیت بهتری قرار می‌گیرند. به تعبیری می‌توان گفت که بازار کار برای دارندگان مدارک زیر دیپلم در کنار دارندگان مدرک دکترای تخصصی، وضعیت مطلوبی را ارائه می‌کند. برخی کارشناسان این داده‌ها را نشانه کیفیت پایین بازار کار کشور تلقی می‌کنند.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ : وفور مهندسان

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ ،  اما وضعیت بیکاری در رشته‌های تحصیلی گوناگون به چه شکل است؟ در گزارش مرکز آمار، رشته‌های تحصیلی بر اساس طبقه‌بندی بین‌المللی آموزش (ISCED-۲۰۱۳) تهیه و تدوین شده است. مجموعا ۱۳ میلیون و ۱۵۱ هزار نفر در کشور، فارغ‌التحصیل یا در حال تحصیل دوره‌های عالی هستند. این تعداد مجموع افراد شاغل در تحصیل یا فارغ‌التحصیل دوره‌های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دکترای حرفه‌ای هستند. بیشترین فراوانی در گروه تحصیلی «بازرگانی و علوم اداری» وجود دارد.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟  ،  تعداد فارغ‌التحصیلان و شاغلان به تحصیل در این گروه، معادل ۱۹ درصد از کل جمعیت دانشگاهی و فارغ‌التحصیل کشور است. سررشته‌های تحصیلی حسابداری، مدیریت و علوم اداری، امور مالی، بانکداری و بیمه، بازاریابی و تبلیغات، منشی‌گری و امور دفتری در این گروه قرار می‌گیرند. بعد از این گروه، بیشترین فراوانی در شاخه تحصیلی «مهندسی و حرفه‌های مهندسی» وجود دارد که معادل ۸/ ۱۱ درصد از جمعیت دانشگاهی و فارغ‌التحصیل کشور است. سررشته‌های مهندسی شیمی، فناوری حفاظت محیط‌زیست، برق و انرژی، الکترونیک و اتوماسیون، مکانیک و فلزکاری، وسایل نقلیه موتوری، انواع کشتی و هواپیما در این شاخه هستند. به جز دو گروه علوم اداری و مهندسی، فراوانی گروه‌های دیگر به ۱۰ درصد نمی‌رسد.

البته در این تقسیم‌بندی باقی مهندسان در زیرشاخه‌های دیگر قرار گرفته‌اند. مثلا مهندسان عمران و معماری در زیرگروه معماری و ساختمان، تقسیم‌بندی شده‌اند که به تنهایی معادل ۹/ ۸ درصد از کل جمعیت مورد بررسی را شامل می‌شوند.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ ، یا مهندسان کامپیوتر و IT در گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات قرار گرفته‌اند که این گروه نیز ۸/ ۶ درصد از کل جمعیت فارغ‌التحصیلان و شاغلان به تحصیل را تشکیل می‌دهند. به این گروه‌ها باید «فرآوری و ساخت» را نیز اضافه کرد. در نتیجه با مجموع اینها، جمعیت مهندسان از باقی رشته‌های کشور با فاصله بیشتر است که این داده، با مشاهدات عینی در جامعه نیز مطابقت دارد. پس از این گروه‌ها، شاخه‌های تحصیلی «حقوق»، «علوم تربیتی» و «بهداشت» بیشترین جمعیت فارغ‌التحصیل یا شاغل به تحصیل را دارند.

بیکاری در رشته‌های مختلف

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ ، داده‌های مرکز آمار نشان می‌دهد که ۷/ ۵۷ درصد از کل تعداد فارغ‌التحصیلان و شاغلان به تحصیل، فعال اقتصادی هستند. این عدد می‌تواند نشان دهد که فارغ‌التحصیلان یا شاغلان به تحصیل، تا چه حد به یافتن شغل امیدوارند. نرخ مشارکت اقتصادی در رشته‌های تحصیلی گوناگون می‌تواند چشم‌انداز افراد آن رشته را نسبت به بازار کار نشان دهد. با توجه به اطلاعات در دسترس، نرخ مشارکت اقتصادی در رشته‌های گوناگون بین ۳/ ۴۳ تا ۳/ ۷۴ درصد متغیر بوده است.

کمترین نرخ مشارکت مربوط به رشته‌های تحصیلی گروه هنر و بالاترین نرخ مشارکت مربوط به شاخه تحصیلی دامپزشکی است.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ :  ، جالب اینکه مشارکت اقتصادی مهندسان، با وجود تعداد بالایشان قابل توجه و در حدود ۳/ ۷۰ درصد بوده است. همچنین علاوه بر مجموعه هنر، نرخ مشارکت اقتصادی رشته‌های تحصیلی زبان، علوم زیستی و رشته‌های مرتبط، جنگلداری و رفاه نیز زیر ۵۰ درصد بوده است.

اما وضعیت بیکاری در شاخه‌های مختلف تحصیلی به چه ترتیب است؟ در سال ۹۷، معادل ۱۲ درصد از جمعیت فعال اقتصادی بیکار بوده‌اند.

اما نرخ بیکاری در رشته‌های مختلف تحصیلی از ۴/ ۴ تا ۱/ ۲۶ درصد متغیر بوده است. کمترین نرخ بیکاری در اختیار فارغ‌التحصیلان «خدمات امنیتی» است.

فارغ‌التحصیلان رشته‌های نظامی و دفاعی و حفاظت از اشخاص و اموال، در این گروه قرار می‌گیرند. در چهار گروه تحصیلی دیگر نیز نرخ بیکاری زیر ۱۰درصد است: بهداشت، دامپزشکی، روزنامه‌نگاری و اطلاع‌رسانی و علوم تربیتی.

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟ در رشته‌های پرطرفداری مانند معماری و ساختمان، مهندسی و حرفه‌های مهندسی و حقوق، وضعیت اشتغال مطلوب نیست. نرخ بیکاری در معماری و ساختمان معادل ۱/ ۲۶ درصد است که نشان می‌دهد بازار کار، ظرفیت پذیرش این میزان از فارغ‌التحصیلان رشته‌های معماری و ساختمان را ندارد.

یا در مهندسی و حرفه‌های مهندسی نیز نرخ بیکاری نزدیک به ۱۹ درصد گزارش شده است و این در حالی است که بخش قابل‌توجهی از مهندسان، از یافتن شغل ناامید شده‌اند و در این جمعیت منعکس نشده‌اند. شاید از بین گروه‌های محبوب، تنها پزشکی است که وضعیت خوبی دارد.

پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی، داروسازی و طب سنتی در زیرمجموعه «بهداشت» قرار دارند. فارغ‌التحصیلان و شاغلان به تحصیل این گروه، دارای نرخ مشارکت ۲/ ۵۸ درصدی بوده‌اند و نرخ بیکاری ۷/ ۸ درصدی را ثبت کردند. اما به‌طور کلی می‌توان گفت که رشته تحصیلی دامپزشکی، بهترین بازار کار را دارد، چرا که با وجود مشارکت اقتصادی بالا(۳/ ۷۴ درصد) نرخ بیکاری اندکی را ثبت کرده است. از بین فعالان گروه دامپزشکی، تنها ۳/ ۷ درصد بیکار مانده‌اند.

تخمین رتبه رایگان کنکور 98


درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی سال 1400 – ۱۴۰۲

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟  درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی بستگی به بسیاری از پارامتر ها از جمله شهر-تبحر-ساعت کار و…دارد.اما می توان درآمدی تقریبی برای رشته های مختلف در نظر گرفت.رقم های نوشته شده در پست زیر برای کلان شهر ها می باشد.

رشته هایی با درآمد 30 میلیون به بالا در ماه(بالا 30 میلیون می تواند به بی نهایت هم میل کند!):جراحان و فوق تخصص های پزشکی-اغلب تخصص های پزشکی-متخصصین دندانپزشکی-داروساز عمومی به شرط تاسیس داروخانه-دکتری علوم آزمایشگاهی به شرط تاسیس آزمایشگاه

رشته هایی با درآمد 20-30 میلیون در ماه:دندانپزشک عمومی-متخصصین داروسازی به شرط هیئت علمی بودن و بدون داروخانه

رشته هایی با درآمد 15-20 میلیون در ماه:فیزیوتراپی به شرط تاسیس کلینیک-دکتری پرستاری به شرط سوپروایزری و هیئت علمی بودن-دکتری علوم آزمایشگاهی به شرط مسئول فنی و هیئت علمی بودن

رشته هایی با درآمد 10-15 میلیون در ماه:پزشک عمومی-متخصصین دامپزشکی به شرط هیئت علمی بودن-کارشناسان بینایی سنجی به شرط تاسیس کلینیک شخصی و مرکز فروش عینک های طبی-دکتری و متخصصین تغذیه به شرط هیئت علمی بودن

رشته هایی با درآمد 5-10 میلیون در ماه:داروساز عمومی به عنوان مسئول فنی-کارشناس یا ارشد یا دکتری فیزیوتراپ به عنوان مسئول فنی-بینایی سنج فقط با کلینیک شخصی-گفتار درمانی و کاردرمانی به شرط تاسیس مراکز مربوطه-متخصص دامپزشکی-شنوایی شناسی به شرط تاسیس کلینیک شخصی-پرستار سوپروایزر یا مترون

رشته های با درامد 1.5 الی5 میلیون:دامپزشک عمومی-کارشناسی و ارشد تغذیه-پرستاری با ساعات کار متوسط و کم-علوم آزمایشگاهی-مامایی-گفتار درمانی-کاردرمانی-اتاق عمل-هوشبری و کاردانی پروتز دندانی و فوریت های پزشکی و بهداشت و پزشکی هسته ای و شنوایی شناسی

با توجه به اینکه سامانه های تخمین رتبه سایت های مختلف کاملا دقیق نیستند شما میتوانید از طریق تماس با شماره های مرکز مشاور گروپ ؛ تخمین رشته ای تضمینی دریافت کنید …

نکته 1:تخمین رتبه بر اساس سختی کنکور ۱۴۰۲ است.

نکته 2:پس از برگزاری کنکور ۱۴۰۲ تخمین رتبه بر اساس سختی کنکور ۱۴۰۲ خواهد بود.

نکته 3:این تخمین رتبه فقط مخصوص داوطلبان تجربی میباشد.

نکته 4:همراه با اعلام درصد ها ذکر کنید داوطلب کدام منطقه هستید.

نکته 5:امکان تخمین رتبه برای داوطلبان سهمیه 5 درصد و 25 درصد فراهم است .

نکته 6:پس از تخمین رتبه,رتبه شما هم در زیرگروه یک و هم در زیرگروه دو اعلام می شود.


تخمین رتبه رایگان کنکور ۱۴۰۲ ، محبوب ترین تخصص های پزشکی+درآمد سال ۱۴۰۲

هر یک(برای پزشکی که روزانه عمل جراحی دارد-رقم های نوشته شده حداقل درآمد است-درآمد ها بدون در نظر گرفتن شغل های جانبی مثل دبیری کنکور-استادی دانشگاه و…است)

1-چشم پزشکی(درآمد حداقل 75 میلیون در ماه)
2-رادیولوژی(درآمد حداقل 50 میلیون در ماه)
3-پوست و مو(زیبایی)-(درآمد حداقل 75 میلیون در ماه)
4-پزشکی هسته ای(اسکن و…)-(درآمد حداقل 30 میلیون در ماه)
5-ارتوپدی(دآمد حداقل 50 میلیون در ماه)
6-قلب و عروق(درامد حداقل 100 میلیون در ماه)
7-طب فیزیک و توانبخشی(درآمد حداقل 30 میلیون در ماه)
8-مغز و اعصاب(درآمد حداقل 100 میلیون در ماه)
9-گوش و حلق و بینی(درآمد حداقل 75 میلیون در ماه)
10-پاتولوژی(درآمد حداقل 30 میلیون در ماه)
11-کلیه و مجاری ادرار(درآمد حداقل 50 میلیون در ماه)
12-رادیوتراپی و انکولوژی(درآمد حداقل 30 میلیون در ماه)
13-جراحی عمومی(درآمد حداقل 30 میلیون در ماه)
14-داخلی(درآمد حداقل 50 میلیون در ماه)
15-زنان و زایمان(درآمد حداقل 30 میلیون در ماه)
16-روانپزشکی(درآمد حداقل 10 میلیون در ماه)
17-کودکان(درآمد حداقل 10 میلیون در ماه)
18-بیهوشی(درآمد حداقل 15 میلیون در ماه)
19-عفونی(درآمد حداقل 10میلیون در ماه)
20-پزشک قانونی(درامد حداقل10میلیون در ماه)

محبوب ترین تخصص های دندانپزشکی+درآمد

تخمین رشته با رتبه کنکور ۱۴۰۲ | با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور ۱۴۰۲ قبول می شوید ؟  ((برای پزشکی که روزانه عمل جراحی دارد-رقم های نوشته شده حداقل درآمد است-درآمد ها بدون در نظر گرفتن شغل های جانبی مثل دبیری کنکور-استادی دانشگاه و…است)

1-ارتودنسی(درامد حداقل 50 میلیون در ماه)
2-جراحی دهان و فک و صورت(درامد حداقل 50 میلیون در ماه)
3-جراحی لثه(درامد حداقل 30 میلیون در ماه)
4-پروتز های دندانی(حداقل 30 میلیون در ماه)

5-دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی(حداقل 30 میلیون در ماه)

محبوب ترین تخصص های داروسازی+درآمد(درآمد ها بدون درآمد داروخانه است)

1-داروسازی بالینی(درآمد حداقل 25 میلیون در ماه)
2-نانوفناوری دارویی(درآمد حداقل 10 میلیون در ماه)
3-شیمی دارویی(درآمد حداقل 10 میلیون در ماه)
4-بیوتکنولوژی دارویی(درآمد حداقل 10 میلیون در ماه)
5-فارماسیوتیکس(درآمد حداقل 10میلیون در ماه)

انتخاب رشته تخصصی کنکور سراسری ۱۴۰۲

با توجه به اینکه سامانه های تخمین رتبه سایت های مختلف کاملا دقیق نیستند شما میتوانید با اعلام درصد های خود از طریق شماره تماس مرکز مشاوره و انتخاب رشته تخصصی مشاورگروپ ؛ دقیق ترین تخمین رتبه خود را تجربه کنید!

نکته ۱:تخمین رتبه بر اساس سختی کنکور ۱۴۰۲ و بدون تاثیر مثبت سوابق تحصیلی است.

نکته ۲:پس از برگزاری کنکور ۱۴۰۲ تخمین رتبه بر اساس سختی کنکور ۱۴۰۲ خواهد بود.

نکته ۳:این تخمین رتبه مخصوص تمامی داوطلبان در ۵ گروه آزمایشی میباشد.

نکته ۴:حتما در تماس خود همراه با ذکر درصد ها اعلام کنید داوطلب کدام منطقه هستید.

نکته ۵:امکان تخمین رتبه برای داوطلبان سهمیه ۵ درصد و ۲۵ درصد فراهم است .

نکته ۶:پس از تخمین رتبه,رتبه شما هم در زیرگروه یک و هم در زیرگروه دو اعلام می شود.

نکته ۷: تخمین رتبه به صورت درج کامنت پاسخ داده نخواهد شد.

نکته بسیار مهم 8 : از دادن کامنت های تکراری یا غیرمربوط به انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ جدا پرهیز کنید.تمامی سوالات انتخاب رشته خود را از طریق تماس با مرکز تخصصی انتخاب رشته مشاور گروپ بپرسید .حداکثر به یک کامنت شما پاسخ داده می شود و پس از آن کامنت شما تایید نمی شود.
نکته بسیار مهم 9 : از طرح سوال در مورد سامانه های انتخاب رشته دیگر سایت ها خودداری شود.

نکته های انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲ :

نکته بسیار مهم 1: اگر متقاضی رشته های پزشکی-دندانپزشکی-فیزیوتراپی-پرستاری و…هستید رتبه زیرگروه یک و تراز زیرگروه یک و رتبه کشوری در زیرگروه یک خود را قرار دهید.دقت شود رتبه کل در سهمیه یا رتبه کل در کشور اهمیتی در پذیرش ندارد و فقط اطلاعات زیرگروه یک خود را اعلام کنید .

نکته بسیار مهم 2: اگر متقاضی رشته داروسازی هستید رتبه زیرگروه دو و تراز زیرگروه دو و رتبه کشوری در زیرگروه دو خود را قرار دهید.دقت شود رتبه کل در سهمیه یا رتبه کل در کشور اهمیتی در پذیرش ندارد و فقط اطلاعات زیرگروه دو خود را اعلام کنید .

پیروز باشید …

تیم تخصصی انتخاب رشته مشاور گروپ ؛ تخمین رتبه را براساس کارنامه ها و سختی کنکور ۱۴۰۲ انجام می دهد …

مشاوره تخصصی انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ را فقط از ما بخواهید.
همراه “مشاور گروپ” تا روز کنکور بدون استرس باشید.
از طریق این شماره های زیر با مشاوران با تجربه ما تماس بگیرید.

9099071613 سراسر کشور

 

بدون کدگرفتن و فقط از تلفن ثابت تماس بگیرید …

3.5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه تخمین رشته با رتبه کنکور 1402| با چه رتبه ای چه رشته ای کنکور قبول می شوید ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. ترانه داوودیان

  با رتبه 20000منطقه 2شانس قبولی تو گفتار درمانی چه قدره؟

  پاسخ
 2. .

  سلام. برای پوست و مو چه رتبه ای لازم است؟

  پاسخ
 3. تارا صفری

  سلام
  در دانشگاه میتوان تغییر رشته داد از انسانی به تجربی ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 4. امیررضا

  سلام میخواستم بدونم حداقل رتبه برای قبولی دندان تبریز دولتی که خودم منطقه دو هستم و بومی استان ، تعهدی چند میخواد؟ ممنون باتشکر

  پاسخ
 5. باران

  سلام با این درصدها میشه داروسازی دانشگاه تهران قبول شد ? منطقه ۲ هستم

  ادبیات : ۷۵

  عربی : ۷۵

  دینی : ۹۰

  زبان : ۹۰

  زمین : ۴۰

  زیست : ۷۰

  ریاضی : ۷۰

  فیزیک : ۷۰

  شیمی : ۸۰

  پاسخ
  1. user3

   سلام
   شانس دارید اما سعی کنید زیست رو هم 80 کنید

   پاسخ
 6. نوشین

  سلام وقتتون بخیر…لطفا اگر میشه کمکم کنید ..ممنونم …. من کارشناسی اتاق عمل خوندم و چند روز دیگه طرحم تموم میشه و 25سالم هست دوس دارم دوباره کنکور بدم و دندانپزشکی بخونم به نظرشما ارزشش را دارد؟ من اگر بخوام طرحم تمدید میشه و ماهی 5ملیون دارم و قرار هست دوتا ازمون استخدامی هم بزنن ما من قید همه رو زدم… به نظر شما این کارم درسته؟ و اینکه معدل کتبی 16 هست امکان داره کنکور1400 تاثیر معدل قطعی بشه و نتونم قبول بشم؟ خواهش میکنم کمکم کنید

  پاسخ
  1. user3

   سلام
   تصمیم شخصی هست نمیشه چیزی گفت.در نظر بگیرید ممکنه قبول نشید

   پاسخ
   1. علیرضا کثیرزارع

    سلام، شرکت کنندگان کنکور فنی حرفه ای رشته شبکه و نرم افزار رایانه ای در دو کنکور اخیر چند نفر بودند؟؟؟

    پاسخ
 7. مهسا

  سلام من چند بار پرسیدم ولی متاسفانه جواب ندادین ممنون میشم لطفا جواب بدین
  حداقل درصدا و اخرین رتبه قبولی پرستاری دانشگاه دولتی چنده؟شهرش خیلی مهم نیس
  منطقه یکم و سهمیه پنج درصد دارم و نظام جدید

  پاسخ
  1. user3

   سلام
   برای شهر های کوچیک میانگین تخصصی ها حداقل 40 درصد و عمومی ها 70 درصد . و بهتره زیست رو 55-50 بزنید .

   پاسخ
 8. نازنین

  سلام وقتتون بخیر با این درصدا میتونم دندان مشهد در سال 99 قبول شم

  نظام جدید هستم و سهمیه 5 درصد دارم

  ادبیات و زبان 50 عربی و دینی 85 زمین0 ریاضی و فیزیک 80 شیمی و زیست 87

  پاسخ
  1. user3

   سلام
   ادبیات رو بیارید رو 70 بهتره اما در کل شانس دارید

   پاسخ
 9. یاسین

  زبان 100 عربی 70 دینی 80 ادبیات 60

  ریاضی 100 شیمی 90 زیست 60 فیزیک 60 زمین 20

  منطقه یک نظام جدید

  حدود رتبم در منطقه یک چقدر هستش و شانسم برای قبولی داروسازی دانشگاه تهران ؟

  پاسخ
  1. user3

   400-1000
   شانس خوبی دارید

   پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی