زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکورتاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 1400 در این مقاله بیان شده است. ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد  در دو بازه زمانی مهر و بهمن ماه صورت می گیرد. تمامی مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می پذیرد. در ادامه مقاله نحوه ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد برای تمامی مقاطع (کارشناسی و کاردانی پیوسته و ناپیوسته) ارائه داده شده است. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه آزاد بدون کنکور

تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 1400

تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 1400 - 1401 : چند سالی است که علاوه بر پذیرش داوطلبان از طریق آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی، شاهد ثبت‌نام بدون کنکور نیز در بزرگ‌ترین دانشگاه خاورمیانه هستیم. اگر داوطلبی به هر دلیلی فرصت شرکت در آزمون یا مجاز به انتخاب رشته نشد، می‌تواند نسبت به تحصیل و ثبت‌نام بدون کنکور در رشته‌های متنوع دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کند. البته ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد اسلامی، شرایط خاص خود را دارد. یادتان باشد که آخرین اطلاعات از فرصت‌های تحصیلی بدون آزمون یا با آزمون دانشگاه آزاد را می‌توانید از moshavergroup.com دریافت کنید.

داوطلبان به منظور ثبت نام رشته های بدون آزمون ورودی مهر باید تا اواخر شهریور، و برای ثبت نام رشته های بدون آزمون ورودی بهمن ماه دانشگاه آزاد، تا اواخر دی ماه، فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند.

شرط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

بر اساس اعلام سنجش و آموزش دانشگاه آزاد ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال اول (مهرماه) تا نیمه دوم شهریور ادامه خواهد شد و همچنین ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم (بهمن ماه) نیز در مقاطع مختلف از دی ماه شروع خواهد شد. در حال حاضر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  نیمسال بهمن 1400 - 1401 شروع شده است و داوطلبان میتوانند از طریق تماس با مشاورین مجموعه مشاور گروپ ضمن اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام و همچنین رشته های موجود در واحدهای دانشگاهی اقدام به پیش ثبت نام نمایند.

از مهم ترین شرایط ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد می توان به داشتن یک مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم اشاره کرد . لازم به ذکر است که ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد هیچ محدودیتی از نظر رشته های دوره کاردانی ندارد و شما می توانید تنها با داشتن یک مدرک کاردانی بدون توجه به اینکه در چه رشته ای باشد ، در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد شرکت کنید . برای اطلاع از جزئیات بیشتر توصیه می شود مقالات شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و یا دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را مطالعه نمایید .

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر و بهمن 

تقریبا میتوان گفت بالای 95 درصد از رشته های موجود در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارد و داوطلبانی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت می کنند می توانند در بسیاری از رشته های ارائه شده در تمامی مقاطع دانشگاه آزاد بصورت بدون آزمون پذیرش شوند. با دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام می توانید لیست کامل رشته ها را مشاهده نمایید:<


تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 

داوطلبانی که قصد ثبت نام و انتخاب رشته های بدوم کنکور دانشگاه آزاد را دارند،  پس از آگاهی از تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور نیمسال اول و دوم تحصیلی، می توانند به سایت دانشگاه آزاد azmoon.org مراجعه نموده و با به همراه داشتن مدارک لازم، فرآیند ثبت نام خود را به صورت غیر حضوری انجام دهند.

تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور : ثبت نام مقطع کاردانی پیوسته مهرماه براساس سوابق تحصیلی انجام خواهد شد و داوطلبان باید معدل دیپلم خود را برای ثبت نام در دسترس داشته باشند. مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد برای داوطلبانی بیشتر در نظر گرفته خواهد شد که آخرین مدرک تحصیلی آنها دیپلم می باشد و از شاخه کارودانش و فنی حرفه ایی فارغ التحصیل شده اند.

تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور کاردانی پیوسته از تیرماه به بعد در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی مشاور گروپ اطلاع رسانی خواهد شد. برای دریافت طلاعات دقیق تر نسبت به لیست رشته ها و شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد می توانید با برترین مشاوران تحصیلی مشاور گروپ در ارتباط باشید.

مهلت ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور مقطع کاردانی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد از تیر ماه آغاز شده و تا شهریور ادامه خواهد داشت، داوطلبان برای ثبت نام در این مقطع باید دوره پیش دانشگاهی را گذرانده و یا اینکه مدرک کاردانی یکی از رشته ها را داشته باشند. داوطلبان برای این مقطع باید توجه داشته باشند رشته های غیرمرتبط را هم می توانند انتخاب کرده و براساس سوابق تحصیلی که انجام می شود اولویت های خود را برای هر زیرگروه به دلخواه انتخاب کرده و خرید کارت اعتباری لازم برای رشته مورد نظر را انجام دهند.

تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته 

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد براساس سوابق تحصیلی انجام خواهد شد و زمان ثبت نام از تیرماه آغاز و مهلت پایان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد شهریور ماه خواهد بود. ثبت نام در این دوره باید مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی یکی از رشته ها را در دسترس داشته باشید. با توجه به اینکه فارغ التحصیلان نظام جدید پیش دانشگاهی ندارند می توانند با مدرک دیپلم و معدل خود برای ثبت نام خود اقدام نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 

تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور  در مقطع کارشناسی پیوسته تا شهریور ماه ادامه خواهد داشت، داوطلبان و متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته می توانند برای ثبت نام خود از طریق مشاورین مرکز مشاور گروپ اقدام نموده و با خیال راحت مهرماه و بهمن ماه در کلاس های درس رشته مورد نظر و دلخواه خود شرکت نمایند.

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  مقطع کاردانی پیوسته

 1.  داشتن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا یک مدرک دیپلم سه ساله نظام جدید رشته های نظری ، فنی و حرفه ای و کار و دانش .
 2.  گذراندن حداکثر 12 واحد جبرانی برای دیپلمه های نظری که رشته ای غیر متجانس با مدرک تحصیلی خود انتخاب کرده اند .
 3.  گذراندن حداکثر 14 واحد جبرانی برای داوطلبانی که رشته ای متناسب با مدرک تحصیلی خود انتخاب کرده اند .
 4.  انتخاب رشته دیپلمه های کار و دانش ، فنی و حرفه ای و هنرستان در رشته های متناسب با مدرک تحصیلی .
 5.  رشته تربیت بدنی از شرط تناسب با مدرک دیپلم مستثنی هست .

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی ناپیوسته 

1 - داشتن مدرک دیپلم و گواهی پیش دانشگاهی بنابراین داوطلبان با مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کار و دانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی است حق ثبت نام را ندارند .

2 - فارغ التحصیلان کاردانی علوم پزشکی مجاز به ثبت نام در مقاطع بالاتر هستند .

3 - دانش آموختگان علوم حوزوی حتما باید دارای مدرک معادل دیپلم نظام قدیم مورد تایید حوزه علمیه قم باشند و حق ثبت نام در رشته های گروه علوم انسانی را دارند .

4 - داشتن سلامت جسمانی کامل و توانایی متناسب با رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی .

ساعات ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

داوطلبان پس از آگاهی از تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور می توانند ثبت نام خود را انجام دهند. هر داوطلب با مراجعه به سایت ثبت نام دانشگاه آزاد در موعد مقرر اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور می نماید و با مطالعه دفترچه انتخاب رشته با توجه به رشته مورد علاقه در زیر گروه مربوطه ثبت نام می نماید.  دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه بیش از 95 درصد رشته محل هایش به صورت بدون کنکور ، توانسته سهم زیادی را در کاهش استرس ورود به دانشگاه به خود اختصاص می دهد .

نحوه ثبت نام داوطلبان به شرح زیر است:

تفاوت رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد چیست ؟

راهنمای جامع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سوال بسیاری از داوطلبان است که واقعا تفاوت بدون کنکور و با کنکور چیست؟ که باید گفت دانشگاه آزاد بدون کنکور و با کنکورش تفاوتی از لحاظ اعتبار مدرک، میزان شهریه و اساتید ندارند و تنها تفاوت دانشجویان بدون کنکور با دانشجویان با کنکور در این است که دانشجوی بدون کنکور دانشگاه آزاد حق انتقالی و مهمانی را ندارند.

البته این گزینه هم راه حل هایی دارد که برای اطلاعات کامل از، رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400،شرایط بدون کنکور دانشگاه آزاد و راهنمایی راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 می توانید با مشاوران مرکز مشاور گروپ از طریق شماره 9099071614 (از تلفن ثابت و بدون پیش شماره) در ارتباط باشید.

سوالات متداول داوطلبان

سایت ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد چیست؟

داوطلبان پس از اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور باید به سایت azmoon.org مراجعه نمایند و ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام نیمسال اول تحصیلی (مهرماه) مقطع کاردانی پیوسته از چه زمانی آغاز می شود؟

ثبت نام رشته های بدون آزمون ورودی مهرماه از تیرماه آغاز شده و تا اواخر شهریور ادامه دارد.

ثبت نام نیمسال دوم رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد چه زمانی آغاز می شود؟

ثبت نام رشته های بدون آزمون ورودی بهمن ماه دانشگاه آزاد از دی ماه آغاز شده و تا اواخر بهمن ادامه دارد.

 
5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. الهه

  سلام ببخشید زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور چه زمانیه ؟؟؟؟

  پاسخ
 2. مهران

  سلام میخواستم بدونم ک با معدل۱۲/۷۷ برای ثبت نام رشته در دانشگاه ازاد پذیرفته میشم یانه؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت کارنامه کنکور 1401