تاریخ اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 چندم است ؟

تاریخ اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 99 چندم مهرماه است ؟

جهت مشاوره در زمینه تاریخ اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 چندم است ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تاریخ اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 چندم است ؟ تاریخ دقیق شروع ترم 1401 - 1402 :  همانطور که قبلا هم اعلام کرده بودیم نتایج کنکور کارشناسی ارشد و دکتری اوایل مهر ماه و نتایج کنکور سراسری ...

تاریخ اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

تاریخ اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 چندم میشه ؟

  • زمان اعلام نتایج کنکور 1401 کی هست ؟
  • اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 چه زمانی است ؟
  • تاریخ اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 کی هست ؟
  • تاریخ شروع انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 کی هست ؟

راهنمای نحوه مشاهده اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

مطابق با این راهنما می توانید نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 را به سادگی مشاهده کنید. لینک اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته در سایت سنجش به آدرس sanjesh.org منتشر می شود.

 
روش مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

دو روش برای مشاهده و دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 وجود دارد:

روش اول دریافت نتایج نهایی کنکور : میتوانید به سادگی از طریق تماس تلفنی با

مرکز مشاوره تحصیلی مشاورگروپ، نتایج نهایی کنکور سراسری را دریافت کنید. کافیست با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید و نتایج کنکور سراسری 1401 را از کارشناسان این سامانه بخواهید:


9099071613

تماس از تلفن ثابت بدون کد و صفر شماره گیری نمایید

روش دوم مشاهده نتایج نهایی کنکور در سایت سنجش :

  • مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
    انتخاب گزینه “نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1401
  • ”مشاهده و دریافت نتایج با استفاده از اطلاعات درخواستی شامل، شماره شناسنامه، شماره پرونده داوطلب
  •   اگر شماره پرونده یا شماره داوطلبی خود را گم کرده یا فراموش کرده اید، میتوانید از طریق سیستم پاسخگوی سازمان سنجش و یا تماس با سامانه صدای مشاور، مجددا شماره داوطلبی و شماره پرونده خود را دریافت کنید:

نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی هفته آخر شهریورماه روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

براساس اعلام سازمان سنجش تعداد یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ نفر در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ حاضر شدند که از این تعداد، بیش از ۵۷۰ هزار نفر در کنکور تجربی شرکت کردند.

در کنکور ریاضی سال ۱۴۰۱ حدود ۱۴۰ هزار داوطلب شرکت داشته‌اند و کنکور انسانی نیز با ۴۱۲ هزار داوطلب، دومین گروه آزمایشی بود که بیشتری شرکت‌کننده را به خود اختصاص داده است.

تعداد شرکت‌کنندگان کنکور ۱۴۰۱ گروه آزمایشی هنر نیز تعداد بسیاری شرکت‌کردند که البته بیشتر متقاضیان گروه آزمایشی هنر در آزمون یکی از رشته‌های تجربی، ریاضی و انسانی نیز حضور دارند. آمار شرکت‌کنندگان کنکور زبان نیز مانند سال گذشته از متقاضیان کنکور هنر بیشتر بود.

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۱

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور با ابراز امیدواری برای تعیین تکلیف حذفیات کنکور ۱۴۰۲ در جلسه آینده شورای سنجش و پذیرش دانشجو، از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در هفته آخر شهریورماه خبر داد.

روز گذشته محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در رابطه با زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱ گفت: برای نتایج کنکور سراسری منتظر دریافت سوابق تحصیلی از آموزش و پرورش هستیم که قرار بود امروز و فردا اعلام شود، همچنین برخی رشته‌ها مصاحبه دارند که پس از ارسال به سازمان سنجش طبق پیش‌بینی‌ها هفته آینده اعلام خواهد شد.

توضیح و شرح جامع کارنامه نتایج اولیه کنکور 1401

بعد از عبور از مراحل بالا به کارنامه نتایج اولیه کنکور سراسری می رسیم و داستان تازه شروع می شود! شما با کارنامه ای بسیار گنگ رو به رو خواهید شد و بعد از چند دقیقه یادتان خواهد رفت که اصلا برای چه چیزی وارد این صفحه شده اید! برای پیشگیری از این موضوع، قسمت به قسمت کارنامه را به صورت کامل و جامع برای شما توضیح داده ایم.

بخش ۱: در این بخش توضیحاتی درباره نحوه ثبت سوال و شکایت داده شده است. اگر سوال یا شکایتی دارید می توانید  در سیستم اینترنتی ارسال درخواست ثبت کنید. توجه داشته باشید که در صورت پایان این تاریخ، به هیچ گونه سوالی از طرف شما پاسخ داده نخواهد شد.

بخش ۲: در این بخش برای هر داوطلب توضیحات متفاوتی نوشته می شود. این توضیحات بر اساس منطقه، سهمیه، رتبه و … تعیین می شود.

بخش ۳: در این بخش اطلاعاتی نظیر معدل دیپلم، منطقه، سهمیه و مشخصات فردی شما آورده شده است.

بخش ۴: در این بخش اطلاعات تکمیلی درباره نوع دیپلم، کد دیپلم و سال اخذ دیپلم آورده شده است.

بخش ۵: در این بخش اطلاعات مکانی شما آورده شده است. قسمتی که در این بخش اهمیت دارد، استان بومی، ناحیه بومی و قطب بومی است. اگر رشته انتخابی شما در دانشگاه بومی محل زندگیتان باشد، شانس قبولی شما بیشتر است. بنابراین قبل از انتخاب رشته این موارد را باید به صورت دقیق در دفترچه انتخاب رشته مورد بررسی قرار داد.

بخش ۶: در هنگام ثبت نام در کنکور، بندی وجود داشت که از شما درباره علاقه مندی به ثبت نام در دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور سوال کرده است. اگر تیک علاقه مندی را زده باشید در این قسمت، زیر علاقه مندی واژه بلی ذکر می شود.

بخش ۷: در این بخش به شما اعلام می شود که مجاز به انتخاب رشته در کدام دوره هایی که در آزمون شرکت کرده اید، هستید.

بخش ۸: در این بخش اطلاعاتی درباره وضعیت پذیرش رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آورده شده است. برای ثبت نام در این رشته ها باید به بخش مجزایی که برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در نظر گرفته شده است مراجعه کنید. توجه داشته باشید که انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت جداگانه در سایت دانشگاه آزاد انجام می شود.

بخش ۹: اگر دیپلم خود را بعد از سال ۸۴ و پیش دانشگاهی را بعد از سال ۹۱ گرفته باشید، در این بخش درباره نحوه اعمال این معدل ها به صورت مثبت آورده شده است.

بخش ۱۰: به مهم ترین بخش رسیدیم. در این بخش رتبه در منطقه یا سهمیه نهایی آورده شده است. اگر در چند زیرگروه مختلف آزمون داده باشید برای هرکدام از آنها جدول جداگانه در نظر گرفته می شود. ردیف اول و دوم به تاثیر سوابق تحصیلی شما اشاره شده است. جدول سوم بسیار مهم است زیرا رتبه و تراز شما در منطقه و سهمیه در این قسمت آورده شده است.

بخش ۱۱: در این بخش نمره خام دروس به صورت درصدی قرار داده شده است.

بخش ۱۲: رتبه نهایی در این قسمت قرار داده شده است. این رتبه ملاک مقایسه داوطلبان با یکدیگر است.

بخش ۱۳: در این بخش به سیستم انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش اشاره شده است.

بخش ۱۴: در این قسمت یک کد برای انتخاب رشته در دانشگاه آزاد قرار داده شده است که با مراجعه به سایت www.azmoon.org می توانید انتخاب رشته خود را انجام دهید. این کد برای رشته های با آزمون دانشگاه آزاد است و برای انتخاب رشته های بر اساس سوابق تحصیلی کاربردی ندارد.


امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه تاریخ اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 چندم است ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲
نصب اپ دانش آموزی