تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم چگونه خواهد بود ؟

تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 نظام جدید و قدیم

جهت مشاوره در زمینه تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم چگونه خواهد بود ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم چگونه خواهد بود ؟ تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 چیست و چگونه اعمال می شود؟ اخبار کنکور 1400, تاثیر سوابق تحصیلی دبیرستان در کنکور, تاثیر قطعی معدل در کنکور, تاثیر مثبت معدل در کنکور, تاثیر معدل در کنکور 1400, تاثیر معدل در کنکور داوطلبان نظام جدید, تاثیر معدل در کنکور داوطلبان نظام قدیم, تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400, تاثیر معدل مثبت یا مستقیم ؟, تاثیر نمرات کتبی در کنکور 1400, تاثیر نمرات نهایی در کنکور 1400,چگونگی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1400, نحوه تاثیر معدل در کنکور 1400

سر فصل ها

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم چگونه خواهد بود ؟

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 چیست و چگونه اعمال می شود؟

مشاورگروپ :  تاثیر معدل در کنکور یا بهتر بگوییم تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور یکی از اصلی ترین دغدغه های داوطلبان کنکور 1400 است.

تاثیر معدل در کنکور 1400

تاثیر معدل در کنکور 1400 موضوعی است که نگرانی زیادی برای کنکوری ها به دنبال داشته است.

ما در این مقاله نگرانی شما را در مورد تاثیر معدل در کنکور سراسری به صورت کامل برطرف می کنیم.

شاید اینها سوالات شما نیز باشد؟

تاثیر معدل در کنکور 1400 چگونه است؟

تاثیر معدل برای نظام جدید و قدیم فرق دارد؟

تاثیر معدل سبب سود یا ضرر می شود؟

تاثیر قطعی و تاثیر مثبت یعنی چی؟

با ما همراه باشین. به همه این سوالات پاسخ میدیم.

تاثیر معدل در کنکور 1400 برای دو گروه نظام جدید و قدیم متفاوت اعمال می شود که برای شما روش محاسبه آن را توضیح می دهیم.

تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 نظام جدید و قدیم

تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 نظام جدید و قدیم

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم  :  با توجه به مصوبه مجلس و طبق قوانین موجود، نحوه گزینش داوطلبان کنکور به گونه ای است که 85 درصد از ظرفیت دانشگاه ها می بایست از طریق سوابق تحصیلی تکمیل شوند. در واقع تاثیر معدل و سوبق تحصیلی در این گروه از قبول شدگان دارای معیار صد در صدی است.

تاثیر معدل در کنکور 1400 و تا هر زمان که کنکور سراسری به شکل و استاندارد فعلی برگزار می شود، باقی است. در واقع از لحاظ قانونی هر چه سهم سوابق تحصیلی بیشتر شود، سهم نمره کنکور در قبولی داوطلبان ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کمرنگ تر خواهد شد. این سیاست جهت حذف تدریجی کنکور اعمال شده ولی هنوز به طور صد در صد اجرا نمی شود.

دلیلی اعتراضات داوطلبان به تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم ،  می دانید که تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400 به احتمال خیلی زیاد لحاظ شود.

این تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو حواشی زیادی در پی داشته است. در حال حاضر بیشتر از حمایت ها شاهد اعتراضات نسبت به این تصمیم هستیم. اما دلیل این نگرانی و اعتراض چیست؟ چرا عده ای از تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400 ناراحتند؟

در ادامه برخی از نظرات و استدلال های دانش آموزان و داوطلبان کنکور را می خوانیم:

*این تصمیم آینده خیلی از ما را تباه می کند. ما در این یک سال آخر شبانه روز درس خواندیم تا بتوانیم در کنکور رتبه خوبی به دست بیاوریم و امیدمان به کنکور بود. اما با این تصویب یک فاکتور دیگر روی کار می آید که معدل است و ما اصلا به آن فکر هم نمی کردیم.

* تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400 اصلا چیز خوبی نیست. حتی اگر کسی معدل ۲۰ هم داشته باشد، تاثر قطعی معدل می تواند رتبه او را خراب کند. خیلی از ما امید آخرمان کنکور است اما با این مصوبه دیگر نمی دانیم باید چکار کنیم. در این بین مافیای کنکور هم بی بهره نمی مانند. هزینه های اضافی که برای خرید کتاب های کمک درسی برای طرح ترمیم معدل و هزینه شرکت در طرح ترمیم معدل یک راه جدید برای سود کردن این افراد است. حتی داوطلبان برای بهبود تراز کنکور و کم کردن تاثیر معدل بیشتر مجبور به شرکت در موسسات کنکوری و صرف هزینه در این راه هستند.

* تاثیر قطعی معدل در کنکور نتیجه ای جز نابود سازی استعدادها و تلاش های جوانان ندارد. گسترده بودن تقلب در امتحانات نهایی، سلیقه‌ای تصحیح شدن ورقه‌ها، لو رفتن و فروش سؤالات، عدم غربالگری مناسب این امتحان همه دلایلی برای غیرمنطقی و ناعادلانه بودن تأثیر قطعی معدل است. من به عنوان یک دانش آموز به این مصوبه اعتراض دارم چرا که امتحانات نهایی ما بدون اطلاع از این تصمیم برگزار شده است و نظارت کافی روی آن انجام نگرفته است. همچنین خیلی از ما بدون اینکه بدانیم روزی قرار است معدل مان روی نتیجه کنکورمان تا این حد تاثیر بگذارد به اندازه کافی تلاش نکرده ایم و معدل خوبی هم کسب نکرده ایم.

*داوطلب دیگری که از مسؤولان تقاضای بازگشت تاثیر مثبت معدل را داشت، گفت: چطور با این حجم تقلب، تخلف، لو رفتن سوالات امتحانات نهایی، تاثیر قطعی معدل در کنکور امکان‌پذیر است.

*فرد دیگری نیز با بیان اینکه تاثیر سوابق تحصیلی به هیچ وجه عادلانه نیست، عنوان کرد: کنکور بهترین مرجع برای پذیرش است، نمره و معدل دلیلی بر بالابودن سواد نیست چرا که همه افراد در یک سطح نیستند، چطور با این ضریب امنیتی امتحان نهایی و عدم یکسان بودن سطح علمی امتحان نهایی و کنکور این دو را با هم ادغام کردند؟ کنکور تنها راه عادلانه برای تعیین سطح علمی دانش آموزان است استدعا دارم مسئولان زی ربط نظرشان را به تاثیر مثبت تغییر دهند.

تاثیر معدل در کنکور 1400 نیز وجود دارد .

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم  :  در اینکه نمره سوابق تحصیلی در قبولی کنکور 1400 تاثیرگذار است، تردیدی نیست. اما نحوه و چگونگی این تاثیر سوال بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری 1400 است.

سوابق تحصیلی و معدل به دو صورت می تواند در قبولی اثرگذار باشد :

تاثیر مثبت معدل در کنکور

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم  :  هر داوطلب دارای دو نمره متفاوت است. یک نمره حاصل آزمون کنکور است و دیگری مربوط به نمره سوابق تحصیلی است. چنانچه نمره سوابق تحصیلی موجب کاهش نمره کنکور شود، این نمره اعمال نمی شود.

در واقع تاثیر مثبت سوابق تحصیلی به مفهوم اینست که تنها در صورتی که نمره معدل و سوابق تحصیلی موجب ارتقا نمره کنکور شود، اعمال می شود. در صورت تاثیر منفی، نمره معدل در نظر گرفته نخواهد شد. به این ترتیب نحوه تاثیر معدل در کنکور 99 ارتباط مستقیم با نمره کنکور دارد.

تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 نظام جدید و قدیم

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم

تاثیر معدل در کنکور 1400 نظام قدیم ساده تر توضیح بدیم؟

یعنی اگر نظام قدیمی باشین:

۲۵% تاثیر قطعی امتحان نهایی سوم دبیرستان برای تاثیر معدل در کنکور 1400

۵% تاثیر قطعی چهارم دبیرستان

در مجموع میشه ۳۰% تاثیر قطعی معدل! تاثیر قطعی هم در ادامه میگیم یعنی چی.

تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم   :  بدون توجه به نتیجه ای که داوطلب در کنکور کسب کرده است، نمره معدل و سوابق تحصیلی در تعیین رتبه اثرگذار است. تاثیر قطعی معدل در کنکور بدون توجه به مثبت یا منفی بودن آن اعمال می شود. در این صورت ممکن است این اثرگذاری همیشه به نفع داوطلبی که نمره کنکور بالاتری گرفته است، نباشد.

تا کنون بخشنامه ای مبنی بر تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400 صادر نشده است. به نظر می رسد تا زمانی که زیرساخت ها برای این اثرگذاری مناسب نباشد، امکان اجرای تاثیر قطعی وجود نداشته باشد؛ پس امیدواریم طی هفته های آینده خبر تاثیر مثبت نمرات کتبی نهایی در کنکور 1400 را از طرف سایت سنجش منتشر شود .

در صورت تصویب نهایی تاثیر قطعی معدل در کنکور تنها راه برای داوطلبان با نمرات سوابق تحصیلی کمتر، ترمیم معدل کنکور است.

تاثیر معدل در کنکور 1400 نظام جدید ساده تر توضیح بدیم؟

یعنی اگر نظام جدیدی باشین:

۲۵% تاثیر قطعی امتحان نهایی یازدهم ( که برگزار نشده! + ۵% تاثیر قطعی دوازدهم

چون یازدهم نهایی برگزار نشده پس:

۳۰% تاثیر قطعی امتحان نهایی دوازدهم محاسبه میشه.

در مجموع میشه ۳۰% تاثیر قطعی معدل! تاثیر قطعی هم در ادامه میگیم یعنی چی.

تاثیر معدل در کنکور 1400 شامل چه کسانی است؟

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم  :  در حال حاضر تنها تاثیر مثبت معدل در کنکور مورد توجه بوده است. بخشنامه تاثیر معدل در کنکور سال 1400 که آخرین بخشنامه صادر شده است این دو گروه از تاثیر معدل در نمره کنکور معاف اعلام شده اند:

الف- افرادی که دیپلم خود را قبل از سال 1384 دریافت کرده اند.

ب- افرادی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 1391 دریافت کرده اند.

مزایا و معایت تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400

حالا که با نحوه تاثیر معدل و مفهوم کلی آن آشنا شدید، می توانیم مزایا و معایب آن را نیز بررسی کنیم.

در ادامه به تفصیل هر مورد از معایب تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400 را بررسی می کنیم.

 • امتحان نهایی امنیت کافی را ندارد…

امنیت آزمون های کشور به هیچ وجه به پای امنیت کنکور نمی رسد.

امکان تقلب در تمام مدارس ب هر سطوحی بسیار بالاست. در برخی از مدارس دولتی معلم های بهتری گلچین می شوند و سطح بالاتری برای تحصیل دانش آموزان فراهم می کنند.

 • معدل دانش آموزان ربطی به شایستگی تحصیلی آن ها ندارد

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم  : سطح امنیت، نمره دادن، آموزش و حتی تصحیح  اوراق امتحانی در مدارس مختلف تا حدی سلیقه ای است. همین موضوع باعث می شود که دانش آموزان در شرایط یکسانی به تحصیل و امتحان نپردازند.

به همین علت معدلی که بعد از امتحان نهایی به دست می آید نیز در شرایط یکسانی به دست نیامده است و تاثیر قطعی آن در کنکور اصلا عادلانه نیست.

برای مثال دانش آموزی که به هر جهت مثلا معلم بودن والدینش محبوبیت بیشتری در مدرسه دارند، می تواند با آرامش خاطر بیشتری تحصیل کند، نمره های بهتری دریافت کند و مورد عنایت بیشتری از طرف معلمان در تصحیح برگه هایشان قرار بگیرد.

از آنجایی که کنکور یک امتحان بسیار رقابتی است، حتی نیم نمره هم می تواند تا حد زیادی نتیجه نهایی را تغییر دهد.

این موارد می تواند انگیزه و شور و اشتیاق دانش آموزان برای مطالعه و ادامه تحصیل را تحت شعاع قرار دهد.

 • سکوی پرشی برای مافیای کنکور با تاثیر معدل در کنکور 1400

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم  :  تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400 و لحاظ کردن سوابق تحصیلی اگر چه باعث رقابت دانش آموزان در سه سال متوسطه می شود اما باعث ایجاد یک مافیای تحصیلی و بالا رفتن هزینه های کلاس های خصوصی مرتبط با سه سال آخر تحصیل هم می شود.

 • ارزیابی نامناسب آزمون های نهایی و تاثیر معدل در کنکور 1400

اما با وجود فضای نامناسب مدارس باید زیرساخت های لازم برای این امر فراهم شود. تا دانش آموزان بتوانند در شرایط یکسان تحصیل کرده و امتحان دهند؛ در هر حال بهتر بود که شورای سنجش و پذیرش امتحانات نهایی از سال اول و دوم متوسطه کار خود را آغاز کند تا دانش آموز دچار سردرگمی نشود.

تاثیر معدل در کنکور داوطلبان نظام قدیم و جدید 1400

تاثیر معدل در کنکور طبق مصوبات و بخشنامه های منتشر شده برای داوطلبان نظام جدید و قدیم آموزشی به شرح زیر است:

الف- آن دسته از ديپلمه‌هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را سال 1398 و در نظام آموزشي جديد (3-3-6) اخذ نموده و امتحانات دروس پايه دوازدهم آن‌ها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه دوازدهم- سال سوم آموزش متوسطه نظام جديد 3-3-6) به ميزان حداكثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير مثبت در نمره‌كل نهايي آنان لحاظ مي‌شود.

ب- آن دسته از ديپلمه‌هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال 1384 الي 1397 در نظام آموزشي قبلي اخذ نموده اند و امتحانات يك‌ يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي می باشند.

سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه يازدهم-سال سوم آموزش متوسطه نظام قديم) به ميزان حداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تاثير مثبت است.

حتما بخوانید : در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم؟

تاثیر معدل در کنکور 1400 برای دارندگان مدرک پیش دانشگاهی

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم   :   داوطلبان داراي مدرك پيش‌دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش‌دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 91-1390 اخذ نموده‌اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش‌دانشگاهي (پايه دوازدهم-سال آخر آموزش متوسطه نظام قديم) به ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تاثير مثبت اعمال مي‌شود. در مجموع ميزان تاثير سوابق تحصيلي حداكثر 30 درصد است وبه صورت تأثير مثبت در نمره‌كل نهايي آنان لحاظ مي‌شود.

توجه : تاثیر معدل در کنکور شامل دانش آموزان رشته های کاردانش و فنی حرفه ای نمی باشد. دانش آموزانی دارنده مدرک کار دانش و یا فنی حرفه ای که در یکی از رشته های (ریاضی یا تجربی یا انسانی) شرکت کنند ،این داوطلبان شامل تاثیر معدل در کنکور ۹۹ نمی باشند و اگر تمایل به اعمال تاثیر سوابق تحصیلی دارند باید در امتحانات نهایی رشته مورد نظر شرکت کنند.

نکته مهم: با توجه به اینکه در حال حاضر تنها در پایه دوازدهم امتحانات نهایی برگزار می شود، لذا معدل پایه دهم و یازدهم تاثیری در کنکور 99 ندارد.

تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400 چه عواقبی در پی دارد؟

در کنکور سراسری برای اینکه رتبه یک داوطلب مشخص شود از سیستمی استفاده می‌شود به اسم ترازبندی.

در امتحانات نهایی هم بازه نمرات حداکثر ۸۰ نمره است که بسیار کم‌تر از بازه درصدی نمرات کنکور است.

حالا این موضوع چه مشکلی ایجاد می‌کند؟ اگر داوطلبی درس زیست را ۱۰۰ درصد بزند و تراز اول را کسب کند، اگر نمره امتحان نهایی‌اش در این درس ۱۹ باشد، ترازی که این نمره امتحان نهایی می‌دهد، حدود ۸ هزار است. به‌علت تفاوت سطح و گستردگی داوطلبان و محدودیت بازه نمره‌ای که وجود دارد و اینکه اساسا امتحان نهایی و فلسفه امتحانات مدرسه ایجاد تفکیک بین داوطلبان نیست، تراز نمره امتحان نهایی حتی اگر داوطلبی ۲۰ بگیرد به مراتب پایین‌تر از تراز رتبه کنکور است.

حالا اگر سوابق تحصیلی تاثیر ۳۰ درصدی قطعی داشته باشد، چه اتفاقی برای داوطلب میفتد؟

به‌عنوان مثال داوطلب زیست را ۱۰۰ درصد زده و تراز ۱۴ هزار گرفته است، با ۳۰ درصد تاثیر سوابق تحصیلی و ۷۰ درصد کنکور، جمعشان می‌شود ۱۲ هزار و ۲۰۰. یعنی داوطلب با تراز ۱۴ هزار کنکور به‌خاطر تاثیر قطعی سوابق تحصیلی حدودا ۲ هزار رتبه افت می‌کند.

حالا داوطلبی را در نظر بگیریم که سوابق تحصیلی برایش حساب نمی‌شود؛ مثلا داوطلب یا قبل از سال ۸۴ دیپلم گرفته که آن زمان امتحان نهایی نبوده و شامل سوابق تحصیلی نمی‌شود یا دیپلم غیرمرتبط دارد و حالا می‌خواهد کنکور تجربی بدهد.

این فرد حتی اگر معدلش ده باشد و زیست را ۱۰۰ بزند تراز ۱۴ هزار را می‌گیرد و از آنجایی که سوابق تحصیلی برایش لحاظ نمی‌شود، همان تراز ۱۴ هزار به او تعلق می‌گیرد.

پس با تاثیر سوابق تحصیلی به‌صورت قطعی اگر فردی دیپلم انسانی داشته باشد و کنکور تجربی بدهد یا قبل از سال ۸۴ دیپلم گرفته باشد، سوابق تحصیلی برای او لحاظ نمی‌شود و رتبه بالاتری کسب می‌کند از داوطلبی که نمره ۱۹ در درس زیست گرفته است.

در صورت انتشار هر خبر رسمی در مورد تاثیر معدل در کنکور 1400 در بخش اخبار کنکور وبسایت

مرکز مشاور گروپ قرار می گیرد.

تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400 برای داوطلبان با دیپلم متفاوت

در صورتی که داوطلبان با دیپلم غیر مرتبط تمایل به شرکت در کنکور یک رشته دیگر را دارند، (مثلا داوطلبی که دیپلم تجربی دارد، بخواهد کنکور ریاضی بدهد) تاثیر معدل برای آن ها متفاوت بوده و به این شرح است. میزان تاثیر دروس موثر داوطلب بر اساس دروس موجود محاسبه میشود و در رابطه ی محاسبه نمره کل به جای میزان درصد اعلام شده جایگزین میگردد.

تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400 شامل چه کسانی نمی شود؟

داوطلبانی که دیپلم خود را قبل از ۸۴ دریافت کرده اند شامل این طرح شورای پذیرش دانشجو نیستند بنابراین ملاک رتبه کنکور آن ها تنها خود آزمون کنکور است. همچنین داوطلبان رشته های فنی و کار و دانش ها شامل تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ نیستند مگر اینکه امتحانات نهایی گروه آزمایشی را بدهند.

معدل بالای چند برای قبولی در کنکور 1400 به شما کمک می کند؟

این سوال با اینکه سوال منطقی نیست اما جالب است که توسط خیلی از داوطلبان پرسیده می شود. باید دانید که تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۹ به میزان ۳۰ درصد است که برای همه معدل ها یک نسبت خاص به خود را دارد. معدل ۲۰ رتبه تان را به بالاترین حد می رساند و معدل صفر رتبه کنکور شما را به پایین ترین حد کاهش می دهد. هر کدام از معدل ها سهم به خصوصی از نمره تاثیر گذار برای کنکور را دریافت می کنند. در نتیجه حدی برای معدل شما وجود ندارد. حد آن همان حد صفر و بیست همیشه است.

کنکور 1400 چگونه برگزار می شود؟

در سال های گذشته کنکور در سال های اخیر شامل یک نوع سوال در کتاب های درسی متوسطه بوده است. اما با تغییر نظام آموزشی و ایجاد مقطع پیش دانشگاهی شرایط برای داوطلبان کمی تغییر کرد. در نتیجه دو دسته داوطلب نظام جدید و نظام قدیم بوده اند که شرایط خاص خود را داشته اند. به همین دلیل قرار است کنکور ۹۹ شامل دو دسته سوال جداگانه برای نظام قدیم ها و نظام جدیدها باشد. اما کنکور ۹۹ فقط با یک دسته سوال برای تمام داوطلبان برگزار می شود.

فرصت جدیدی به نام ترمیم معدل برای تاثیر معدل در کنکور 1400

می دانید که موضوع تاثیر معدل در کنکور آنقدرها هم داستان جدیدی نیست و سابقه چند ساله دارد. منتها این روزها به خاطر اثر وسیع تری که تاثیر قطعی معدل می تواند در پی داشته باشد، این موضوع نیز بازتاب بیشتری پیدا کرده است. از آنجایی که دانش آموزان از این طرح جدید شورای سنجش و پذیرش دانشجو اطلاع نداشند و نمی دانستند که نمره معدل امتحانات نهایی شان تا چه حد می تواند روی معدل اثر بگذارد، شاید توجه کافی به آن نکرده باشند و یا به هر دلیلی از معدل شان رضایت کافی را نداشته باشند. داوطلبانی که به دنبال یک فرصت جدید برای بهبود معدل خود هستند، می توانند فقط برای یک بار در امتحانی به نام ترمیم معدل شرکت کنند و معدل شان را بهبود دهند.

شرایط شرکت در امتحان ترمیم معدل و تاثیر معدل در کنکور 1400

فارغ التحصیلان دوره متوسطه ( از سال ۸۴ به بعد ) و دارندگان مدرک پیش دانشگاهی ( از سال ۹۱ به بعد ) اجازه داده می‌شود  در صورتی که نمرات خوبی در امتحانات نهایی خود بدست نیاورده اند بتوانند فقط یک بار نمره های خود را با ترمیم معدل ارتقا دهند و با روحیه بهتری در کنکور سراسری شرکت کنند . با شرکت در طرح ترمیم معدل شما هیچ ضرری نخواهید کرد ، در صورتی که در امتحانی که برای ترمیم معدل شرکت کرده اید نمره ی بالاتری را کسب نکنید یعنی اگر نمره شما از بار اول هم کمتر بشود خوشبختانه نمره ی بالاتر برای شما لحاظ می شود . در نظر داشته باشید ترمیم معدل فقط مختص کنکور سراسری است و نمراتی را که در ترمیم معدل جبران می کنید در کارنامه کتبی دیپلم شما اصلاح نمی گردد و آموزش پرورش در هنگام ثبت نام در کنکور نمرات جدیدی که کسب کرده اید را به صورت سیستماتیک ارسال خواهد کرد . داوطلبان در نظر داشته باشند محدودیتی در تعداد دروسی که برای ترمیم معدل می خواهید شرکت کنید وجود ندارد .

هزینه و زمان ثبت نام در امتحان ترمیم معدل برای تاثیر معدل در کنکور 1400

ترمیم معدل احتمالا یک ماه زودتر از جلسه امتحان نهایی برگزار می شود. این امتحان در سه نوبت امتحانات نهایی خرداد ، شهریور و دی برگزار می گردد هر فردی فقط یکبار می تواند در ترمیم معدل شرکت کند و محدودیتی در انتخاب تعداد دروس در نوبتی که شرکت می کند وجود ندارد . دانش آموزان باید در مدارسی که در منطقه تحصیلی خودشان است برای ترمیم معدل ثبت نام کنند. متقاضیان ترمیم معدل در نظر داشته باشند بابت برگزاری امتحان مجدد برای کسانی که دیپلم خود را گرفته اند ، برای هر درس مبلغی بابت چاپ و تصحیح اوراق از دانش آموزان دریافت می شود که این مبلغ برای هر درس تقریبا ۲۰ هزار تومان است .

یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان راهنمایی برای کنکور 1400 میخواهید؟

آیا قصد دارید در کنکور 1400 شرکت کنید؟ آیا نیاز به نحوه مطالعه و برنامه ریزی صحیح دارید ؟

مایلید یک جلسه مشاوره رایگان با مشاورین دانشجوی پزشکی ما داشته باشید؟

کافیست همین الان با شماره های سایت مشاور گروپ تماس بگیرید ...

تیم دانشجویان پزشکی  ما شما را راهنمایی می کنند.


تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم , تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 چیست و چگونه اعمال می شود؟ اخبار کنکور 1400, تاثیر سوابق تحصیلی دبیرستان در کنکور, تاثیر قطعی معدل در کنکور, تاثیر مثبت معدل در کنکور, تاثیر معدل در کنکور 1400, تاثیر معدل در کنکور داوطلبان نظام جدید, تاثیر معدل در کنکور داوطلبان نظام قدیم, تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400, تاثیر معدل مثبت یا مستقیم ؟, تاثیر نمرات کتبی در کنکور 1400, تاثیر نمرات نهایی در کنکور 1400,چگونگی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1400, نحوه تاثیر معدل در کنکور 1400

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 نظام جدید و قدیم چگونه خواهد بود ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. امیر

  سلام
  من دیپلم رو سال 88 در مدرسه غیر انتفاعی گرفتم
  سوال اول
  آیا منابع برای من فرق میکنه؟
  سوال دوم
  قضیه تاثیر معدل برای من چگونه است؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی