سهمیه استخدامی فرزندان ایثارگران

تاثیر سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

جهت مشاوره در زمینه سهمیه استخدامی فرزندان ایثارگران

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

علاوه بر شرایط و ضوابط خاصی که برای ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی مشخص شده است، افراد می توانند از سهمیه ها نیز در این پروسه استفاده کنند. سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی یکی از سهمیه هایی است که افراد مشمول می توانند با توجه به شرایط، از آن استفاده کنند. در ادامه اطلاعات کاملی راجع به تاثیر سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی آورده شده است تا شما با آگاهی و کسب راهنمایی از مشاور گروپ در این راه قدم بگذارید.

تاثیر سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

با توجه به هماهنگی هایی که میان بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده است، افراد مشمول سهمیه ایثارگری تنها از طریق شرکت در امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی می توانند برای پذیرش اقدام کنند. این افراد باید با توجه به رقابتی که میان افراد شرکت کننده وجود دارد، بتوانند نمره لازم را در این امتحان مشترک و فراگیر کسب کنند. نمره کسب شده به میزان دو برابر ظرفیت بوده و از آن برای معرفی جهت انجام مصاحبه استخدامی استفاده می شود.

افراد مشمول استفاده از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 

سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به گروه خاصی از افراد جامعه تعلق می گیرد. این افراد به راحتی می توانند با دریافت راهنمایی از جانب کارشناسان باتجربه مشاور گروپ، در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی پذیرش پیدا کنند. افرادی که می توانند از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استفاده کنند شامل موارد زیر می شوند:

ایثارگران سهمیه 25% درصدی: شامل جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، خواهر و بردار شهید و در نهایت همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت می شود.

ایثارگران سهمیه 5 درصد: شامل فرزندان آزادگان کمتراز 1 سال اسارت، فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد، رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و در نهایت همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها می شود.

داوطلبان باید به یاد داشته باشند برای تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها به معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان، معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران و معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستعضعفین مراجعه کنند.

شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 

استخدام افرادی که قصد استفاده از سهمیه 25 درصد ایثارگران را دارند، طبق شرایط و ضوابط خاصی صورت می گیرد. این افراد باید مطابق با مقررات جاری و همچنین هماهنگی با بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ثبت نام خود اقدام کنند.

با توجه به هماهنگی های انجام شده با مراکز ذکر شده، سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی  برای افراد مشمول سهمیه 25 درصدی مشخص شده است و از دیگر سهمیه ها تفکیک شده است. این افراد برای استفاده از این سهمیه ملزم هستند شغل محل های مشخص شده در سهمیه ایثارگران را انتخاب کنند.

برای آگاهی از سهمیه استخدامی مخصوص ایثارگران، همین حالا با مشاور گروپ تماس بگیرید.

فراموش نکنید این سهمیه فقط مخصوص افراد مشمول سهمیه ایثارگری بوده و در صورت عدم تکمیل، به فرد دیگری تعلق نخواهد گرفت و محفوظ باقی خواهد ماند.

یکی دیگر از شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی این است که افراد متقاضی باید در سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران یا به اختصار سیستم سجایا، وضعیت شغلی خود را مشخص کنند. این افراد باید وضعیت خود را بیکار ثبت کنند تا بتوانند از این سهمیه بهره مند شوند. در برخی از موارد داوطلبان برای بهره مندی از این سهمیه، باید به اصلاح و مشخص شدن وضعیت شغلی خود بپردازند.

کسب حد نصاب امتحان مشترک فراگیر برای افراد مشمول سهمیه 5 درصدی ایثارگران تا سقف سهمیه (5%) اجباری نیست.

تاثیر سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

جدول ضرایب ایثارگران در آزمون های استخدامی

 فرزند شهید، جانباز، آزاده، فرزندان جانبازان 25 درصد به بالا، فرزندان آزاده یک سال اسارت و بالاتر، همسر جانباز 25 درصد، همسر آزاده یک سال اسارت به بالا و خواهر و برادر شهید مشمول سهمیه 25 درصد هستند.  در این آزمون به جانباز، فرزند شهید و آزاده واجد شرایط ضریب هفت، فرزند جانباز 70 درصد ضریب 5، فرزند جانباز 50 تا 69 درصد ضریب 3 و فرزند جانباز 25 تا 49 درصد هم ضریب 2 در آزمون تعلق گرفته است.

جدول ضرایب ایثارگران در آزمون های استخدامی

 سهمیه ایثارگران  ضرایب
فرزند شهید، جانباز، آزاده ضریب 7
فرزند جانباز 70 درصد ضریب 5
 فرزند جانباز 50 تا 69 درصد ضریب 3
فرزند جانباز 25 تا 49 درصد ضریب 2
فرزندان آزاده یک سال اسارت و بالاتر -
همسر جانباز 25 درصد -
همسر آزاده یک سال اسارت به بالا -
خواهر و برادر شهید مشمول سهمیه 25 درصد -

سهمیه 5  و 25 درصد ایثارگران در استخدامی

 • افرادی که از سهمیه 25 درصدی ایثارگران استفاده می کنند، نمی توانند از سهمیه 5 درصدی استفاده کنند. بنابراین هر یک از داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط، فقط قادر هستند که از یک نوع سهمیه استفاده کنند.
 • افراد مشمول سهمیه 25 درصدی، فقط می توانند شغل های مشخص شده مخصوص خود را انتخاب کنند.

برای آگاهی از شغل های خاص افراد مشمول سهمیه 25 درصدی، همین حالا با مشاور گروپ تماس بگیرید.

 • شرط معدل و حداکثر سن یکی از شروط اصلی پذیرش در برخی از دستگاه های اجرایی می باشد، داوطلبان مشمول سهمیه 25 درصدی ایثارگران از این شروط معاف می باشند.
 • آن گروه از داوطلبانی که جزو فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی هستند، موظف می باشند از سهمیه آزاد آزمون استخدامی استفاده کنند. تنها مزیت مطرح شده برای آنها این است که آنها نیز همچون فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان معاف از شرط معدل و سن می باشند.
 • اگر طبق قوانین بنیاد شهید و امور ایثارگران، جزو افرادی قرار ندارید که می توانند از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استفاده کنند، حق انتخاب شغل محل های مخصوص سهمیه را نخواهید داشت.
 • استخدام بیشتر از سهمیه استخدامی 25 و 5 درصدی ایثارگران فقط در صورت کسب حد نصاب از طریق رقابت با دیگر شرکت کنندگان صورت می گیرد.
 • استفاده از سهمیه 5 درصدی فقط برای شغل هایی امکان پذیر است که ظرفیت پذیرش برای آنها بیش از 1 نفر باشد.
 • سهمیه 5 درصدی، همچون سهمیه 25 درصدی، فقط به افراد مشمول سهمیه تعلق می گیرد. در صورت عدم تکمیل ظرفیت، این سهمیه به داوطلبان آزاد تعلق نمی گیرد و همانطور محفوظ خواهد ماند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ های خود راجع به استفاده سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و همچنین لیست انواع سهمیه در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ، همین حالا با شماره گیری 9099071613 با مرکز مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی رایگان مشاور گروپ تماس بگیرید. تمامی روزهای هفته ، از ساعت 8:00 صبح تا 12:00 شب آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.

سوالات متداول داوطلبان

چه افرادی مشمول استفاده از سهمیه 25 درصدی ایثارگری می باشند؟

جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، خواهر و بردار شهید و در نهایت همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت مشمول سهمیه 25 درصدی ایثارگری می شوند.

استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگری برای چه شغل هایی امکان پذیر است؟

استفاده از سهمیه 5 درصدی فقط برای شغل هایی امکان پذیر است که ظرفیت پذیرش برای آنها بیش از 1 نفر باشد.

شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی  چیست؟

شرایط و ضوابط لازم برای استفاده از سهمیه ایثارگری به صورت کامل در این مقاله بیان شده است.

3.3/5 - (33 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سهمیه استخدامی فرزندان ایثارگران

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. حسین

  باسلام ،خواهشمند است در خصوص این جدول ضریب که برای فرزندان شاهد7وبرای فرزندان جانباز2وبرای برادر وخواهرشهید0یه توضیح بدین که این ضریب در کجای آزمون کاربرد دارد؟

  پاسخ
 2. ریحانه

  سلام وقت بخیر من فرزند جانباز ۲۵درصد هستم خواستم بدونم برای بومی بودن شرایطی واسه سهمیه لحاظ میشه؟چون من همه شرایط دارم به جز بومی و پدرم متاسفانه فوت شدن …..

  پاسخ
 3. زهرا رستمی

  سلام وقت شما بخیر. سوالی بنده از شما داشتم …. ایا در ازمون استخدامی اگر پدرشوهر ایثارگر باشه برای عروس یا همسر فرزندان ایثارگر سهمیه ای محسوب میشه؟

  پاسخ
 4. یاسراصغری

  سلام بنده فرزند جانباز ۲۵ درصد هستم دوسال پیش یه وام ۲۵ میلیونی اشتغال گرفتم الان میتونم از سهمیه استفاده کنم یانه

  پاسخ
 5. عباس

  سلام .بنده پدرم خدمت جبهه داره بیش از دو سال ولی وظیفه بوده .دیوان عدالتم گفته سه چهارم داوطلبانه محسوب میشه .موندم چرا تو استخدامی ها لحاظ نمیشه .امکانش هست جزو 5 درصد محسوب بشیم .لطفا راهنمایی کنید چیکار کنیم برای بحث استخدام های دولتی .با تشکرر

  پاسخ
 6. سجاد رسولی

  بنده فرزند جانباز ۲۵ در صدبه بالا هستم با مدرک کارشناسی هستم متاهل و۳۷ سال سن وبیکار هستم لطفا رسیدگی کنین

  پاسخ
 7. مجید

  باسلام .اول اینکه کارت ایثارگری وبخشنامه هایی که صادر شده ممنون اما هیچکدام ارزش اجرایی ندارن حتی خود امور ایثارگران استانها نسبت به بخشنامه ها توجیه نیستن من یکساله یک نامه از امور ایثارمیخوام برای تغییر وضعییت نمیتونم بگیرم نامه به من دادن نوشتن ایشان سربازی اش را در جنگ بوده نامه هایی مثل این کسی ترتیب اثر نمیده دوساله بدون بیمه کار میکنم شرکتم پول بیمه منو نمیده میگم ایثارگری اثر نداره میگن نه اعتبار نداره مراجعه برای ۵٪جانبازی کردم لشکر گفت حتما مدرک بستری باید داشته باشی پرونده را قبول نکردن .اینکه میگفتن بدون مدرک بالینی پرونده تشکیل بدین چطوری میشه بخشنامه ها با عمل و اجرا یکی بشن . التماس دعا

  پاسخ
 8. مریم

  سلام وقت بخیر
  من امسال آزمون استخدانی آموزش وپرورش شرکت کردم وگزینه سهمیه ۲۵درصدروزدم وبه مصاحبه دعوت شدم ولی متاسفانه مدارک دانشگاهیم تکمیل نبودکه برم.
  ونرفتم مصاحبه امسال دوباره میخوام شرکت کنم میتونم مجددازسهمیم استفاده کنم؟

  پاسخ
 9. احمد

  سلام . وقت بخیر پدر بنده ۵۰ ماه سابقه جبهه دارد و بازنشسته نیروی انتظامی هست آیا میتونم از سهمیه ایثار گری برای استخدام درجه داری در نیروی انتظامی استفاده کنم . بنده ۳۷ سالمه راننده پایه یکم و دیپلم دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 10. A.sh

  سلام پدرمن ۲۵ ماه درجبهه بودن وکارت ایثارگری دارن ایامیشه ازسهمیه ی پدرم همسرم استفاده کنن برای کارشون ک رسمی بشن؟

  پاسخ
 11. کریم مهری

  باسلام واحترام بنده فرزندایثارگرودارای کارت ایثارگری بازنشسته سپاه هستم ازسال ۸۳ الی بهمن ۱۴۰۰ بعنوان حسابدارشرکت تعاونی دامداران ربط سردشت خدمت کرده ام وقتی این بخشنامه را به ریس اداره بردم برای تبدیل عضویت شرکتی به رسمی یا پیمانی مارا با یه صورت جلسه هیت مدیره که دونفرامضاکردند بیرون کرده اگرقانون هست ویا کسی هست دفاع کنه، همینجا پیام بذاره!

  پاسخ
 12. بیتا سامری

  ایا کسی که پدر خانم اش ایثارگر باشد میتواند از سهمیه یدایثارگری ان استفاده کند

  پاسخ
 13. امید

  خدمت اون اقایی که نوشته ما که نه برادر شهیدیم نه فرزند شهید و جزء خانواده ایثارگران هم نیستیم و هیچ سهمیه ای نداریم پس جطوری استخدام دولتی بشیم میخوام بگم خوبه ادم یکم انصاف هم داشته باشه و فقط یک قدمیه خودشو نبینه، چون اگه پدران و برادران و کلا خانواده همینهایی که شما الان داری به سهمیه‌شون اعتراض میکنی نبودن احتمالا شما اصلا نبودی که بخوای اعتراض کنی پس سعی کن یکم انصاف و وجدان داشته باشی . من خودم هیچ سهمیه ای ندارم ولی با کمال میل این تفاوت رو میپذیرم و این امتیاز رو کمترین پاداش برای این عزیزان میدونم، قدرشناس باشیم

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی