سهمیه استخدامی فرزندان ایثارگران

تاثیر سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

جهت مشاوره در زمینه سهمیه استخدامی فرزندان ایثارگران

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

علاوه بر شرایط و ضوابط خاصی که برای ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی مشخص شده است، افراد می توانند از سهمیه ها نیز در این پروسه استفاده کنند. سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی یکی از سهمیه هایی است که افراد مشمول می توانند با توجه به شرایط، از آن استفاده کنند. در ادامه اطلاعات کاملی راجع به تاثیر سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی آورده شده است تا شما با آگاهی و کسب راهنمایی از مشاور گروپ در این راه قدم بگذارید.

تاثیر سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

با توجه به هماهنگی هایی که میان بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده است، افراد مشمول سهمیه ایثارگری تنها از طریق شرکت در امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی می توانند برای پذیرش اقدام کنند. این افراد باید با توجه به رقابتی که میان افراد شرکت کننده وجود دارد، بتوانند نمره لازم را در این امتحان مشترک و فراگیر کسب کنند. نمره کسب شده به میزان دو برابر ظرفیت بوده و از آن برای معرفی جهت انجام مصاحبه استخدامی استفاده می شود.

افراد مشمول استفاده از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 

سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به گروه خاصی از افراد جامعه تعلق می گیرد. این افراد به راحتی می توانند با دریافت راهنمایی از جانب کارشناسان باتجربه مشاور گروپ، در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی پذیرش پیدا کنند. افرادی که می توانند از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استفاده کنند شامل موارد زیر می شوند:

ایثارگران سهمیه 25% درصدی: شامل جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، خواهر و بردار شهید و در نهایت همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت می شود.

ایثارگران سهمیه 5 درصد: شامل فرزندان آزادگان کمتراز 1 سال اسارت، فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد، رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و در نهایت همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها می شود.

داوطلبان باید به یاد داشته باشند برای تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها به معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان، معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران و معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستعضعفین مراجعه کنند.

شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 

استخدام افرادی که قصد استفاده از سهمیه 25 درصد ایثارگران را دارند، طبق شرایط و ضوابط خاصی صورت می گیرد. این افراد باید مطابق با مقررات جاری و همچنین هماهنگی با بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ثبت نام خود اقدام کنند.

با توجه به هماهنگی های انجام شده با مراکز ذکر شده، سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی  برای افراد مشمول سهمیه 25 درصدی مشخص شده است و از دیگر سهمیه ها تفکیک شده است. این افراد برای استفاده از این سهمیه ملزم هستند شغل محل های مشخص شده در سهمیه ایثارگران را انتخاب کنند.

برای آگاهی از سهمیه استخدامی مخصوص ایثارگران، همین حالا با مشاور گروپ تماس بگیرید.

فراموش نکنید این سهمیه فقط مخصوص افراد مشمول سهمیه ایثارگری بوده و در صورت عدم تکمیل، به فرد دیگری تعلق نخواهد گرفت و محفوظ باقی خواهد ماند.

یکی دیگر از شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی این است که افراد متقاضی باید در سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران یا به اختصار سیستم سجایا، وضعیت شغلی خود را مشخص کنند. این افراد باید وضعیت خود را بیکار ثبت کنند تا بتوانند از این سهمیه بهره مند شوند. در برخی از موارد داوطلبان برای بهره مندی از این سهمیه، باید به اصلاح و مشخص شدن وضعیت شغلی خود بپردازند.

کسب حد نصاب امتحان مشترک فراگیر برای افراد مشمول سهمیه 5 درصدی ایثارگران تا سقف سهمیه (5%) اجباری نیست.

تاثیر سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

جدول ضرایب ایثارگران در آزمون های استخدامی

 فرزند شهید، جانباز، آزاده، فرزندان جانبازان 25 درصد به بالا، فرزندان آزاده یک سال اسارت و بالاتر، همسر جانباز 25 درصد، همسر آزاده یک سال اسارت به بالا و خواهر و برادر شهید مشمول سهمیه 25 درصد هستند.  در این آزمون به جانباز، فرزند شهید و آزاده واجد شرایط ضریب هفت، فرزند جانباز 70 درصد ضریب 5، فرزند جانباز 50 تا 69 درصد ضریب 3 و فرزند جانباز 25 تا 49 درصد هم ضریب 2 در آزمون تعلق گرفته است.

جدول ضرایب ایثارگران در آزمون های استخدامی

 سهمیه ایثارگران  ضرایب
فرزند شهید، جانباز، آزاده ضریب 7
فرزند جانباز 70 درصد ضریب 5
 فرزند جانباز 50 تا 69 درصد ضریب 3
فرزند جانباز 25 تا 49 درصد ضریب 2
فرزندان آزاده یک سال اسارت و بالاتر -
همسر جانباز 25 درصد -
همسر آزاده یک سال اسارت به بالا -
خواهر و برادر شهید مشمول سهمیه 25 درصد -

سهمیه 5  و 25 درصد ایثارگران در استخدامی

 • افرادی که از سهمیه 25 درصدی ایثارگران استفاده می کنند، نمی توانند از سهمیه 5 درصدی استفاده کنند. بنابراین هر یک از داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط، فقط قادر هستند که از یک نوع سهمیه استفاده کنند.
 • افراد مشمول سهمیه 25 درصدی، فقط می توانند شغل های مشخص شده مخصوص خود را انتخاب کنند.

برای آگاهی از شغل های خاص افراد مشمول سهمیه 25 درصدی، همین حالا با مشاور گروپ تماس بگیرید.

 • شرط معدل و حداکثر سن یکی از شروط اصلی پذیرش در برخی از دستگاه های اجرایی می باشد، داوطلبان مشمول سهمیه 25 درصدی ایثارگران از این شروط معاف می باشند.
 • آن گروه از داوطلبانی که جزو فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی هستند، موظف می باشند از سهمیه آزاد آزمون استخدامی استفاده کنند. تنها مزیت مطرح شده برای آنها این است که آنها نیز همچون فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان معاف از شرط معدل و سن می باشند.
 • اگر طبق قوانین بنیاد شهید و امور ایثارگران، جزو افرادی قرار ندارید که می توانند از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استفاده کنند، حق انتخاب شغل محل های مخصوص سهمیه را نخواهید داشت.
 • استخدام بیشتر از سهمیه استخدامی 25 و 5 درصدی ایثارگران فقط در صورت کسب حد نصاب از طریق رقابت با دیگر شرکت کنندگان صورت می گیرد.
 • استفاده از سهمیه 5 درصدی فقط برای شغل هایی امکان پذیر است که ظرفیت پذیرش برای آنها بیش از 1 نفر باشد.
 • سهمیه 5 درصدی، همچون سهمیه 25 درصدی، فقط به افراد مشمول سهمیه تعلق می گیرد. در صورت عدم تکمیل ظرفیت، این سهمیه به داوطلبان آزاد تعلق نمی گیرد و همانطور محفوظ خواهد ماند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ های خود راجع به استفاده سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و همچنین لیست انواع سهمیه در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ، همین حالا با شماره گیری 9099071614 با مرکز مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی رایگان مشاور گروپ تماس بگیرید. تمامی روزهای هفته ، از ساعت 8:00 صبح تا 12:00 شب آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.

سوالات متداول داوطلبان

چه افرادی مشمول استفاده از سهمیه 25 درصدی ایثارگری می باشند؟

جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، خواهر و بردار شهید و در نهایت همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت مشمول سهمیه 25 درصدی ایثارگری می شوند.

استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگری برای چه شغل هایی امکان پذیر است؟

استفاده از سهمیه 5 درصدی فقط برای شغل هایی امکان پذیر است که ظرفیت پذیرش برای آنها بیش از 1 نفر باشد.

شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی  چیست؟

شرایط و ضوابط لازم برای استفاده از سهمیه ایثارگری به صورت کامل در این مقاله بیان شده است.

جهت مشاوره در زمینه سهمیه استخدامی فرزندان ایثارگران

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. گمنام

  سلام آیا سهمیه 5 درصد به کسی که جبهه در دوران سربازی رفته باشه تعلق میگیره؟

  پاسخ
 2. ساعد

  سلام و خسته نباشید
  من با سهمیه ۲۵ تا ۴۹ درصد برای مصاحبه قبول شدم
  آیا در سهمیه هم چندبرابر ظرفیت برای مصاحبه قبول میشن یا فقط نفر اول

  پاسخ
 3. حامد

  سلام خسته نباشید .من پدرم کارت ایثارگری داره.10 ماه منطقه جنگی .میخواستم میتونم برای استخدام دستگاههای اجرایی کشور ازش استفاده کنم؟ خصوصا اموزش پرورش.

  پاسخ
 4. حسینی

  سلام بنده فرزندرزمنده ایثارگر هستم که پدرم کارت ایثارگری دارن وداخل ان نوشته مدت حضور در جبهه یکسال وهشت ماه ولی ایشون سرباز بودن با توجه به اینکه سه چهارم مدت حضور در جبهه داوطلبانه محسوب میشه اگر بخوام برای استخدام اموزش پرورش از سهمیه ۵ درصدی استفاده کنم چطور باید اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 5. کریمی

  با سلام و احترام
  برای ازمون استخدامی وزارت علوم 1400، در رشته ای که یک نفر ظرفیت دارد، امکان دارد سهمیه ایثارگری لحاظ نشه و داوطلبین آزاد هم بتوانند شرکت کنند؟

  پاسخ
 6. محمد

  سلام . با تماسی که معاونت اشتغال بنیاد شهید گرفتم اعلام کردن که ضرایب ایثارگری حذف شده و وقتی داوطلب در سهمیه ۲۵ درصد مجاز به شرکت شد نحوه انتخاب فرد برگزیده براساس نمره ازمون کتبی و مصاحبه میباشد و ضرایب ایثارگری دو دوره هست اعمال نمیشود . پس شما هم باید جدول ضرایب رو حذف کنید

  پاسخ
 7. Aref

  سلام وقت بخیر
  پدر بنده ۲۲ ماه ایثارگری داره و ۲۰درصد جانبازی
  ۲۸ سالمه متاهلم نیاز به کار دارم
  دیپلم دارم
  در شهرستان شاهین شهر ساکنم
  اطراف ما پالایشگاه هست و شرکت هواپیما سازی هسا
  موقعیتی برای من وجود داره ؟

  پاسخ
 8. فريد

  سلام. من فرزند جانباز 30 درصد هستم. براي قبول درازمون اموزش پرورش بايد چه نمره اي كسب كنيم؟ بدون مطالعه هم ميشه قبولشد؟

  پاسخ
 9. رها

  سلام و ادب
  آیا همسران دوم جانبازان هم میتونن از سهمیه در قبول آزمون وکالت یا سایر آزمونها برخورداربشن؟

  پاسخ
 10. سمیرا

  سلام من فرزند جانباز ۲۵ درصد متوفی هستم دارای مدرک فوق دیپلم ایا شانسی برای استخدام شدن دارم؟حتی شرکتی هم راضیم.

  پاسخ
 11. جلیل تبریزنیا

  سلام من ۶ماه و۱۰ روز جبهه دارم ۲ماه ان بعد قطع نامه برای فرزندم سهمیه استخدامی فرزندان ایثارگران جهت استخدامی اموزش وپرورش چکارکنم

  پاسخ
 12. فهیمه

  سلام من فرزند جانباز بیست و پنج درصد هستم برا آزمون استخدامی چطور اعمال میشه این سهمیه استخدامی فرزندان ایثارگران

  پاسخ
 13. ناهید نعمتی

  با سلام من پدرم 6 ماه ایثار گری داره آیا در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی تاثیر دارد چقدر میشه روش حساب کرد

  پاسخ
 14. الهی

  سلام و عرض ادب .من پدرم ایثارگر بسیجی داوطلب فعال زیر شش ماه میباشد .ایا میتونم در ازمون استخدامی چون ۳۵ سالم تمام هست شرکت کنم؟یعنی ایثارگران زیر شش ماه رو هم خواهش میکنم بدون محدودیت سنی اجازه بدهید در ازمون شرکت کنند .چون پدران ایثارگر ما هم خودشان داوطلب و بسیجی فعال بودن .پس زیر شش ماه رو هم در دفترچه‌خواهشا سهمیه شرکت در ازمون رو بدهید .یا اینکه یک ضریب یا امتیاز هم ب خانواده های زیر شش ماه ک‌با حقانیت در جنگ سرکت کرده اند بدهید تا پاداش خیر هم نصیب شما شود .تشکر از شما

  پاسخ
 15. رسول

  باسلام.من30سالم.فرزندایثارگرهستم.پدرم کارت ایثارگری داره.24ماه.آیامن بامدرک دیپلم میتونم استخدام نیروی انتظامی بشم.اگرمیتونم لطفاراهنماییم کنید.ممنون

  پاسخ
 16. رسول

  باسلام.من پدرم ایثارگری داره24ماه.کارت وپرونده ام داره.من30سالم.آیاباداشتن این شرایط میتونم استخدام نیروانتظامی بشم.

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.