بهداشت عمومی بدون کنکور

ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور Moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه بهداشت عمومی بدون کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به موضوع بهداشت عمومی بدون کنکور می پردازیم. برای اطلاع از شرایط، زمان و نحوه ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور در سایت سنجش با ما همراه باشید.

رشته بهداشت عمومی با هدف ارتقا سطح سلامت جامعه و پیشگیری از شیوع بیماری‌ ها طراحی شده است و با استفاده از یک سری اقدامات و اجرای برنامه های آموزشی برای تمامی اقشار جامعه این اهداف را محقق می کنند. رشته بهداشت عمومی به گرایش های بهداشت خانواده و بهداشت مبارزه با بیماری ها تقسیم می شود.

لیست دروس اصلی رشته بهداشت عمومی به شرح زیر است:

 • روان‌شناسی و بهداشت روان
 • اقتصاد بهداشت
 • بهداشت دهان و دندان
 • تغذیه کاربردی
 • بهداشت دانش‌آموزان و مدارس
 • مدیریت و نظارت در مراکز بهداشتی درمانی
 • بهداشت سالمندان
 • اصول مدیریت در خدمات بهداشتی
 • تکنولوژی آموزشی
 • بهداشت روانی و اعتیاد
 • کاربرد کامپیوتر در تجزیه و تحلیل داده‌های بهداشتی
 • اپیدمیولوژی بیماری‌های شایع در ایران
 • بهداشت حرفه‌ای
 • حشره‌شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین بیماری
 • بیماری‌های شایع کودکان و شیوه‌های پیش‌گیری از آن‌ها
 • بیماری‌های ارثی و مشاوره ژنتیکی
 • بهداشت محیط، آموزش بهداشت و ارتباطات
 • بهداشت باروری
 • بهداشت مادران و کودکان
 • اصول برنامه‌ریزی بهداشتی
 • پاتولوژی جغرافیایی ایران
 • بیماری‌های شایع و بهداشت مواد غذایی

ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور

ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور از بین متقاضیانی که صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می خواهند وارد این رشته شوند، به عمل می آید. همانطور که می دانید پذیرش بدون کنکور رشته های پیراپزشکی در دو نوبت مهر و بهمن انجام می شود. اگر شما هم علاقه مند به رشته بهداشت عمومی هستید اما به هر دلیلی رتبه لازم برای قبولی در آن را کسب نکرده اید می توانید از امکان ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور استفاده نمایید. 

ثبت نام و انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت رشته محل های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی در سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود و متقاضیان ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور باید در زمان مقرر به این سامانه مراجعه و مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به منظور تربیت و تامین نیروی انسانی مورد نیاز، به ویژه در مناطق محروم، از سال تحصیلی 94-95 بر اساس مصوبه ی مجلس، در مقطع کاردانی بهداشت عمومی بدون کنکور، برای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و مجتمع های آموزش عالی سلامت دارای مجوز برگزاری دوره از شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی، براساس سوابق تحصیلی و یه صورت بومی، نسبت به پذیرش داوطلب بومی و انجام مصاحبه، اقدام نموده است.

ما همه روزه از 8 صبح تا 12 شب آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

تماس از تلفن ثابت

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نیست، با خرید بسته های تماس و تکمیل فرم مشاوره، مشاوران حوزه درخواستی شما همین حالا و کمتر از یک ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

شرایط ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور Moshavergroup.com

شرایط ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور 1402

در این قسمت به شرایط ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور 1402 می پردازیم. تا اینجای مقاله متوجه شدیم که تا اینجای مقاله متوجه شدیم که امکان ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور وجود دارد اما توجه داشته باشید که پذیرش و قبولی در بیشتر رشته های پیراپزشکی ، صرفا از میان داوطلبان بومی انجام می گیرد و بهداشت عمومی هم از این قاعده پیروی می کند.

از جمله شرایط پذیرش بدون کنکور رشته بهداشت عمومی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • داشتن دیپلم 3 ساله متوسطه نظام جدید به همراه مدرک تحصیلی دوره پیش دانشگاهی (اخذ دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱، پیش‌ دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش‌ دانشگاهی حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱)
 • حداقل معدل کتبی دیپلم 15
 • سلامت جسمی و روانی داوطلب متناسب با رشته مورد نظر
 • حداقل سن 18 و حداکثر 25 سال تمام و در صورت انجام خدمت سربازی 27 سال تمام
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاه، نمی توانند اقدام به به ثبت نام در رشته های بدون آزمون پیراپزشکی نمایند.
 • داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه فاقد هرگونه مشکلی برای ثبت نام  باشند.
 • رشته های بدون کنکور پیراپزشکی فقط در مقطع کاردانی برای متقاضیان ارائه می شوند.
 • در دوره های گذشته اگر داوطلبی امکان گذارندن دوره تعهد خدمت را نداشت ، باید شهریه ای معادل 2/500/000 تومان برای هر ترم تحصیل خود پرداخت می کرد.
 • دانشجویان متعهد به خدمت 3 برابر طول مدت تحصیل در یکی از مراکز پزشکی اعلام شده توسط دانشگاه ، هستند.

نکته مهم : تمامی اطلاعات  درج شده درباره ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی مربوط به کنکور سراسری سال های گذشته میباشد و اگر تغییرات و رشته های جدید اعلام شود این مقاله بروز رسانی می شود. این مورد را در نظر داشته باشید که بهترین منبع شما برای انتخاب رشته در هرسال تحصیلی ، راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری همان سال می باشد.

زمان ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور

زمان ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور در دو نوبت مهر و بهمن، و در قالب زمان ثبت نام و انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت رشته محل های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی تعیین می گردد. داوطلبان برای اخذ پذیرش بدون کنکور بهداشت عمومی در نوبت بهمن می توانند از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ برای ثبت نام اقدام نمایند. توجه داشته باشید که ثبت نام تا روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ ادامه خواهد داشت.

با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور، متقاضیان می توانند تا تاریخ 12 دی 1401 مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

زمان ثبت نام بهداشت عمومی بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲
آغاز پایان
1401/9/30 1401/10/12

دفترچه راهنمای ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور 1402

لینک دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور 1402 در این بخش از مقاله قرار گرفته است. در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت رشته محل های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی که به تازگی توسط سازمان سنجش منتشر شده است، صفحه ای مبنی بر ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور وجود دارد.

در این دفترچه رشته های کاردانی بهداشت عمومی بدون کنکور وزارت بهداشت بر اساس سوابق تحصیلی و  با پذیرش به صورت خاص و با ذکر کد رشته و محل آموزش مشخص شده است.

بر این اساس، داوطلبین رشته علوم تجربی مجاز انتخاب این کد رشته ها خواهند بود. لازم به ذکر است که پذیرش در این رشته ها صرفا در مقطع کاردانی می باشد. دفترچه انتخاب رشته بهداشت عمومی بدون کنکور اطلاعات بیشتری را در این خصوص در اختیارتان قرار خواهد داد. لینک دانلود در متن زیر قرار دارد.

برای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور 1402 کلیک کنید

ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور Moshavergroup.com

لیست رشته های بدون کنکور بهداشت عمومی ۱۴۰۲

در این بخش از مقاله لیست رشته های بدون کنکور بهداشت عمومی ۱۴۰۲ ارائه شده است. در سال های گذشته رشته های مهم پیراپزشکی بدون کنکور مانند  رشته های : مامایی – هوشبری – اتاق عمل – علوم آزمایشگاهی و … پذیرش می شد. اما در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نوبت بهمن ماه، وزارت بهداشت تنها در مقطع کاردانی رشته های پیراپزشکی زیر اقدام به پذیرش دانشجو نموده است:

 • کاردانی بهداشت عمومی بدون کنکور – بهداشت خانواده
 • کاردانی بهداشت عمومی بدون کنکور – مبارزه با بیماری ها
 • کاردانی مامایی

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید جدول کد رشته های پزشکی بدون آزمون را در تصویر زیر که مربوط به دفترچه راهنمای ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور است، مطالعه کنید. مطابق با این اطلاعیه، پذیرش دانشجو در رشته بهداشت عمومی بدون کنکور با دو گرایش بهداشت خانواده و بهداشت مبارزه با بیماری ها امکان پذیر است.

لیست رشته های پیراپزشکی بدون کنکور Moshavergroup.com

هزینه ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور

هزینه ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور در قالب مبلغ خرید کارت اعتباری سازمان سنجش از کلیه داوطلبان دریافت می گردد. بدین ترتیب کلیه متقاضیان باید برای ثبت نام و اخذ پذیرش رشته های پیراپزشکی به صورت اینترنتی مبلغی معادل 762/000 ریال (هفتاد و شش هزار و دویست تومان) بپردازند. 750/000 ریال معادل 75 هزار تومان به منظور خرید کارت اعتباری و 1200 تومان به عنوان هزینه خدمات پیامکی در نظر گرفته شده است.

سایت ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور 1402

سایت ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور سایت سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesgh.org می باشد. متقاضیان ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور باید در زمان مقرر به سایت سنجش مراجعه نمایند و پس از دانلود دفترچه مربوطه و مطالعه آن ، اقدام به وارد کردن کد رشته ها بدون کنکور رشته های پیراپزشکی نمایند. تمامی اطلاعات تکمیل درباره رشته های بدون کنکور پیراپزشکی در هر سال را می توانید در دفترچه راهنمای انتخاب رشته همان سال مشاهده نمایید.

با هدف دسترسی هر چه سریعتر شما عزیزان به لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی، لینک ورود به سیستم ثبت نام تکمیل ظرفیت سایت سنجش در جدول زیر قرار گرفته است.

برای ورود به سامانه ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور کلیک کنید

(با توجه به اینکه زمان ثبت نام نوبت بهمن به اتمام رسیده و هنوز زمان ثبت نام نوبت مهر آغاز نشده است، لینک غیر فعال است.)

با آغاز فرآیند نام نویسی بهداشت عمومی بدون کنکور مجددا این لینک فعال می گردد.

نحوه ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور

نحوه ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور در این بخش از مقاله ارائه شده تا گام به گام همراه با راهنما پیش رفته و مراحل ثبت نام خود را با موفقیت پشت سر بگذارید. همانطور که در بخش های قبلی اشاره شد پذیرش و نام نویسی بهداشت عمومی بدون کنکور در سایت سنجش انجام می شود. از طریق لینک موجود در جدول بالا مستقیما به سایت وارد شوید یا sanjesh.org را در نوار آدرس مرورگر خود جستجو کنید.

در بخش سراسری موجود در منوی رنگی سمت راست سایت یا با استفاده از ستون میانی روی گزینه « ثبت نام و انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت رشته محل های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی (سراسری -بهمن ماه 1401)» کلیک نمایید.

بعد از مطالعه اطلاعات مندرج در این صفحه، از منوی سمت راست روی گزینه خرید کارت اعتباری بزنید.

حالا از بخش سریال های ثبت نام، در بخش آزمون سراسری، گزینه «سریال ثبت نام و انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت رشته محل های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی (سراسری -بهمن ماه 1401)» را انتخاب کرده و گزینه تایید و ادامه را بزنید.

در این مرحله، با ثبت اطلاعات فردی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه (باید متعلق به خود داوطلب و در دسترس او باشد)، درگاه بانکی را انتخاب و روی گزینه تایید و ادامه بزنید.

بدین ترتیب یک شماره پیگیری پرداخت 8 رقمی برای شما صادر می شود که باید حتما آن را یادداشت و ذخیره کنید زیرا در اختیار داشتن این شماره برای تکمیل ثبت نام در مراحل بعدی ضروری می باشد. سپس تیک «ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را یادداشت نموده ام» را بزنید تا امکان ادامه روند پرداخت برای شما فراهم گردد.

با اتصال به صفحه درگاه بانکی نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور اقدام نمایید. در صورت پرداخت موفق شماره سریال ثبت نام 12 رقمی دریافت خواهید کرد. این سریال به شماره تلفن همراه شما پیامک می گردد، حتما آن را ذخیره کنید.

مجددا به صفحه اصلی ثبت نام برگردید و مطابق تصویر زیر، بر روی گزینه تایید و ادامه – گام بعدی کلیک کنید به صفحه ورود به سیستم ثبت نام الکترونیکی سازمان سنجش وارد شوید.

سریال ثبت نام 12 رقمی (شماره سریال کارت اعتباری) را به همراه عبارت امنیتی در کادر های مربوطه وارد کنید. روی گزینه ورود به سیستم بزنید.

تصویر اسکن شده خود را بارگذاری نمایید. در مرحله بعد، اطلاعات هویتی خود را وارد کرده و اگر مشمول سهمیه بهداشت عمومی بدون کنکور هستید اطلاعات آن را وارد نمایید.

حالا به تعیین و انتخاب اولویت های انتخابی خود بپردازید و کد رشته پیرا پزشکی بدون کنکور را وارد نمایید.

در صورت تکمیل این مراحل کد پیگیری ثبت نام و شماره پرونده برای شما صادر می شود. توجه داشته باشید که اگر کد رهگیری و شماره پرونده ثبت نام را دریافت نکرده باشید ثبت نام شما تکمیل نشده است.

مهلت ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور

مهلت ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور برای نوبت بهمن تا تاریخ 12 دی 1401 تعیین شده است و متقاضیان می توانند تا این تاریخ با مراجعه به sanjesh.org اقدام به ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی نمایند. اگر نیاز به مشاوره دارید تا بتوانید تصمیم قطعی خود را برای شرکت در این رقابت بگیرید، می توانید از تلفن ثابت با شماره 9099071613 تماس حاصل نمایید. هفت روز هفته حتی ایام تعطیل از 8 صبح تا 12 شب در کنار شماییم.


ما در این مقاله مشاور گروپ سعی کردیم مهم ترین و جدیدترین اطلاعات پیرامون بهداشت عمومی بدون کنکور را خدمت شما مخاطبان گرامی ارائه کنیم. بنابراین از زمان و شرایط پذیرش این رشته در سال 1402 پرداختیم و نحوه ثبت نام در sanjesh.org را با هم بررسی کردیم. امیدواریم در زمان اعلام نتایج پیراپزشکی بدون کنکور لبخند رضایت بر لبانتان باشد و در رشته بهداشت عمومی موفق و موثر باشید.

در صورتی که در ذهنتان سوال پاسخ داده نشده ای باقی مانده است می توانید با مجموعه مشاور گروپ تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما به بهترین شکل شما را یاری نمایند.

ما همه روزه از 8 صبح تا 12 شب آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

تماس از تلفن ثابت

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نیست، با خرید بسته های تماس و تکمیل فرم مشاوره، مشاوران حوزه درخواستی شما همین حالا و کمتر از یک ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

سوالات متداول

✔️ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور سراسری 1402 چه زمانی آغاز می شود؟

✔️در نوبت بهمن ماه پذیرش بهداشت عمومی بدون کنکور در دهه اول دی ماه انجام می پذیرد. برای دریافت آخرین اخبار و اطلاع از زمان ثبت نام به مقاله مراجعه نمایید.

✔️ثبت نام کارشناسی بهداشت عمومی بدون کنکور امکان پذیر است؟

✔️در حال حاضر متاسفانه پذیرش بهداشت عمومی بدون کنکور تنها برای مقطع کاردانی انجام می پذیرد. اگر این شرایط برای مقطع کارشناسی فراهم شود بلافاصله این مقاله به روز رسانی می گردد.

✔️گرایش های بهداشت عمومی بدون کنکور چیست؟

✔️در نوبت بهمن ماه ثبت نام بهداشت عمومی بدون کنکور برای دو گرایش بهداشت خانواده و مبارزه با بیماری ها انجام گرفته است.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه بهداشت عمومی بدون کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی